Skocz do zawartości
Forum

cellulit


Gość efa1

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety wątpię w to, że uda Ci się szybko pozbyć cellulitu. Powstawanie go jest długim procesem tak samo jego niwelowanie. Nasz tryb życia wpływa bardzo na to jak wyglądamy. Aby pozbyć się cellulitu należy zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowe i dużo ćwiczyć partie ciała, które są zaatakowane przez cellulit. Dodatkowo można robić masaże i wcierać różne kremy. Najważniejsze by działać wielotorowe i podjąć systematyczną walkę, a nie co jakiś czas jak nam się przypomni wykonać ćwiczeni, masaż i zjeść coś zdrowego.

Odnośnik do komentarza

Człowiek jest tym, co je i jak to trawi a dowodem tego jest cellulit. Cellulit nie jest osłabieniem tkanki łącznej, lecz połączeniem toksyn, wody i tłuszczu.
Toksyny powstają w wyniku:
- rozkładu niestrawionych resztek pokarmowych
- procesu fermentacji zachodzącego w jelitach
- produktów ubocznych wydzielanych przez naszych lokatorów: pasożyty i grzyby
Mechanizm tworzenia się cellulitu: wydzielanie toksyn przez grzyby i pasożyty -> wchłanianie toksyn do krwi w naczyniach krwionośnych -> krew rozprowadza toksyny poprzez naczynia włosowate do tkanek ciała -> organizm w podskórnej tkance tłuszczowej gromadzi wodę, dzięki której neutralizuje toksyny łącząc je z tłuszczem -> rezultat: pojawiający się cellulit na brzuchu, biodrach, pośladkach, odcinkach bocznych kolan i rękach.
Cellulit zwykle występuje pomiędzy skórą i mięśniami oraz pomiędzy mięśniami.
Połączenie toksyn, wody i tłuszczu posiada bardzo mocną siłę wiązania. Żadna dieta nie pomoże w tym, aby to połączenie rozerwać. Chudnie się wszędzie, ale nie na tych miejscach gdzie jest cellulit. Poprzez różne diety cellulit jest jeszcze bardziej widoczny. Rozwiązaniem dla tych problemów, jest zaprzestać z ich przyczynami.
Przyczyny cellulitu:
-obecność grzybów i pasożytów w jelitach
-siedzący tryb życia, zmiany związane z wiekiem
-niewłaściwe odżywianie się, wahania wagi ciała, chodzenie w ciasnych ubraniach
-nieprawidłowe krążenie krwi i limfy, palenie, stresy
-zaburzenia hormonalne, przemiany materii prowadzą też do powstawania rozstępów
-skłonność dziedziczna, obniżenie czynności tarczycy
-zatrzymanie wody w podskórnej tkance tłuszczowej i zakłócenie funkcji powstawania tkanki tłuszczowej

Odnośnik do komentarza

Ja już od kilku lat walczę z cellulitem i nic nie pomaga :( Chodzę dwa razy w tygodniu na fitness, jem 5 zbilansowanych posiłków dziennie, regularnie robię peelingi całego ciała.. Zaczęłam wątpić, że cokolwiek pomoże. Czy możecie polecić jakieś specjalistyczne zabiegi na cellulit? Najlepiej żeby były bezbolesne i bez skutków ubocznych. Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Cellulit to obecnie problem bardzo wielu kobiet. Niestety wynika on po trosze z genetyki, a po trosze z trybu życia. Dzisiaj zwyczajnie znacznie mniej się ruszamy i mamy pod dostatkiem jedzenia, często słabszej jakości. Sprzyjają mu również zmiany hormonalne, które przychodzą wraz z dojrzewaniem, ciążą, antykoncepcją, a nawet czasem jedzeniem. Żeby skutecznie mu przeciwdziałać trzeba zmienić sposób żywienia, podjąć ćwiczenia i wspierać się niektórymi suplementami. Niektóre źródła podają również, że warto sięgać nawet po zioła, które przyspieszają przemianę materii i pomagają oczyszczać organizm. Dla chętnych na ten temat: https://cellulitis.info.pl/domowe-sposoby-na-cellulit/ziolo-na-cellulit/
Dla mnie najważniejsze jest jednak nastawienie. Nie chodzi o to żeby chodzić 3 razy w tygodniu na siłownie i czuć się spełnionym, niezależnie od efektów. Trzeba podejmować wyzwania na każdym kroku. Zwyczajnie wystarczy nie korzystać z windy czy chodzić wszędzie pieszo, gdzie się tylko da. Efekty na pewno przyjdą z czasem.

Odnośnik do komentarza
Gość jaMartyna

wygładzam ciało i partie (nogi) stosując fale uderzeniowa- jestem juz po 6 zabiegu. efekty wow naprawdę widać poprawę. Mimo ćwiczeń, które robie, bo jestem aktywna osoba to ten cellulit i tak jest a po zabiegu cialo wygląda rewelacyjnie- jesli jestecie z Wawy to w klinice Esetic Nova jest super atmosfera i mega profesjonalne podejście :)

Odnośnik do komentarza
Gość elelka88

Witaj, żadne zabiegi czy kuracje bez chociażby najmniejszego wysiłku nie przybliżą Cię do wymarzonej sylwetki. Najważniejsze w tym wszystkim jest zdrowa dieta, pozbawiona szybkich, tłustych potraw , słodyczy itd oraz wysiłek fizyczny. Nie jest tajemnicą iż w celu uzyskania założonego efektu musisz pracować nad całym ciałem a nie tylko częścią a więc może być rower, dłuższe spacery, może aerobik, basen czy siłownia? Warto także pomyśleć nad środkiem przyspieszającym redukcje wagi. Z mojej strony mogę polecić Efedrynę, lek często używany przez sportowców, kulturystów który przyczynia się do budowania beztłuszczowej sylwetki opartej na ładnie zarysowanych mięśniach. Zamawiam ją cyklicznie już od dłuższego czasu od Ady (kom.731 154 299), pewna i sprawdzona sprzedawczyni, zawsze pomocna. Sama przesyłka bardzo szybka, dodatkowo jak coś można sprawdzić zawartość przed zapłatą.

Odnośnik do komentarza
Gość Alicjaka

Powiem wam, ze ja też zauważyłam zmniejszenie celulitu jak zaczęłam brać tabletki maxi3vena a do tego zaczęłam sobie truchtać. Tabletki brałam na ciężkie nogi, ale pomogły mi dodatkowo na cellulit :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...