Skocz do zawartości
Forum

Męczy mnie to.


Gość noja

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dobrych tygodni nieprzerwanie mam zaparcia. Średnio raz na tydzień. Czuję się strasznie spuchnięta, mam nudności. Nie mam pojęcia od czego.
Już dwa miesiące temu zmieniłam dietę - nie jem mięsa, nabiału, bardzo rzadko biały ryż, czy pieczywo. Moje posiłki głównie skladają się z warzyw, przynajmniej jedna porcja owoców, zero podjadania, ostatni posiłek średnio około osiemnastej, nie objadam się, moje posiłki mają wystarczającą ilość kalorii, ćwiczę cztery godziny w tygodniu w szkole (nie jakieś straszne ćwiczenia, ale trochę biegam, rozciągam się dla zdrowia), pijam dwa litry wody dziennie, mało słodyczy (raz w tygodniu, do tego nie wpycham w siebie paczki czipsów, ale zjem 5 ciastek i to mi wystarcza) i zero napoji.
Naprawdę nie mam pojęcia, skąd mojemu organizmowi przyszły te zaparcia... Próbowałam ze śliwkami, ale wtedy tylko mój stolec zamienia się w płyn i jest prawie identyczna sytuacja, jaka była, bo mam takie same problemy z jego wydaleniem. Pijałam zielone herbaty bez cukru, przed śniadaniem - to samo. Małą ulgę na chwilę daje mi zjedzenia jabłka, ale to w końcu wraca. Tak jakby mam już ułożone, że raz w tygodniu wydalę stolec, a później historia od początku. Byłam u lekarza i zaradził mi "pić wodę z miodem". Taa... Kupiłam Lactulosum - NIC.
Co robić? :/

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczenie mówi

Trochę to chaotyczne i mam problem ze zrozumieniem. Raz w tygodniu masz zaparcie czy raz w tygodniu oddajesz stolec ? Jeśli jesz śliwki masz biegunkę ale nadal problemy z wypróżnieniem ? To drugie wydaje mi się problemem większym niż zaparcie ( jeśli nic się nie zmieni zrób badania i poszukaj przyczyny) .Na zaparcia polecam wypicie łyżki stołowej ojeju, bardzo zdrowe są słonecznikowy, lniany lub z kiełków pszenicy oczywiście tłoczone na zimno, powinno uregulować stolec. Dla zdrowia, do pół litra wody dodawaj szczyptę soli himalajskiej uzupełnia mikroelementy. A co do białka nie przesadzaj ludzie potrzebują go do zdrowego funkcjonowania nie dużo ale jednak jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...