Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol

Aa i jesscze co do alkoholu, mówiła ze po mocnym alkoholu mnie nie boli dlatego ze on zatrzymuje się w zoladku i vo jakis czas idzie do dwunastnicy i to świadczy o tym ze przepuklina nie mA nic do tego, jakby przepuklina przeszkadzała to by po wódce były mocniejsze dolegliwości a jest odwrotnie-wiec ustępują. W przełyku nie ma kwasu, jest odpowiednie pH -wiec to nie od przepukliny. Jej slowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Tak na spokojnie to nie wiem co o tej przepuklinie myśleć, chirurdzy mówią ciąć, a ona broń Boże ze to nie od tego.  Mówiła tez ze to może być na tle nerwowym (za dużo stresu za dużo biorę do siebie, czy jakieś nerwice itd) chociaż wydaje mi się ze to nie od tego, ale to nie ja jestem lekarzem. Wykupie receptę na te 2 miesiące i zobaczymy. Ona przed wyjściem do mnie jeszcxe powiedziała, na spokojnie to nie śmiertelna choroba, więcej luzu mniej stresu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.07.2021 o 10:28, chory89 napisał:

uchyłek moim zdaniem nie, prędzej u mrciastku 🙂

niee, na 100% to nie to. Może za bardzo mi schiza weszła po tej operacji i wyolbrzymiam, ale na pewno doszły mi problemy których nie miałem

Napisałem do Dzielickiego czy podczas operacji uwzględnił nerw błędny (nacisk na niego przez Toupety i inne dziwactwa może dawać dużo dolegliwosci), ciekawe czy odpisze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
3 godziny temu, Mrciastku napisał:

Karol, spróbuj jeszcze z wodą alkaiczną, mi przed zabiegiem pomagała na kluchę w gardle i ogólnie łagodziła przełyk

A słuchaj, przed zabiegiem miales robiona ph Metrie? Bolał cie przełyk? Jak robiłeś to jakie pH miales w przełyku na tym urządzeniu? I czy po operacji ci to przeszło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Gość Karol napisał:

A słuchaj, przed zabiegiem miales robiona ph Metrie? Bolał cie przełyk? Jak robiłeś to jakie pH miales w przełyku na tym urządzeniu? I czy po operacji ci to przeszło?

Musisz iść zrobić gastroskopie w momencie gdy bedzie cie piekło wchuj mocno w klacie. Jeżeli w przełyku wyjdzie wtedy czysto (a to możliwe bo masz refluks w normie) to musisz szukać potwierdzenia zapalenia w bronchoskopii (żeby mieć pewność).

Jeżeli podczas wzięcia paru łyków zimnej wody nie poczujesz zbytnio jak ona ci ochładza te niby poparzone miejsca to znaczy że nie ma zapalenia przełyku i wtedy trzeba szukać źródła bólu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętaj że masz refluks proksymalny - to ten daleki chyba (coś tam było w impedancji) co przecież potwierdzają bóle gardła. Jakby nie było dalekiego to by gardło nie bolało.

jak kwas wyjdzie już ponad górny zwieracz to do góry masz gardło, a obok (spadek w dół) układ oddechowy. 

może spazmy ci tam wlatują

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co to wogole jest za ból ten niby w przełyku co mówisz ? Pieczenie szczypanie ? kłucie ? czy cos innego ? gdzie to ? na wysokości sutów ? czy 1 cm poniżej ? czy  5 cm poniżej ?

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo zgaga to nie jest ? bo nie może być przy takiej impedancji (niski demester)

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przed operacją miałem Demester 16 (zgagowcy mają z 200) , a po operacji 1,6 (czyli spadek ponad 14). Zgaga jest jak sie ma z 60+

czyli ten Demester przed też był w zasadzie prawidłowy.

Teraz mimo że mam 1,6 to mam zapalenie przełyku w gastroskopii (ale to mi nie przeszkadza). Piecze mnie za to w klacie i wiem że to układ oddechowy (no bo nie jest to zgaga - zgaga piecze inaczej bo ma taką charakterystyczną "nadkwaśność" którą sie czuje w przełyku a ja tego nie mam i ty chyba też). U mnie i tak Jest lepiej niz przed operacją.

Jak pojedziesz do Dziadka to on cie pokroi na życzenie bez badań - tak typuje. Ale skoro chcesz mieć pewność że to refluks to bronchoskopie jak już nie bedzie żadnych opcji możesz zrobić (300 zł ? + dojazdy) i RTG baryt (może)

Jeżeli tam wyjdzie nieżyt to operacja obowiązkowa bo inaczej zostaniesz kaleką ze świszczącym oddechem i bedziesz sie dusił, w spirometrii będziesz miał obturacje (jak palacze). Rury (tchawica, oskrzela) sie pozweżąją od ciągłych ran od kwasu i bedziesz sie czuł jakbyś oddychał przez słomke i to bedzie postępować.

Jak w gastroskopii wyjdzie ci lekkie zapalenie a lekarz bedzie ci wmawiał że to niegroźne (bo niewielkie) to nie sugeruj sie tym bo ty możesz mieć ból na bólu (przełyk i tchawica \ oskrzela są w tym samym miejscu - na środku pomiędzy sutkami).

Dla przełyku może to i niegroźne ale dla ukłądu oddechowego już tak

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ten ból w przełyku to jak silny ? w skali 1 - 10 ?

Mówiłeś ze po alkoholu jest lepiej. Ja jak zjem ciężkostrawne jedzenie (tłuste, słone, po czekoladzie najlepiej), czyli takie które mi zalega w żołądku też o dziwo mam lepiej ! (mniej piecze mnie w klacie zaraz po zjedzeniu, od razu poprawa - a powinno być na odwrót). Dopiero po paru godzinach robi sie kiepsko.

Mówisz że czopnik mówila ci że alkohol zalega. Możliwe. Ale poniżej coś ciekawego napisze , ale chyba już to pisałem

Jak masz dwie szklanki do obu wlejesz wrzątek. Jedną zapełnisz w 100% , drugą w 10% to ilość pary bedzie podobna (mimo że w jednej szklance jest 10 razy mniej wody). Tak samo mamy z kwasem w przełyku. Jak w przełyku jest demester 10, albo 100 to ilość tego kwasu solnego co paruje do gardła bedzie podobna. Dlatego trzeba moim zdaniem zacisnąć do końca tak żeby nie można było odbić powietrza (Nissen zamiast Toupeta) albo zlikwidować przepukline i polecieć samego Toupeta. 

Może to zaleganie alkoholu powoduje że kwas jest mocno rozrzedzony i dlatego jest bezpiecznie. Jak do szklanek dosypiesz piachu to parowanie bedzie mniejsze. Tak samo mamy z wódą która "zalega" (wg czopnik), dolejesz wódy i rozrzedza kwas i dlatego mniej piecze, a np ryż strawi sie raz dwa i po strawieniu zostanie w przełyku sam kwas (nierozrzedzony), który bedzie gorszy dla gardła czy układu oddechowego niż mieszanka kwasu z alkoholem.

Po alkoholu czujesz poprawe zaraz po wypiciu ? czy dopiero pózniej ?

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zresztą ja sie nie znam. Za 2 lata bede mial wlasną siec paczkomatow to bede bogaty i wtedy zajme sie tym na powaznie. Wszystko co pisze to przepuszczenia i teorie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 2 lata bede mial do wybadania 3 sposoby na likwidacje tego problemu (jeden z nich na pewno zadziała). Wszystko co powyżej górnego zwieracza powinno sie uspokoić. Ale na to potrzebne mi bedzie ze 100-200 osób chętnych chorych o podobnym problemie do badań  jako króliki po to by sprawdzić to co chce wiedzieć (bo mam wiele niewiadomych). Jak wszystko pojdzie po mojej mysli to wtedy kilku królików zdesperowanych którym LPR nie pozwala żyć wyśle na operacje (bezpłatną na mój koszt) i jak metoda zadziała to sam sie poddam zabiegowi. Czyli hajs bedzie potrzebny. Pewnie z 5 milionów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5 milionów to niedużo. Pójdzie szybko. Teraz zarabiam 20 tys\miesiac (nie ma tragedii) mimo że jeszcze z niczym nie ruszyłem, bo wszystko mi sie przeciąga (jak zwykle ze wszystkim w życiu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
2 godziny temu, chory89 napisał:

Musisz iść zrobić gastroskopie w momencie gdy bedzie cie piekło wchuj mocno w klacie. Jeżeli w przełyku wyjdzie wtedy czysto (a to możliwe bo masz refluks w normie) to musisz szukać potwierdzenia zapalenia w bronchoskopii (żeby mieć pewność).

Jeżeli podczas wzięcia paru łyków zimnej wody nie poczujesz zbytnio jak ona ci ochładza te niby poparzone miejsca to znaczy że nie ma zapalenia przełyku i wtedy trzeba szukać źródła bólu.

W klacie nie piecze mnie właśnie, bardzo bardzo rzadko coś poczuje. Jak pije zimna wodę czy jakis sok to nic nie czuje, żadnego ochładzania.

1 godzinę temu, chory89 napisał:

co to wogole jest za ból ten niby w przełyku co mówisz ? Pieczenie szczypanie ? kłucie ? czy cos innego ? gdzie to ? na wysokości sutów ? czy 1 cm poniżej ? czy  5 cm poniżej ?

niee, mnie boli pod jabłkiem Adama, gdzieś w tych okolicach. Najbardziej to po bokach jabłka Adama i poniżej jabłka Adama (niżej tak bardziej rozległe po bokach) To jest taki inny ból, pulsujący, może cos podobnego do bolu zęba? Sam noe wiem, napewno nie taki jak jesteś chory i masz anginę ze nie możesz przełknąć śliny -taki to nie jest.. ból w skali 1-10 to bym powiedział 6-7, czasem 4-5. Zgagi nie mam a po wódeczce to szybciutko przechodzi ból, 30 minut? Może mniej. Teraz byłem na 30 u kolezanki, wypiłem z 5-6 drinków takich 50ml może wiekszych. Jadłem do tego normalnie, mięsko zupa, pare paluszków i torta, i na następne 2 dni praktycznie zero bolu, rano wstałem pojechaliśmy nad jeziorko, tam zjedliśmy z 3 obiady i deser lodowy ( lekkostrawnie i w odstępach 2-3h) wróciłem do domu i nic, dopiero na 3 dzień zaczęło znowu gardło bolec 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i mam pełno różnych plików, linków z zagranicznych stron (których tu nie wrzucałem), notatek które w przyszlosci bede analizował (teraz czasu mało). Nawet jak na mieście jestem a coś mi zaświta to to zapisuje żeby nie zapomnieć. 

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
15 minut temu, chory89 napisał:

Za 2 lata bede mial do wybadania 3 sposoby na likwidacje tego problemu (jeden z nich na pewno zadziała). Wszystko co powyżej górnego zwieracza powinno sie uspokoić. Ale na to potrzebne mi bedzie ze 100-200 osób chętnych chorych o podobnym problemie do badań  jako króliki po to by sprawdzić to co chce wiedzieć (bo mam wiele niewiadomych). Jak wszystko pojdzie po mojej mysli to wtedy kilku królików zdesperowanych którym LPR nie pozwala żyć wyśle na operacje (bezpłatną na mój koszt) i jak metoda zadziała to sam sie poddam zabiegowi. Czyli hajs bedzie potrzebny. Pewnie z 5 milionów.

Życze Ci tego! 
ogólnie to ta czopnik może z ta przepuklina trochę racji ma, na logikę skoro nie ma kwasu w przełyku to nic tam przepuklina nie przepuszcza tak? Ona mi tak to tłumaczyła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Niee, w klacie mnie nie piecze. Jakby zabrać mój ból przełyku/gardła/krtani ( pod jabłkiem Adama) to by mnie nic nie bolało, nic nie przeszkadzało, czułbym się jak nowonarodzony zdrowy człowiek 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czopnik nie powiedziała Ci dlaczego masz "silny zwieracz" górny ? nie była w stanie wytłumaczyć ? czy nie pytałeś ? i co z dyskinezą ?

bo ja oczywiście mam gdzieś to zapisane w jakimś linku (odnoście górnego zwieracza), znalazłem info na ten temat na zagranicznych stronach o gastrologii, ale już nie pamiętam dlaczego tak sie dzieje (to było ze 2,5 roku temu). Ale pamiętam że było kilka przyczyn\opcji 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Mówiła coś tam, ze mam silny górny przez to, ze ścianki mi się zaciskają od refluksu, ze powstaje tam większe ciśnienie/napięcie ale ze to możliwe, ze na tle nerwicowym bo pH metria niby wyszła dobrze. O dolnym zwieraczu mówiła, ze nie ma nic wspólnego z przepuklina. Ze prawidłowo działa. Zadałem jej tam z 20 pytań z zeszytu, nie wszystkie pamietam ale na wasystkie odpowiedziała pewnie i z przekonaniem, mówiła ze jakby przełyk bolał mnie od refluksu to bym miał gule w gardle, miałbym problemy z przełykaniem itd a ze ja normalnie połykam jem itd to mówiła ze to bardziej może być przez stres nerwy itd, ze pracuje z dziećmi ze mogę się denerwować jtd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Złe napisałem, w sensie od Refluksu który jest spowodowany stresem nerwami itd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Jak się jej spytałem czy możliwe ze mogę mieć jakaś nerwice czy coś podobnego to mówiła ze tak, żebym wyluzował i nie stresowal się. Chociaż wydaje mi się ze tego nie robię no ale co się będę kłócić z nią 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol
11 godzin temu, Mrciastku napisał:

Karol, spróbuj jeszcze z wodą alkaiczną, mi przed zabiegiem pomagała na kluchę w gardle i ogólnie łagodziła przełyk

A powiedz mi, co to za woda dokładnie która piles?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Gość Karol napisał:

A powiedz mi, co to za woda dokładnie która piles?

Zamówiłem zgrzewkę Javy - bardzo dobra

W ogóle zrobiłem test z zimną wodą i tak od krtani do klatki piersiowej czuję ją, więc pewnie mam podrażnione tam, nie wiem

Jakbym chciał cofać zabieg to 13 tysi euro w Niemczech. Wydać mogę ale nie wiem czy mi trochę nie szkoda i nie lepiej poczekać z rok jeszcze. A Dzielicki na maile przestał odpisywać, więc można stwierdzić że dawnych pacjentów ma w tyłku chyba że mu wyłożę na stół 3 stówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...