Skocz do zawartości
Forum

Bezskuteczne starania o ciążę


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry, mam pytnie a mianowicie chodzi o to ze razem z narzeczona staramy sie o dziecko ale bez efektu kochamy sie w jej dni plodne i nic z tego nie ma jaka moze byc przyczyna dodam ze oboje jestesmy zdrowi, ona chodzi do ginekologa ja bylem u urologa i jest wszystko ok. moze to byc zwiazane ze stresem i jej praca, przemeczenie ? prosze od odpowiedz i dziekuje :)

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie związane z zajściem w ciążę, otóż staram się już rok o drugie dziecko, byłam dwa razy w ciąży w tym jedno obumarcie a druga donoszona szczęśliwie z tym że to był inny związek.Z obecnym mężem staram się już rok i nic, i nie wiem czy to ze mną coś nie tak czy z nim, w tym cyklu starałam się co drugi dzień od 11 do 21 dnia cyklu 33dnia mam mieć okres ale robiłam już test i nic, cykle mam przeważnie 33 dniowe czasem tydz puzniej. Proszę o odpowiedź z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Hej.. to ze przez rok nie zaszliscie nie znaczy ze macie problem ;) to po pierwsze. Po drugie zalezy jakie masz dlugie cykle i jak czesto wspolzyjecie?
Jesli Was cisnie i nie chcecie tracic czasu, to zanim pojdziecie do specjalisty proponuje zrobic badania:
-seminogram met. Komputerowa -dla faceta
-badania hormonalne- dla Ciebie.
Kazda diagnostyka oznaczy Ci hormony. Musisz jedynie pamietac aby zrobic testy w odpowiednich dniach cyklu. Natomiast na seminogram trzeba sie umowic wczesniej (nie kazda diagnostyka ma mozliwosc zrobic to badanie i trzeba pamietac zeby na kilka dni "przed" nie uprawiac seksu - chyba 2 do 7 dni).
Warto wiedziec o tym zanim pojdziesz do specjalisty, bo po co tracic kase na wizyte tylko po to, zeby Ci zlecic badania i czekac...
Leczenie nieplodnosci generuja ogromne koszty. Dlatego wazne by trafic na dobrego specjaliste.
My staramy sie od 2,5 roku. Leczymy od roku. 2 miesiace temu zmienilam lekarza (kolezanka polecila mi swojego ginekologa). Jestem z niego bardzo zadowolona i mam nadzieje ze moze niedlugo poprowadzi moja ciaze:)
Poki co, nie trac nadzieji bo stres nie sprzyja staraniom :)
Jesli masz jeszcze jakies pytania to sluze rada:)
P.S. jesli jestes z malopolski, moge Ci dac kontakt do mojego gin.

Odnośnik do komentarza
Gość Aniks8666

Powinnam juz dostać miesiączki ale dalej nic cykle mam co 27-30 dni a ostatnia m 08.02 do wczoraj bolały mnie piersi dziś już nie.. I bóle podbrzusza mam takie miesiączkowe wiec i teraz pewnie nic z tego... Dziękuję bardzo za opisanie wszystkiego w komentarzu niżej i dobrze trafiłam bo do lekarza gin jeżdżę do Krakowa wiec jeżeli jest jakiś sprawdzony to chętnie skorzystam

Odnośnik do komentarza

Doktor A. do którego ja chodzę jest polecony przez moją koleżankę... W skrócie- rozgonił jej guza lekami (bez żadnych operacji).
Jeśli o mnie chodzi... poprzedni lekarz dosłownie PCHAŁ nas do in vitro... Gdy trafiłam do doktora A., została przedstawiona jasna ścieżka leczenia... teraz wiem, że nie muszę mieć żadnego in vitro.. Próbujemy dalej z nową nadzieją i opieką doktora A... Mam do niego nr. na komórkę, mogę dzwonić w razie gdyby mnie coś niepokoiło (dla mnie to ważne bo mieszkam w UK). Naprawdę jestem strasznie zadowolona. Lekarz z ogromnym doświadczeniem i wiedzą- wie co robi, a do tego jest oazą spokoju.
Jeśli chciałabyś do niego namiar, zaloguj się na portalu i napisz do mnie na priv. Nie chcę na forum udostępniać jego danych... :)

Odnośnik do komentarza

loli89
A... i jesli jeszcze nie probowalas, to zanim pojdziecie gdzies dalej, mozecie sprobowac kilka cykli z testami owulacyjnymi:)

Zamiast testów polecałabym mikroskop owulacyjny. Z własnego doświadczenia wiem, że dobra jest Afrodyta. Bardziej się opłaca bo jest wielokrotnego użytku i wygodniejsza, bo na ślinę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...