Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć i szybko pozbyć się efektu jojo?


Gość CiekawyNikt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 21 lat, 164cm i ważę 57 kilogramów.Chciałabym zrzucić kilka kilo.Moim największym problemem jest duży(a wręcz ogromny) brzuch i masywne uda. Jaką dietę i jakie sporty najlepiej uprawiać? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość CiekawyNikt

Mam 15 lat. Waże 54kg przy 154cm wzrostu. Stosowałam już diety odchudzające, schudłam 4kg po czym przybyło mi 6kg. Obecnie mam ogromny "efekt jojo". Jestem załamana, wyglądam jakbym była w ciąży. Chciałabym schudnąć na stałe. Wiem, że to wymaga czasu, ale w tej chwili bardzo mi zależy, aby jak najszybciej pozbyć się "efektu jojo". W jaki sposób mogę szybko tego dokonać ? Moja wymarzona waga to 45kg. Jak mogę ją uzyskać w ciągu 3 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Gość thebeatles

Witam. Mam 16 lat, 172 wzrostu i ważę 61 kg. Wiem, ze to dobra waga, jednak gdy zbliża się okres letni chciałabym schudnąć. Moją wymarzoną wagą jest 56 kg i do takiej staram się dojść. Obecnie jestem na proteinowej diecie, jednak myślę, że odpowiedniejszą dietą dla mnie będzie 1000 kcal. Czy jestem w błędzie.? Proszę o ewentualne wskazówki, jak schudnąć do wakacji. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Efekt jojo są to wahania wagi polegające na naprzemiennym tyciu i chudnięciu. Jest on niekorzystny dla naszego zdrowia i nie chodzi tu o zdrowie psychiczne. Efekt jojo według niektórych naukowców zwiększa ryzyko zachorowania na choroba wieńcową serca. Dlatego też warto przypatrzeć się bliżej efektowi jo jo i zastanowić się jak go uniknąć. Osoby szczególnie narażone na efekt jo jo to te, w których rodzinach występuje otyłość oraz takie,które niewłaściwie się odchudzają. Niewłaściwa dieta jest głównym sprawcą efektu jo jo. Aby uniknąć go należy stosować dobrze dobrane diety. Nie powinny być to diety jednoskładnikowe np grejpfrutowa czy rodzynkowa. Tempo chudnięcia powinno wynosić od 0,75 do 1 kg tygodniowo. Po skończeniu diety powinniśmy obniżyć kaloryczność codziennego posiłku o ok.400kcal.
Jeśli chcemy schudnąć beż efektu jo jo musimy zastosować wyżej wymienione tempo chudnięcia. Jeśli będziesz chudł 1kg tygodniowo to w 3 miesiące możesz schudnąć do 12 kg. Taka utrata wagi jednak nie będzie ci potrzebna. Twoja obecna waga jest prawidłowa choć mieści się w górnym zakresie normy. W Twoim wieku wystarczą ćwiczenia. Zwiększona aktywność fizyczna jest kluczem do sukcesu jesli chodzi o walkę z kilogramami i efektem jo jo.

Odnośnik do komentarza

Ja z ciekawości w swoim klubie fitness wybrałam Vacu/Body Space. I naprawde polecam, bo daje to urządzenie świetne efekty. A że mam MultikarnetOK to korzystam przy tym jeszcze z siłowni i masaży. Doskonałe połaczenie dla idealnej sylwetki i bez obaw ze nagle bedzie to efekt jojo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...