Skocz do zawartości
Forum

myślenie magiczne a urojenia


Gość -0 C

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie... co ma ze sobą wspólnego myślenie magiczne i urojenia? mnie męczy coś takiego, że np. jak świeci słońce to mi się wydaje, że Bóg się do mnie uśmiecha. innym razem mam przelotne uczucia, że ktoś wkłada mi myśli do głowy lub, że ludzie znają moje myśli. towarzyszy temu ostatniemu ogromny wstyd, rzadziej lęk. pojawiają się też natręctwa odnośnie chorób psychicznych. leki średnio na to działają, a biorę rispolept i zyprasidon. co mnie dokładnie dręczy? dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Pytanko: czy jak przy zaburzeniu schizotypowym występują objawy rozdrażnienia, podwyższony napęd i bardzo dobre samopoczucie, gadatliwość, naprzemian z obniżonym nastrojem, lękiem może to świadczyć o zaburzeniu schizoafektywnym? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 2 lat mam zdiagnozowaną schizofrenię, od roku zaczęły narastać następujące objawy: mam taką przypadłość że musze gdy mrugamy wyobrażać sobie osoby które coś osiągnęły a zaś gdy w polu mojego widzenia są ludzie którzy kojarzą się z ubustwem muszę wykonywać w ich kierunki skurcz powieki. Niech mi ktoś podpowie czy to zespół touretta czy jakieś powikłanie schizofrenii ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.05.2023 o 15:54, Melson napisał:

Niech mi ktoś podpowie czy to zespół touretta czy jakieś powikłanie schizofrenii ?

Niestety tutaj nie ma specjalistów, a na te pytania odpowie jedynie psychiatra. Mając zdiagnozowane schizofrenie- z pewnością chodzisz czasem na wizyty lekarskie, a więc prosze ten temat poruszyć w gabinecie. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...