Skocz do zawartości
Forum

Bardzo sucha i łuszcząca się skóra twarzy


Gość kalinka24

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam kłopot z łuszczącą się skórą na ciele, powiem szczerze że to dość męczące jest i trudne do zniesienia. Problem jest złożony. Do mycia stosuję Dexeryl krem, po kąpieli krem do smarowania. Jest to skuteczna i stosunkowo niedroga terapia, przynosi mi ulgę i pozwala normalnie wyglądać

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że przy wrażliwej, problematycznej skórze lepiej wybierać dermokosmetyki albo emolienty z apteki. Trzeba odstawic zwykle pachnące żele i mydla, bo one bardzo wysuszają skórę (wbrew temu co slyszymu w reklamach)

Odnośnik do komentarza
Gość paulinappx

Obecnie najlepszą metodą w Polsce i europie na trądzik jest nanonce..Byłam kilka razy u lekarza ale nic niedalo a kasy chyba z 700zł poszło.... dopiero koleżanka mi powiedziała o nanonce, jest to drogie ale skuteczne jako jedyne co używałam przez 7 lat walki z pryszczami to całkowicie pomogło.moje życie i pewność siebie zupełnie poszło w góre czuje że zyje, odzyskałam poczucie atrakcyjności warte dziewczynki każdych pieniędzy....najlepiej zakupić pakiet optymalny obecnie jest promocja na stronie: http://nplink.net/djar9zRn doskonale pomaga w eliminacji wyprysków, zaskórników, grudek, krost i zaczerwienień,
gwarantuje że zycie wam sie zmini bez tych syfów co każdego dnia przytłaczają człowieka az płakac mi sie chce ze wygrałam z tymi pryszczami..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Miałam to co wyżej i akurat co jak co ale to nie działało. To samo jeszcze wspomnę o maści z witaminą a... może i jest dobra, ale mega zapycha pory. Niestety, ale to jest dość męczące jeżeli jest ktoś z suchą skórą po wymęczeniu jej izotretynoina ;) Jak już to jednak lepiej iść w coś mega nawilżającego. U mnie posprawdzałam na maskach domowych co mi najlepiej pomaga i tak wyszło w sumie że drożdże są bardzo ok tylko zapach nie jest zbyt przyjemny. Z czasem wyszukałam i posprawdzałam sevolium i na nim teraz jestem. Zwłaszcza jak teraz jeszcze wieje zimnem.. Mega się sprawdza ;p

Hello there! :)

Odnośnik do komentarza

Witaminy witaminami, ale jeżeli chodzi o to co powinno się pierw robić to właśnie nawilżać czymś mega delikatnym bo niestety ale skóra po takich cięższych bataliach z lekami typu izotek jest tak sucha, że niemal wszystko ją drażni. Nawilżenie, nawilżenie itp., bo jednak takie sevolium co jest wyżej z tego co widze jest ziołowe w większości i w dużej mierze nawilża. Czyli nie nakładać alkoholi w składzie itp.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.10.2018 o 14:33, Gość monique22 napisał:

spróbuj kosmetyki Novaclear z serii Atopis ? ja je stosuję i bardzo fajnie działają bo przez olej konopny, który mają w składzie są mocno nawilżające

Również polecam Atopis!

Odnośnik do komentarza

Na tego typu problemy bardzo skuteczna jest medycyna estetyczna. Istnieją bardzo różne zabiegi, które pozwolą uporać się z tym problemem. Warto zawitać do gabinetu medycyny estetycznej i sprawdzić jaki zabieg byłby nejlepszy i najbardziej skuteczny. Polecam zainteresować się kliniką medycyny estetycznej MEDESTE CLINIC https://www.medeste.pl/ . Najlepiej wybrać się na pierwszą wizytę, aby lekarz specjalista ocenił i dobrał odpowiednie zabiegi. Na przykładzie własnych doświadczeń wiem, że lepiej udać się do gabinetu medycyny estetycznej niż pakować kasę w ogromne ilości kremów i preparatów.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Gość rampampam napisał:

serio nie ma innej opcji jak zabiegi? nie stac mnie na to zeby dojechac do jakis odleglych klinik i wydawac kilka tysiecy zlotych

Jeżeli chodzi o skórę twarzy to zwykła wazelina za grosze jest bardzo dobra bo nawilża i utrzymuje to nawilżenie wewnątrz skóry długo. Piszę całkiem serio. Można ją stosować na całe ciało i nie uczula. To są groszowe sprawy a można sobie pomóc. Jeżeli masz zaczerwienienia to stosuj kosmetyki z różą, np kremy z różą, płyny micelarne, wody różane i mleczka. To powoduje nawilżenie i wybielenie zaczerwienień. Podobnie stosuj kosmetyki z aloesem też kremy i płyny micelarne lub mleczka. Pisze o płynach micelarnych bo są dosć delikatne. Możesz zastosować szałwię zwykłą zaparzoną która bardzo dobrze działa na zmiany skórne. Jeżeli trafisz na kosmetyki z szałwią to również powinny pomóc, ale uważam że zwykła szałwia jest o niebo lepsza i naturalna, bez chemicznych dodatków. To co bardzo dobrze działa na podrażnioną skórę to rumianek i też są kremy także w aptece czy z rumianku, aloesu lub róży. I to co napisałam to bardzo dobry sposób dla kobiet i meżczyzn. Niestety nie wszystkie dermokosmetyki będą dobre, a na większość trzeba wydać troche kasy więc warto też spróbować takie domowe sposoby lub kremy w/w. Często te rzeczy tanie i naturalne moga być najlepszym wyjściem. Więc polecam.

Odnośnik do komentarza

rampampam a probowałaś oeparolu? Olejek z wiesiołka ma naprawdę super właściwości, wspierasz kapsułkami swój organizm od środka. Ja próbowałam właśnie rożnych kremów mocno nawilżajacych, i dopiero pani w aptece mi poradziła żebym zaczęła stosować własnie te kapsułki i różnice naprawde widać, bez konieczności wydawania majątku na zabiegi nawilżające na twarz, skóre mam nawilżoną i elastyczną. 

Odnośnik do komentarza

niestety w okresie letnim moja cera jest przetłuszczona i sucha ;( żadne kremy nie pomagały, sauna też nie, więc stwierdziłam, że skorzystam z nowych technologii. wyczytałam w internecie, że godną polecenia jest klinika doktor Beaty Dethloff - korzystają z nowych urządzeń i zatrudniają profesjonalistów. w moim przypadku właśnie tak było. na moje dolegliwości polecono mi zrobić zabiegi RF mikroigłowe, bo to najlepszy sposób, aby pozbyć się rozszerzonych porów i suchej skóry na twarzy. Działamy!

Odnośnik do komentarza
Gość Krystyna

Łuszczenie się to objaw przesuszonej na maksa skóry. Trzeba ją nawilżyć. W domowych warunkach to raczej będzie trudne. Najlepiej zapiszcie się na zabieg z Restylane Skiboosters. Zobaczycie, że będziecie zadowolone ? 

Odnośnik do komentarza

Jesli mam problemy z wysuszoną i szorstką skórą to używam kosmetyków z NovaClear Atopis, które są przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej, suchej i wrażliwej. Produkty te zabezpieczają skórę przed nadmierną utratą wody i wzmacniają jej barierę lipidową, do tego kremy i balsamy szybko się wchłaniają i są bardzo wydajne 

Odnośnik do komentarza

Patrzę na składy wszystkich tych kosmetyków które polecacie i jestem w niemałym szoku, że na prawdę to używacie. Może to też zależy jaki macie stan cery, ale jeżeli ktoś pisze, że m,a bardzo zniszczoną cerę a ktoś mu poleca pegi, alkohole i inne tego typu rzeczy to chyba jesteście niepoważni o.O olej też ok, ale on z drugiej strony może zapychać przez co znów zaczyna się problem z zapchanymi porami i wągrami. Jak już bym miała z tej całej strony wybrać coś co faktycznie może pomóc to chyba wybrałabym sevolium bo i nawilża przez te drożdże ale też ma w składzie lukrecję co hamuje sebum, nagietek i fikołek też jak najbardziej spoko. Cynk jest typowo pod redukcję krost ale przy tym jest też nanozłoto które z miedzią pomaga na pojawianie się nowego kolagenu w skórze, więc... no chyba po takiej analizie inci to jego bym wybrała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...