Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszne że w Polsce się prują że to zabieg nie do cofnięcia i w ogóle branie się za to to śmierć na stole operacyjnym, a w USA / UK / Niemczech robią to bez problemu i ludzie bez refluksu i durnego Toupeta / Nissena żyją (siedzę na grupce na Fejsie i ludzie chwalą sobie kilku chirurgów, i że życie o wiele lepsze niż z Nissenem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
4 godziny temu, Mrciastku napisał:

Śmieszne że w Polsce się prują że to zabieg nie do cofnięcia i w ogóle branie się za to to śmierć na stole operacyjnym, a w USA / UK / Niemczech robią to bez problemu i ludzie bez refluksu i durnego Toupeta / Nissena żyją (siedzę na grupce na Fejsie i ludzie chwalą sobie kilku chirurgów, i że życie o wiele lepsze niż z Nissenem)

No słuchaj, mi ta czopnik przepisała prokit, aligastrin (coś jak essox one) i scopolan w razie Bolu, od ponad roku boli mnie te gardło, brałem juz te leki i nic nie pomagały praktycznie, mówiłem jej to a ona mi to przepisała. Nie mam pojęcia jeżeli to nie pomoże co dslej z rym robic. Może iść do lekarza i leczyć się na nerwice? Skoro mówiła zs ból gardła jest od refluksu a refluks od stresu nerwów itd. Nie chce mi się wierzyć ale zobaczymy za jakis czas. A co do tego dzielickiego to nigdy bym u niego zabiegu nie zrobił, raz ze jest stary a dwa ze po samej gasstro bez innych badań chce ciąć, także widać ze robi to tylko dla kasy. Wolałbym zaufać jakiemuś młodemu. Chory jak będzie milionerem to ogarnie dobrego lekarza z Niemiec😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Ja to niż się śmiałem, ze muszę chyba zacząć pic. Całe życie mało piłem, wszyscy walili w opór ja na spokojnje 2 piwka. Teraz nikomu  nic nie jest, tylko brzuch co nie którym od tego alkoholu urósł a ja mam problem z przelykiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurek
12 godzin temu, Mrciastku napisał:

Co masz na mysli, że żyją bez durnego toupeta/nissena? Chodzi o cofnięcie operacji czy inna metodę operacyjną? Ja czytałem, że za granicą zdarza się operować bez późniejszego zakładania mankietu. Czyli ściągnięcie żołądka i zaszycie przepony. Efekty podobno niegorsze. 

Ktoś się w wojskowym instytucie medycznym operował? Też na mieście krążą opinie, że jest dobry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Gość Jurek napisał:

Co masz na mysli, że żyją bez durnego toupeta/nissena? Chodzi o cofnięcie operacji czy inna metodę operacyjną? Ja czytałem, że za granicą zdarza się operować bez późniejszego zakładania mankietu. Czyli ściągnięcie żołądka i zaszycie przepony. Efekty podobno niegorsze. 

Ktoś się w wojskowym instytucie medycznym operował? Też na mieście krążą opinie, że jest dobry. 

I wydaje mi się że w ten sposób to powinno wyglądać, zszycie przepony, przywrócenie pozycji żołądka i wypad. Ten mankiet jest moim zdaniem niepotrzebnym dodatkiem który przynosi x10 więcej problemów niż korzyści, o czym się przekonałem sam. Nie wiem co ci chirurdzy mają z tym mankietem, ew. w najgorszych przypadkach refluksu takie coś, ale nie w łagodnych jak mój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Gość Karol napisał:

Ja to niż się śmiałem, ze muszę chyba zacząć pic. Całe życie mało piłem, wszyscy walili w opór ja na spokojnje 2 piwka. Teraz nikomu  nic nie jest, tylko brzuch co nie którym od tego alkoholu urósł a ja mam problem z przelykiem. 

Ale ja podobnie mam Ci powiem, wszyscy rówieśnicy nadal nachlani chodzą i nic im nie jest, a ja teraz nawet się napić nie mogę bo rozjuszę żołądek i będę tydzień chodzić pochorowany. Bez tej operacji nie odczuwałbym tego aż tak bardzo, a teraz po jednym piwie ogromny dyskomfort odczuwam, więc to jest out of the picture, wódka jedynie raz na miesiąc

Chyba jednak wybiorę się do UK i wyłożę na stół te 7900 euro, niech mi to cofną i odzyskam normalne życie, Dzielickiego bym pozwał o uszczerbek na zdrowiu ale szkoda czasu bo raz że za stary więc pewnie zanim pozew dotrze do końca to on wyzionie ducha, a dwa to pewnie nikłe szanse wygrania takiej sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Gość Jurek napisał:

Co masz na mysli, że żyją bez durnego toupeta/nissena? Chodzi o cofnięcie operacji czy inna metodę operacyjną?

Cofnięcie, tzw. takedown (na polski nie ma określenia bo tutaj takie coś jest poza możliwościami). Ściągają mankiet, przywracają naturalny stan żołądka i żyjesz jak król bez przepukliny już. Gadałem z jedną panią co właśnie w UK zrobiła takedown i mówi że czuje się o niebo lepiej, i już tydzień po je normalnie co chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurek
11 godzin temu, Mrciastku napisał:

Cofnięcie, tzw. takedown (na polski nie ma określenia bo tutaj takie coś jest poza możliwościami). Ściągają mankiet, przywracają naturalny stan żołądka i żyjesz jak król bez przepukliny już. Gadałem z jedną panią co właśnie w UK zrobiła takedown i mówi że czuje się o niebo lepiej, i już tydzień po je normalnie co chce.

I ja tak myślę właśnie. Na zachodzie to robią i wielu ludzi zadowolonych. Ja spróbuję pogadać z lekarzem o takiej możliwości. Nie wiem, czy to nie zależy od wyniku phmetrii i manometrii. A Ty miałeś te wyniki, gdy lekarz zdecydował się Cie pokroić? Czy po samej gastroskopii? Wydaje mi się, że coś pisałeś już na ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurek
13 godzin temu, Mrciastku napisał:

A i jeszcze zapytam, co spowodowało, że chciałeś się operować? Jakie głównie objawy? Raczej żołądek, refluks, czy też cos spoza - np. kołatanie serca, bóle w klatce itp.? Ja oprócz refluksu, który w skutek zmniejszenia obwodu brzucha się zmniejszył, mam przede wszystkim ogromne problemy z sercem. Stałe wysokie ciśnienie oraz walące serce. 

I jeszcze pytanie, czy ktoś z was w ogóle miał problemy ze zmęczeniem? Takim skrajnym, ciągła senność, brak sił itd.? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Gość Jurek napisał:

Stałe wysokie ciśnienie oraz walące serce. 

ale to związane z przepukliną (jakiś ucisk) czy po prostu dodatkowa choroba serca ?

Bo na Youtubowskim filmie tym o:

on mówił że przepuklina moze uciskać "naczynia wieńcowe" i coś tam jeszcze związanego z sercem (ale nie pamiętam co, musialbys obejrzeć)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i to chyba można jakoś zbadać, żeby sie dowiedzieć "co" i "czy wogóle" uciska (ale tu nie było o tym mowy)

pamiętam że kiedyś coś o tym czytałem

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Gość Jurek napisał:

I ja tak myślę właśnie. Na zachodzie to robią i wielu ludzi zadowolonych. Ja spróbuję pogadać z lekarzem o takiej możliwości. Nie wiem, czy to nie zależy od wyniku phmetrii i manometrii. A Ty miałeś te wyniki, gdy lekarz zdecydował się Cie pokroić? Czy po samej gastroskopii? Wydaje mi się, że coś pisałeś już na ten temat. 

Mnie pociął tylko z wyniku gastroskopii (nieszczelny wpust), przełyk miałem bez zmian. Ten wpust możliwe że był nieszczelny przez zapalenie żołądka, choć się nie znam więc nie mam pewności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Gość Jurek napisał:

A i jeszcze zapytam, co spowodowało, że chciałeś się operować? Jakie głównie objawy? Raczej żołądek, refluks, czy też cos spoza - np. kołatanie serca, bóle w klatce itp.? 

Szczerze oprócz kluchy w gardle to niewiele, jedynie musiałem uważać przy pochylaniu się żeby przypadkiem ze mnie wszystko nie wyleciało. Trochę też szybko się męczyłem, ale to też może być kwestią mojej nieistniejącej kondycji w tamtym momencie

No jakbym mógł czas cofnąć to bym tego zabiegu nie zrobił, spróbowałbym inne rzeczy najpierw, takie coś w ostateczności jak naprawdę jest źle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, chory89 napisał:

on mówił że przepuklina moze uciskać "naczynia wieńcowe" i coś tam jeszcze związanego z sercem (ale nie pamiętam co, musialbys obejrzeć)

Ja się za to osłuchałem że mankiet fundoplikacji może naciskać na chyba nerw błędny? Co daje dodatkowe dolegliwości z żołądkiem i bólami w tej okolicy

Czy Dzielicki to uwzględnił podczas operacji to nie wiem, i się nie dowiem bo nie odpisze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurek
12 godzin temu, chory89 napisał:

i to chyba można jakoś zbadać, żeby sie dowiedzieć "co" i "czy wogóle" uciska (ale tu nie było o tym mowy)

pamiętam że kiedyś coś o tym czytałem

No ja mam te kołatania tylko po jedzeniu. Szczególnie leżąc. W szpitalu zdiagnozowali mi to właśnie i myślę, że mają rację. Pewnie czeka mnie zabieg, ale trochę mnie przeraża ta wersja z mankietem. Wielu ludzi za granicą twierdzi, że ten mankiet jest zbędny w niektórych przypadkach. Skutki uboczne mogą być fatalne. 

Myslalem, że kluczowe może być badanie manometrii i phmetrii. Jeśli występuje słaby wpust lub wysokie wartości refluksu, wtedy mankiet jest zasadny. W przeciwnym razie może lepiej się wstrzymać i zrobić samo ściągnięcie żołądka. Może zwykły wpust zadziała przy umocowaniu żołądka. 

U mnie przyczyną byłoby przede wszystkim naprawienie pracy serca. 

PS co Dzielicki nie odpisuje? Trochę to niepoważne. Prawnie nie chce brać odpowiedzialności za operację, to się domyślam. Jednak powinien wam przynajmniej odpisywać. Odciął się zupełnie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Gość Jurek napisał:

PS co Dzielicki nie odpisuje? Trochę to niepoważne. Prawnie nie chce brać odpowiedzialności za operację, to się domyślam. Jednak powinien wam przynajmniej odpisywać. Odciął się zupełnie? 

No zlewka totalna, raz odpisał i już od miesiąca cisza. Ja wiem że kasę trzeba bić ale na mnie już zarobił, więc mógłby chociaż normalnie odpowiedzieć na pytania a nie zostawiać na lodzie

Jak u innych jest to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurek
5 godzin temu, Mrciastku napisał:

No zlewka totalna, raz odpisał i już od miesiąca cisza. Ja wiem że kasę trzeba bić ale na mnie już zarobił, więc mógłby chociaż normalnie odpowiedzieć na pytania a nie zostawiać na lodzie

Jak u innych jest to nie wiem

A co teraz odczuwasz? Refluks chociaż przeszedł? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

U mnie było to samo.  Od razu na podstawie gastro zakwalifikował mnie do operacji, chociaż zdaniem gastrologow przepuklina jest bardzo mała i lepiej jej nie ruszać,  a potem jak miałam do niego pytania, ochrzanil mnie, że nie lubi takich dociekliwych pacjentów i przestał odpowiadać na maile, a telefonów nie odbierał:( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurek
3 godziny temu, Gość Krysia napisał:

U mnie było to samo.  Od razu na podstawie gastro zakwalifikował mnie do operacji, chociaż zdaniem gastrologow przepuklina jest bardzo mała i lepiej jej nie ruszać,  a potem jak miałam do niego pytania, ochrzanil mnie, że nie lubi takich dociekliwych pacjentów i przestał odpowiadać na maile, a telefonów nie odbierał:( 

A jak się teraz czujesz? Co odczuwasz po operacji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

No widzisz, ja bylsm teraz u gastro tej wasko czopnik, niby jedna z lepszych w Polsce. Na podstawie wyników manometri i ph Metri mi powiedziała broń Boże zabieg który nic nie pomoże bo przepuklina mała. Człowiek później nie wie komu ufać bo chirurg mówi ciac a lekarz ze nie. Ja już kiedyś do dzielickiego wysyłałem samo zdj gastro i mi tez mówił ze zabieg żeby ciac, nawet nie chciał wyników pH metri i manometri co jest dla mnie dziwne..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Ja osobiście w końcu nie zrobiłam tej operacji. Zaczął się covid i wolałam nie ryzykować. A teraz już sama nie wiem czy by pomogła.  Nikt z piszących tu nie podawał takich objawów jak moje - codzienna bolesna ciezkosc na zoladku, przez która nie mogę chodzic i silne bóle w okolicy mostka skurczowe. Wszystkie leki juz przetestowałam i wszystkich najlepszych lekarzy i zapisują to samo. Zaczęłam prowadzić tryb życia wyniszczonej emerytki na kromce suchego chleba i kubeczki wody:( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Gość Krysia napisał:

Ja osobiście w końcu nie zrobiłam tej operacji. Zaczął się covid i wolałam nie ryzykować. A teraz już sama nie wiem czy by pomogła.  Nikt z piszących tu nie podawał takich objawów jak moje - codzienna bolesna ciezkosc na zoladku, przez która nie mogę chodzic i silne bóle w okolicy mostka skurczowe. Wszystkie leki juz przetestowałam i wszystkich najlepszych lekarzy i zapisują to samo. Zaczęłam prowadzić tryb życia wyniszczonej emerytki na kromce suchego chleba i kubeczki wody:( 

Możesz mieć gastritis

A co do doświadczenia z Dzielickim to widzisz jaki on jest, od razu ciąć a jak masz wątpliwości to wypad. Tylko $$$ na celowniku a nie dobro ludzi. Na pewno dla siebie tego nie zarabia bo po co mu w tym wieku tyle kasy, pewnie żeby spadek dla rodziny był to tnie i niszczy ludziom wnętrzności.

Ja osobiście chyba wykonam cofnięcie fundoplikacji w UK, mam dość bycia 24/7 nadętym. Po co mi ta operacja skoro teraz 2x bardziej muszę uważać co jem? Jest o wiele gorzej niż przed, także dzięki dziadek że teraz będę musiał wywalić 50k zł na naprawę twoich błędów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jurek
12 godzin temu, Mrciastku napisał:

Możesz mieć gastritis

A co do doświadczenia z Dzielickim to widzisz jaki on jest, od razu ciąć a jak masz wątpliwości to wypad. Tylko $$$ na celowniku a nie dobro ludzi. Na pewno dla siebie tego nie zarabia bo po co mu w tym wieku tyle kasy, pewnie żeby spadek dla rodziny był to tnie i niszczy ludziom wnętrzności.

Ja osobiście chyba wykonam cofnięcie fundoplikacji w UK, mam dość bycia 24/7 nadętym. Po co mi ta operacja skoro teraz 2x bardziej muszę uważać co jem? Jest o wiele gorzej niż przed, także dzięki dziadek że teraz będę musiał wywalić 50k zł na naprawę twoich błędów.

Jeśli możesz opisz, jakie objawy Cię skłoniły do operacji i co odczuwasz teraz. Ja się właśnie zastanawiam ale u innego chirurga. Twoje słowa mocno zniechęcają. Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...