Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
juliasew

Czy niemycie zębów może być niebezpieczne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 26 lat i od 2 lat nie myję zębów. Wiem, iż niektórzy mogą uznać to za niechlujne, ale pasty do zębów są robione ze sztucznych składników. Od jakiegoś czasu na moich zębach zaczął się pojawiać czerwony nalot, co bardzo mnie niepokoi. Do tego nawiedza mnie pieczenie dziąseł. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sromwell

Witam, ostatnio przeminęło mi przed oczami, że mycie zębów zaraz po jedzeniu jest szkodliwe, ze względu na bardzo niskie pH w ustach. Przez co szczotkując zęby osłabiamy szkliwo.
Należy odczekać co najmniej 30minut, bądź przepłukać usta wodą/ wziąć gumę do żucia bez cukru, by szybciej przywrócić prawidłowy poziom kwasowości.

Zastanawiam się jak to jest przed spaniem. Chodzę na siłownie, dbam o siebie. Często z powodu nauki, nie mam czasu jeść wcześniej, niż zaraz przed spaniem. I tu pojawia się moje pytanie, czy nie lepiej po prostu użyć nici do zębów, po posiłku, i przepłukać usta czystą wodą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz stracić wszystkie zęby to możesz ich nie myć. Tak na prawdę to wszędzie są sztuczne składniki, ale jeżeli ci to przeszkadza to kup pastę z naturalnych składników. Życzę powodzenia w długotrwałym leczeniu zaniedbanych zębów!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adrianna3

Przeraża mnie to co piszesz. Mozesz stracić przez to zęby, na pewno zresztą masz już kilka popsutych... Poza tym podejrzewam,że zapach z Twojej jamy ustnej nie jest zbyt przyjemny. Pieczenie dziąseł moze byc objawem zapalenia jamy ustnej. Jesli zależy Ci na naturalnych składnikach to poczytaj sobie o paście sulphodent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Edward 5585

Ja powiem coś jeszcze mniej popularnego, ale co tam!;-)

To "pieprzenie w bambosz"! Ja mam 41 lat od 20 nie używam szczotki i pasty! Przed pójściem spać dokładnie płuczę usta zwykłą wodą (cukry się w niej rozpuszczają) Mam wszystkie zęby swoje! Fakt, kilka naprawianych.....ale swoje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stokrota70

jak można nie myć zębów? zapach z buzi pewnie powala, zdrowe, błyszczące zęby są piękne a tak naprawdę pasta nie ma dużego znaczenia, jest tylko dodatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anetta35

To tak na poważnie pytanie? Zastanawiam się, jak, można nie umyć zębów. Już nie mówię o brzydkim zapachu, ale o zwyczajnym dyskomforcie. A pasty - teraz są takie i do zębów nadwrażliwych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gertis

Auto tematu powinien jak najszybciej wybrać się do stomatologa. Oczywiście że niemycie zębów jest niezdrowe. Jeżeli też to robiliście to rozejrzyjcie się za dobrym gabinetem stomatologicznym w swojej okolicy. Mieszkańcom Radomia mogę polecić http://stomatologia-jankowscy.pl/ Tam wyleczyli moje zęby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...