Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol

Cześć! Mam pytanie jak u was wyglada sytuacja z alkoholem? Jeżeli wypijecie to na drugi dzień boli was żołądek/przełyk? Czy może boli już chwile po wypiciu? ( myśle tak o kilku większych drinkach)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
W dniu 2.03.2021 o 12:19, Gość Krysia napisał:

Znam to:( ja biorę gastrotuss, ale słabo pomaga. Po operacji zoladek powinien się zagoic, tak mówił Dziadek, chyba, że dolegliwości są od żółci- refluksu żółciowego. Mnie samej raz wyszedł w gastroskopii,  potem juz nie, ale zdaniem Dziadka bolało mnie właśnie od wylewu żółci.  

Jak wyleczyłas żółć. U mnie ciągle jest ztym problem odzwiernikiem 😞 nie mam żółci to i refluksu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zsd

Cześć, a czy jest w ogóle ktoś zadowolony w pełni z operacji, nie miał niczego poprawianego i czuje się dobrze? Tacy tu nie zaglądają, czy w ogóle ich nie ma? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zsd

Cześć, a czy jest w ogóle ktoś zadowolony w pełni z operacji, nie miał niczego poprawianego i czuje się dobrze? Tacy tu nie zaglądają, czy w ogóle ich nie ma? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zsd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia
W dniu 8.04.2021 o 21:27, Gość Marvel77 napisał:

Jak wyleczyłas żółć. U mnie ciągle jest ztym problem odzwiernikiem 😞 nie mam żółci to i refluksu nie ma.

Hej! W zasadzie raczej nie wyleczylam,  tylko na gastro nic nie wyszlo:( z żółcia w zoladku tak sobie radzę,  że trzymam ostra dietę - żadnego tłuszczu na ciepło - frytek, pizzy, grzanek, smazonego ani mięty, patrz dieta przy chorobach woreczka zolciowego i biorę od lat ursofalk, jedyny pomocny na to lek. Przy duzym ataku żółci pomaga głodówka lub czasem cola. Po glodowce jem tylko suchary, gotowane jablko, gotowana marchew i ziemniaki. I pije duzo wody. Da sie wytrzymac taki rezim, bo i tak mam wtedy caly czas mdlosci. Niektórym pomaga kilka tabletek węgla na raz,  brałam,  ale nie zauważyłam specjalnej różnicy. Dzielicki mówił,  że to sie operuje, ale zabieg jest skomplikowany i mało się ich robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Halo, ponawiam pytanie. Jak u was z bólami po wypiciu alkoholu? Na drugi bądź trzeci dzień jak z bólem itd? Chory jak to u ciebie wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.04.2021 o 23:40, Gość Karol napisał:

Halo, ponawiam pytanie. Jak u was z bólami po wypiciu alkoholu? Na drugi bądź trzeci dzień jak z bólem itd? Chory jak to u ciebie wyglada?

ja piwo piłem 2 razy w życiu, wóde raz, to nie wiem :)

u mnie z używek tylko sterydy leciały :) z reszty nic

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Przy schorzeniach zoladka alkohol jest wykluczony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Właśnie dlatego pytam jak to u was wyglada, bo jak napije się piwka czy dwóch to mnie zaraz boli przełyk, ale na święta wypiłem 2 dni pod rząd wodke(popijając sokiem jabłkowym)  i powiem szczerze ze 3 dni nic nie czułem, jakby odjęło ból. Dopiero tam po jakimś 3-4 dniu po piciu zaczęło wracać do normy z przelykiem( chociaż oststnio trochę mniej boli). Także nie wiem czy alkohol coś znieczulil czy o co tu chodzi, co myślisz chory?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gość Karol napisał:

Właśnie dlatego pytam jak to u was wyglada, bo jak napije się piwka czy dwóch to mnie zaraz boli przełyk, ale na święta wypiłem 2 dni pod rząd wodke(popijając sokiem jabłkowym)  i powiem szczerze ze 3 dni nic nie czułem, jakby odjęło ból. Dopiero tam po jakimś 3-4 dniu po piciu zaczęło wracać do normy z przelykiem( chociaż oststnio trochę mniej boli). Także nie wiem czy alkohol coś znieczulil czy o co tu chodzi, co myślisz chory?

aj dont noł :(     <bezradny>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

No bardzo dziwna sytuacja, któryś raz już zauważyłem ze jak popije i to sporo, popijając czymś niegazowanym to 2 następne dni jakby odjęło ból, a później wraca normalnie tak jak było. Czasem lekka zgaga jest jak naprawdę przesadzę z alkoholem i jedzeniem, ale nie ma mowy o bolu przełyku tak jak ma to miejsce normalnie na codzien. Wgl sprawdzałem opinie doktora dzielickiego na internecie i ma mega dużo pozytywnych opini od ludzi odnośnie zabiegu przepukliny. Także nasza garstka co jest na tym Forum musiała mieć pecha albo naprawdę większy problem niż przepuklina ze im po jakimś czasie wssystko wraca. (W sensie objawy) ale wydaje mi się ze 80-90 procent jest zadowolonych z zabiegu i im pomógł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Witam. Słuchajcie, widzieliście może filmy Jerzego Zięby? Który mówi ze refluks zniknie jesli dobrze zakwasimy zoladek? Próbowaliście? I co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...