Skocz do zawartości
Forum

Wady wzroku a komputer


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Praca, nauka przy komputerze nie powoduje uszkodzenia wzroku. Może powodować "zmęczenie" oczu i ich podrażnienie. Po całym dniu przed komputerem lub kilku godzinach mogą wystąpić takie objawy jak uczucie piasku w oczach, łzawienie oraz pogorszenie ostrości wzroku. Nie są to jednak trwałe objawy i ustępują jeśli damy "odpocząć" oczom.

Odnośnik do komentarza

Sam fakt komputera nie jest szkodliwy. Problem leży gdzie indziej. Podczas korzystania z telefonu/telewizora/smartfona rzadko mrugamy, gałka oczna wtedy wysycha a to z kolei może prowadzić do różnorakich problemow z oczami - w tym i pogarszaniem się wzroku

Odnośnik do komentarza

Według ostatnich badań azjatyckich przyczyną wad wzroku jest zbyt krótkie przebywanie dzieci na dworze, chodzi o to, że gdy do oka dociera odpowiednio dużo światła, to produkowana jest substancja, która chroni oko przed odkształceniem. Światło w domu jest niewystarczająca. Minimalny czas przebywania na słońcu, który chroni oko to 2 godziny dziennie. Nie ma przy tym większego znaczenia ile dziecko siedzi przed komputerem. Polecam poszukać w Internecie dokładniejszych informacji.

Odnośnik do komentarza

Komputer na pewno nie wpływa pozytywnie na wadę wzroku, niestety. Trzeba bardzo dbać o oczy – regularne kontrole, krople nawilżające (najlepiej bez konserwantów), przerwy od ekranu. Ja chodzę regularnie do pani doktor Nowosielskiej, ma klinikę w Warszawie. Jest „moją” panią doktor odkąd bardzo mi pomogła z zespołem suchego oka, z którym borykałem się jakieś trzy lata temu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...