Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.10.2021 o 13:34, Gość Krysia napisał:

Dobrze, że cokolwiek pomoglo! 35 to duzo, dalabym sie pokroic za 15! Zdjęć scyntygrafii nie dali, w opisie jest - brak istotnych zaburzeń w oproznianiu zoladka i jakaś norma do 10 % a ja mam 2 % czyli ok. Czyli wygląda,  ze zoladek pracuje, wiec skąd ta straszna wielogodzinna ciezkosc po zjedzeniu czegokolwiek? Juz miałam nadzieję,  że badanie to wyjaśni,  a tu dalej jestem w kropce. I dalej nie mogę się ruszać z domu:( 

no ciężkość musi być bo nie jest trawione żarcie, za mało kwasu od IPP :) 

to co teraz ? co niszczy żołądek ? jak to zastopować ?

Może przy niedokwasocie to nie żółć niszczy żołądek ? I jest jakieś wytłumaczenie jak do tego dochodzi, a my tu nie wiemy jakie ?

No bo wiemy że jak ktoś ma za mało kwasu to też może boleć go żołądek. No ale skoro ktoś nie ma żółci, a mimo to dalej go boli, to jak do tego dochodzi ? Gogluj ! Co niszczy żołądek ?

Czy za mała ilość kwasu może niszczyć żołądek ? Ja z tego co zaobserowałem u siebie to przy braniu IPP podczas gastroskopii zawsze mam "skąpe jeziorko śluzowe" czyli mało śluzu który ma chronić żołądek. Jak IPP odstawiam to ilość śluzu obfita.

Musisz podjąć decyzje, albo w tą albo w tą. Ten żołądek niedługo pęknie i dojdzie do zapalenia otrzewnej :) i sepsy, bo zaraza sie wydostanie do ciała.

Później go zszyją (jak przeżyjesz) ale boleć bedzie nadal :) aż do kolejnego pęknięcia :)

Czyli co teraz ? :)

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja pamiętam że po operacji na 2-3 tyg wszystkie moje problemy z żołądkiem zniknęły raz dwa

i to był jedyny okres w przeciagu ostatnich dwóch lat w którym nie miałęm problemów z żołądkiem

dopiero jak po czasie po operacji znowu mi sie coś przestawiło (bo poczułem to i czuje to przestawienie dalej) i lekko wsunęło do góry to problemy z żołądkiem od tego czasu są non stop, takie średnie znośne, ale i tak mniejsze niz przed zabiegiem.

Wnioski takie że operacja pomogła mi na żołądek (i jelita też) bo przestał mnie boleć do czasu aż poczułem ponowne wsunięcie go do góry. Wtedy przez ten jedyny krótki okres nie miałęm na pewno zadnego zapalenia, a nie stosowalem zadnych diet

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to może operacja przepukliny pomoże na żołądek ? :)

superluźny Toupet - symboliczny wręcz, są takie superluźne wersje, ale przed wszystkim ściągnięcie przepukliny na dół bo przedewszystkim o to tutaj chodzi 

a co z operacją odźwiernika ? on kuleje w końcu czy nie ? go sie jakoś naprawia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dlaczego ty wogole zaczelas brać IPP wiele lat temu ? mialas refluks ? chodzi mi o tą główną przyczyne (pierwszą !) bo pylori nie było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

W sumie to całe życie jadłam wszystko i nie narzekałam na zoladek do czasu, aż któregoś wieczoru nie dostałam silnego ataku klujacego  bólu w mostku. Trwał parę godzin i na pogotowiu nie mogli sobie poradzic, a ból był ogromny, nie mogłam nawet oddychać. Potem od razu dieta scisla ale i tak w ciągu miesiąca jeszcze 3 ataki były,  zawsze wieczorem i kończyły się na pogotowiu. Schudłam wtedy z dyche i jadłam tylko suche bułki i warzywa na parze. Zrobiłam pierwsza gastroskopie i wyszło zapalenie zoladka zolciowe. Dostałam ipp i tak to się zaczelo:( potem przez prawie 9 lat nie miałam ataków tylko takie krótkie czasem ściski w mostku, ale zaczęły się częste palenia w zoladku i dyspepsja. Wciąż brałam na to spore dawki ipp i niekiedy debretin, tribux no i ursofalk na te zolc. Po doniesieniach o rakotworczym działaniu ipp pol roku je rzucalam, powoli, i jak już 4 miesiące byłam czysta, znowu dostałam silnego ataku bólu i znowu trafilam na pogotowie. O tych 9 latach. Cały czas oczywiście na diecie:( znów dostałam duże dawki ipp, ale odtad jest coraz gorzej i te ataki skurczow to miewam niekiedy co parę dni. Juz nie tylko wieczorem, ale nawet na czczo, rano. I od tych 4 lat doszla ta ciezkosc po jedzeniu, od rana do nocy. Uprzykrza to życie w niewyobrażalnym stopniu i musiałam całkiem przeorganizowac się,  żeby w miarę przetrwać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

I pomimo 40 mg  ipp rano i 20 na wieczór,  nadal, jeśli coś podrazni zoladek, a drazni go wiele produktow, pali mnie i mam nadkwasote wiele godzin i żadne mleczka, gastrotussy itd nie pomagają.  A z atakami bólu jest tak,  że często pojawiają się na drugi, trzeci dzień po takiej nadkwasocie a często ot tak, bez powodu, gdy wykonam jakiś nagły ruch, odetchne głębiej lub siedzę sobie spokojnie. Stąd mam przypuszczenie, że może być tego rowniez jakas mechaniczna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Christoper

"I would not agree to make this adaptation of the book with one single film," Villeneuve
said in April. Dune full movie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gość Krysia napisał:

Stąd mam przypuszczenie, że może być tego rowniez jakas mechaniczna przyczyna?

skoro mechaniczna, to operacja

ja bym kroił skoro nic nie pomaga. Można dużo zyskać a stracić w sumie niewiele. Idź to jeszcze skonsultuj czy to pomoże.

pisałem też wczesniej że ta owijka jak coś to nie przeszkadza w niczym, nie czuje że mam żołądek zaplątany. Nie ma tu nic do stracenia.

gdyby ktoś kazał mi wybierać czy mam do końca życia funkcjonować z owijką czy łazić do końca życia z zegarkiem na nadgarstku (przeszkadzacz) to bez zastanowienia wybieram pierwsze. Ja np wogole nie nosze zegarka bo mnie wkurwia (nigdy).

Zresztą było gadane że odplątują to jak coś. Ktoś pisał.

Ty mówisz tu o jakichś skurczach/ściskach. Jeżeli coś takiego ma miejsce to ewidentnie jest wada mechaniczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pamiętaj że ja też mam żółć - czasem w gastro wychodzą małe ilości, ale rzadko

ja jak biore dużo IPP to boli mnie żołądek (z 60 mg). Jak nie biore NIC to też mnie boli tak jak ciebie po odstawieniu. Jak biore czasem to jest ok (co drugi dzien 20 mg ale Nolpazy). Jak biore codziennie nawet te marne 20 mg to po długotrwałym braniu zaczyna boleć żołądek, dlatego biore co jakiś czas, do tego jem tłusto, kwaśno i słono i wszystko z umiarem. 

Próbowałem różne kombinacje, oto one:

zwróć uwage że mamy tylko trzy typy jedzenia ale wyszło aż 7 różnych kombinacji.

1. kwaśne, słone, tłuste
2. samo kwaśne
3. samo tłuste
4. samo słone
5. kwaśne ze słonym bez tłustego
6. tłuste ze słonym bez kwaśnego
7. kwaśne z tłustym bez słonego

Najlepsza opcja to ta nr 1, do tego warzywa gotowane. Nie ma opcji żebym nie jadł tłustego, słonego czy kwaśnego bo natychmiast pojawiają sie problemy z żołądkiem.

i te 7 opcji przemnóż sobie x 2 (czyli mamy 14), bo do każdej z opcji dodałem lub odjąłem IPP. Najlepiej IPP u mnie co 2-3 dni 20 mg.

czyli jaki masz teraz plan ? co bedziesz robić ?

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodam tylko że przed operacją obojętnie co bym nie zrobił to każda kombinacja powodowała ból żołądka, a po wybudzeniu z narkozy bóle żołądka zaczęły znikać bardzo szybko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cofnij sie też jeszcze kilkadziesiąt stron do tyłu w tym temacie.

Gdzieś Marvel (chyba on) pisał, że jak był u dziadka i skarżył sie mu na żółć to dziadek zasugerował że operacja przepukliny rozwiążę ten problem z żółcią. Poszukaj tego bo było coś na ten temat.

Ja bym spróbował sie dowiedzieć od wiadomo kogo czy rzeczywiście tak jest. Bo jeżeli tak, to...

bo ja sam mogę być tego przykładem

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może jakieś badania na skład soku żołądkowego ? jest wogole takie coś?

żeby wiedzieć ile kwasu jest czy za dużo czy za mało, ile żółci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja niebawem bede ryzykował gruby hajs (sześciocyfrowa suma), a ty ryzykuj z operacją. No bo ile można sie pierdolić z tą przepukliną ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ty tu pisałaś o tych ilościach IPP 60 czy nawet 80 na dzien... 

te dawki są z kosmosu, ale jak prześledzisz wpisy z roku 2019 ? to przed operacją też niestety momentami takie musiałem brać

Jak jest dyspepsja w żołądku to moim zdaniem prawie pewne jest że odźwiernik sie otwiera bo jest nacisk powietrza (chyba)

likwiduj dyspepsje

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Składu soku żołądkowego niestety nigdzie nie badaja:( co dalej, sama nie wiem? Wiadomo kto mówił,  że nic mi nie obiecuje po operacji i jego zdaniem ze 3 będą potrzebne. Czyli bedzie eksperymentowal:( U mnie w rodzinie wszyscy padają na operacjach, wiec się jakoś nie pale. Inni lekarze z kolei mowia, ze tej mojej przepukliny prawie nie ma...Znalazlam dobrego lekarza chirurga typowo od zoladka i chciałabym,  żeby zrobił mi gastroskopie i powiedział,  jak to wszystko widzi, uczył się w Japonii a tam mają najlepsze metody na zoladek. Jest moja ostatnia nadzieja, bo tak długo nie da się ciągnąć. Najpierw tez wezmę 3 dawkę szczepionki,  bo 3 tygodnie leczę zwykle przeziebienie i kaszel, wiec nie mogę sobie pozwolić na kolejną chorobę,  zwłaszcza,  że w pracy krzywo patrza na l 4. Można się zdziwić,  że w moim stanie pracuje,  ale wiadomo, musze i mam metode- praca parę kroków od domu, na czczo i bez zbędnych ruchów, do picia siemie lniane i jakos wytrzymuje, jesli nie musze chodzic, większość zaś zdalna,  w domu, na szczescie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...