Skocz do zawartości
Forum

Czy ojciec ma prawo wyrzucić z domu chore pełnoletnie dziecko ?


Gość Cocon

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam się dowiedzieć czy ojciec ma prawo wyrzucić z domu pełnoletnie dorosłe dziecko ale chore ,niezdolne do podjęcia pracy ze względu na stan zdrowia oraz bez szans na rentę w Polsce ? Co w takiej sytuacji ma zrobić osoba chora,pozostawiona bez środków do życia , wyrzucona z domu przez bezwzględnego i podłego "rodzica". Proszę o jakąś poradę .

Odnośnik do komentarza

Dlaczego ojciec chce Cię wyrzucić z domu? Jak argumentuje swoją decyzję? Czy masz rentę, skoro nie możesz pracować zawodowo z powodu choroby? Jeśli jest tak, jak rzeczywiście opisujesz, możesz pozwać ojca, by płacił Ci alimenty. Nie jestem jednak prawnikiem, więc odsyłam do specjalisty w tej dziedzinie, który precyzyjniej wyjaśni Ci, jakie masz prawa w Twojej sytuacji i jakie kroki możesz poczynić. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi . Jeżeli chodzi o choroby jest to skumulowanych kilka chorób uniemożliwiających funkcjonowanie . Nie mogę podjąć pracy ze względu na stan zdrowia . W Polsce odbiera się renty nawet kalekim ludziom ,więc jak ja mogę o cokolwiek się starać. Jestem częściowo niepełnosprawna, usłyszałam od lekarza że w Polsce nie mam szans na rentę (mimo tego ,że wie że jestem niezdolna do podjęcia pracy) , w cywilizowanym kraju tak ale nie w Polsce.
Nie mam znajomości,pieniędzy na łapówki aby załatwić sobie rentę. Ale to nie o to chodzi ,bo ja chcę coś robić tylko moja sytuacja zdrowotna mi to uniemożliwia .
Jeżeli chodzi o ojca, jest to człowiek najprawdopodobniej chory psychicznie. Jestem ofiarą przemocy psychicznej od zawsze. Ten człowiek zniszczył całe moje życie i odebrał mi zdrowie . Teraz kiedy już jestem w najgorszej sytuacji ,żąda abym się wyniosła z jego domu . Oczywiście używa samych wulgarnych słów ,on nie zna innych słów po za wulgaryzmami, z jego ust zawsze wydobywa się rynsztokowe słownictwo . Ja nie bardzo mam zwrócić się do kogo o pomoc ,bo nie mam rodziny ani przyjaciół. Jest to bardzo trudna sytuacja, nie wiem po prostu co zrobić w tak trudnej sytuacji, tak na prawdę sytuacji bez wyjścia .

Odnośnik do komentarza

Margolcia,nie wiem o jakiej umowie użyczenia mówisz ,przecież z dzieckiem nie zawiera się żadnej umowy użyczenia,
Nie możemy się wypowiedzieć na temat swojej niezdolności do pracy ,bo nie piszesz co to za choroby,ale widocznie lekarz uznał ,że możesz pracować ,być może nie ma dla Ciebie pracy dostosowanej do Twoich dolegliwości.

Pewnie będziesz musiała to rozwiązać na drodze prawnej,ale póki co,idź do pomocy społecznej ,tam są prawnicy, pomogą.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ka-wa też zapraszam na forum prawne. Pełnoletnie dziecko wzywa się do ponoszenia kosztów zamieszkiwania, dalej jeśli to nie następnie wypowiada się umowę użyczenia i składa wniosek do sądu o eksmisję.
W przypadku autorki wątku: co z matką? Żyje? Jeśli nie, to dziedziczysz po niej? I wtedy to inna bajka.
Jeśli ojciec jest brutalem to załóż mu niebieską kartę, sprawa zostanie zgłoszona do MOPS-u, jeśli to tylko przemoc psychiczna to sama zgłoś sprawę do MOPs-u (paragraf 207)
Jeśli nie masz finansów na obdukcję to jest tryb zaświadczenia lekarskiego . W niektórych rejonach obdukcję bezpłatną można uzyskać przy jakiś fundacjach.
Zawsze też możesz skorzystać z porad na infoliniach dla ofiar przemocy w rodzinie.
Ale tak jak wspominałam najlepiej poczytaj wspomniane forum i załóż swój wątek, szczegółowo opisz fakty nie emocje, bo to forum prawne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...