Skocz do zawartości
Forum

Pogrubiona ściana pęcherzyka żółciowego


Kalin4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu odczuwam bóle po prawej stronie pod żebrami promieniujące do pleców. Miałam robione USG kilkanaście razy ostatnie 4 dni temu, które wykazało, że ściana pęcherzyka jest pogrubiona do 6mm a jeszcze jakiś tydzień temu USG wykazało, że do 3,5mm. OB w krwi w normie, więc wykluczono stan zapalny. Jednak wszędzie w necie piszą, że takie pogrubienie świadczy właśnie o stanie zapalnym. Czy to lekarze się mylą, czy są jakieś inne przyczyny?

Odnośnik do komentarza

Pęcherzyk się po prostu usuwa - też laparoskopowo. Nikt nie bawi się w pobieranie wycinków. Po operacji pęcherzyk jest badany hist-pat. Usg nie jest 100% wiarygodnym badaniem. U mnie na usg każdy lekarz opisywał polipy ( powtarzane przez 2 lata co 6 mies), a okazało się, ze to złogi przyścienne. Pęcherzyk mimo przestrzegania diety lekkostrawnej dokuczał mi coraz bardziej, a chirurg nie widział powodu, by dać skierowanie ( ani razu nie zbadał, tylko patrzył na wynik usg). Gastrolog po badaniu od razu stwierdził, że objawowy i skierował na usunięcie. Może też zmień lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...