Skocz do zawartości
Forum

Spóźniający się okres a ryzyko ciąży


Gość krewetka1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malinowamamba20

yyy wiec ak jakis czas temu to było zdaje sie w styczniu uprawiałm petting z moim chłopkakiem i póżniej po obawialismy sie czy czasami nie doszło do niczego miedzy nami poniewaz On nie był pewny czy na rekach nie miał czasami spermy. Ale w tym samym miesiacu normalnie dostałam okres miesiac pózniej tez miałam normalnie i test wyszedł negatywny... Ale dalej mam takie mysli czy napewno nie jestem w ciazy... prosze o poraade czy jest to mozliwe bym była...? bo ciagle si emartie i nie przestaje o tym myśleć! pilnie prosze o odp;)

Odnośnik do komentarza
Gość weeglaraa

od 3 lat uprawiam z chłopakiem seks przeywany, bez zabezpieczenie czyli wytrysk na zewnątrz. Ostatnio przeczytałam, że bardzo często podczas takiego seksu sie zachodzi w ciąże. Zastanawiam się czy to jest normalne , że odtrzech lat tak się kochamy a ja nie jestem w ciąży?? czy to wróży , że nie możemy mieć dzieci??

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Mam pewne wątpliwości i proszę o pomoc. Dnia 04.02 uprawiałam petting z chłopakiem, doszło do wytrysku w okolicach biustu, szyi. Wytarłam wszystko chusteczką. Potem poszłam do łazienki umyć ręce a następnie pod prysznic wykąpać się. Czy jest możliwe aby jakieś plemniki zostały i mogło dojść do zapłodnienia jeżeli woda spłynęła w okolice narządów rodnych? Dodam, że myłam się żelem pod prysznic, więc nie wiem czy jest w ogóle taka możliwość jakby to się wszystko z nim zmieszało. Robiłam już cztery testy ciążowe. Jeden 15 dni od tego zdarzenia, drugi 19 dni po, trzeci 24 a ostatni 11.03 - wszystkie negatywne. Biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne - żadnej nie zapomniałam. Po zrobieniu drugiego testu w normalnym terminie wystąpiło krwawienie z odstawienia ( nie było skąpsze ani nic w tym rodzaju). Teoretycznie nie powinnam mieć żadnych obaw, ale bolą mnie piersi, mam czasami mdłości, chyba trochę podwyższoną temperaturę, bóle głowy i wydaje mi się, że więcej śluzu z pochwy, który jest biały, bądź też żółty kleisty. Biorę już 6 opakowanie tych tabletek i nie wiem czy nagle mam takie skutki uboczne. Za dwa tygodnie idę na usg ginekologiczne ale przez powłoki brzuszne, więc nie wiem czy jeżeli coś będzie nie tak to czy lekarz to zauważy w ten sposób. Czy mam dalej się martwić, że to ciąża? Na badanie bhcg z krwi nie pójdę, bo nie mam ukończonych 18 lat a potrzebna jest zgoda rodziców a na razie nie chce mówić im o tym jeżeli nie wiem, czy to jest to. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Cześć, mam 17 lat i uprawiałem seks oralny z moją stałą partnerką. Kiedy skończyłem na jej piersiach, ona wytarła się chusteczkami i mi je podała, żebym wyrzucił do kosza. Może 2 minuty później, zaczęliśmy się przytulać i dotykać (ja tylko górna część:)) aż odruchowo ręka poleciała mi niżej. Dosłownie przez sekundę dotykałem delikatnie jej warg sromowych (minimalnie rozchylonych) ale po szybkim: "HEJ!" się opamiętałem. Zawsze bardzo uważamy i teraz mam obawę, żeby nie wpaść przez taką głupią sytuację. Obawiam się, że kiedy przenosiłem chusteczki mogło mi zostać coś na palcach, które położyłem na wcześniej wspomnianych wargach. Myślicie, że warto iść po tabletkę PO kiedy jest jeszcze taka możliwość? Jak to będzie wyglądać w przypadku, kiedy oboje jesteśmy nieletni? :) Liczę na szybkie odpowiedzi, bo tutaj to na prawdę jest ważne Pozdrawiam P.S Żeby zaoszczędzić sobie złośliwych komentarzy od razu mówię, że chodzę na lekcje biologii a artykuły i podcasty przeczytałem. Zawsze inaczej jest w praktyce, niby powinienem być spokojny, ale trochę się denerwuje, ponieważ w razie czego jest czas aby pójść po tę tabletkę.

Odnośnik do komentarza
Gość godangel

Petting-czy można zajść w ciaże?...Witam. Ostatnio uprawiałam z moim chłopakiem petting.Niby odstąpił mnie od siebie jak dostał wytrysk,ale potem chwile później jego penis dotknął się z moimi narządami płciowymi. Czy jest możliwe,ze zajdę w ciążę? I jakie jest ryzyko że zajdę?

Odnośnik do komentarza
Gość tradycja02

Witam. Mam 24 lata. Od ok. 7 miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Z powodu moich nieregularnych okresów (cykl trwał często ok. 36-38 dni) miałam wykonywane badania w październiku 2010 roku. Wyniki to: TSH 2,23 μlU/ml Tyroksyna wolna FT4 16,34 pmol/l Prolaktyna 231,9 μU/ml Prolaktyna (po 60 min) 4730 μU/ml Od tamtego czasu biorę Bromergon 2,5mg, dwa razy dziennie. Ostatnie dwa cykle to 30 i 29 dni, więc już lepiej. Ostatni okres miałam 03 II 2011r. Test robiłam 35 dnia i dziś rano, wyszły negatywne. Moja Pani doktor przepisała mi Luteinę 50 przez 5 dni, dwa razy dziennie (jeśli po tym czasie nie dostanę okresu mam zrobić kolejny test). Na usg wyszło, że ciałko żółte jest, ale słabo widoczne i Pani doktor nie była pewna. Miałam też lekko powiększony lewy jajnik, ale nic niepokojącego. Choć boli mnie on troche od 4 dni. Pozdrawiam. Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość onaapytasie

mam taka sytuacje boje sie mam pytanie gdy mialam to robic chlopakowi to jak dotklam jego penisa byl ze sluzu a nie ze spermy no i ten sluz byl przezroczysty powycieral ten sluz i chyba swetrem nawet i mial palce pewnie ze sluzu i dal mi tam palce z tego sluzu zrobil mi czy moge zajs w ciaze tak bardzo sie obawiam tego prosze o odpowiedz??

Odnośnik do komentarza

A czy to były jej dni płodne? Jeśli nie to spokojna głowa. Zresztą, aby doszło do zapłodnienia sperma musi się znaleźć wewnątrz pochwy, a przedsionek to jeszcze niekoniecznie wnętrze :) Moim zdaniem trucie się taką tabletką jest tutaj niewskazane.

Odnośnik do komentarza

Nie jesteś w ciąży. Bierzesz tabletki a one dają 99% ochrony. Poza tym zapłodnienie poprzez spłynięcie spermy (wcześniej wytartej) do pochwy podczas kąpieli jest tak nieprawdopodobne, że aż odrobinę śmieszne :) Wyluzuj kobieto! Masz okres, więc w ciąży nie jesteś. Przez to zamartwianie się masz te objawy - stresik.

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Niekoniecznie - może po prostu macie dużo szczęścia :) Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną, ponieważ aktywne plemniki mogą się pojawiać również w płynie preejakulacyjnym, który pojawia się na początku. Najczęściej jednak te plemniki są upośledzone. Nie można jednak wykluczyć, że trafi się jakiś zdolny do zapłodnienia. Poza tym, przy stosunku przerywanym często może się zdarzyć, że partner nie zdąży przed wytryskiem wyjąć członka, bo wiadomo jak to jest...

Odnośnik do komentarza

Witam Chiałem się zapytac osoby bardziej doswiadczonej o mozliwosc zajscia w ciaze przez moją dziewczynę.Otóż spalismy ze sobą w noc walentynkową ja zabezpieczony prezerwatywą skonczylem poza nią sciągajac prezerwatywę mialem pelny zbiorniczek i ani kroleka się z niego nie ulewała w tej chwili jest 4 dzien jak wedlugo moich i jej obliczen powinien zjawic się okres (skonczyla miesiaczkowac 15 lutego a nie pamietamy dokladni kiedy dostala ale gdzies okolo 10 lutego ) i teraz niewiem czy potrzebnie panikujemy wiem ze moze miec nieregularne okresy bo tak juz sie zdazalo np w wakacje miesiaczka spoznila jej sie 10 dni ale czy wedlug opisnaej sytuacji mamy co się martwic o ciążę ? nie chcemy narazie dzidziusia poniewaz nie zarabim wystarczająco na jego utrzymanie a ona jeszcze się uczy i ma 19 lat . proszę o pilną odpowiedz pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Gość krewetka1

Bardzo niepokoi mnie fakt, że spóźnia mi się okres. Ostatnio miałam miesiączkę 12 lutego i zwykle mam regularne cykle 29dni. Ostatnio kochałam się z chłopakiem 15 stycznia podczas okresu (to był pierwszy dzień cyklu). Czy mogę być w ciąży? Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Teoretycznie podczas okresu zajście w ciążę nie jest możliwe. W praktyce jednak bywa inaczej. Wykonaj test ciążowy. Powinien być już wiarygodny. Jeśli wykluczysz ciążę a okres nadal się nie pojawi udaj się z tym do lekarza ginekologa. Być może występują jakieś zaburzenia hormonalne.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Można podejrzewać, iż opisany śluz był preejakulatem, czyli wydzieliną pojawiającą się podczas silnego podniecenia. Preejakulat może zawierać plemniki. Jeśli został przeniesiony do pochwy zapłodnienie jest jak najbardziej możliwe, lecz dużo mniejsze niż w przypadku klasycznego stosunku. Wykonaj test po dwóch tygodniach od ryzykownego zachowania.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Jako że Twój chłopak był bezpośrednio po wytrysku można podejrzewać, iż na jego członku mogły znajdować się plemniki. Jeśli zostały przeniesione w okolicę pochwy oraz przedostały się w głąb zapłodnienie jest możliwe. Ryzyko ciąży w takich przypadkach jest jednak bardzo małe. W dniu spodziewanej miesiączki wykonaj test ciążowy dostępny w aptekach.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest niskie. Warto jednak wykonać test ciążowy, który powinien być już wiarygodny. Nieregularne miesiączki są bardzo częstą dolegliwością młodych kobiet. Jeśli problem występuje sporadycznie to nie ma powodu do niepokoju. Warto jednak wspomnieć o tym ginekologowi podczas rutynowej wizyty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...