Skocz do zawartości
Forum

Bardzo sucha i łuszcząca się skóra twarzy


Gość kalinka24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kalinka24

Od końca grudnia mam problem z sucha skorą twarzy, ale sucha do tego stopnia ze smaruje ja ze 3-4 razy dziennie maścią z witaminą A i dalej się łuszczy. Jak wchłonie się krem od razu czuje ściągnięcie i automatycznie zaczyna się łuszczyć. Jak nie mam możliwości posmarowania jej od razu to tak mi sie złuszczy, ze aż mam czerwone podrażnienia . Do tego przez cały czas skóra mnie swędzi twarzy. Byłam z tym u dermatologa to dostałam zincuprin, na zamiany grudkowe locacid, po którym było jeszcze gorzej bo te grudki zaczynały mi ropieć wiec przestałam go stosować a na przesuszona skórę pani dermatolog kazała mi używać produktów z serii co oczyszczania mleczko i krem do nawilżenia. Poprawa była jedynie kilku dniowa i powrót do przesuszenia z tym ze skórę mam tak podrażnioną, ze nie mogę używać tych kosmetyków bo mnie piecze twarz po nich i czerwone plamy są coraz gorsze (stąd powrót do maści z witaminą A). Nawet powieki czasami mi się lekko łuszczą. Codzienny piling to podstawa a nawet za mało już nie wiem co mam robić. Czekam na kolejna wizytę u dermatologa ale kolejki są takie ze wizytę mam dopiero na początek kwietnia i nie wiem co mam do tego czasu robić. Liczę na waszą pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Problem wydaje się być dość złożony. Postawienie trafnej diagnozy może utrudniać fakt braku reakcji zmian na zalecone leki. Do czasu ponownej wizyty u lekarza powinnaś stosować peelingi oraz używać łagodnych kosmetyków do nawilżania skóry. Warto również nie zastosować kosmetyków w dniu wizyty u lekarza. Pozwoli to na możliwość dokładniejszej oceny zmian.

Odnośnik do komentarza
Gość robert_an

Mam taki problem, mianowicie zawsze rano po wstaniu z łóżka mam bardzo suchą skórę twarzy, jak temu zaradzić, jest jakiś krem, który zniwelowałby to? Podkreślam, że zwykły krem NIVEA zbytnio nie pomaga.

Odnośnik do komentarza

~robert_an
Mam taki problem, mianowicie zawsze rano po wstaniu z łóżka mam bardzo suchą skórę twarzy, jak temu zaradzić, jest jakiś krem, który zniwelowałby to? Podkreślam, że zwykły krem NIVEA zbytnio nie pomaga.

Nadmierną suchość skóry można zlikwidować poprzez odpowiednią pielęgnację. Istotny jest jednak nie tylko krem, ale również szereg innych kosmetyków stosowanych w ciągu dnia. Skórę należy oczyszczać za pomocą specjalnych kremów myjących - zawierają one w składzie substancje "renatłuszczające", które odbudowują lipidy utracone w trakcie mycia. Preparat taki można również zastąpić płynem micelarnym - w szczególności wtedy, gdy skóra nie toleruje wody. W przypadku cery suchej konieczne jest stosowanie kosmetyków regenerujących bogatych w lipidy. Raz w tygodniu warto stosować peeling oraz maskę silnie nawilżającą.

Odnośnik do komentarza

Ja moją straszliwie suchą skórę na twarzy (ze świetnymi efektami) bombarduję ostatnio dwoma kosmetykami: jest to olejek do twarzy świat natury firmy soraya i odżywczy krem półtłusty z olejem z amarantusa z tej samej serii. Zestaw kupiłam sobie, bo nie mogłam się zdecydować czy wybrać krem czy olejek, o którym słyszałam i czytałam dużo dobrego :) Taki komplecik - efekt braku mojej asertywności - wspaniale poprawił nawilżenie i kondycję mojej skóry, więc moje niezdecydowanie wyszło mi na dobre :)

Odnośnik do komentarza

~kalinka24
Od końca grudnia mam problem z sucha skorą twarzy, ale sucha do tego stopnia ze smaruje ja ze 3-4 razy dziennie maścią z witaminą A i dalej się łuszczy. Jak wchłonie się krem od razu czuje ściągnięcie i automatycznie zaczyna się łuszczyć. Jak nie mam możliwości posmarowania jej od razu to tak mi sie złuszczy, ze aż mam czerwone podrażnienia . Do tego przez cały czas skóra mnie swędzi twarzy. Byłam z tym u dermatologa to dostałam zincuprin, na zamiany grudkowe locacid, po którym było jeszcze gorzej bo te grudki zaczynały mi ropieć wiec przestałam go stosować a na przesuszona skórę pani dermatolog kazała mi używać produktów z serii co oczyszczania mleczko i krem do nawilżenia. Poprawa była jedynie kilku dniowa i powrót do przesuszenia z tym ze skórę mam tak podrażnioną, ze nie mogę używać tych kosmetyków bo mnie piecze twarz po nich i czerwone plamy są coraz gorsze (stąd powrót do maści z witaminą A). Nawet powieki czasami mi się lekko łuszczą. Codzienny piling to podstawa a nawet za mało już nie wiem co mam robić. Czekam na kolejna wizytę u dermatologa ale kolejki są takie ze wizytę mam dopiero na początek kwietnia i nie wiem co mam do tego czasu robić. Liczę na waszą pomoc!!!!

Nawilżanie skóry suchej, odwodnionej jest procesem długotrwałym, ponieważ przesuszona skóra nie przyswaja składników aktywnych. Dlatego ważne jest stosowanie kompleksowej pielęgnacji składającej się z delikatnego oczyszczania skóry, następnie tonizacji, która spowoduje przywrócenie prawidłowego pH skóry, a tym samym zwiększy wchłanialność substancji aktywnych w głąb skóry z kolejnego użytego preparatu jakim jest krem czy serum. Aby przyspieszyć odbudowę warstwy wodno-tłuszczowej naskórka należy stosować nawilżająco-regenerujące kremy na dzień, a na noc odbudowujące sera. Dodatkowo aby oczyścić skórę z suchego naskórka zaleca się stosowanie delikatnych peelingów enzymatycznym. Tylko regularna pielęgnacja zregeneruje naskórek i zwiększy nawilżenie.

Bo tylko zdrowa skóra może być piękna
sklep // kosme.pl
hurtownia // kosmepro.pl
gabinet // kosmederma.pl

Odnośnik do komentarza

KREM WITAMINOWY DO CIAŁA od HB - wszystko powinno być w najlepszym porządku. Tzn. skóra zrobi się gładka, zdrowa, normalna. Po prostu pilnujcie podstawowej pielęgnacji. Docelowo da się w taki sposób uzyskać coś naprawdę wyjątkowego. Działajcie.

Odnośnik do komentarza
Gość Marloniczka

No wlaśnie sama nie wiem ile już tych wszystkich kosmetyków do twarzy przetestowałam ale mam wrażenie, ze wiekszość z nich ma działanie jedynie powierzchowne i tak naprawdę to nie wpływają dobrze na jej stan. Może i nawilzają naskórek, jednak z czasem twarz się starzeje oraz wymaga podjęcia poważniejszych dzialań.
Polecam za to
osocze bogatopłytkowe
mezoterapię
ewentualnie botoks jeśli mamy problem z marszczeniem się
W taki sposób znacznie odmłodziłam okolice oczu:
http://supernowosci24.pl/jak-skutecznie-odmlodzic-okolice-oczu/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...