Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć bezdech?


Gość f...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jeżeli już jest chrapanie i bezdech, to trzeba to profesjonalnie zdiagnozować, bo inaczej niewiele wiadomo. Może być kilka innych przyczyn. Potem, kiedy już wiadomo, że to bezdech senny i jakiego jest typu; obturacyjny ( z zapadającym się gardłem), centralny (bez oddechu ale z drożnym gardłem) lub mieszany, trzeba wykonać drugi etap diagnostyki, czyli dobór ciśnień w aparatach CPAP, żeby ustalić jakie wartości ten bezdech likwidują. Przyda się w tym wzroście i wadze skuteczna redukcja masy ciała (przy 175 cm nie powinna być powyżej około 80 kg). Na pewno nie powyżej 100 kg, bo to zwielokrotnia podduszanie.
Nie ma na co czekać. Trzeba to sprawdzić.
Przy bezdechu sennym cierpi głównie serce i mózg, więc może być groźnie.
Powodzenia życzę,
i Dobrych Działań :) ,

......
Po więcej tradycyjnie zapraszam na bezdech.net

Odnośnik do komentarza

Trafiłem na temat przez wewnątrzną wyszukiwarkę.
W kwestii odpowiedzi udzielonej założycielowi wątku: proszę wybaczyć,ale to wygląda jak tradycyjne zachwalanie klientowi drogiego towaru i próba uzasadnienia w oczach klienta jego wysokiej ceny. A tak się składa,że dla mnie cena ma znaczenie wręcz nadrzędne (jeśli zabawa będzie kosztowała w okolicach średniej krajowej netto lub choć w pobliżu,to będę sobie musiał akcję odpuścić). Dlatego pozwolę sobie zadać pytanie o REALNE koszty,podane z jak największą precyzją: jakiego rzędu kwoty należy się spodziewać (w miarę możliwości proszę o dkładność większą niż 1000 zł).

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze,że nie mam aż takiej dysproporcji między wagą i wzrostem jak założyciel wątku,ale za to czuję się całkowicie pozbawiony energii zyciowej,obecna sytuacja ma poważny wpływ na moje małżeństwo. Nie ma czegoś takiego jak zasypianie za kółkiem (zresztą jak czuję się zmęczony, to zjeżdżam na drzemkę na parking),za to regularnie ok. 13-ej czuję przemożną potrzebę drzemki (tak co najmniej 45-minutowej) i dopiero po drzemce i kawie odzyskuję siły i jasny umysł do pracy (choć często,ku mojemu zdumieniu,nawet 20 minut drzemki daje efekt). W każdym razie nie mam sił na cały 8-godzinny dzień pracy (na szczęście mam nienormowany czas pracy),o pracy po 11 godzin dziennie nie mówiąc. Chyba tylko obecnej pracy zawdzięczam to,że jeszcze mam źródło dochodów; w "normalnym" układzie (8 godzin plus ewentualne nadgodziny) już bym pewnie wyleciał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...