Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nowy

Ktoś tu wchodzi jesCze, chory? Jaki badaniem albo sposobem sprawdzę czy mam zakwaszony czy niedokwaszony żołądek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chory70

Witam Mam taką radę dla wszystkich , u których jeszcze nie zdiagnozowano przepukliny , proszę Was oddychajcie przeponą (tak żeby wam się ruszał brzuch ) czyli tak jak się powinno oddychać , słabo wyćwiczona przepona to główny powód powstawania przepukliny rozworu przełykowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna

Witam. Jestem 3,5 tygodnia po operacji.  Od 5 dni mam silne bóle żołądka i nudności.  Nasila się to po jedzeniu. Czy ktoś z operowanych tak miał? Do tej pory było wszystko dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zsd

Napisz coś więcej. Jutro Cie operował? Co czujesz dokładnie? 

W dniu 24.05.2021 o 08:36, Gość Anna napisał:

Witam. Jestem 3,5 tygodnia po operacji.  Od 5 dni mam silne bóle żołądka i nudności.  Nasila się to po jedzeniu. Czy ktoś z operowanych tak miał? Do tej pory było wszystko dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pol
W dniu 24.05.2021 o 08:36, Gość Anna napisał:

I jak tam? Powiesz coś więcej? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Słuchajcie, jestem właśnie w trakcie badania ph Metri z impedancja, na tym urządzeniu który używam jak coś jem, leżę, bekam mam pH cały czas około 8. Czyli wychodzi na to ze mam niedokwaszony żołądek tak? Potrafi to ktoś wytłumaczyć na szybko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gość Karol napisał:

Słuchajcie, jestem właśnie w trakcie badania ph Metri z impedancja, na tym urządzeniu który używam jak coś jem, leżę, bekam mam pH cały czas około 8. Czyli wychodzi na to ze mam niedokwaszony żołądek tak? Potrafi to ktoś wytłumaczyć na szybko?

Jak masz prawidłowo zakwaszony i masz refluks to zazwyczaj podczas każdego odbicia\bekania ph spada na kilka sekund na tym urządzeniu na wyświetlaczu do około 3, jak niedokwaszony to pewnie bedzie z 4 - chyba ? Choć nie wiem jakie PH ma niedokwaszony żołądek - nie pamiętam. Zależy też co żarłeś i z czym sie ten kwas zmiksował. Jak żołądek masz pusty i ci sie odbije to pewnie ph bedzie z 3 na wyświetlaczu, jak z żarciem (mieszanka) to z 4-5. Tak mi sie wydaje. Normalnie na luzie jest z 7-8 non stop.

jak zalejesz sie colą to zobaczysz jak PH spadnie do chyba 2, można testowo sobie sprawdzic. Możesz też sobie tym urządzeniem sprawdzać ph jedzenia które zeżarłeś :)

Jeżeli liczba tych spadków ph\odbić\bekań bedzie niewielka (z 30 razy w ciągu dnia) to bedziesz przez "gastrologów" uznawany za zdrowego :) Demester bedzie prawie prawidłowy albo prawidłowy i zostaniesz wyśmiany ("odradzamy panu operacje") :)

I co czujesz jak silny jest mięsień przełyku ? :) Jak mocno szarpie ci ten kabelek ? czy nie ciągnie nic ? :) mi ten plaster odrywało aż, jak miałem badany pierwszy raz.  Przy drugim badaniu przełyk mi osłabł  (trup - słaba perystaltyka).

Ja na razie sie nie udzielam w tym temacie. 

Wróce tutaj na dłużej jak bede miał hajs (mówimy o milionach) - już niedługo.

U mnie od tego spania w pozycji półleżącej pojawiły sie kolejne problemy (kręgosłup). Pewnie niedługo bede kaleką :)

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i ile razy na godzine spada ci ph do niższego niż 5 ? (tak na 2-3 sekundy). Raz czy więcej ?

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten jednorazowy kabelek co masz teraz w przełyku jest wart 200 zł :) (chyba że to nie ph metria z impedancją - tylko ta tańsza)

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Ph metria z impedancja, robiłem we Wrocławiu tam gdzie ty. Słuchaj ogólnie jak jadłem obiad kolacje śniadanie, cxy nawet jak piłem kawe z ciastem to cały czas na tym urządzeniu pokazywało pH 7-8. Czasem jak napilem się octu z jabłkiem albo smoothie truskawka kiwi to spadało do około 5. Jak bekalem około 30-40 x może mniej na dzień to spadało mi pH z 8 na 6-7 roznie. Kabelek mi nie szarpał nic, trochę bolał mnie przełyk jak mówiłem, czułem jakbym miał podrażniony, ale to może od manometri która miałem przed pH metria. Czyli te pH które mi pokazywało w granicach 8 cały czas to dobry znak czy zły? Bo niby w zoladku powinno być do 2, sorki za chaotyczna odpowiedz ale kieruje autem właśnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Ogólnie na tym urządzeniu jak byłem do 15:30 bez jedzenia to odrazu pokazywało mi około 8ph i później w sumie cały czas było podobnie, jak zjadłem loda czy właśnie tego szejka albo ocet jablkowy z woda to spadało do 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Tzn kabelek może szarpał lekko, przy przełykaniu. Ale nie jakoś bardzo mocno 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gość Karol napisał:

Czasem jak napilem się octu z jabłkiem albo smoothie truskawka kiwi to spadało do około 5.

z tym że należy rozróżnić czy ten spadek do 5 to był wtedy gdy żarcie spadało z gęby do żołądka, czy też z żołądka do góry, bo jeżeli to pierwsze to znaczy że to nie od cofki tylko od spadającego żarcia które miało niskie PH

8 non stop to dobrze, 7,5 w sumie też

Będziesz miał wypis na papierku to sie dowiesz (2 tyg sie czeka).

To ty chcesz być krojony, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Wydaje mi się ze od jedzenia obniżało się pH do 5, bo to jedzenie miało niskie pH. A co do operacji to nie chce jej wykonywać. Jakie ty miales pH na tym urządzeniu podczas badania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gość Karol napisał:

Jakie ty miales pH na tym urządzeniu podczas badania?

po operacji takie jak ty teraz

wskaźnik Demester 1,6 !!! (a limit do 15)

pewnie będziesz miał w granicach 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Czyli wychodzi na to ze moje pH było w normie? Dziwne, bo myślałem ze powinno być około 2 w zoladku. Wgl jak babka robiła mi manometrie mówiła, a napewno ma przepukline?rtg pan robił czy gastroskopie? Tak jakby było w miarę okey. Mówiła ze są jakieś nieprawidłowości ale nie jakieś wielkie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Czyli jak robiłeś manometrie i pH po operacji to wyszła ci bardzo dobrze? I teoretycznie powinno być wszystko Ok?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Gość Karol napisał:

Czyli jak robiłeś manometrie i pH po operacji to wyszła ci bardzo dobrze? I teoretycznie powinno być wszystko Ok?

wyszło bardzo dobrze, ale jest bardzo źle

15 godzin temu, Gość Karol napisał:

bo myślałem ze powinno być około 2 w zoladku.

nie myl wskaźnika Demester (0-250+) z pomiarem PH (1-14)

bo mam wrażenie że ci sie myli jedno z drugim (albo mi sie wydaje), ale nie każ mi tłumaczyć

po prostu musisz oddać sie w ręce lekarzy :]

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w każdym razie PH metria nie mierzy PH w żołądku tylko przełyku (chyba - na 99%), na wypisie nie bedzie żadnych wzmianek o tym jakie masz ph w żołądku

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Skoro ci wyszło dobrze to dlaczego jest tak złe? No czekam na te wyniki badań i mam zamiar znowu się tam umówić do tej doktor wąsko, mam 400km do Wrocławia ale co zrobić, pojadę znowu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...