Skocz do zawartości
Forum

Święta Bożego Narodzenia - czy to ma sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zastanawiam się nad sensem Świąt. Jedyny plus tego jest taki że ludzie spotykają się w rodzinnym gronie. Wszystko jednak staje się tak komercyjno- konsumpcyjne że czasami mam ochotę uciec. Gdzie w tym wszystkim jest Bóg miłość ,skromność i poszanowanie drugiego człowieka. Wszystko na pokaz.Niechciane prezenty i po Świętach wyrzucanie jedzenia. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

Nigdy święta nie były dla mnie jakimś większym wydarzeniem, które trzeba w szczególny sposób obchodzić, może dlatego że w domu rodzinnym nikt nie przekazał mi tego. Święta konczyly sie najczęściej spotkaniem w niewielkim gronie przy wigilii. A później każdy robił co chciał.

Odkąd mam dziecko zaczęłam przywiązywać większą wagę do całej tej oprawy świątecznej. Ubieramy ogromną choinkę, robimy, ozdoby, pierniczki. Synek oczywiście zastanawia się co dostanie od Mikołaja.
Nie znoszę tej bieganiny świątecznej i nerwowej atmosfery, która wprowadza moja teściowa. ,, bo z czymś nie zdąży ,, narobi tego jedzenia tyle, ze potem połowę się wyrzuca. Echhh po co to wszystko?
Ja wolę zdecydowanie tą oprawę, śpiewanie kolęd, radosny nastrój domowników, synka w oknie czekającego na pierwszą gwiazdkę.
I tylko to sprawia, że lubię święta.

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze to ma sens. To najpiekniejszy czas w roku dla mnie.Wspaniale jest moc spotkac sie przy wigilijnym stole z rodzina,polamac oplatkiem,zlozyc serdeczne zyczenia. Choinka, prezent od serca,pamiec,wspolne koledowanie to jest dla mnie wazne. Na telewizje i to co tam robia nie patrze bo to nie ma sensu. Ciesze sie chwilą, bliskimi , choinką i to sa dla mnie świeta.
A od tego co wypisujesz,czyli medii i innych nie uciekniemy bo to jest wszechobecne i koniec.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...