Skocz do zawartości
Forum

Bardzo sucha i łuszcząca się skóra twarzy


Gość kalinka24

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.04.2020 o 13:24, Gość Lola napisał:

również używam olejku od Canapharm i jestem szczęśliwa, mam o wiele bardziej nawilżoną i gładszą skórę i wyleczyłam opryszczkę ? 

A to dziwne, bo ja takiej magii nie zauwazyłam w działaniu tego kremu. N ie widziałam żeby coś robila na suchą i złuszczoną skórę.. może na opryszczkę cos tam podziała, ale pewnie tez jakoś nie wiele bardzo. Od siebie dodam, że u mnie na taklie problemy po leczeniu się mocnymi środkami na trądzik pomagał mi hydrolat naturalny, olejek i żel do mycia twarzy (2 fazowe oczyszczanie), nakładanie kremu z sevolium rano i wieczorem plus maseczki z glinki.

Odnośnik do komentarza
Gość Laurkkka

Jeżeli chodzi o twarz, okolice szyi i dekoltu to najlepiej postawić na zabieg w gabinecie med. estetycznej z produktem restylane skinboosters. Prawdziwa rewelacja, nie dodaje liftingu a poprawia strukturę skóry i daje długotrwały efekt. 

Odnośnik do komentarza

ja żeby mieć ładną skórę twarzy stosuje naturalne oleje z wiesiołka tłoczone na zimno, wiesiołek ma super właściwości odżywcze i nawilżające przede wszystkim skórę od środka a nie z wierzchu. Łykam po kapsułce oeparolu rano i wieczorem i po 3 tygodniach takiego regularnego stosowaniu już widzę pierwsze efekty, przede wszystkim skóra nie jest wysuszona i nie pojawiają mi się na twarzy takie suche skórne płaty jak łupież, mam wrażenie, ze policzki są bardziej sprężyste i generalnie lepiej się czuję

Odnośnik do komentarza

U mnie pomogło osocze bogatopłytkowe, również borykałam się z taką suchą skórą. Polecam Ci wybrać się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, lekarz na pewno dobierze zabieg, który zda egzamin. W klinice Sfera dr Migała konsultuje bezpłatnie, tak że na taką pierwszą wizytę polecam się udać. No i dobra pielęgnacja domowa - to podstawa.

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie stosowałam olejków na tego typu przypadłość, więc nie jestem w stanie się do nich odnieść. Podejrzewam jednak, że po nich moja skóra byłaby tłusta, a nie chciałabym tego. Gdy mam problem z suchą skórą stosuję Octenicare. To krem o działaniu nawilżającym.

Odnośnik do komentarza

Na przesuszenie jak wiadomo kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami. Bardzo polecam nawilżające kosmetyki od Pyunkang yul które działają jak zbawienie ? Ja jeszcze dorzucam do pielęgnacji serum iUNIK a to ze sluzem slimaka ma wiele zastosowań - polecam sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Gość julka8988

A próbowaliście może taki krem, jak Octenicare? U mnie i u mojej córki sprawdził się bardzo dobrze, ponieważ odpowiednio nawilżył skórę w odpowiednich jej warstwach. Do tego też stosuję odpowiedni demakijaż i rutyna sprawiła, że problem z suchością twarzy już się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza

Mój mąż miał problem z bardzo suchą skórą na twarzy. Kupiłam mu w aptece krem do smarowania twarzy i ciała Dexeryl. Smarje codziennie skórę rano i wieczorem, p;zesuszenie zniknęło. Do mycia twarzy,też używa specjalnego kremu z Dexerylu. Wyeliminownie całkowite kosmetyków z drgerii bardzo pomogło. Ważne  żeby cały czas używać emolientów jak się ma problemy skórne.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.03.2011 o 10:40, Gość kalinka24 napisał:

 Liczę na waszą pomoc!!!!

Możesz sproróbować domowych sposobów. Pilingi z płatków owsianych zmielonych i zagotowanych  w wodzie na papkę. Lekko złuszcza naskórek i nawilża. Ma dużo witamin taka maseczka z płatków.

Letnią papkę nakładać na twarz. Pod oczy tylko nie nakładać. Rozmasować, zostawić na 15 minut i zmyć. I codzieennie nawilżać kremem, 2 razy dziennie. Myć buzię wodą mineralną. I łagodnym mydłem dla dzieci, Ja dobrze tolerujmę Arko kremowe nawilżajace. Oczywiście to jest dodatek.  Dermatolog powinien też coś pod tym kontem pomóc.Choć często bywa że specyfiki od dermatologa nam jeszcze szkodzą zamiast pomóc. No niestety. 

Odnośnik do komentarza

Mój chłopak ma łuszczycę. Na początku, kiedy nie wiedziałam co to za choroba, byłam trochę przestraszona. Skóra łuszczyła mu się właśnie głównie na kolanach i na łokciach, czasem w okolicach twarzy lub pleców czy ud, ale  nie jest to już tak silne. Strasznie go gonię, żeby się smarował właśnie maścią z olejem konopnym 24% firmy  Retter  , czasem sama to robię. o maśći jest dużo pozytywnych opini oryginalną  z hologramem potwierdzającą ze to nie podrubka raz kupiliśmy bez tego hologramu i nie była tak dobra jak ta oryginalna dostałam tu https://konopiafarmacja.pl/masci-i-kremy-konopne/325-masc-z-olejem-konopnym-na-luszczyce-24-.html . Staram się też zmienić jego dietę i styl życia, bo je dużo słodkości i pali, . Jednak nie ma się co bać ani martwić, z tym da się żyć. Choć wiadomo, że taki widok dla osoby, która nie miała nigdy kontaktu z chorobą może być trudny. Wiele osób było zdziwionych co mu się stało na skórze. I trzebabyło  się tłumaczyć. mamy to jednak za sobą odpowiednie kosmetyki zmienić trochę złe nawyki i da się !  Mam nadzieję, że świadomość ludzi w tym zakresie wzrośnie, wzrośnie także tolerancja, bo łuszczycą NIE DA się zarazić, więc nie należy bać się kontaktu z osobami chorującymi.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...