Skocz do zawartości
Forum

Nerwica - ciągły lęk


mugolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niedługo minie rok od kiedy jestem chora na nerwice lękową.Staram się z tym walczyć jednak czuje że to znowu wraca.Mam wrażenie że to wszystko mnie niszczy od środka bo przecież jak można się czuć jeśli ciągle myśli się o chorobie. Chodziłam na początku do neurologa. Przepisywał lekarstwa jednak co dwa tygodnie musiałam chodzić i tracić na wizytę 150 zł więc zrezygnowałam. Postanowiłam leczyć się sama ale nie wychodzi mi to. Nie chce isc do psychiatry bo boję się że mnie zamknie w jakimś ośrodku. Jedyne oderwanie od tego wszystkiego jest wyjście z domu i spotkanie się z ludźmi lub zajęcie się czymś. Najgorsze są wieczory ponieważ nerwica nie daje zasnąć. Myślę o samych złych rzeczach i po prostu mój organizm wariuje. Mam lęki np przed śmiercią. Każdy mówi że da się z tego wyjść jednak ja już w to zaczynam wątpić. Chciałabym cieszyć się życiem tak jak kiedyś. Czy jest szansa na to żeby z tym wygrać?

Odnośnik do komentarza

Witaj w klubie znerwicwanych, ja tez mam nerwice lekową i do tego nerwice natręctw i depresje..Powiem Ci kochana szczerze, ze bez leków w takich przypadkach jak nasz sie nie obedzie. Musisz sie zgłosić do psychiatry i porzuc swoje obawy, ze umieści cie w szpitalu.Na pewno zaproponuje leczenie ambulatoryjne, moze jakaś terapię. Nie martw sie , wiem, jak to jest i jak bardzo sie cierpi w tej chorobie, od 14 lat zmagam sie z takimi zaburzeniami. Na FB sa grupy wsparcia dla takich ludzi, polecam.

Odnośnik do komentarza

mugolina, obawiam się, że na własną rękę będzie Ci trudno się leczyć. Jeśli masz zdiagnozowaną nerwicę lękową, powinnaś być pod stałą opieką lekarza psychiatry. Niekoniecznie musisz leczyć się antydepresantami czy innymi lekami, ale warto rozważyć skorzystanie z psychoterapii, do której Cię zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...