Skocz do zawartości
Forum

Czy leczenie kanałowe boli?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Leczenie kanałowe może być bardzo nieprzyjemne ale jak się trafi na odpowiednich specjalistów to wszytko obejdzie się bez bólu. Ja bardzo polecam Dental Arts Studio, miałam bardzo duże problemy z zębami a w tym gabinecie znalazłam pomoc i wszystkie problemy zniknęły

Odnośnik do komentarza

Sama ostatio miałam leczone dwa zęby kanalowo. Moja wina, ze doprowadziłam je do takiego stanu, ale po prostu byłam przez jakiś czas w UK i zaniedbałam. Jak okazało się, ze będzie wymagane kanałowe to panikowałam bo słyszałam różne opinie o tym jak to boli.

Powiem Wam jednak, ze nie było dramatu ;)

Leczenie nie było jakieś przyjemne ale również nie było bolesne.... Chodziłam tutaj na Batorego https://studiose.med.pl/leczenie-kanalowe-leczenie-pod-mikroskopem-studio-se/ Leczenie kanałowe jest tam wykonywane pod mikroskopem.

Odnośnik do komentarza
Gość dbajcie o zeby

Z leczeniem kanalowym nigdy nic nie wiadomo. Teraz wykonuje sie zabieg pod znieczuleniem, kiedys na " zywca" zakladano parapaste , ktora usmiercala miazge. Bol byl okropny i czesto leki przeciwbolowe zupelnie nie pomagaly. Teraz usuwac mozna nerw pod znieczuleniem, ale to tez moze baaardzo bolec. Praca z mikroskopem jest dokladniejsza, mozna ocenic stan korzeni, ich droznosc, wypelnienie, a to bardzo wazne. Jesli zab jest martwy bez stanu zapalnego, to nie bedzie bolec, ale jesli sa jakies bakterie i dostana sie do dziasla, np. przy uzyciu igly sprawdzajacej dlugosc korzeni,( rtg tez sie przydaje w takiej sytuacji) to trzeba sie liczyc ze stanem zapalnym. Antybiotyk to podstawa.
Moja znajoma zaplacila za : tylko rozwiercenie zeba pod metalowa koronka, usuniecie nerwu i tymczasowe wypelnienie £700 . Niestety, pan specjalista ( prywatny gabinet, specjalizacja) od siedmiu bolesci , zignorowal fakt, choc widzial z rtg, ze u wierzcholka korzenia miala zapalenie. Kazal jej brac po kilka tabletek przeciwbolowych dziennie, a nie dal antybiotyku. Ostrzegalam, ze spuchnie, ale posluchala lekarza. 5 dni pozniej wygladala jak chomik, dostala 2 antybiotyki i zab moze byc do usuniecia. Takze pamietajcie, ze jesli macie jakas torbiel, stan zapalny w dziasle, zgorzel, nawet ktory nie boli, musicie miec antybiotyk, bo bolesny stan zapalny zrobi sie w kilka godzin.

Odnośnik do komentarza

Kilka godzin temu wróciłem z leczenia kanałowego, ząbek a w nim 3 kanały. Stres był przed zabiegiem gdy siadałem na fotel, Pani dentystka chciała robić bez znieczulenia bo ząb martwy i nie powinno boleć, ale dla własnego komfortu poprosiłem o znieczulenie. Pierwszy raz więc się bałem, lecz gdy dentystka przystąpiła do pracy i nic nie bolało, stres minął i się odprężyłem. Nie bójcie się, po znieczuleniu nie ma prawa boleć, zaboli was jedynie portfel gdy przyjdzie do płacenia.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.06.2019 o 06:56, Gość Firlere napisał:

Lepiej wyleczyć kanałowo niż czekać na to aż ząb całkowicie się popsuje oraz wypadnie.... A niestety do tego może dojść. Potem pozostaje jedynie implant a jest to o wiele większy wydatek niż wczesniejsze wyleczenie. Obecnie są tak dobre metody znieczuleń w gabinetach stomatologicznych, że naprawdę nic nie musicie czuć podczas leczenia. Poza tym jest możliwość wykonania leczenia kanałowego w jednym dniu.

Ze swojej strony mogę polecić gabinet stomatologiczny w Toruniu. Chodzę tam regularnie i jestem osobisćie bardzo zadowolona z efektów leczenia.

o ile jest sie z tego miasta

Odnośnik do komentarza
Gość skarbniczka
W dniu 6.04.2018 o 09:35, Gość everla napisał:

Kochane koszt takiego leczenia może być bardzo rożny. Orientowałam się w temacie i takie leczenie kosztuje od 300 do ponad 700 zł. Czasami nawet więcej jesli trzeba zeba ponownie przeleczyć kanalowo....
Wiele osob narzeka ale same poczytajcie sobie o tym czym jest endodoncja i na czym ona tak naprawdę polega:
https://edclinic.pl/uslugi/leczenie-kanalowe-torun/

Nie jest to takie hop siup jak się wydaje ale powazne leczenie.

Chyba trochę więcej , tyle to nawet za jedną wizytę

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.04.2018 o 09:35, Gość everla napisał:

Kochane koszt takiego leczenia może być bardzo rożny. Orientowałam się w temacie i takie leczenie kosztuje od 300 do ponad 700 zł. Czasami nawet więcej jesli trzeba zeba ponownie przeleczyć kanalowo....
Wiele osob narzeka ale same poczytajcie sobie o tym czym jest endodoncja i na czym ona tak naprawdę polega:
http://implantytorun.pl/kanalowe-leczenie-zeba-pod-mikroskopem/

Nie jest to takie hop siup jak się wydaje ale powazne leczenie.

Hop siup i ząb naprawiony!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie. Powinieneś odczekać kilka dni aż stan zapalny minie. Być moze dentysta nie chce na razie leczyć zęba ale jedynie chce zobaczyć jak to wygląda. Swoją drogą leczenie nie powinno byc bolesne z uwagi na to, ze obecnie są dostepne róznego rodzaju znieczulenia, którymi spokojnie można zniwelować ten ból
Na stronie jest to dokładnie opisane.

Swoją drogą jak rozwiązała się sytuacja? https://moj-dentysta.pl/leczenie-kanalowe-czy-musi-bolec/

Odnośnik do komentarza

Ja się obawiałam leczenia kanałowego właśnie ze względu na ból ale szczerze to nic a nic mnie nie bolało. Leczyłam zęby w klinice Unident we Wrocławiu i mimo, że jak tam trafiłam miałam dość popsute zęby i sporo do leczenia to bólu nie czułam. Porównując moje doświadczenie z dentystami z czasów, kiedy byłam dzieckiem a teraz to kolosalna różnica. Technologia teraz jest taka ,że nie ma się czego obawiać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...