Skocz do zawartości
Forum

Problem z angielskim.


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 1 liceum . W gimnazjum , większego problemu z angielskim nie było. teraz jest o wiele gorzej , jesteśmy podzieleni an 2 grupy. i mojej jest 16 osób. problem tkwi ze uważam ze ja cofam sie w rozwoju jeśli chodzi o język angielski. W gimnazjum nauczycielka w maire dobrze tłumaczyła- jeśli kalsa nie słuchala to potrafiła mi tylko wytłumaczyć i kilku osobom co byli zainteresowani. jest juz styczeń 4 miesiące nauki minęły a ja uważam ze nie umiem nic , lub bardzo niewiele. Chociaz w domu przykładam się do tego języka - musze go zdawać na maturze. Nic mi nie pasuje od sali lekcyjnej--- lekcje mamy w kanciapie, gdzie kilka lat temu był schowek na szczotki, teraz jest wyremontowany. Nie ma w tej klasie ławek, tylko siedzimy an krzesłach i piszemy na iodiotycznych podkładkach, poprzez nauczyciela, który dziwnie prowadzi lekcje. jest takim łamaga, nieudacznikiem. Mówi szybko i niewyraźnie, jeśli robimy ćwiczenia to nie zapisujemy nic w zeszycie, a jesli robimy w ksiązkach to cięzko robi się na kolanie. Oczywiście mu to nie przeszkadza i siedzi w tej klasie od kilku lat. jak mówiłem zwiecej pamietam z gimnazjum niz tutaj . Klasa też ciągle żartuje i lekcji mało jest.
Co mogę zrobić , zazwyczaj to co było na lekcji to robie sam i sam się ucze angielskiego, szukam w internecie, porad wskazowek itd. Myślałem, zeby studiowac filologię ang, ale to chyba w obecnej sytuacji niemozliwe. Korepetycje za bardzo nie wchodza w grę, chodze już z innego przedmiotu .
Co moge jeszcze robić, aby lepiej umiec ten jezyk ? Zalezy mi baardzo , zeby zdać mature na ok 80%, w domu staram sie robić jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Gość florentynka

A może zapisz się na angielski online? Tutaj  https://www.wejherowo24.info/wiadomosci/s/9536,czy-nauka-angielskiego-online-jest-skuteczna znajdziesz plusy takiej nauki. Moja córka uczy się angielskiego przez internet i widzę, że idzie jej coraz lepiej. Samodzielna nauka jest raczej trudna. Nikt cię nie poprawi jeśli jakieś słowo wypowiadasz źle.

Odnośnik do komentarza

Najlepszym sposobem na poprawę swojego angielskiego to nauka z native speakerem, z którym nauczysz się najszybciej. Rok temu chodziłem na korepetycje z angielskiego https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-angielski/. Udało mi się napisać maturę rozszerzoną na 85%, także mogę szczerze polecić. Teraz dużym atutem korepetycji jest fakt, że wszystko odbywa się online, także nie trzeba tracić czasu na dojazdy.

Odnośnik do komentarza

Grunt to znaleźć takiego nauczyciela, który faktycznie będzie się znał i pasjonował tym, co robi. Właśnie dlatego ja mogę Wam polecić, byście zajrzeli do https://www.tvradom.com/firmy/917,szkola-angielskiego-noproblem  i sami się przekonali, w jaki sposób jesteście dzisiaj w stanie poradzić sobie z takimi wyzwaniami. Myślę, że to może być dla Was idealnym wyborem.

Odnośnik do komentarza

Hej,

Ja udzielam lekcji z języka angielskiego. Jestem z łodzkiego, ale uczę również przez internet- aplikacja ZOOM. Możesz znaleźć jeszcze z 1 osobę chętną na lekcję, wtedy koszt byłby rozłożony na 2 osoby i wyszłoby taniej. Jeśli chciałbyś sam bezpłatną lekcję próbną (godzinę lekcyjną) napisz na: korepety@gmail.com

Odnośnik do komentarza

Język angielski to chyba porażka w każdej szkole, nie ma co się dziwić, nie da się rozmawiać na raz z 16 osobami, 

Korepetycje z angielskiego' zakładam ze dobrze umiesz czasy, a słówek nikt Ci nie "wytlumaczy" trzeba kuc na pamięć,

Cwicz zadania maturalne, teraz pełno jest repetytoriów  z zadaniami typowo maturalnymi, mow do siebie :), ewentualnie sprawdzaj wymowę nowych slow 

Odnośnik do komentarza

A ja doradzę coś od siebie. Sugeruje być w jak najczęstszym kontakcie z językiem. Choćby to miało być słuchanie piosenek, oglądanie Tv , filmów, czytanie czasopism, gazet, wchodzenie na anglojęzyczne strony internetowe, czat z nieznajomym w tym języku. 

Dobrze jest poza standardami nauki i kursów robić te dodatkowe rzeczy. Dużo to da. Wiadomo że kontakt z żywym językiem byłby najlepszy choć mogłoby to być rzucenie się na głęboką wodę. Ale co nie zabije to wzmocni ?

I na koniec, ważna rzecz, doradzam by każdego dnia myśleć po angielsku. Mówić do siebie po angielsku w myślach. Np. Teraz będę robiła sobie herbatę - to powiedż sobie to w myślach po angielsku. Albo tworzysz jakieś plany na jutro, na weekend w myślach - zastanawiaj się po angielsku. Jeśli ktoś pomyśli że to głupie to niech próbuje przez jakiś czas a się pozytywnie zdziwi ?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Akurat jeśli chodzi o język angielski, to faktycznie powinniście przyłożyć się do nauki. Dzięki temu będziecie w stanie o wiele sprawniej poradzić sobie w dzisiejszym świecie. Takie szkoły językowe jak  https://www.deru.pl/ mogą okazać się dla Was niesamowitym wsparcie, dlatego też koniecznie zwróćcie na to uwagę już teraz. 

Odnośnik do komentarza
Gość Anulaa21

Moim zdaniem kluczem może być przede wszystkim postawienie na takie rozwiązania jak chociazby https://pl.tutlo.com/ W ten sposób będziecie w stanie znacznie skuteczniej podejść do tematu związanego z doborem odpowiednich szkół językowych. Na pewno warto byłoby już teraz pomyśleć, co będzie dla Was w tym zakresie najlepsze. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.07.2021 o 16:07, Gość oliwa8 napisał:

Zawsze warto spróbować w profesjonalnej szkole językowej jak chociażby ta we Wrocławiu https://demostenes.com.pl/jezyki/

Pełen profesjonalizm i naprawdę super lektorzy.

I to również moim zdaniem jest jeden z najlepszych sposobów jesli chodzi własnie o naukę języka obcego. Wydaje mi się że tutaj bardzo dużo daje również konwersacja na którą w tej szkole się stawia.

Odnośnik do komentarza

Wypowiem sie z punktu widzenia osoby ktora mieszka w anglojezycznym kraju. Zdawalam mature w Polsce z angielskiego, I I nic nie rozumialam po przyjezdzie do tego kraju. Glupie Hi yeh, czy What's up? Nic. Wedlug mnie, najlepiej grac w gry komputetowe, gdzie sa gracze z roznych krajow I wszyscy uzywaja angielskiego. Rozmawiasz z nimi swobodnie, nikt cie nie krytykuje. Fajnie jest ogladac filmy po angielsku, mozna sciagnac scripty po angielsku I uczyc sie co ludzie mowili w filmie.

Dla mnie angielski w Polsce to porazka, to jest polski-angielski, rozumiany chyba tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze nauka angielskiego jest prosta. Dużo zależy od tego z jakich pomocy naukowych się korzysta, a przede wszystkim jak kto uczy. Dodam też, że w necie można znaleźć przydatne lekcje jak najbardziej i to za darmo. Na https://www.youtube.com/watch?v=Ax2f-0Kiudo macie aż 10 różnych wesołych filmików I takich, które ogląda się z dużym zainteresowaniem. Im prostszy przekaz tym więcej można się nauczyć.

Odnośnik do komentarza

Miałam to samo. Nauczycielka w liceum była młoda i tylko rozmowy z grupką prywatne. Zrezygnowałam z matury z angielskiego, bo to nie miało sensu. Jedyne, co możesz zrobić to poszukać native speakera. Bez prywatnych lekcji nie ma szansy na zdanie matury. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...