Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przy codziennych ćwiczeniach


Gość rosee

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rozaliam

W szkole jedz kanapkę z pieczywa razowego z warzywami i chudą wędliną, owoce, warzywa, jogurty. Unikaj chipsów, fast foodów, słodyczy, potraw smażonych i tłustych. Musisz jeść regularnie, ale małe porcje. Nie rezygnuj z ćwiczeń. Na pewno wkrótce zobaczysz efekty swoich starań.

Odnośnik do komentarza

Brak efektów odchudzania przy wykonywaniu codziennych ćwiczeń może być spowodowany kilkoma czynnikami. Być może spożywasz za dużo kalorii i dlatego nie możesz schudnąć. Policz sobie ile kalorii dziennie spożywasz. W internecie są dosŧepne specjalne kalkulator służace do tego celu. Następnie oblicz Twoją całkowitą przemianę materii według wzoru:
Kobiety: PPM (kcal) = 655,0 + 9,56 W + 1,85H -4,68 A
W –masa ciała kg; H –wzrost cm; A –wiek
CPM - Całkowitą przemianę materii wyliczamy zależnie od poziomu aktywności fizycznej, w sposób następujący:

→ mała aktywność fizyczna: PPM x 1,4 (lub 1,5)
→ średnia aktywność fizyczna: PPM x 1,7
→ duża aktywność fizyczna: PPM x 2,0
Po dokonaniu obliczeń porównaj ile spożywasz kalorii z tym ile powinnaś spożywać.
Inną przyczyną braku efektów może być zbyt mała intensywność ćwiczeń oraz zbyt krótki okres ich wykonywania. Nie łudźmy się, że po tygodniu ćwiczeń będą jakieś spektakularne wyniki. Musimy być wytrwali i systematyczni.
W szkole na drugie śniadanie możesz jeść jogurty z musli, owoce typu: mandarynka, banan czy brzoskwinia,kanapki z ciemnym pieczywem i warzywami. Do picia noś sobie wodę mineralną lub zieloną herbatą. Dobrym wyjściem jest robienie sobie sałatek,ale jest to dość pracochłonne i mogą wystąpić trudności przy noszeniu tego w plecaku.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem.Lukasz, mam 16 lat, ok 177cm wzrostu i ok 74-75kg wagi. Moim celem jest uzyskanie 63-65kg wagi aby byc po prostu zwinniejszym w sporcie, poniewaz chce zapisac sie do klubu pilkarskiego. Jestem aktywny fizycznie jeżeli mam tylko czas tzn biegam co ok. 2 dni trase 3km oraz codziennie gram luźno w piłkę z kolegą. Posiłki staram się jeść tak aby sie najesc lecz lubie podjadac ale to juz w miare kontroluję. to teraz moje pytania
Ile kcal powinna zawierac moja dieta oraz co powinienem spozywac aby zaczynac gubic kilogramy uwzgledniajac aktywnosc fizyczna(pilka nozna, bieganie)?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...