Skocz do zawartości
Forum

Czy podróż bez celu jest bez sensu?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry.mam pytanie:uwielbiam podrozowac i jednoczesnie zwiedzac jezeli jest to wycieczka organizowana,ale czasami lubie jezdzic samemu takze bez zwiedzania np. do jakiegos miasta w polsce czy za granica zeby sie przejechac poniewaz w ten sposob takze sie relaksuje.pytam dlatego poniewaz inni mowia ze podroz bez celu to bez sensu.dlatego oczekuje odpowiedzi czy ja jestem normalny po prostu to lubie.

Odnośnik do komentarza

Podróże kształcą i nawet spontaniczna wycieczka do jakiegoś nieznanego miejsca/miasta może wiele dać - wrażeń, emocji, wspomnień. Nie uważam, aby podróż bez konkretnego celu była czymś nienormalnym. Jeśli to lubisz, masz na to czas i fundusze, to dlaczego miałbyś z tego rezygnować? Nie przejmuj się opinią innych i rób "swoje" ;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam takie spontaniczne wyjazdy, spacery.
Lubię "łazić" na skróty, przez strumienie i chaszcze, lubię po prostu przejść się po nieznanym mi mieście i chłonąć jego atmosferę.
Wyprawa z celem zwykle odbiera połowę przyjemności, a za najgorszy urlop uważam ten, w którym moje towarzystwo lubiło spacerować od p. A, do p. B - czyli wszystko zaplanowane wcześniej, przewidziane..Nuda!
A obok były piękne góry, wspaniały las - ale zboczyć nie można było, bo zaplanowane...

Odnośnik do komentarza

Podróż bez celu, super sprawa. Niektórzy tego nie rozumieją, tak jak mówisz. Nawet taki przykład parę dni temu pojechałem nad wodę poczytać, a wszystkim w około wydawało się to takie dziwne, przecież można siedzieć 24h przed telewizorem po co on tam jedzie. Przecież będzie musiał zapłacić za paliwo albo może mu wybiec łoś na drogę po co tak ryzykować. A taki wyjazd nawet na godzinę niesamowicie odświeża umysł od codzienności. Najbardziej denerwuje mnie to że przez opinie innych sam uważam taki wyjazd za dziwny...

Odnośnik do komentarza

A ci inni potem piszą że życie jest do bani, że tak im źle.
Taki wyjazd wspaniale odpręża, bo jest jakaś zmiana, coś się dzieje.
Woda, przyroda wycisza i uspokaja.
Dotleniasz się, odrywasz myśli od codziennych problemów.
Robisz to, co lubisz i poprawia ci się nastrój.
Drobne przyjemności nadają sens całemu naszemu życiu, bo to głównie z nich składa się to, co nazywamy szczęśliwym życiem.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego od razu nie ma sensu? Sens jest zawsze, w tym przypadku, aby podróżować i zobaczyć świat, odpocząć, znaleźć swoje ulubione miejsce, a następnie, jak Los się odwróci, być może można znaleźć miłość swojego życia. Ogólnie rzecz biorąc, chcę powiedzieć, że w podróży zdecydowanie ma sens, ale nie ma sensu kupować samochodu, lepiej wyszukaj najlepsze oferty wynajmu samochodu, możesz to zrobić tutaj wynajem auta los angeles, ponieważ nie musisz płacić za utrzymanie samochodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...