Skocz do zawartości
Forum

Bezpodstawny stres


Gość ladyxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo często jest tak, że stresuję się czymś, czym tak na prawdę nie powinnam. Wiem, że nie mam powodu do obaw, ale i tak odczuwam wewnętrzny lęk. Stresuję się rozmową z nieznajomym, ale też z koleżanką. Wystąpienia publiczne mnie przerażają, boję się nawet powiedzieć coś w mniejszej grupie osób. Nienawidzę tego uczucia. Najgorsze jest to, że widać objawy. Od razu czerwienieję, poszerzają mi się oczy ze strachu i cała się trzęsę. Nie potrafię nad tym zapanować. Ale chcę z tym walczyć. Dołączyłam do organizacji studenckiej, aby dzięki temu się przełamać, ale dalej nie potrafię tego zrobić. Czytam mnóstwo artykułów jak radzić sobie ze stresem próbuję to wprowadzić w życie, ale nie działa tak, jakbym chciała. Nie wiem co robić. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Cześć
To bardzo dobrze, że potrafisz opisać i określić swój problem. Świadczy to o tym, że posiadasz umiejętność patrzenia w siebie. Z pewnością pomoże Ci ona podczas zwalczania stresu związanego z przebywaniem wśród nowo poznanych ludzi. Kluczem do poradzenia sobie w takiej sytuacji jest odbudowanie wiary w siebie, a przede wszystkim zaakceptowania tej cudownej istoty którą jesteś. Wspaniale, że się przełamujesz i zapisałaś się do koła studenckiego, to krok w dobrą stronę. Pozdrawiam Cię serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość Ewa1111111

Witajcie, problem stresu dopada ludzi bez względu na ich wiek, wykonywane zawody oraz doświadczenie. Leki oraz zioła nie dadzą stałego rezultatu, gdyż nie rozwiązują prawdziwej przyczyny stresu. Mogą jedynie przytępić, uspokoić albo rozluźnić.
Jeśli nie pracuje się ze sobą i ze swoim wnętrzem to niestety, ale nie będzie poprawy. Warto skorzystać z treningów personalnych, które zidentyfikują problem i pozwolą na dokonanie takich zmian, które realnie pomogą na długi czas. Nie warto inwestować w coś co chwilowo da korzyść.

Polecam treningi w Agencji Work&You związane z motywowaniem, rozwiązywaniem problemów i walką ze stresem. Województwo Mazowieckie-517 609 507 / 517 425 215

Odnośnik do komentarza

zastanawiam sie czy sie nie zapisac na jakąs terapię, w kólko czuje się zestresowany, głowa mnie czeto boli i obstawiam ze to ze stresu, najgorzej ejs ze spaniem, bo w nocy budze sie po kilka razy, znacie jakieś dobre tabletki na sen? zeby tylko nie były bardzo mocne

Odnośnik do komentarza

Od roku walczyłam z nerwicą. Zaczęło się od zawrotów i bólu głowy,drżenia rąk, kołatania serca. Bardzo mnie to zaniepokoiło, bo nie wiedziałam co mi jest i skąd się ta choroba przyplątała. Po konsultacji z lekarzem rodzinnym i badaniach dostałam wskazania do leczenia nerwicy u psychologa, psychiatry. Dowiedziałam się, że nie tylko leki ale i psychoterapia może mi pomóc. Zapisałam się do pani I. Maślankowskiej, bardzo rekomendowanej, doświadczonej specjalistki. Byłam na kilkunastu wizytach i czuje się po nich zdecydowanie lepiej. Spodobało mi się konkretne podejście i bardzo miła atmosfera. Terapia jest bardzo efektywna i wymagająca ale przynosi oczekiwane zmiany.

Odnośnik do komentarza

Przede wszytskim powinnas sie dokladnie zastanowic nad tym co jest podstawa twojego stresu. Moze masz jakas traume zwiazana z poznawaniem nowych ludzi i w ogole obcych rzeczy. Jeśli tak jest powinnaś przezwyciężyć swoj lęk i zacząć wychodzić do ludzi, uprawiać jakiś sport, może zacznij od biegania, potem jakieś grupowe zajęcia fitnes. Jak będziesz szła na jakieś spotkanie weż sobie ziołowy nervomix, który pozwoli ci opanować nerwy, mnie usokaja i jestem po nim opanowana, nawet ostatnio pomógł mi na rozmowie o pracę.

Odnośnik do komentarza

Trzeba znaleźć przyczynę stresu, dopiero jej wyeliminowanie gwarantuje sukces. Leczenie jest proste, wystarcza brać Debutir, żeby jelita odzyskały swoją dawną sprawność i przestały człowiekowi dokuczać. W dzisiejszych czasach trzeba wiedzieć, co nas relaksuje i odpręża, inaczej człowiek może zwariować.

Odnośnik do komentarza
Gość Karrollcia

Moim sposobem na stres jest wyładowanie się - naprawde upuszczenie emocji dzieki adrenalinie dużo daje. Ostatnio poszłam sie wyładować w tunelu aerodynamicznym SpeedFly pod wrockiem i dzięki takiemu zastrzykowi cały stres jak ręką odjął :P może się wydawać głupie, ale jak działa to nie jest :D Polecam spróbować tego typu "terapii"

Odnośnik do komentarza

Kup sobie w aptece, bez recepty jakieś tabletki na przykład Nervomix. Takie tabletki cię wyciszą, uspokoją,ale nie otumanią. Możesz je łykać na noc, żeby się lepiej wysypiać a rano nie mieć problemów ze wstawaniem i być odprężoną, bez problemów z koncentracją

Odnośnik do komentarza

Asja ma rację, jeśli wyeliminujesz przyczynę, będziesz w stanie dojść do równowagi. Ja również korzystałam z tego leku, ponieważ moje jelita płatały mi niezłe figle i to w najmniej odpowiednich momentach mojego życia.

Odnośnik do komentarza
Gość Kanabinoidy

Kanabinoidy są obecnie stosowane w leczeniu szerokiego i rosnącego zakresu stanów i objawów, od snu i bólu, problemów skórnych , do lęku i stanu zapalnego, do choroby Parkinsona i raka.

https://konopiafarmacja.pl/produkty-konopne/95-olej-cbd-5-essenz-15-ml.html

Cannabidiol - lub CBD - to kannabinoid dostępny w formie suplementu i mający wiele możliwych zastosowań, w tym pomoc w stresie i lęku, bólu i problemach ze snem. W przeciwieństwie do marihuany, CBD jest legalna.

(efekt zbliżony do hydroksyzyny, ale mniej skutków ubocznych u mnie jedynie wystapiła senność i po ok. 10 minutach przeszła i czułem sie dobrze.)
dziala ok.4-6 h dlatego biorę 2x dziennie i u mnie min. 5 kropli.

Odnośnik do komentarza

Muszę powiedzieć, że mi pomógł dobry terapeuta. Wiem co było przyczyna nadmiernego stresu i co mogę robić, kiedy dopadają mnie stany depresyjne. Przez dwa miesiące brałam Debutir, żeby wyleczyć nadwrażliwość jelit. Zaczęłam uprawiać sport i regularnie biegam, to mnie bardzo odpręża.

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina8921111

Niestety ze stresem to różnie bywa i nie każdy jest w stanie go uniknąć, ale trzeba coś robić, aby przez to nie nabawić się żadnych problemów zdrowotnych. Zerknijcie sobie może na stronę https://www.splendor.com.pl/nie-stresuj-sie/ aby sprawdzić, czy są dla Was sposoby, które pomogą w walce z naszym nieprzyjacielem, czyli stresem.

Odnośnik do komentarza

Stres moze narobic wielu szkód w organizmie takich jak Wypadanie włosów, jadłowtręt, problemy ze snem, osłabienie, bóle głowy, bóle brzucha, problemy z żołądkiem, duszności, bóle praktycznie całego ciała, spowodowane byciem cały czas spiętym, mdłości, drgawki, częstsze ataki paniki, bolesne i nieregularne miesiączki.

Dobrze jest go ograniczac na co dzien bo moze bardzo szkodzić naszemu organizmowi. 

Radzę zapoznac sie z takim suplementem diety jak Ashwagandha - w ofercie ma go Aura Herbals. Zioła nie mają skutków ubocznych a przyjmowane regularnie

ograniczają stres

uspokajaja

ułatwiają zasypianie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...