Skocz do zawartości
Forum

Nasza rzeczywistość.


Gość unna

Rekomendowane odpowiedzi

Banki zarabiają krocie na udzielonych kredytach i namawiają - weźcie kredyt, my wam jeszcze dopłacimy!
Media zachwycają się nową torebką za 10 tys, czy butami za 20 tys.
To jest model życia, do którego dążymy. Musi być oryginał, żadna podróbka, bo to obciach!
Nie ważne, że podróbka jest identyczna, my na buty czy zegarek, mamy wydać krocie.
Więc haruj człowieku, bierz nadgodziny, tyraj - bo masz mieć coś markowego.

Odnośnik do komentarza

Ja nie gonię za bogactwem, choć niewątpliwie pieniądze ułatwiają życie.
Kiedyś osobą godną naśladowania był lekarz, jakiś wybitny inżynier, czy wynalazca.
Dziś zmieniło się to. Dziś to piłkarz, piosenkarz, czy po prostu "celebryta" - stają się osobami godnymi naśladowania, a w każdym razie tak promują ich media.. Ludzie ci zarabiają krocie, niewspółmiernie więcej niż przeciętny człowiek, a gdzieś muszą wydać te pieniądze. Więc tworzone są specjalne towary, niewspółmiernie drogie do ich faktycznej wartości i potem pilnują ich umownej wartości.

Chodzi mi o to, że powoli zatracamy to, co jest istotne, a w zamian oferujemy idiotyczne cele, do których należy dążyć. I wielu młodych daje się na to łapać.
I muszą być silikonowe cycki i lifting - a na starość człowiek wygląda tak, jak z horroru.

Ciągle czuję niedosyt w moim przekazie. Ludzie powinni żyć godnie, realizować swe pragnienia i pasje, a nie uganiać się za głupotami.

Odnośnik do komentarza

Ludzie są różni,ci kreują rzeczywistość,co mają kasę i nie wiedzą co z nią zrobić,
my na to wpływu nie mamy ,
a ,że niektórzy z nas ulegają tym trendom to już inna sprawa...,ich sprawa.

Ale z modą to jest tak ,że jej ulegamy chyba głównie z potrzeby zmian ,coś wchodzi nowego i nam zaczyna się to po prostu podobać,chociaż czasem nie mamy wyjścia...,
np.nam się podobają szerokie spodnie,a nigdzie ich się nie kupi ,bo moda na wąskie i wszyscy takie produkują bo najlepiej schodzą, bo weszły w modę.
Co do markowych ciuchów i wysokich cen ,jest to z "troska" o tych co mają za dużo kasy,żeby mieli na co wydać i tak karuzela się kreci...,
a ci co nie mają kasy kupują podróbki, też są zadowoleni ,bo na pierwszy rzut oka nawet nie widać ,a choćby i by było to specjalnie nie przeszkadza...,

Jeśli chodzi o operacje plastyczne,to też moda,jednego porwie ,drugiego nie...

My świata nie zmienimy bo jesteśmy za biedne:D

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Odpowiedziałaś sensownie, ale to ja nie zdołałam przekazać tego, co jest dla mnie istotne. Może przykład coś wyjaśni.
Finlandia żyła sobie spokojnie, godnie. Postanowili dogonić "bogatsze cywilizacje" - wpuścili banki, zaczęli budować przemysł. Gospodarka padła, kraj się zadłużył, ruina. Jakoś z tej zapaści wyszli, ale z olbrzymim trudem. Dziś są znowu dobrą gospodarką, wrócili do "korzeni"

Był taki kawał - Na pięknej wyspie żył sobie rybak, miał jeden kuter, nie zarabiał zbyt wiele, ale żyli sobie szczęśliwie.
Jakiś bogaty biznesmen zaczął go namawiać, by wziął kredyt, kupił drugi kuter, rozwinął działalność. A co potem? -pyta rybak. Potem dokupisz następne kutry, będziesz więcej zarabiał . A co potem?- powtarza pytanie rybak.
Jak już będziesz stary, to kupisz sobie domek nad morzem, będziesz łowił rybki i odpoczywał.
To po co mam tyrać, męczyć się przez całe życie, skoro ja to już teraz mam?
----
U nas ten rozwój gospodarczy, to namawianie do brania kredytów, by kupować niepotrzebne rzeczy
Jak wydawane są pieniądze, to mówią, że jest wzrost PKB.
A przecież to prowadzi do zubożenia, do zadłużenia.
Brać kredyt na rozwój, by zwiększyć swój dochód i zatrudnić więcej ludzi, to ma sens, o ile działa się z rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza

Niby rozumiem ,ale dokładnie dalej nie wiem o co ci chodzi,
przecież nie zatrzymamy cywilizacji...,a ona kiedyś wszystkich wyniszczy...,chociażby wszechobecna chemia,którą jemy...

Ale tacy jesteśmy ,chcemy żyć coraz łatwiej, wygodniej...,powiedz po co nam prąd,kiedyś go nie było i ludzie też żyli...,nie wspomnę o internecie,gdyby go nie było ,nie mogłyśmy teraz wymieniać info:D

Ten ma samochód ,tamten...,to ja nie będę chodzić pieszo ...i tak wdychamy chemię,jemy chemię....,
pamiętasz hasło..., chemia żywi ,ubiera...i coś tam jeszcze ,nie pamiętam:D
nikt nie jest w stanie zatrzymać cywilizacji ,bo to samo napędzające się koło.

Nie wszyscy żyją w takim pędzie,w jakimś kraju,dla nas egzotycznym,nie pamiętam,gość hodował sobie tylko owce i cały dzień przeleżał na hamaku...

W naszych cywilizacjach krytykuje się tych, co odstają od większości ,stąd też ta pogoń ,za dorównaniem innym...

Ale dalej nie wiem co chciałaś osiągnąć,zakładając ten wątek:)

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

~unna

U nas ten rozwój gospodarczy, to namawianie do brania kredytów, by kupować niepotrzebne rzeczy
Jak wydawane są pieniądze, to mówią, że jest wzrost PKB.
A przecież to prowadzi do zubożenia, do zadłużenia.
Brać kredyt na rozwój, by zwiększyć swój dochód i zatrudnić więcej ludzi, to ma sens, o ile działa się z rozsądkiem.

Z rozsądkiem to u nas różnie bywa,bankom niema się co dziwić ,że namawiają do kredytów ,bo z tego żyją...,

ja uważam ,że w ogóle nie powinno się żyć na kredyt,ale pewnie dlatego ,że nigdy ich nie brałam ,bo nie miałam takiej potrzeby.

Co do gospodarki globalnej ,to podzielone są zdania wybitnych ekonomistów ,a co dopiero my możemy powiedzieć...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Patrząc na historię, to cywilizacje rozrastały się, bogaciły, aż doszły do kresu i upadały.
Zwykle pod ich koniec były ogromne bogactwa i nędza wielu innych.
Wśród tych bogatych dochodziło do ogromnych "wypaczeń", bo mieli już wszystko i z nudów im się w głowie przewracało.
I to obserwuję teraz. Brak sensownych celów, więc wymyślają sztuczne cele, jak ta torebka, czy zegarek.
Wiem, można kupić jacht czy samolot odrzutowy, ale to są cele niedostępne dla większości ludzi. A taka torebka jest w miarę dostępna.
Propaganda wskazuje cele, by ludzie tyrali, by bogacz zarabiał jeszcze więcej, by banki rosły w siłę.

A przecież brakuje nam taniej energii, wody, następuje pustynnienie i zasolenie olbrzymich obszarów naszej ziemi.
To powinny być cele, do których należy dążyć.

Piszesz, ze nie mamy wpływu. Ale jeśli każdy z nas to przemyśli, to jest szansa na pewne zmiany. Nie będziemy gonili za drogą torebką, tylko zastanowimy się, co jest w życiu ważne.
Chyba wreszcie te moje odczucia udało mi się ubrać w słowa.

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobne odczucia ,ale,żeby tak zaczęła myśleć większość ,to musi "walnąć",musi nastąpić wielkie tąpnięcie,
żeby zmienić mentalność ludzi...
Ci bogaci ,bogacący się często nawet nieuczciwie ,muszą się przekonać ,że nie tędy droga...,ale to już nie za naszego życia:P
Ja np.nie chciałabym nawet być bogata ,bo nie widzę sensu w posiadaniu bogactwa ,a dla niektórych jest to cel życiowy... i co zrobisz ,nic nie zrobisz ,jak mówi mój znajomy w odniesieniu do "rządów" swojej żony...

Generalnie każdy myśli o sobie,a co będzie później, za bardzo nas nie interesuje ,tak jak z ociepleniem klimatu,jedni chcą walczyć ,drudzy nie ,a zawsze zwycięża silniejszy ... i interes,każdy ma inny,
podobnie z ekologią,itd.,itp.,

Przekonujemy się jak ważne jest zdrowie ,dopiero kiedy je tracimy i tak jest ze wszystkim.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

"Moja teoria jest taka- Jesteśmy na tym świecie, by czegoś się nauczyć, by dusza mogła się rozwijać. Jeśli nie przerobimy tego w jednym życiu, to w następnym to samo się powtarza, choć często role się zmieniają ./ Czyli np. syn jest córką czy żona mężem itp/
I tak to trwa do czasu, aż wreszcie zrozumiemy o co chodzi i zmienimy coś w sobie."

unna, wkleiłam tutaj Twój cytat z innego wątku ,żebyśmy w tym wątku mogły spokojnie sobie pogadać /na psychologii się nie da/,a własciwie ,żebyś mi wyjasniła ,jak tak kobieta twardo stapajaca po ziemi ,może wierzyć w życie po życiu?
Bo dlaczego jestesmy na tym swiecie ,ja nie wiem ,bo niby skąd mam wiedzieć,nikt nie wie,
dlatego teorii jest wiele.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...