Skocz do zawartości
Forum

polityka?


Gość unna

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie to najlepiej wypadł ten chłopak z Razem ,być może dlatego mam takie odczucie, bo zgadzam się a jego poglądami i nie jest "ubrudzony polityką".

Ja nie zauważyłam,żeby ktoś tam kłamał ,kampania ma swoje prawa,nagina się opinie pod siebie,jedne rzeczy wyolbrzymia,drugie bagatelizuje jak wygodniej i na to zawsze w kampanii trzeba brać poprawkę,

wszelkie działania i hasła maja przede wszystkim przyciągnąć wyborców.

A co dobrego zrobił pis będąc przy władzy...,mnie nic nie utkwiło w głowie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

PiS zaczął rozbijać układziki, łapówkarze byli pos...ni w gacie, a do tego obniżył składkę rentową, no i niewiele zdołał zepsuć, bo krótko rządził. PO podniosło wiek emerytalny, podatki, zwiększa biurokrację, wysyła 6 latków do szkoły, okradło nas z pieniędzy z OFE i chce mówić obywatelom co mają robić.

Ten gość z lewicy dobrze wypadł, ale merytorycznie zwyczajnie nie ma racji, bo jest za podniesieniem płacy minimalnej (wzrost bezrobocia), progresją podatkową, planowaną gospodarką, zniesieniem umów na zlecenie (tzw umowy śmieciowe i wmawia się ludziom, że takie umowy są gorsze, a tak naprawdę to państwo zyskuje na umowach o pracę, a pracownik traci).

Przerażające jest to, że nie ma na kogo głosować. Cóż, pójdę żeby odsunąć PO i PiS od władzy i dać szansę komuś kto jeszcze nie rządził.

Odnośnik do komentarza

No ,nie ma na kogo, dlatego ja nie idę:P
Nie zgodzę się co do walki z korupcją, bo to była walka pozorna i pozorowana,do tego niezgodna z prawem,bo była namawianiem do przestępstwa,żeby potem było co wykryć ,bardzo to brzydkie,delikatnie mówiąc,
mieliśmy wtedy lepsze warunki również zewnętrzne ale nic ni wg mnie nic dobrego nie zrobiono,ale każdy może mieć inne zdanie

Trudno mi się zgodzić z tym co piszesz,bo ja jestem za posyłaniem 6-latków do szkoły ,nie mu też przymusu,tak jak nie ma przymusu do przechodzenia później na emeryturę bo można na częściową,
a emerytów przybywa...,
ludzie przechodzący na emeryturę i tak często pracują dalej,pobierając całą lub częściową emeryturę w zależności od zarobków,
ja to jestem za tym,żeby była dowolność ,ale jak chcesz pracować dalej to emerytura jest zawieszona w całości,
co do ofe ,to ja uważam ,że to jedna wielka afera ,wprowadziło to lobby, które na tym zarobiło krocie,dawno to powinni zlikwidować,bo tak pomnażali ten kapitał ,że zmalał kilkukrotnie.
Co człowiek ,to inne zdanie:P

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ale łapówkarze żyli naprawdę w stresie. Fakt, że PiS z tym przesadzał, ale PO nie była lepsza walcząc z kibolami przed euro...

PiS obniżył składkę rentową, SLD obniżył CIT, a PO tylko psuje gospodarkę.

Jak możesz być za posyłaniem 6 latków do szkoły? O tym powinni decydować opiekunowie dziecka, a nie urzędnik i pod tym względem PO posyłające 6 latków do szkoły niewiele różni się od PiS posyłającego 7 latków. Lepiej jak dziecko pójdzie w wieku 7 lat, bo ma o rok dłuższe dzieciństwo (a potem szkoła narzuca dziecku poglądy).

Co do emerytury to zwiększanie wieku emerytalnego jest złamaniem umowy i to kwintesencja stosunku pan- niewolnik, gdzie niewolnikami jesteśmy oczywiście my. Ja w ogóle nie liczę na emeryturę i dlatego wolę pracę bez odkładania składek, a jak mam te pieniądze na ręce to sobie je odkładam i inwestuję. Nie można obiecywać ludziom czegoś i w trakcie trwania umowy ją zmieniać, bo okazuje się, że x lat temu było to źle obliczone (ZUS to system niewydolny).

Co do OFE to jest to zwykłe złodziejstwo i to samo co przy emeryturach. Każdy będzie teraz lepszy od PO, ale PiS to prawie to samo.

Odnośnik do komentarza

Co do 6-latków, to de facto decydują rodzice,bo jak widzą ,że ich dziecko nie nadaję się jeszcze do szkoły to idą do poradni,rozmawiają z psychologiem szkolnym,który na pewno wyda opinie zgodną z rodzicami ,bo rodzic najlepiej zna swoje dziecko,
ale czasem po takiej wizycie na pewno nie jeden rodzic zmieni decyzję,bo dojdzie do wniosku,że jednak warto posłać ten rok wcześniej,to nie jest zabieranie dzieciństwa,bo dziecko w domu czy w przedszkolu też uczymy od małego,żeby później miało lżej w nauce.

Na tym jednym przykładzie widać,jak różne można mieć podejście do tej samej sprawy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Podniesienie minimalnej a wzrost bezrobocia to szkodliwy propagandowy mit.
Grecja upadla przez przejadanie unijnych dotacji,ale to nie znaczy ze nalezy popadac w druga skrajność i zamieniac czesc narodu w niewolnikow (praca za chleb i dach na glową, a czesto i na to nie starcza)

Przeciez to PO dusi male predsiebiorstwa dajac ulgi obcemu kapitałowi.
Balcerowicz zapoczatkowal zmiane Polski w przemyslowa i gospodarcza pustynie, nie ma wlsciwie czegos co mozna nazwac "polska gospodarka"- jestesmy republika bananowa dla obcego przemyslu i kapitalu.

PiS rzadzil krotko ale za jego rzadow zaczeli bac sie kombinatorzy i przestepcy, a teraz boja sie uczciwi obywatele, prawo(w sumie to przepisy bo uzycie okreslenia prawo jest naduzyciem wobec tych mętnych zapisow) jest napisane tak ze chroni nieuczciwosc - wystarczy oprocz Tanca Z Gwiazdami obejrzec jakis program interwencyjny np Jaworowicz- czesto gosci tam poslanka PO Pani Lidia Staroń ktora jako niemal jedyna z tej opcji tepi przekrety i korupcje .

Dla mnie PiS nie jest zadnym idealem, ale jednak dostrzegam wyrazne roznice na plus jesli chodzi o uczciwe podejscie do wladzy, panstwa i obywateli.

Osobiscie prawie nie chodze do kosciola ale uwazam ze "panstwo wyznaniowe" to straszak Platformy i ze zdziwieniem obserwuje ze strach przed tym wystepuje czesto u zagorzalych katolikow- czyzby hipokryzja?
poza tym jakos nie widze strachu przed wprowadzeniem szariatu?
Chlopak z Razem mowil ok poza jednym wg mnie- przymusem przyjmowania uchodzcow- kazdy kto zetknal sie z islamem wie ze to zło wieksze niz religia katolicka.

Popatrzcie jak latwo sie nawzajem oskarzamy jesli chodzi o szara strefe czy prace na czarno- albo o to ze nieroby nie ida do pracy tylko Ukraincy.ale przeciez rzad sam to napędza i przymusza ludzi do tego- ludzie robia to co sie bardziej oplaca czesto nie dla luksusow przeciez tylko dla przezycia i wyżywienia swoich dzieci, a przedsiębiorcy zatrudnaja na warunkach lepszych dla siebie bo małe firmy sa opodatkowane obciążone zusem a centra handlowe lub zagraniczni producenci juz nie.
To straszne ze jeden drugiego zamiast starac sie zrozumiec to utopilby w lyzce wody, bo samemu sie w zyciu bardziej poszczęściło-a czesto wiele od tego zalezy. Od stanu zdrowia wlasnego i rodziny na przyklad.

Poslowie zarabiaja po minimum 10 tysiecy w biednym kraju bo trzeba ich uchronic przed pokusa korupcji(LOL), ale Polakowi nie podniesiemy minimalknej zeby go uchronoic przed koniecznoscia pracy na czarno i nie odciazymy w skaldkach pracodawcy zeby nie byl zmuszony na czarno zatrudniac.

Za granica szkola podstawowa to jak przedszkole-u nas od razu wymagania z kosmosu i przepelnione klasy- nie ma w ogole o czym mowic- jak zwykle diabel tkwi w szczegolach.

Odnośnik do komentarza

Podniesienie płacy minimalnej, a wzrost bezrobocia to nie tylko fakt, ale też OCZYWISTOŚĆ. Ale tu trzeba pomyśleć: jeśli pracodawca płaci 2000 zł 3 pracownikom to wydaje na to 6000 zł i zarabia powiedzmy 7000, czyli ma 1k i inwestuje to tak żeby zarobek z firmy przewyższał koszta (wraz z płacami) i żeby przedsiębiorca zarobił, bo prowadzenie firmy musi być lepiej wynagradzane niż "zwykła" praca i to oczywiste. Na dodatek pracodawca, który dobrze sobie radzi i zarabia więcej, zamiast inwestować musi płacić wyższy podatek. Z tego powodu ludzie zaczynają także oszukiwać na podatkach, a państwo traci zaufanie społeczne. Jeśli podnosi się płacę minimalną, to pracodawca zwalnia pracowników żeby redukować koszty. Tak musi być, bo małe firmy przeważnie przynoszą niewielki zysk, a średnie już mają więcej pracowników i jeśli podnosi się płacę minimalną, to trzeba też podnieść inne płace żeby kierownik zarabiał więcej niż portier. Trzeba trochę pomyśleć zanim się coś napisze.

Najważniejsze jest to żeby państwo oddało obywatelom wolną wolę. Z tego powodu nie zagłosowałbym ani na PiS, ani na PO. Kukiz i Korwin jako jedyni mówią o czymś takim, ale obydwie partie nie podobają mi się w pewnych szczegółach. Poza tym kwestia imigrantów - tutaj też wybór zawęża się do Kukiza i Korwina.

Odnośnik do komentarza

js,nie dezauwuuj opinii innych ,bo każdemu,Tobie też, by można zarzucić błędne myślenie,daj już sobie spokój chociaż w sprawie poglądów politycznych, jakim jest ten watek,tu każdy swobodnie może wyrazić swoją opinię,nikt nikomu nie musi nic udowadniać,ani się z nikim zgadzać.

Ja jeszcze chciałam wyrazić swoja opinię na temat głosowania na pis,który podnosiła unna,więc ja myślę ,że pis ma twardy i posłuszny elektorat co to bezmyślnie wierzy w to co powie prezes,obojętne co by powiedział,dochodzi tu też elektorat światopoglądowy,
załapują się też krzykacze , ludzie agresywni ,co było widać niejednokrotnie,potrafiący się bardziej zmobilizować,aż to wszystko jest przerysowane ,ale dociera do wyborców przekaz charyzmy i zaangażowania,
część ludzi wierzy w obiecanki...,
część wybiera lepsze zło ... i tak się uzbiera, z tym ,że dla każdego te zło gdzie indziej tkwi.

Zawsze te partie co rządzą tracą popularność ,wypalają się.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Raczej to Ty nie porównuj wiedzy ekonomicznej do bajdurzenia lewicowych humanistów-ideowców. BTW Korwin też jest takim bajdurzącym ideowcem, tylko w drugą stronę (co mimo wszystko daje dużo lepszy efekt w praktyce).

Ekonomia to pewna wiedza i tutaj moim zdaniem jest miejsce na wyjaśnianie i edukację, a nie powinno być zrównywania opinii, bo to tak jakby dawać w imię demokracji równe prawo do wypowiedzi naukowcom i ludziom, którzy w ogóle nie mają pojęcia w temacie, o którym mówią. Na tym akurat zna się Petru i może bym się na niego nabrał gdyby nie ludzie z PO na listach.

Co do głosowania na PiS jeszcze to nie do końca jest tak jak pisze ka-wa. Ja znam sporo osób, które faktycznie wierzą w różnice między PiS i PO i pójdą głosować na PiS żeby odsunąć PO od władzy za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza

Petru najlepiej sie zna na przewalutowaniu w porę kredytu na złotówki:) chociaż moim zdaniem jest sympatyczny ale mu nie zawierzę
Korwin ma swoje racje ale lepsze rezultaty w jego przypadku to moim zdaniem fikcja
najbardziej mnie wkurza fakt ze PiS i ktokolwiek by teraz nie mial wladzy bedzie mial trudno wyjsc z tej zapaści po PO ale propeowskie media beda teraz rozliczc kazdy krok, a w przypadku PO wszystko zamiatane jest pod dywan

Dlaczego wyzsza placa minimalna w Postsocjalistycznych nalezacych do UE nie majacych dostepu do morza Czechach nie powoduje bezrobocia a przeciwnie- potrzebuja jeszcze Polakow do pracy za wyzsze niz by mieli w Polsce wynagrodzewnie? a przeciez my mamy superrozwoj gospodarczy -wiec o co chodzi?
Uwazam ze rozpatrywanie problemu wynagrodzenia tylko w kontekscie pracodawca-pracownik jest uproszczeniem i błędem oraz poddaniem sie pseudo ekonomicznej propagandzie. Jest to szersze zagadnienie poniewaz lepiej wynagradzani ludzie sa napedem kazdej gospodarki- gdyz kupuja nie tylko produkty niezbedne do przezycia oraz moga inwestowac.To generuje rowniez nowe miejsca pracy i to się nazywa realny a nie cyferkowy rozwoj gospodarczy. Obecnie duzy pracodawca z kapitalem zagranicznym bezczelnie wykorzystuje nasza najnizsza place i ma poldarmowa sile robocza - dodatkowo nie placi w Polsce podatkow.
Z opodatkowania zagrznicznego kapitalu mozna wygenerowac srodki na ulgi dla kapitalu polskiego- i wtedy nawet maly pracodawca bedzie mogl godnie zaplacic pacownikowi bez uciekania w szara strefe.
Poza tym mysle ze nalezac do UE powinnismy miec porownywalne z zachodnimi place chociaz te najnizsze- i to jest prawdziwa wspolnota i pomoc. A Zreszta gdyby rzady nie zdusily polskiej gospodarki nie musielibysmy o nic Unii prosic.

Odnośnik do komentarza

Z tym ostatnim zdaniem js się zgadzam,ale widzę ,że wadzi Ci inne zdanie,niech one będzie wg Ciebie,nietrafne,
czy to tak ciężko napisać ,nie zgadzam się z Tobą,nie uwłaczając nikomu?
Trzeba zaraz wbijać adwersarza w poczucie niższości?
Dbajmy tu o miłą atmosferę rozmowy.

Ja się zastanawiam skąd ten Korwin ma poparcie młodych ludzi ,bo ten jego program od "wieków" ,to czysta utopia,
myślę ,że jego popierają głównie ludzie co są generalnie przeciwko tym naszym elitom..,z drugiej strony to większość Polaków jest przeciw,a Korwin ma tak niskie poparcie,może dlatego ,że jego władza jest nierealna.

datoya,ja generalnie się z Tobą zgadzam,ale mogłabyś wyjaśnić o jakiej zapaści mówisz?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Korwin mówi dużo mądrych rzeczy, ale jest ideowcem i stworzył sobie w głowie utopię idealnego państwa. Ludzie na niego głosują bo mówi o wolności i ośmiesza pozostałe partie (głównie wytykając niekonsekwencję i głupotę w myśleniu lewicowym).

Co do porównywania Czech do Polski to należy się odnieść do tej zasady, że należy brać pod uwagę różne czynniki. Najprawdopodobniej w Czechach dobrze to funkcjonuje nie dzięki płacy minimalnej, a pomimo jej istnienia. Niektóre kraje mogą sobie pozwolić na płacę minimalną, która niby jest na papierze, a nic realnie nie zmienia, bo gospodarka jest na takim poziomie, że i tak byłoby tak płacone.

Podniesienie płacy minimalnej może jedynie zaszkodzić i zwiększać bezrobocie. Powiedz pracodawcom, którzy ledwo wiążą koniec z końcem żeby podnosili płacę pracownikom, gdzie dla pracownika to jest nawet niewielka różnica (np 300 zł), a dla pracodawcy to różnica dużo większa. Przy większym bezrobociu konsumpcja spadnie, a jeśli pracownicy będą przepłacani, to wzrośnie inflacja. Politykom chcącym zwiększyć płacę minimalną chodzi tak naprawdę o to, że wtedy od pensji będą odprowadzane większe podatki, czyli więcej kasy będzie miało państwo, które i tak źle je wyda przeinwestowując jedną gałąź gospodarki, albo niedoinwestowując inną.

Odnośnik do komentarza

Po wojnie byliśmy najlepiej i najszybciej rozwijającym się krajem.
Jakieś dwa lata temu o tym czytałam, / podawali konkrety / -zaskoczyło mnie to całkowicie.
Ludzie z inicjatywą i chęcią do pracy bogacili się, co nie było poprawne politycznie. Zwiększono kontrole, wprowadzono domiary itd. i w ten sposób zdławiono szybki rozwój gospodarczy.
A PIS to samo nam proponuje. Więcej kontroli, by ktoś nie zarobił czegoś na boku. Do tego potrzeba dodatkowej armii kontrolerów, czyli zwiększa się biurokracja, zwiększą się wydatki.
A małe przedsiębiorstwa padną, bo już teraz za dużo jest kontroli.
/ np - w TV jeden pan, co wraz z żoną robił serki mówił : dla obsługi kontrolerów jedna osoba musi oderwać się od pracy, a ponieważ kontroli jest masa, jedna za drugą, to nie ma kto pracować/

Walka z korupcją . Pamiętacie doktora G?. Światowej sławy transplantolog, fantastyczne dokonania, świetna osoba na zrobienie pokazówki, jak to rząd walczy z korupcją. Najpierw go oskarżyli, zniszczyli człowieka, zniszczyli też na wiele lat transplantologię, bo po tych pomówieniach, zaczęto się bać. Ilu chorych umarło, bo nie doczekali się przeszczepu?
Z dumą pokazywali w TV te ogromne zdobycze znalezione w domu dr. G.
Czyli pióra, koniaki, czekoladki...czyli tylko to, co zwyczajowo dawało się lekarzom.
Oskarżenie upadło, człowieka zniszczyli - nie podoba mi się takie działanie, nie podobają mi się takie metody.
Mam nadzieję, że to nie powróci.

Podoba mi się ten z "razem" i z "nowoczesnej"

Odnośnik do komentarza

Wg mnie Petru to nic innego jak skrzydło platformy,przedstawiciel dużych przedsiębiorców.bo tu tylko o interesy chodzi...
Ciekawe ,że w tych debatach nikt nie mówił o sposobie na ustanawianie prawa bez nacisku lobbystów,przez co te dziury i furtki w prawie,omijanie podatków przez duże firmy i korporacje,
wszyscy od lat mówią o uszczelnieniu systemu podatkowego ,tylko nikt nie potrafi,albo nie chce ,bo najprościej wyciągnąć pieniądze z kieszeni zwykłego podatnika,
co rusz zmieniają prawo pod jakieś lobby... ,kto więcej naciska,ten więcej wyciska...,również pod stołem,

nie na darmo funkcjonuje powiedzenie,że na świecie rządzi pieniądz i k****,tylko nie wiem dlaczego ta ostatnia:D

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

~unna
A PIS to samo nam proponuje. Więcej kontroli, by ktoś nie zarobił czegoś na boku. Do tego potrzeba dodatkowej armii kontrolerów, czyli zwiększa się biurokracja, zwiększą się wydatki.
A małe przedsiębiorstwa padną, bo już teraz za dużo jest kontroli.

No i to jest własnie wina PO, a PiS jest podobną partią, tylko nie robi tego aż tak ordynarnie, więc pewnie o jakieś ułamki procentów byłoby lepiej.

Co do doktora G. to z tego co słyszałem, to on słynie z łapówkarstwa i to, że mu tego ostatecznie nie udowodnili jest farsą i świetną robotą prawników tego doktorka. Później zrobili z niego ofiarę, a to jest dopiero niesmaczne... No, ale może to nieprawda, tylko że ostatnia informacja o nim jaka wyszukuje się w google to: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/doktora-g-czeka-kolejny-proces-sad-uchylil-uniewinnienie-ws-korupcji,418411.html

Odnośnik do komentarza

Jest tajemnicą poliszynela ,że lekarze biorą łapówki...,ludzie sami im wciskają...,bo ja mam kasę to niech mnie lepiej leczą...,a co mnie obchodzi drugi,
polska mentalność,
a generalnie jest tak,że te łapówki niewiele wnoszą do danego leczenia, ma tylko lepsze samopoczucie ten co dał.

Nie wiem jak było w omawianej sprawie ,ale było robione nieprofesjonalnie i na pokaz, więcej przyniosło strat niż pożytku.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Unna- to propaganda- kontrole nie dotycza malych płotek tylko wielkich przekretow a media specjalnie strasza- dzis sfery wielkiego biznesu maja sie dobrze- bo sa to struktury wrecz amfijne- akurat wyplynely nowe dowody w sprawie "prywatycji" Ciecha- a to czubek gory lodowej.
Masz racje- po wojnie mielismy wlasne projekty samochodow, samolotow, motocykli, skuterow, rozwijal sie przemysl stoczniowy wlokienniczy- oczywiscie na wiekszosci polozyli łape Ruscy,ale teraz jest grzej nie przez kontrole ale przez pseudoprywatyzacje ktora zniszczyla wzystko i o ddala nas w rece Unii jako bananowa republike.
Tez uwazam ze PiS robil weile rzeczy nie do konca dobrze,wcale nie jestem ich fanatyczna zwolenniczka ale po pierwsze intencje byly słuszne- uzdrowic skorumpowany system, po drugie zalezne media tak przedstawiały sprawę zeby ich ośmieszyć i zdezawuować,a trudno cokolwiek przeprowadzac w atmosferze ciaglej nagonki. Wielkim perfidnym sukcesem propagandowym PO i mediów jest to ze Polacy uważają obrońców za wrogów.
Ka-wa - mozesz uscislic pytanie?
Js_11 -przeczytaj prosze to co napisalam jeszcze raz bo uparcie trzymasz sie propagandowej regulki ktora tylko pozornie jest prawdziwa.
Dodam ze populistyczny wizerunek biznesmena- bidulka to rowniez czesto blef, bo wsrod blizszych i dalszych znajomych mam przyklady jak wlasciciele firm placac pracownikom najnizsza krajowa co najmniej dwa razy w roku jezdza na egzotyczne wakacje z rodzina, co rusz zmieniaja samochody i oczywiscie wciaz glosno placza ze jest im ciezko. Zyja tak wiec kosztem godnej placy pracownikow, bo zaden pracodawca bez nich nie istnieje.
No i powtorze - faktycznie źle prosperujace poprzez nadmierne obciazenia firmy nalezaloby odciazyc kosztem opodatkowania zagranicznych przedsiębiorcow.
Nie zapomne jak juz przy pierwszym planie Balcerowicza(ktorego doradcą był p. Petru) masowo padaly drobne uslugi jak szewcy albo małe bary- na korzysc zachodnich sieciowek z frytkami w proszku.
Czechy nie prosperuja pomimo płacy minimalnej lepszej, ale dlatego ze chronia wlasna gospodarke. u nas jest zduszona i zamrozona- a i tak napedzaja ja zaradni Polacy wydajac tu zarobione za granica kosztem rozstania z rodzinami pieniądze. Gdyby nie to wiele firm by upadło z barku klientow.
Ile srodkow pochlania tez administracyjna czapa ktora za PO jeszcze wzrosła- na to nas stać ale nie na to żeby ludzie zarobili godnie.Nonsens.

Odnośnik do komentarza

datoya - w propagandę to Ty wierzysz. Na dodatek złapałem się za głowę jak przeczytałem, że przeszkadza Ci to, że ktoś kto ma pomysł i ryzykuje swoje pieniądze, poświęca mnóstwo czasu jedzie sobie na wakacje, albo jeździ dobrym samochodem. Co za komunistyczna mentalność, fuuuj :/ To już jest typowa polska zawiść, że zamiast samemu zarobić ludzie chcą żeby inni mieli mniej, a im się należy.
Mam Ci przytoczyć opowieści pracowników, którzy okradają swoje firmy, albo chwalą się, że w pracy siedzą na facebooku? To są jakieś niepotrzebne kwestie dla dyskusji.

Pracodawcy są zbytnio obciążeni takimi rzeczami jak płaca minimalna, zbyt wysokie podatki i inne obciążenia i przez to mają mniejsze możliwości zatrudniania pracowników i inwestowania. Niestety niektórzy łykają taką socjalistyczną propagandę i wychodzą takie posty-potworki.

Odnośnik do komentarza

~datoya

...najbardziej mnie wkurza fakt ze PiS i ktokolwiek by teraz nie mial wladzy bedzie mial trudno wyjsc z tej zapaści po PO ...

Chodziło mi o ten urywek...

Co do pozostałych kwestii w ostatnim poście...,uczyliśmy się kiedyś w szkole ,że kapitalizm to wyzysk człowieka przez
człowieka i to jest prawda...,
a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,inne zdanie zawsze będzie miał pracodawca ,a inne pracobiorca...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ka-wa, chodziłaś do szkoły za komuny? Nic dziwnego, że taką propagandą karmili. Mnie np uczono, że komunizm jest wyzyskiem, a socjalizm to przecież jedynie któryś punkt pomiędzy wolnym rynkiem, a komuną. Tego socjalizmu jest za dużo i przez to mamy ustrój niewolniczy będący hybrydą najgorszych cech kapitalizmu i socjalizmu.

Odnośnik do komentarza

Tak płaczą nad stoczniami, a one nie miały szans na wygranie z konkurencją. Były za drogie.
W Azji montują ogromne statki, przez kilka miesięcy /a u nas lata/
To kwestia organizacji, ogromnego zaplecza, które przygotowuje większość gotowych już elementów i dużo tańszej siły roboczej.
Można było te stocznie przekształcić, ale u nas ciągle u władzy są ludzie, którzy bardziej myślą o własnych stołkach i boją się ludzi z inicjatywą. I tak było w obu dużych partiach, nie tylko w PO.
Czas na zmiany, jeśli Polska ma się odbudować. Jednak zmieniać na gorsze, to przesada. Same obietnice że oni nam dadzą, nie zbudują nowoczesnej Polski. Odwrotnie, wpędzą nas w biedę.

Odnośnik do komentarza

~j_s11
ka-wa, chodziłaś do szkoły za komuny? Nic dziwnego, że taką propagandą karmili. Mnie np uczono, że komunizm jest wyzyskiem, a socjalizm to przecież jedynie któryś punkt pomiędzy wolnym rynkiem, a komuną. Tego socjalizmu jest za dużo i przez to mamy ustrój niewolniczy będący hybrydą najgorszych cech kapitalizmu i socjalizmu.

Na mnie propaganda nie miała i nie ma wpływu ,ja po prostu widzę ten wyzysk,mniejsza o nazwę.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Unna- oczywiscie ze stocznie mialy sznse, a do ich upadku przyczynil sie bardzo m in p Buzek- pozniej wygodne super intratne stanowisko w Brukseli.
Podobnie jak szanse miały kopalnie- tylko stworzono kartele i teraz Polacy wydobywają czeski węgiel, bo Czechom oczywiście sie opłaca.
Wiesz- rozumiem Twoja niechęć do PiS bo nagonka jest wszechobecna a i oni nieraz przesadzaja, ale zwroc uwage ze dane im bylo rzadzic tylko dwa lata przy ciągłym sypaniu piasku w szprychy, nigdy nie mieli pełni wladzy tak jak PO. naprawde moim zdaniem dla uczciwych ludzi gorzej nie bedzie bo co by nie zarzucac to slowo patriotyzm u PiS nie jest pustym sloganem i przykrywka dla niszczacych działań. Zachowanie Dudy to potwierdza- wreszcie nie wstydze sie za polskiego prezydenta.

Ka-wa - ja to juz wyjaśniałam o co mi chodzi-po prostu jak sami politycy PO slusznie twierdza pod ich rządami nasz kraj to ch, dupa i kamieni kupa-nic dodac nic ujac. Pod pretekstem prywatyzacji zrujnwano polska gopspodarke zeby stworzyc rynek taniej sily roboczej i zbytu dla zagranicznego kapitału.
Kapitalizm nie musi i nie powinien rownac sie wyzysk- tak bylo w 19 wieku,teraz kraje rozwiniete z gospoarka kapitalistyczna maja rowniez rozwiniety system socjalny -UK. Niemcy. faktem jest ze moga sobie na to pozwolic dzięki m in polskim imigrantom zarobkowym, ale i bez tego możliwy i zasadny jest sprawiedliwy podział dóbr.

Ja-s, podchodzisz do moich wypowiedzi zbyt emocjonalnie albo świadomie próbujesz manipulować moimi emocjami bo Twoje argumenty nie licują z Twoja inteligencja.
A wiec jeszcze raz.
Próba zawstydzenia i wpędzenia w poczucie winy z powodu godnych oczekiwań placowych od dobrze prosperującego pracodawcy jest naprawdę słaba. Pracodawca nie istnieje bez pracownika, to pracownik wypracowuje zysk.
Często nawet Ci najbogatsi przedsiębiorcy bezwstydnie płacą minimalnie a potem chwalą sie 'dobroczynnoscia' ofiarowujac na cele charytatywne w czasie targowisk proznosci w postasci bali to, co i tak musieliby niejednokrotnie zapłacić w podatku.

Poza tym często tez jest tak szczególnie w Polsce ze na założenie firmy stać osoby nie tyle z powodu niezwykłych zdolności, ale powiązań rodzinnych i społecznych układów.
Wiec nie gloryfikujmy tak z automatu każdego pracodawcy- to stereotyp.
Zresztą dla mnie osobiscie może on sobie za zarobione pieniądze latać nawet na Marsa, tylko z jednym zastrzeżeniem -jeżeli go na to stać to jego pracownicy powinni być wynagradzani godnie. On jeździ mercedesem- niech pracownik ma chociaż volksa.On na egzotyczne wczasy- pracownik z dziećmi chociaż nad jeziorko.
Nie zbije przez to szybko fortuny? będzie żył nieco skromniej? trudno, ale to nie 19 wiek i państwo prawa nie powinno mieć uregulowań płacowych generujących prace niewolniczą.

Oczywiście ze pracodawcy szczególnie drobni są zbyt obciążeni składkami i podatkami- powtórzę po raz trzeci kwadratowymi literami - należy ich odciążyć pomniejszajac obowiazkowe wplywy do budzetu kosztem dociążenia obcego kapitału(supermarkety, zagraniczni producenci), a nie kosztem zaniżonej- w tym przypadku z konieczności- płacy minimalnej.

Odnośnik do komentarza

Jaki wyzysk widzisz? Ja widzę fatalną politykę goposdarczą: podatek progresywny, ZUS, płaca minimalna (w Polsce na szczęście nieduża), zbyt wiele koncesji i pozwoleń. Ludzie muszą zrozumieć, że państwo powinno się jak najmniej wtrącać do gospodarki i to ludzie powinni sami się organizować, sami gospodarować swoimi pieniędzmi, sami decydować o tym kiedy posłać dziecko do szkoły. Przede wszystkim nie można hamować rozwoju i robić z ludzi idiotów bez własnego wyboru. Jeśli pracodawca jest nadmiernie obciążony, to przerzuca koszty na pracownika. W efekcie to klasa najbiedniejsza jest obciążona największymi podatkami i ograniczeniami. Podatek progresywny najbardziej uderza w małe firmy (duże sobie i tak poradzą, podobnie jak z płacą minimalną). Centralne planowanie się nie zgadza, trzeba przenieść władzę na mniejsze okręgi i dać również rządzić fachowcom, którzy się na tym znają, a nie zwykłym ludziom, którzy nie mają pojęcia o gospodarce. Należy wprowadzić zakaz zadłużania się i zmniejszyć potrzebę istnienia tak rozbudowanej władzy.

Z tych powodów rozsądne osoby zastanawiają się czy zagłosować na Kukiza, czy Korwina. PO, PiS, PSL, Lewica nic nie zmienią i reprezentują obecny stan. Razem to jeszcze gorszy program i najgorsza opcja dla gospodarki. Petru to populista, który dostał pożyczkę z banku na kampanię i ma na listach ludzi z PO i te same obietnice, których PO nie zrealizowało.

Odnośnik do komentarza

To było do ka-wy, a do poprzedniego postu odniosę się tak, że system socjalny w UK to właśnie czynnik niszczący tam gospodarkę i generujący długi. Nie mogli sobie na to pozwolić żeby płacić tyle zasiłków imigrantom. Poza tym płacenie zasiłków to nie jest sprawiedliwy podział dóbr, tylko czynnik niszczący społeczeństwo i rozleniwiający je, nadający im postawę roszczeniową zamiast odpowiedzialności. Sam czynnik psychologiczny i moralny jest przeciwko zasiłkom.

Płaca minimalna to nie problem dla największych przedsiębiorców. To problem dla małych firm, więc jest to pomysł jedynie zwiększający bezrobocie i przepaść między wielkimi korporacjami i małymi polskimi firmami. Pracodawca musi jeszcze zarobić więcej niż pracownik żeby interes mu się opłacał. Przecież może to rzucić w kąt i pójść sobie na etat i mieć mniej na głowie, więc właśnie to ryzyko własnych finansów (a nie dofinansowanie) i poświęcenie własnego czasu i pomysłów nie może być karane. Przedsiębiorcy nie mogą być niszczeni, a wtedy rynek naturalnie ureguluje wartości pracowników. Płaca minimalna nie jest potrzebna kiedy pracownicy po prostu wspólnie nie zgodzą się pracować za pół darmo. Tutaj winny jest brak solidarności między ludźmi, a ustrój socjalistyczny niszczy więzi społeczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...