Skocz do zawartości
Forum

prosze o pomoc


Gość pipi44

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam 17 lat i posiadam prawnego opiekuna dziadka. tak zaostało decyzją sądu , gdyż rodzice nie żyją ;/. posiadam konto w banku na które co miesiąc są przelewane pieniądze. renta po rodzicach , caly czas miał do tego dostęp dziadek i wyciągał sporo pieniędzy. natomiast jak ja chciałam chociaż 500 zł, na ubrania jakis basen ciuchy, kosmetyki, kino itp. to mój asysten rodziny mówił ze jak chce tak robić to trafie do domu dziecka i straszili mnie. od pewnego czasu mam dostep do konta sama dysponuje pieniędzmi, i związku z tym mam pytanie czy mam prawo mnieć dostęp do swoich pieniędzy ? czy moge wybierac większe kwoty np . na ubranie ? bo kiedyś dostawałam 100 zł na miesiąc i musiało mi to wystarczyć , prosze o pomoc : )

Odnośnik do komentarza

Jeśli dziadek się zgodził,to nie wiem co sąd ma do tego,
dostęp do konta i do karty ma ten kto zna "kody",ale de facto prawnego dostępu nie masz,
gorzej jak byś to robiła poza plecami dziadka,
trochę to dziwne ,nie chce mi się za bardzo wierzyć ,że dziadek się zgodził...,jeśli Ci daje na Twoje potrzeby,to by się nie zgodził,żebyś sama wypłacała...,jeśli nie daje ,lub daje wg Ciebie za mało,tym bardziej.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

no tak , dziadek dawal mi tylko 100 zł na miesiac gdzie samo moje spłacenie telefonu kosztuje 100zł , zgodził sie zebym miała dostep bo bez zgody prawnego opiekuna nie mozna miec dostępu , moje pytanie brzmi czy np, moj nowy kurator czy asystent , czy oni nie beda robili kłopotów z tego tytułu że wyciagam pieniązki . jak to wyglada na drodze prawnej ? bo zazwyczaj było tak jak chciałam wieksza sume pieniązków z konta jak nie miałam jeszcze dostepu to gmina zastraszała mnie domem dziecka, ze nie mam praw do tych pieniedzy. zbytnio nie mozna opisac mojej sytuacji przez wiadomosc bo troszke cieżko : (

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...