Skocz do zawartości
Forum

Terroryzm, uchodźcy


Gość unna

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przerażona tą falą muzułmanów , napływających na Europę.
Większość z nich to ludzie młodzi, silni i groźni.
Czy oni muszą nas zbrojnie atakować? Nie. My sami im umożliwiamy pobyt tu, pomagamy im się zainstalować w naszych społeczeństwach. Oni mają prawo ściągnąć swoją rodzinę, więc już niedługo z tych paru milionów, zrobi się ich kilkanaście milionów.
I tak będą mieli potężną armię w Europie. Bez jednego wystrzału, podbiją nas.
Bo my jesteśmy tolerancyjni, bo mamy dobre serduszka, więc oni narzucą nam swoje obyczaje i swoje prawa. Już to się dzieje, czyta się o tym.

Okrutna zbrodnia w Paryżu, tragedia dla wielu rodzin.
Oczywiście, był szok.
Ale może to i dobrze, bo przyszło zastanowienie i może otrzeźwienie.
Tolerancja też musi mieć swoje granice.

Odnośnik do komentarza

manipulacja mediów mainstreamowych, tak to ujme w dużym skrócie. Ja proponuje zając się swoim zyciem, wyłączyć telewizor, pojsc na spacer, spedzic czas z rodziną. Brzmi dziwnie? niech brzmi, ale myslę, że warte przemyslenia. Ja nie ogladam tych bzdetow, nie slucham tych wszystkich informacji,, czuje się lepiej,mam więcej czasu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady. Ja jednak niepokoję się nowymi imigrantami.
Byłam w Kairze, miło mi było. Sympatyczni ludzie itd.
Inne wrażenie odniosła dziennikarka z USA. Przypomnę
W czasie "zamieszek" robiła wywiady z uczestnikami, stała w tłumie wraz z operatorem, któremu skończyły się baterie. Poszedł po nie, ona została sama.
Tłum zerwał jej ubranie, zaczęli ją macać, było groźnie na tyle, że choć ją wyciągnęli z tłumu, kobieta wylądowała w szpitalu i potem długie miesiące musiała się leczyć.
Ot, inna kultura itd... Jednak, czy my jesteśmy na to gotowi?

Odnośnik do komentarza

Bo kobieta przebywajaca w "paszczy lwa" (mam na mysli kraje muzulmanskie) nie chodzi bez towarzystwa mezczyzny, dla ktorego jej bezpieczenstwo powinno byc kwestia rownie wazna jak jego wlasny honor. Kobieta sama = kobieta bezbronna, wg islamskich przekonan. Taki klimat, sorry. Jesli ktos nie zapoznal sie z tamtejszymi zwyczajami, nie szanuje ich, niech sie nie pakuje i tam nie przyjezdza. Oszczedzi sobie problemow. No, chyba ze je lubi ;P

A co do terrorystow, to jestem za upowszechnieniem dostepu do broni palnej, podobnie jak p. Cejrowski. Nalezy powystrzelac te wszystkie gnidy, ktore beda probowaly dybac na czyjes zdrowie, zycie lub/i mienie. Lepiej, zeby zginelo 3 zamachowcow niz 300 niewinnych ludzi.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że oni swoje zwyczaje przenoszą do nas. Nie zamierzają się dostosować do nas, narzucają nam swoje przekonania. A my tacy tolerancyjni, tolerujemy to, więc oni coraz bardziej się panoszą.
Czyli my jadąc do nich, musimy się dostosować, a oni u nas, już nie.

Nie, nie jestem za posiadaniem broni.
Za to oburza mnie, że nasze sądy bronią praw bandytów, a poszkodowanego już nie.
To dawna sprawa, ale dość charakterystyczna. Inwalida na wózku został zaatakowany nożem, udało mu się wykręcić rękę bandyty tak pechowo, że zabił bandziora.
Jego oskarżono o zabójstwo, do tego media tak nagłośniły sprawę /oskarżając go/ , że facet nie wytrzymał psychicznie i popełnił samobójstwo.
Chodzi mi tu o to, że każdy powinien mieć prawo do obrony, nawet jak kończy się to tragicznie.

Odnośnik do komentarza

Tak sie zlozylo, ze mieszkam w miejscowosci, gdzie jest sporo Czeczenow. Spotykam ich niemal na kazdym kroku. Jak dotad zaden Czeczen nie zwrocil mi osobiscie uwagi, ze laze sama po ulicy, nawet na to jak sie ubieram. Oni, bedac tutaj, wymagaja tego jedynie od swoich kobiet, bo jak patrze na nie, to - poczawszy od nastolatek - kazda ma dluga spodnice i chuste na glowie.

Nie, nie jestem za posiadaniem broni.

Czym sie obronisz, jesli - przypuszczalnie - bedziesz sie stolowac w jakiejs restauracji, a w pewnym momencie wpadnie tam paru uzbrojonych w kalachy (tfu!) mezczyzn i zacznie strzelac? Rzucisz w nich sztuccami? Talerzem? Moze deserem? ;) Bedziesz uciekac w panice? Ok. Dokad? Gdzie sie schowasz? Bedziesz bic? Ok. Masz tyle sily?

Zakonczenie pewnie znasz. W takiej sytuacji nie dziwie sie, ze tak wielu ludzi zginelo. W piatek 13-ego wieczorem Francja doslownie krwawila od zadanych ciosow. Ale tylko dlatego, ze sama nie miala czym sie bronic.

Oczywiscie, wieksza dostepnosc do broni palnej nie oznacza nakazu jej posiadania ani nie zwalnia od odpowiedzialnosci za zbyt pochopna decyzje o uzyciu.

Ale wyobraz sobie sytuacje, ktora z poczatku wyglada podobnie jak ta opisana wyzej, z tym ze czesc gosci restauracji tez wyciaga swoje giwery, kieruje je w strone napastnikow. Padaja strzaly. Jeden z bandytow dostaje zasluzona kulke w leb, pada martwy. Drugi - ciezko ranny, trzeci w szoku ucieka z miejsca zdarzenia, po czym lapie go policja. Z planowanego ataku terrorystycznego zostaja nici.

Widzisz roznice miedzy jednym scenariuszem a drugim? Wystarczy zmienic 1 (slownie: jeden) szczegol. Dac ludziom bron do reki. Dac mozliwosc obrony.

Odnośnik do komentarza

W przypadku napadu terrorystów, to tak, masz rację.
Mieli by się czym bronić. Ale popatrz na USA, gdzie mają broń . Tam gangi małolatów strzelają i zabijają. U nas ci młodociani mają noże - też broń, też zabija, ale jednak nie ginie tylu ludzi.
Nie wydaje mi się, by Czeczeni byli fanatykami.
Jednak z Francji są doniesienia, że potrafią pobić Francuzkę, bo nie ma chusty. Albo zdemolować sklep Francuzowi, bo nie jest zgodny z ich normami.
Albo ukamieniować córkę - było już kilka takich przypadków.

Odnośnik do komentarza

W Teksasie bron moga miec wszyscy, ktorzy chca. I przestepcy, i normalni obywatele tez. Wystarczy pojsc do sklepu i kupic.

Gangi? To glownie porachunki i walka o wladze na dzielni. Pewnie znajdzie sie jakas kupa durniow, ktorej zechce sie napasc na bank albo jakos inaczej sie oblowic, ale tam zawsze istnieje pewne ryzyko. Mozna zostac zastrzelonym. Jesli nie przez gliniarza, to przez przypadkowego swiadka albo rywala z sasiedniego rewiru.

U nas legalna bron palna niby miec mozna. Niby. Pod warunkiem, ze sie wyblaga na kolanach urzedasow z komendy (bodajze wojewodzkiej, nie wiem czy dobrze pamietam) o pozwolenie. Tego typu decyzje sa podejmowane uznaniowo, tzn. jeden dostanie, drugi nie - mimo ze moze czuc sie bardziej zagrozony od pierwszego.

Dlatego te malolaty lataja z nozami jak ich rowiesnicy po brazylijskich fawelach i czuja sie bezkarni, atakujac pierwszego lepszego czlowieka, ktory sie na nich przypadkiem natknal.

Doniesienia z Francji. To jest problem Francji. Jak sobie poslala, tak sie wyspi. Niemcy moga skonczyc podobnie. Tam tez jest multi-kulti.

Odnośnik do komentarza

Czytalam niedawno ze chca zebrac iles tysiecy podpisow zeby nie przyjmowac do Polski uchodzcow.
Nie wiem jak to sie skonczy i czy w ogole sie skonczy a jak tak to kiedy...
Przeraza mnie wizja ze moga u nas mieszkac ludzie ktorzy maja inna kulture i takie zamachy to dla nich normalnosc...

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

takietambyleco
@laurette, napisz mi, prosze, jedna rzecz. Ile wiesz nt. islamu? Ile wyciagnelas z lekcji historii nt. niegdysiejszego Panstwa Osmanskiego?
Pytam, bo ewentualna odpowiedz moze pomoc i Tobie, i wszystkim dookola, uswiadomic na czym bazuje ten strach.

Pytasz się laurette ale postanowiłam że ja też wtrącę swoje ,,trzy grosze". Po pierwsze i najważniejsze to dziwnym ,,zbiegiem okoliczności" byliby to mężczyźni w tzw. wieku produktywnym czyli w moim, laurette czy Twoim. Zbieg okoliczności? Nie wierzę w coś takiego. A przynajmniej w tym przypadku... poza tym jaka w końcu liczba tych uchodźców ma do nas zawitać? Multum... idę o zakład że przynajmniej 5% z nich to jednak będą terroryści. Poza tym gdzie zamieszkają? Czy jesteś gotowa przyjąć pod swój dach pewną liczbę osób których tak naprawdę nie znasz? Bo gdy ktoś chce wynająć mieszkanie to maglują go do każdej niteczki, do każdego włoska a my nagle mamy przyjąć obcą tak naprawdę kulturę tak o bez zadawania pytań? Poza tym zamiast ich ściągać i bulić na nich nie wiadomo ile kasy to może pomyśleliby o nas Polakach? Nie, nie o mnie, ja jestem ogólnie zdrowa, mam pracę, dom, właściwie mogę wręcz rzec że mam wszystko niezbędne do normalnego funkcjonowania. Ale chodzi mi o te wszystkie Babcie które mają głodową emeryturę, które chociaż ciężko pracowały całe życie i zarabiały np. po 2000 zł teraz dostają 800 zł emerytury. I rządu nie obchodziło że na czynsz itp wydają 500 zł, 300 na leki. A co z życiem? Albo samotne matki które nie mają za co wyżywić dziecka, a mops czy inna instytucja nawet nie raczą kiwnąć palcem żeby znaleźć przyzwoite mieszkanko i dlatego dzieci są jej odbierane? Rozumiem że w mediach jest propaganda, ale jednak aż tak bardzo to nie powinno się ryzykować. Bo trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty a nie na niektóre przymykać oko...

Odnośnik do komentarza

takietambyleco
@laurette, napisz mi, prosze, jedna rzecz. Ile wiesz nt. islamu? Ile wyciagnelas z lekcji historii nt. niegdysiejszego Panstwa Osmanskiego?
Pytam, bo ewentualna odpowiedz moze pomoc i Tobie, i wszystkim dookola, uswiadomic na czym bazuje ten strach.

Nie bede udawac ze duzo wiem bo tak nie jest. Na historie chodzilam, a i teraz zdarza mi sie obejrzec hostoryczny serial czy dokument o tej tematyce. Wiem,ze to prawie zadna wiedza ale... Mi chodzi tylko o fakt, iż nie ma co sie oszukiwac to sa inaczej wychowani ludzie... oni maja inną kluture i inne, odmienne od tych "typowo europejskich"zapatrywania.
Boję sie tych ludzi a co dopiero gdybym była świadoma ,ze są tuż obok w moim kraju i mogą robic co chca. Naprawde wiele jestem w stanie zrozumiec i tolerowac ale tego,ze moglo by dojsc do islamskiej swawoli w Polsce - nie. Niech sobie robia co chca u siebie ale nie tu.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktokolwiek teraz myśli że ta cała fala uchodźców się skończyła to bardzo się myli. Kolejne kraje zamykają swoje granice, Niemcy już zapowiedzieli że też zamkną, a jeśli to nastąpi to naprawdę u nas będzie nie za ciekawie. Bo gdzie oni pójdą jak wszystkie granie będą pozamykane? Idą do Niemiec a jeżeli u nich granica będzie zamknięta, inne kraje też będą mieli zamknięte to wiadomo gdzie pozostaną...

Odnośnik do komentarza

Absolutnie sie nie skończyła! Troche jakby ostatnio tylko w mediach ucichło na ten temat...
Teraz to juz nie wiadomo czy to w ogole si eskonczy bo potem to moze i nastepne kraje zrobia tak samo..
Jedna wielka tragedia sie dzieje na tym świecie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość POLAK-EUROPEJCZYK

Witam, cieszę się ze ktoś poruszył ten temat, oglądając wiadomości w tv można łatwo wywnioskować że mimo zmian jakie nastąpiły w przeciągu 3-4 lat dziennikarze a zwłaszcza politycy zachodni nadal stoją murem za muzułmanami którzy masowo zalewają Europę. Pytanie brzmi: Czy w obliczu fali terroru jaki dotknął nasz kontynent przyjdzie w porę opamiętanie ze strony europejskich polityków i w końcu powiedzą basta!!!? Póki co na nic takiego się nie zanosi, a zwykli Europejczycy będą nadal karmieni kłamstwami że należy pomagać uchodźcom którzy stanowią dla nas jawne zagrożenie. Sądząc po zachowaniu polityków europejskich nasuwa się również podejrzliwość co do realizowania planu który ma na celu spowodowanie destabilizacji naszego kontynentu. Po zamachach 11 września na Amerykę Europa powinna siedzieć cicho i robić swoje na własnym kontynencie a nie ingerować się w ustawianie do pionu Iraku, Afganistanu czy Syrii. To nie nasza wojna, ale cóż. Mleko się rozlało. Każdy z was zapewne wie jak miała się okupacja Europy pod rządami nazistowskich Niemiec. Jeden naród podporządkował sobie w szybkim tempie resztę państw, w tym znienawidzonych przez Niemców Słowian. Ok, to była wojna w której wróg był widoczny a mimo to dopiął swojego celu, a dziś mimo przegranej Adolf Hitler ma swoich naśladowców, wielbicieli którzy malują na ścianach swastyki. Dziś niestety sytuacja jest jeszcze gorsza, tak jak Europa ktora nie zareagowała na rosnący w siłę nazizm i go nie unicestwiła w zarodku co potem spowodowało że w samej Europie z rąk nazistów zginęło ponad 6 mln ludzi, tak dziś Europa zachowuje się jak upośledzone dziecko które bez świadomości wpuszcza bandytę do mieszkania. Jaki więc wniosek wyciągnęła Europa? ŻADEN. Czy mało doświadczył ten kontynent i te narody cierpienia by polityczne środowisko w Europie zrozumiało że wprowadzając tych nieobliczalnych ludzi do naszego środowiska prowadzi do unicestwienia kultury chrześcijańskiej oraz zniewolenia naszych kobiet i dzieci. O ile z Rosjanami można negocjować gdyż jest to europejski naród, to o tyle z Arabami już na negocjacje nie ma szans gdyż oni nawet gdyby byli zupełnie nadzy to stanowią większe zagrożenie niż jakikolwiek do tej pory system polityczny. Jeśli wpuści się ich do Europy w takiej ilości że nie będzie już odwrotu to obawiam się że Watykan może wkrótce stać się wspomnieniem, a chrześcijanie podzielą los Chrystusa co saudyjski wymiar sprawiedliwości jasno pokazał krzyżując 17- latka tylko dlatego że ten opublikował w internecie swoją krytykę wobec islamskiej wiary.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...