Skocz do zawartości
Forum

Podwyższony androstendion


Gość jadpor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie: Co może oznaczać podwyższony 17-OH-progesteron i androstendion. Wyszly mi takie wyniki: 17OH = 1.95 (norma= 0.2-1.3) Androstendion = 7.76 (norma= 1.3-3.30). Czy może to wpływać na trądzik ? Pragne zaznaczyc, ze pozostale hormony (FSH, LH, Estradiol, Testosteron) są w porządku. Jeszcze Prolaktynę mam za wysoką: 57.85 (norma: 1.9=25) Byłabym wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam! Mój problem to podwyższony poziom (4.59 przy normie 0.3-3.1) ww hormonu, który jest prawdopodobnie przyczyną trądziku (głównie okolica żuchwy i czoła). Byłam już u dermatologa i ginekologa. Jeden i drugi zaproponował tabletki antykoncepcyjne, na które się nie zgodziłam ze względu na wcześniejsze doświadczenia (trądzik wracał ze zdwojoną siłą) oraz chęć posiadania dziecka. Poza tym wierzę, ze w XXI wieku istnieje jakiś lek na obniżenie tego hormonu bez konieczności zażywania tabletek anty. Dodam, że robiłam też badania na tarczycę, testosteron, S-DHEA, prolaktynę i wszystko wyszło w normie. Proszę o sensowną radę i z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Lekarz stwierdził, mam PCO. Mam problem z bardzo nieregularnymi miesiączkami,nadmiernym owłosieniem, robiłam badania hormonów :
FTH 1,17 ng/dl
FSH 7,4 mIU/ml
LH 10,7 mIU/ml
Prolaktyna 442,3 mIU/I
Testosteron 0,9 ng/ml
TSH- 3,111 uIU/ml
(badania te były wykonane w drugim dniu miesiaczki)

Potem lekarz kazał zrobic dodatkowo :
17-OH Prostegon, - 1,9ng/ml
DHEAS- 421,4 ug/dl
Androstendion - 9,8 ng/ml

Co oznacza tak podwyższony Androstendion czy to jest normalne przy pozostałych wynikach?

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

itam,
proszę o pomoc w interpretacji wyników badań. MAm 28 lat.
25.10.2012 roku przeszłam zabieg wyłyżeczkowania macicy w z powodu ciąży obumarłej (był to 9 tydzień).
Udało mi się zbić glukozę na czczo z 125 mg/dl na 103 mg/dl. Przez ostatnie 3 miesiące schudłam 12,5 kg, więc prawie nie mam już nadwagi (schudłam dzięki diecie kapuścianej, teraz nie słodzę, piję wodę niegazowaną, nie jem jasnego pieczywa oraz słodyczy, tak odżywiam się normalnie, jem wszystko. Odstawiłam leki, które brałam tj.:Bisocard 10 mg 1/2 x dziennie i Diuresin 1,5 mg 1x co 2 dni - bo ciśnienie wróciło do normy.
Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań hormonów płciowych, bo z nimi mam problemy. Mam nadmierne owłosienie (broda, brzuch, wąsik, baki, nogi, ręce). Nie jest to straszne, ale jest. Badania poprzednio robione w 6 dniu cyklu.

Cholesterol całkowity w surowicy 188 mg/dl
Triglicerydy w surowicy 108 mg/dL
Cholesterol HDL w surowicy 46 mg/dl > 40
Cholesterol LDL w surowicy (wyliczony) 121 mg/dl 60 — 130

FSH 7,07 mlU/ml norma (2,5-10,2)
LH 4,10 mlU/ml norma (1,9-12,5)
Stosunek LH:FSH 0,58 (chyba coś nie tak)

Prolaktyna PRL 7,86 ng/dl norma (2,8-29,3)
Testosteron 75,0 ng/dl norma (14-76)
DHEA-s 613,65 μg/dl norma (25,9 — 460,2)

oraz nowe badania robione w 3 dniu cyku:

Kortyzol: 21,22 ug/dl o 8:20, a normy w lab. w godz 7:00-9:30: 4,30 - 22,40,
17 - OH progesteron 2,07 ng/ml
normy: Dzieci - 0,2 - 0,9 ng/ml
Mezczyzni – 0,2 – 2,3 ng/ml
Kobiety:
0,2 - 1,3 ng/ml faza folikularna
1,0 - 4,5 ng/ml faza lutealna
0,2 - 0,9 ng/ml menopauza,
Androstendion 8,01 ng/ml, normy: 0,30 — 3,30
Glukoza ­ na czczo 103 mg/dl norma: 70 — 99
Glukoza po 120 min po obciążeniu 75 g glukozy 105 mg/dl norma < 140

Na wizytę u lekarza czekam...

Z góry bardzo serdecznie dziękuje!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...