Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Tomek2023 napisał:

Chyba odstawie to na razie i przetrzymam diete az trawienie wroci do normalnosci. 

Chyba tak trzeba zrobić skoro jelita zaczęły kuleć. To dość szybko sie powinno samo naprawić, ale zapewne za jakiś czas sam zdecydujesz sie na powrót do IPP. Ja też zazwyczaj wytrzymuje miesiąc max, zazwyczaj przerywam branie jeszcze zanim dochodzi do takich akcji jak u Ciebie, mam już wprawe wyczuwaniu tego momentu. Sam 4 dni temu odstawiłem IPP, ale pewnie za jakiś czas wróce.

Gdybyś nie miał problemów z jelitami (post wczesniej napisałeś że sam żołądek boli) to wlasnie mialem ci doradzic odstawienie IPP i dorzucenie dużo tłustego (właśnie w tym okresie po odstawieniu IPP !), np tłusty popcorn biedronki, hot dogi z ikei po 2 zł z dodatkami, frytki,  mcdonald/kfc, tortille z biedronki albo lidla, cordon bleu z Lidla :) z keczupem, ja tak wlasnie zrobiłem i już żołądek mnie nie boli (a mam 4 dzień po odstawieniu, czyli tłuste w okresie po odstawieniu IPP ! nie przed !). Po tłustym powinieneś czuć sie lepiej.

To na forum jak zapewne czytałeś lekarz doradzał "Krysi" jedzenie tłustego, więc coś w tym jest, ja też to wychwyciłem że to ma czasem sens (w okresie po odstawieniu IPP)

Dzielicki mówił mi też o IPP "proszę odstawić, te leki niszczą żołądek". Ale jak sam widziałeś z początku pomagały.

Teraz zapewne wogole kwasu nie masz od IPP.

Jak ci sie jelita podgoją a żołądek dalej bedzie bolał, to możesz spróbować tłuste, ale tylko wtedy gdy żołądek bedzie bolał, bo jak cudem przestanie boleć razem z jelitami to nie potrzeba, wtedy jadaj normalnie. Nie jadałbym tłustego jak jelita nawalają, a zwłaszcza słodkiego ! słodkie wybitnie ci teraz bedzie szkodzić na jelita.

To tłuste to tak z tydzień max (liczone od momentu jak sie jelita naprawią)

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli wg moich obserwacji tłuste przed braniem IPP gdy ma się dużo kwasu szkodzi na żoładek, a gdy kwasu jest mało i jest sie po bombie na IPP tłuste pomaga na ból żołądka

ale ja to nie ty :)

możesz wypróbować na własną odpowiedzialność, ja tak już robiłem z 5 razy w ciagu ostatniego roku i zawsze wole taką kombinacje niż wszystkie inne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko pamiętaj że nie masz Sukralfatu ! :)

ja po odstawieniu IPP biore to (to jest kluczowy lek)

bez, mógłby być problem z tym tłustym

Zastanawiam sie czemu to tłuste po okresie odstawienia IPP pomaga... Może dlatego że leży sobie w żołądku, nie jest trawione tak szybko jak powinno, kwasu nie ma i przylega sobie do ran na żołądku i w pewien sposób je chroni i rozrzedza gryzący kwas ? Bo wrzodowców boli najbardziej wtedy gdy żołądek jest pusty, wtedy trzeba zarzucić coś ochronnego (sukralfat jak nie można IPP)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, chory89 napisał:

tylko pamiętaj że nie masz Sukralfatu ! 🙂

ja po odstawieniu IPP biore to (to jest kluczowy lek)

bez, mógłby być problem z tym tłustym

Zastanawiam sie czemu to tłuste po okresie odstawienia IPP pomaga... Może dlatego że leży sobie w żołądku, nie jest trawione tak szybko jak powinno, kwasu nie ma i przylega sobie do ran na żołądku i w pewien sposób je chroni i rozrzedza gryzący kwas ? Bo wrzodowców boli najbardziej wtedy gdy żołądek jest pusty, wtedy trzeba zarzucić coś ochronnego (sukralfat jak nie można IPP)

potwierdzam że pusty zoladek boli najbardziej. mialem juz x999 taki przypadek ze nakurwialy mnie wnetrznosci, zlapalem za przekaske (spokojnie, nie slodkie) i bol mijal tak w 80%. Potem znowu nawrot jak juz przetrawilem.

Ostatnio popelnilem blad w diecie (nie bede klamac i mowic ze jestem swieta krowa), leb bolal, wzialem coś mocnego na ból wieczorem, z rana musialem wstac wiec kawe wypilem odruchowo bo inaczej bym nie wstal. I co? I zgon

Caly dzien jakby mi ktos wsadzil karabin maszynowy w brzuch i losowo strzelal dodatkowo rzucajac granat co jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwi mnie to ze spory odsetek ludzi żre co chce, pije co chce i nie maja żadnych bolow ani nic. A potem jestesmy my, a nam wystarczy troche zejsc ze swietej drogi i juz jest pozamiatane. Smutne to

Ciekawe czy da sie nas wyleczyc w 100%

Swoja droga po alkoholu mam mniej bolow niz po kawie. Niesamowite ze kawa bardziej truje zoladek

Edytowane przez Tomek2023

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość DamianeczekXD

U mnie sytuacja wygląda tak , że wracając z imprezy zebrało mnie na wymioty , od tamtej pory odbija.mnie cały czas , mam suchość a gardle i ból przy połykaniu ,.dodatkowo spuchły mi działa i czeka mnie wizyta u stomatologa. 

Lekarz powiedział że to jest nie uleczalne i jeśli przepuchlina jest znikoma nie.l trzeba robić zabiegow 

Ja obecnie czuję się dramatycznie , sam nie wiem co myśleć 

Zrezygnowałem z uprawiania sportów na zewnątrz dodatkowo od 5 miesięcy mam problem z snem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gość DamianeczekXD napisał:

Ja obecnie czuję się dramatycznie , sam nie wiem co myśleć 

dwie opcje do wyboru:

1. tabletki + dieta do końca życia (czyli na prochach już na zawsze). A że lecą prochy to już nie bedziesz tak fajnie trawił (więc i dieta do końca życia)

2. operacja // Lekarz wali ścieme, można sie operować nawet jak jest mała przepuklina.

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Tomek2023 napisał:

chory, chlejesz na sylwestra czy się wstrzymujesz?

ja nie lubie alkoholu , wogole nie pije i nie piłem nigdy, lubie pić tylko słodkie (0 kcal, słodzikowe rzeczy, bez jakiegokolwiek cukru), woda mineralna bezsmakowa też u mnie odpada (męka)

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...