Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
PomocySoS

Złamanie zęba a aparat ortodontyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tinateen

To chyba zależy, czy możliwa jest odbudowa zęba przy aparacie. Jeśli nie, to ortodonta zdejmie drucik i zamek z tego zęba do leczenia, a potem założy. Ja tak miałam kiedyś, że ząb był do przeleczenia i moja pani doktor w Rock Your Smile zrobiła "dostęp" do tego zęba, który miał być leczony, a po leczeniu wszystko zostało ponownie założone 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Koralla

Dokładnie, miałam taką sytuację, moja pani dr ortodonta zdjęła drucik, bo to wystarczyło, a stomatolog wykonał resztę pracy 🙂 Ja mam orto i stomatologa w jednym miejscu, bo leczę się w Dent SM, http://dentsm.pl/ dlatego to było duże ułatwienie, przeszłam z fotela na fotel po prostu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej mieć właśnie ortodontę i stomatologa w jednym miejscu na wypadek takich sytuacji jest po prostu łatwiej. Ja leczyłam i prostowałam zęby w klinice Unident Union i bardzo dobrze się mną zajęli. Trwało to prawie 2 lat ale było warto. Teraz mam piękne i zdrowe zęby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Angelicaa27

Miałam podobną sytuację. Na szczęście u mnie możliwa była naprawa zęba bez zdejmowania zamków, moja pani doktor zdjęła tylko łuk 🙂 Najlepiej skonsultować się ze swoim ortodontą. Ja mam ten komfort, że chodzę do centrum ortodontycznego Rock Your Smile po sąsiedzku mojej pracy i od razu mogłam udać się do mojej pani doktor na szybką konsultację 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...