Skocz do zawartości
Forum

Brak efektów odchudzania po wielu dietach


Gość szatanka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szatanka

Witam, Mam 29 lat, 174 cm wzrostu i ważę 80 kg. W zasadzie od 16. roku życia co jakiś czas przechodziłam różne diety cud, po których oczywiście wracała mi jeszcze większa waga. 2 lata temu zmądrzałam, zaczęłam odchudzać się zgodnie z metodą Montignaca i schudłam 8 kg, a waga nawet utrzymywała się przez ponad pół roku do czasu, kiedy wpadłam w zwariowany tryb życia i utyłam kolejne 13 kg. Ostatnio powróciłam do dobrych zwyczajów i od miesiąca odżywiam się zgodnie z dietą Montignaca, a do tego od ponad pół roku intensywnie ćwiczę na zajęciach cardio (poziom advance). Niestety, udało mi się zgubić 1 kg i waga stanęła. Boję się, że to już koniec i że organizm przestanie reagować na jakiekolwiek diety i zabiegi odchudzające. Czy tak może być? Czy jednak przy dużej dawce cierpliwości uda mi się jeszcze rozkręcić metabolizm, aby zaczął normalnie pracować? Jak intensywnie powinnam wtedy ćwiczyć, aby się nie zamęczyć? Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc. Ania

Odnośnik do komentarza

Na pewno można przywrócić organizmowi równowagę. Stosowanie wielu drakońskich diet wyniszcza organizm i na koniec powstaje efekt jojo, którego wielokrotnie doświadczałaś. Musisz dać organizmowi odpocząć od tego. Jedz zdrowo, ale normalnie. Natomiast skup się na ćwiczeniach. Stała aktywność fizyczna jest tu kluczowa. Nie musisz się zamęczać. Ćwicz tyle ile dasz rady, ale jeśli szybko się męczysz i jednorazowo nie dajesz rady za długo to ćwicz częściej, więcej razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. Jeśli nadal będziesz ćwiczyć i przestrzegać diety to waga z pewnością ruszy w dól. Najprawdopodobniej Twój metabolizm właśnie dostosowuje się do nowych warunków między innymi do zmniejszonej ilości kalorii, do pewnych połączeń produktów itp. Poczekaj cierpliwie, nie poddawaj się łatwo. Stosuj dalej dietę i ćwicz tak jak to robiłaś do tej pory.
Innym wytłumaczeniem tak małego spadku wagi jest to, że organizm zamiast spalać nadmiar zaczął kumulować.Mała ilość kalorii mogła spowodować to, że organizm myśli, że nastały ciężkie czasy i musi magazynować substancje by nie dopuścić do niedoborów. Na taki przypadek jest pewien sposób jaki możesz zastosować, zacznij jeść 1 - 2 kostki czekolady co 2 - 3 dni dni przez około tydzień czasu. Działanie tego triku polega na daniu informacji organizmowi, aby przestał kumulować bo ciężkie czasy jeszcze nie nadeszły.
Także bądź cierpliwa. Ćwicz 2-3 razy w tygodniu, pomiędzy treningami miej 1 dzień odpoczynku aby Twój organizm miał czas się zregenerować.

Odnośnik do komentarza
Gość gr...04

witam bardzo dużo ważę 85 kg przy wzroście 160 cm. mam 15 lat prowadzę aktywne życie codziennie jeżdzę na rowerze przez godzinę pływam i nie mogę schudnąć i prosiłbym o pomoc jakiej diety mam się posłużyć!. Dziękuję i Pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...