Skocz do zawartości
Forum

Czy warto wierzyć we wróżby z kart i przepowiednie jasnowidza?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto wierzyć we wróżby z kart i przepowiednie jasnowidza?Bardzo chciałam mieć trzecie dziecko, jasnowidz mówił że widzi to dziecko, jednak długo nie zachodziłam w ciążę, wtedy powiedział że mam blokadę bo to dziecko miałoby być chore.Czy jasnowidz mógł widzieć moje pragnienia i obawy, bo myślałam o tym żeby dziecko było zdrowe.Zaszłam w ciążę ale obumarła w 7 tyg.Zapytałam osobę która wróży z kart, powiedziała żebym w ciągu roku nie zachodziła w ciążę bo się nie uda, czy wierzyć w to?

Odnośnik do komentarza

js_11
Nie wierzyć. Siłą sugestii jest ogromna i wiele rzeczy "spełnia się", bo w nie wierzysz. Raz, że efekt placebo, a dwa, że dopasowujesz wróżby do rzeczywistości (ogólnikowe wróżby), a taka wróżka wiele czyta z tego co jej mówisz (zimny odczyt)

Popieram że nie wierzyć. Taka wróżka/jasnowidz potrafią odczytać mowę ciała.
Piszesz o sile sugestii, ale to zależy jak się na to spojrzy, bo to jest dobry czynnik do osiągnięcia zamierzonego działania. W ten sposób można spełnić swoje marzenia. Jest sugestia: myślisz o tym+ realizujesz cel= osiągasz sukces. Tylko bardziej mam na myśli wiarę w siebie a nie ,,dobre wróżki" :P.

Odnośnik do komentarza

Są ludzie, którzy mają autentyczny dar widzenia przyszłości, jednak jest ich niezmiernie mało i nikła jest szansa na to, że trafi się na tego prawdziwego.
Większość to zwykli ludzie, którzy po prostu w ten sposób zarabiają.
Konkluzja- nie wierzyć.

Odnośnie poronienia radzę, abyś na razie wstrzymała się następnymi próbami zajścia w ciążę.
Jesteś pełna obaw , a sama piszesz o sile sugestii - nie warto teraz ryzykować.

Odnośnik do komentarza

js_11
unna
Są ludzie, którzy mają autentyczny dar widzenia przyszłości, jednak jest ich niezmiernie mało i nikła jest szansa na to, że trafi się na tego prawdziwego.

Udowodnij te twierdzenia, albo przyznaj, że kłamałaś...


Nie no, przeginasz. Zupełnie jak w sądzie. Jesteś sędzią że żądasz dowodów? Nie jesteś wyrocznią która zna odpowiedź na wszystko. No sorry ale na to wygląda...
Akurat w tym przypadku popieram ,unna', bo o ile we wróżki i jasnowidzów nie wierzę bo to nabijanie w kobze o tyle niektórzy mają jakiś dar, tyle że oni ukrywają się przed otoczeniem a nie szukają na siłę widowni...

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś rzuca jakieś stwierdzenie to MUSI je udowodnić. Jeśli nie to jest kłamcą - na tej zasadzie wmawia się ludziom wiarę w różne rzeczy.

Kogoś spotyka jakieś zdarzenie i należy szukać racjonalnego wytłumaczenia, a nie drogi na skróty w postaci bezsensownej wiary, która na dodatek potem jest broniona tymi samymi mechanizmami co uzależnienia ( zaprzeczenie, wyparcie - co do innych wyjaśnień i racjonalizacja tego bezsensownego wyjaśnienia).

Takimi stwierdzeniami jak unna można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Dlatego prostuję czasem te bzdury, bo jeszcze ktoś w to uwierzy i zrobi sobie krzywdę, a tu trzeba kategorycznie reagować. Przecież jeśli unna ma rację to przedstawi jakieś argumenty i dowody, a jeśli nie to znaczy, że kłamie (powtarza głupoty, w które uwierzyła).

o tyle niektórzy mają jakiś dar, tyle że oni ukrywają się przed otoczeniem a nie szukają na siłę widowni...

Udowodnij. Bo to wygląda tak, że ktoś puszcza bąka, a ludzie to łykają.

W ogóle od kogo ten dar? Skąd wiesz, że są ludzie, którzy go posiadają? Jak to się objawia i skąd wiesz, że tak jest? I można mnożyć takie pytania, na które nie odpowiecie, bo powtarzacie zasłyszaną plotkę.

Odnośnik do komentarza

Jedno wiem na pewno. Niektórzy są tak nieszczęśliwi że strasznie komplikują sobie życie. Jeśli uważasz że jestem naiwna to trudno. Czasem lepiej być naiwnym i być szczęśliwym niż wszystko brać na serio i być nieszczęśliwym...

Odnośnik do komentarza

Byłam kiedyś u bioenergoterapeuty, położyłam się , on popatrzył na mnie i powiedział - widzę, że nie jadła pani dzisiaj śniadania. Śniadanie jest ważne, trzeba go jeść. Potem dość dokładnie określił moje problemy zdrowotne. Po paru wizytach zorientowałam się, że on "widzi"
Mamy jakąś jasnowidzkę, która jest zapraszana, by szukała zmarłych. Bardzo popularna i ceniona jest w Japonii.
Czytałam o jasnowidzach, ale ta sprawa niezbyt mnie interesowała.
Coś z pogranicza...
W czasie II-giej wojny, w Anglii była pani, która w niesłychanie dokładny sposób opisywała który okręt został storpedowany, kto zginął itd.
Tłumy do niej waliły. Władze były zaniepokojone jej działalnością podejrzewały że jest szpiegiem - ale okazało się, że ona ma wcześniej dokładne informacje, niż ktokolwiek inny. Ona wiedziała to już w momencie zdarzenia.
W końcu zamknięto ją w więzieniu, by nie siała defetyzmu.
Cały czas była propaganda sukcesu, nie podawano informacji o stratach, więc jej działalność, była dla nich szkodliwa.
To jest najlepiej udokumentowana i opisana historia, autentyk.
Nie wiem tylko, czy to jasnowidzenie, czy zdalne postrzeganie, nie ważne.
Ważne, że sprawa była oficjalnie badana i są na to dokumenty.
Nie wiem jak teraz, ale były specjalne instytuty, trenujące ludzi o ponad przeciętnych, zdolnościach.
Jakiś Amerykanin odkrył tajną bazę rosyjską, posługując się zdalnym widzeniem.
Sensacją było odkrycie i podanie szczegółów, całkowicie nowej , prototypowej, radzieckiej łodzi podwodnej /czasy zimnej wojny/
Odkrył to człowiek, szkolony w zakresie zdalnego postrzegania /jasnowidzenia?/ Później to potwierdzono.
Js - wystarczy?

Odnośnik do komentarza

Nie ufaj wróżbitom i wróżkom ,ja przez swoją głupotę że uwierzyłam takiej osobie straciłam wspaniałego mężczyznę . Kiedy ubiegał o moje względy wspaniały człowiek pojawiła się na mojej drodze wróżka, która powiedziała mi że ten mężczyzna który mnie kocha ma chore ego, że woli chłopców i wiele innych bzdur, mówiła że mam go unikać i najlepiej aby całkowicie zerwać z nim kontakt bo zniszczę sobie u jego boku życie.
Wystraszyłam się i w końcu zerwałam tą znajomość z tym mężczyzną .
Upłynęło wiele lat i nie poznałam już tak wspaniałego człowieka jak on, jestem sama i mam zniszczone życie . Natomiast po jakimś czasie ten chłopak poznał dziewczynę ,ułożył sobie życie, doszedł do niesamowitego majątku , urodziły mu się dzieci a kobieta z którą się związał kwitnie. Podróżują po świecie, opływają w takich luksusach ,że aż coś się robi na sercu ,jego żona nie pracuje a on dał by jej gwiazdkę z nieba.
Jak ich nie raz widzę ,to aż serce mnie ściska tak mi jest przykro ,że posłuchałam głupiej wróżki i straciłam tak wspaniałego i dobrego człowieka. Nie słuchaj głupich wróżb i przepowiedni .

Odnośnik do komentarza

Danuta co szczęście ma wspólnego z wiarą w zabobony? Zobacz jak unna sobie racjonalizuje swoje wierzenia i sądzę, że podczas tej dyskusji nie jest spokojna, bo podważanie tych wierzeń wywołuje dysonans poznawczy. Takie coś może zaszkodzić i lepiej przestrzegać przed tym ludzi zanim wdepną w bagno, z którego potem ciężko wyjść. Mózg to nie śmietnik i nie należy karmić go takimi głupotami.

unna - powtarzasz po kimś mity rodem z "nie do wiary". Odpowiedziałem na to w równoległym wątku. Dowodów żadnych nie ma, ale są ludzie mówiący, że są dowody i niektórym takie gadanie wystarczy :)

Co do bioenergoterapeutów to tak jak pisałem - zimny odczyt. Mentalizmu można się nauczyć i są ludzie obalający takie mity, np Derren Brown.

Odnośnik do komentarza

Znów przekręcasz a ja nie mam już siły i czas tłumaczyć. Mogę jedynie stwierdzić że za bardzo się nakręcasz. Po co coś udowadniać, spierać się itd.? Jeśli ktoś ma uwierzyć- uwierzy i żadne przekonywanie nic nie da. Ba, często nawet na odwrót, bo im bardziej coś udowadniasz tym mniej Ci wierzą. Paradoks naszych czasów. Dlatego wolę wrzucić na luz, zresztą jest mądre powiedzenie ,,chcesz zmieniać świat? Zacznij od siebie" :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Js. Jestem spokojna, nie wywołuje to u mnie "dysonansu poznawczego".
Cieszę się, że "wróciłeś na ziemię" i zacząłeś twardo po niej stąpać.
W poprzednich dyskusjach próbowałeś narzucić swój punkt widzenia, teraz to samo robisz, choć twoje poglądy zmieniły się /gratulacje dla twojego psychologa. Odwalił dobrą robotę/
Choć się ze mną nie zgadzasz /masz do tego pełne prawo/, to i tak zdecydowanie wolę cię teraz. Zmieniłeś się na korzyść.

Odnośnik do komentarza

Danuta co przekręciłem? Cała Twoja wypowiedź to manipulacja :) Ja jestem cały czas wyluzowany, bo podczas takich dyskusji włącza mi się tryb "chłodny". Jeśli jest dyskusja i się coś napisze, to taka ewakuacja kiedy ktoś pisze o konkretach jest dość jednoznaczna.

unna nikomu niczego nie narzucam, tu proces jest odwrotny. Neguję narzucanie wiary w zabobony. Wcześniej sam miałem przez to problemy, więc to już ważny powód, a drugi jest taki, że teraz widzę całą prymitywność wiary w to i znam mechanizmy psychologiczne, które za tym stoją.

A poprzednio... celowo pisałem różne rzeczy żeby ktoś je obalił, ale nikt tego nie zrobił. Poza tym to co pisaliście w wątku z moim problemem wołało o pomstę do nieba, bo wiele osób nawet negowało mój problem (który dalej został, ale już nie podchodzę do tego tak emocjonalnie).

Odnośnik do komentarza

Ja nie wierze w tego typu rzeczy. Ostatnio widzialam film w ktorym osoba "specjalnie" dzwonila do wrozki , przedstawiala sie za kogos innego z jakims problemem i zadawala pytanie odnosnie swojego wyimaginowanego zycia.
Slyszalam jak wrozka wymyslala na poczekaniu jakas odpowiedz na rzeczy ktorych z rzeczywistosci nie ma!! Oni nie maja problemu z oszukiwaniem i nabieraniem ludzi!!A chodzi przede wszystkim o kase.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Wróżbici to naciągacze. Dobrzy obserwatorzy, i mówcy. Widzi kobietę z obrączka na ręce to lecą albo w męża, albo w dziecko. Jak nie ma obrączki to w chłopaka że ktoś gdzieś czeka że jeden blondyn drugi ciemny i będziesz musiała wybrać.... bla bla bla Nie ma tam żadnej magii, żadnych widzeń, nic nadprzyrodzonego tylko żerowanie na ludzkich pragnieniach i obawach

Odnośnik do komentarza

Ja wierzę, korzystam z porad Ajleny (jasnowidzki) i Agnelya (tarocistka). W zależności od potrzeb. Rozmawiam z nimi dosyć systematycznie, jednak staram się trzymać dystans. Wiecie, żeby na siłę nie doprowadzać do sprawdzenia wróżby. To są dobre wskazówki, jednak nie można na siłę doprowadzać do sprawdzenia. Mi zawsze zależy żeby wróżka była "szczera" i nie zależało jej na kasie. Dlatego trzymam się tych dwóch. Znajdziecie je na www.ezoliniawrozby.com  

Odnośnik do komentarza
Gość Jatokalanka

Skorzystała z wróżby Pana hm.... I powiem że jestem zadowolona. 

Miałam problem z gazami czy pechezykami w organizmie nic nie pomagało. Zaczęłam szukać w necie aż przypadkowo bo nigdy nie byłam jakąś milosniczka tarotow czy horoskopów. 

A mówiłam za pośrednictwem znajomego wrozbe z netu u Pana P... Bo nie posiadam osobistego komputera i skrzynki pocztowej. 

Pan wrobita zalecił aby kupić pas medisana dla sportowców i do tego espumisanu 3 tabletki przed założeniem. Powiem wam tewelka gazy schodzą bąbelki uchodzą w pasie maleje mniej głupich pomysłów wchodzi do głowy przez nieproszone gazy czasem było ich tyle że pomysły były odlotowe w znaczeniu do bani 

Dziś mogę powiedzieć tak wrobita pomógł mi. 

Nie wiem czy mogę zareklamować Pana wrozbite. Więc nie wklejam linków podpowiem że się wyróżnia pośród wszystkich tarocistow. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...