Skocz do zawartości
Forum

"skarbie"


Gość anitalg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy słowa "skarbie" powinno się używać tylko do swojej drugiej połówki? Ostatnio natknełam sie na wiadomosc mojego chlopaka do jego przyjaciolki i napisal do niej "skarbie". Nie wiem co myśleć jest mi przykro bo myślałam że to wyjątkowe słowo i było mi bardzo miło jak tak do mnie mówił, jednak teraz to słowo nie znaczy dla mnie nic.

Odnośnik do komentarza

Być może nie powinnaś doszukiwać się w tym podtekstów,bo niektórzy nadużywają takich słów/powiedzonek ,które w sumie nic nie znaczą,
a wypowiadane, mają być tylko takim miłym akcentem dla ucha,
za bardzo nie przywiązuj wagi do tego słowa ...,to tylko słowo.

Ja nie wierzę w przyjaźń męsko -damską,tak ,że chłopak może mieć dobrą koleżankę ,ale nie przyjaciółkę ,
choć niektórzy koleżankę nazywają przyjaciółką.

A ta "przyjaciółka" nie jest przypadkiem jego byłą?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście ten fakt by delikatnie mówiąc bardzo wkurzył. Jeżeli do mnie tak mówi to uważam że jest to wyjątkowe słowo,skierowane do jedynej i wyjatkowej osoby,a więc tylko do mnie,do nikogo wiecej. Dlatego też uważam że jeżeli używa tego samego słowa do mnie i do innych dziewczyn to traktuje mnie tak samo jak je.

Odnośnik do komentarza

Facet jak już, to powinien się zwierzać przyjacielowi ,a nie spotykać się z przyjaciółką w tym celu...,bo licho nie śpi ,
nie ma znaczenia ,czy ona ma kogoś,
chyba ,że spotykają się raz na kwartał,jeśli często ,to nie wróży nic dobrego....,
ewidentnie lubi jej towarzystwo,ciekawe co by powiedział jakbyś Ty spotykała się z "przyjacielem" i wypłakiwała mu się w rękaw?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Poprzedniczka ma rację,a od lubienia bycia w czyimś towarzystwie do czegoś więcej jest naprawdę cienka granica. Ale ja absolutnie nie twierdzę że ich coś może łączyć,ale na Twoim miejscu,jeśli trapi Cię ta sprawa porozmawiała bym z nim szczerze na ten temat.

Odnośnik do komentarza

lilaaaa
...przegiął. Skarbie mówi się do kogoś kogo się kocha czyli do drugiej połówki lub do własnego dziecka. Też bym się zmartwiła na Twoim miejscu bo to chamowate że mówi tak do koleżanki. Czy on wie co to skarb wgl? Ja bym na Twoim miejscu zrobiła mu awanturę albo zerwała z nim

Zerwać z kimś bo użył niewłaściwego słowa ?
Ty musisz być cholernie nieszczęśliwa w życiu.
Może to była ironia albo żart, skąd wiesz ? Autorka wątku nie sprecyzowała sytuacji i na tej podstawie radzisz jej zerwanie ? Współczuję Ci.

Odnośnik do komentarza

To żaden powód do zerwania ale do czujności jak najbardziej. Nie mam powodu do dumy ale kiedyś poczytałam sms mojego męża. I znalazłam takie "skarbie". Powiedziałam mu prawdę. Próbował się drzeć że go sprawdzam ale poprosiłam żeby najpierw wytłumaczył mi te sam-y a potem przejdziemy do mojego wścibstwa. Na przesłuchiwanie mnie nie miał już siły jak już skończył się tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza

~abc72
Próbował się drzeć że go sprawdzam ale poprosiłam żeby najpierw wytłumaczył mi te sam-y a potem przejdziemy do mojego wścibstwa. Na przesłuchiwanie mnie nie miał już siły jak już skończył się tłumaczyć.

Majstersztyk :-D

Kupuję tę metodę. :-)

Odnośnik do komentarza

Uważam, że słowo "skarbie" ma jednak duży ładunek emocjonalny i powinno być zarezerwowane dla kogoś wyjątkowego, kogoś, kogo kochamy, kto jest nam bardzo bliski. Jeśli Twój chłopak tego wyrazu używa do wielu osób, m.in. pod adresem swojej przyjaciółki, to wówczas słowo to staje się trochę takim wyświechtanym frazesem. Czy to powód do rozstania? Nie... Ale na pewno warto obserwować rozwój sytuacji i być czujną. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

lilaaaa
...przegiął. Skarbie mówi się do kogoś kogo się kocha czyli do drugiej połówki lub do własnego dziecka. Też bym się zmartwiła na Twoim miejscu bo to chamowate że mówi tak do koleżanki. Czy on wie co to skarb wgl? Ja bym na Twoim miejscu zrobiła mu awanturę albo zerwała z nim

Nie doradzaj innym co maja robić. Pewnie sama nie masz nikogo i chcesz, żeby inni sie również rozstawali?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd mi się to wzięło ale słowa typu: skarbie, złoto, słonko, kwiatuszku itp kojarzą mi się z naciągiem. Z kimś kto tak naprawdę nie ma poważnych zamiarów. Tak jak ktoś zauważył, często ich używał i już przywykł tak mówić. Krótko ujmując, taki ,,czaruś" który nie przywiązuje większej wagi do uczuć. Być może się mylę ale obserwacja doprowadziła do takiego postrzegania takiej sytuacji. Mam jednak nadzieję że wszystko wyjdzie pozytywnie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Nic nie jest bez powodu. Przypadków nie ma. W tym 'skarbie' faktycznie moze sie kryc zdrada czy cos.. a i bardzo mozliwe ze to jego byla. Nie wierzę w przyjazn damsko męską. Ona ufa mu a on jej bo nie maja przed sobą już nic. Bo jak byli razem to juz itak wiedzą jacy są. A mozliwe ze po rozstaniu byli w przyjaznych stosunkach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...