Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.02.2021 o 19:40, Gość Krysia napisał:

Naprawdę wolalabym mieć jakąś prostsza chorobę...słyszałam o kapsułek,  która się połyka a ona bada od środka uklad pokarmowy,  ale sporo kosztuje i nie wiem czy więcej pokaże niż gastroskopia?

to pewnie jakiś wał jest, też coś o tym czytałem, ale nie wgłębiałem sie w to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Niestety, tonący brzytwy się chwyta:( rusze w rajd po specjalistach, jak tylko się zaszczepie, chyba, że wcześniej zarazą mnie covidem w pracy.  Ja jedna noszę maskę i ostatnio padlam ofiara covidowego hejtu:( poprosilam o zdezynfekowanie sali, w ktorej mieliśmy mieć zebranie a szef przy wszystkich ryknął, że widocznie się ich brzydzę i w tej sytuacji przeze mnie odwołuje zebranie. Machnął mi rękami przed nosem i wyszedł trzaskając drzwiami a reszta patrzyła na mnie ze złoscią:( od tej pory mam niezła jazdę z zoladkiem, wiec pewnie układ nerwowy tez swoje dokłada. ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gość Krysia napisał:

Niestety, tonący brzytwy się chwyta:( rusze w rajd po specjalistach, jak tylko się zaszczepie, chyba, że wcześniej zarazą mnie covidem w pracy.  Ja jedna noszę maskę i ostatnio padlam ofiara covidowego hejtu:( poprosilam o zdezynfekowanie sali, w ktorej mieliśmy mieć zebranie a szef przy wszystkich ryknął, że widocznie się ich brzydzę i w tej sytuacji przeze mnie odwołuje zebranie. Machnął mi rękami przed nosem i wyszedł trzaskając drzwiami a reszta patrzyła na mnie ze złoscią:( od tej pory mam niezła jazdę z zoladkiem, wiec pewnie układ nerwowy tez swoje dokłada. ..

czyli musisz rozkręcić własny biznes, tak jak Jan Kulczyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Byloby milo:) sprytny był z niego gość. ..moja znajoma ma jakby podobne objawy do Twoich i jej lekarz zdiagnozowal,  że to od jelit. Jak u Ciebie z flora bakteryjną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Gość Krysia napisał:

Byloby milo:) sprytny był z niego gość. ..moja znajoma ma jakby podobne objawy do Twoich i jej lekarz zdiagnozowal,  że to od jelit. Jak u Ciebie z flora bakteryjną?

jeszcze nie zbadałem bo jeszcze nic o tym nie czytałem (nie ma czasu i troche mi sie nie chce), nie wiem jak ani gdzie, a lubie wiedzieć wszystko na temat badań które mi robią, jak sie dooedukuje to wtedy. Z tym że ja sie dusze nawet jak powietrza w brzuchu nie ma, więc to nie od jelit (bo zdarza sie że jest całkowicie ok z jelitami, to mam porównanie). Zresztą jak jelita były zdrowe to też sie dusiłem.

ale czytałem kiedyś że duszności mogą być od jelit (to wiem)

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

A dalej masz problemy z zoladkiem? Czytalam, że blona śluzowa regeneruje się po 4 dniach, jednak moja już ponad 10 lat mimo diety nie może się zaleczyć. Próbowałam wielu metod, nawet zrobiłam kuracje sokiem z selera naciowego, ale nic nie pomogło, wiec wydaje mi się,  że jedynie konkretne leki mogłyby pomoc, ale lekarze zapisuja tylko te ipp:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Gość Krysia napisał:

A dalej masz problemy z zoladkiem?

som problemy

z leków gojących\chroniących to biore Ulgastran (jakiś odpowiednik tego co brałaś - nie pamiętam nazwy). Olałem len i inne cuda, zresztą nie chce mi sie ich szykować. Często Ulgastran to nawet z gwinta ciągne "na czuja".

np dziś z rana łycha poszła, bo był ból, nie chciałem sie żarciem opychać żeby ból minął bo i tak już jest heavyweight.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Znam to:( ja biorę gastrotuss, ale słabo pomaga. Po operacji zoladek powinien się zagoic, tak mówił Dziadek, chyba, że dolegliwości są od żółci- refluksu żółciowego. Mnie samej raz wyszedł w gastroskopii,  potem juz nie, ale zdaniem Dziadka bolało mnie właśnie od wylewu żółci.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SGGość

Witam

Kilka dni temu przeszedłem zabieg laparoskopowy na refluks. Dzis mija tydzień od zabiegu i ciągła dieta płynna ...

Szczerze mówiąc nie ma żadnej poprawy .... Czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie tego zabiegu ... Czy poprawa była od razy czy trzeba czekać ? A może też nie ma poprawy tak jak u mnie ?

Proszę o informację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Sama nie miałam zabiegu, ale poniewaz nikt nie odpowiada, napisze o mojej kolezance, która przeszła te operację.  Po zabiegu była zadowolona, jadła wszystko i tak bylo parę miesięcy.  Kontrolna gastroskopia wypadła ok. Natomiast później zaczęły się znowu nadkwasoty i bóle zoladka i tak już zostało. Obecnie ma zapalenie zoladka I bierze leki ale dalej sie czuje źle. Najlepiej poczytaj wcześniejsze wypowiedzi, sporo osób pisało, jak jest po zabiegu. Mam nadzieje, ze szybko wrócisz do zdrowia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

A macie może tak ze jak boli was żołądek od przepukliny to macie duszności? Czadem zauważyłem ze mam problem wziąć taki pełny oddech i co chwile biorę takie małe wdechy bo czuje jakby tlenu brakowało, No i ogólnie żołądek niby nie daje mocnych sygnałów ale dalej ten przełyk pod jabłkiem Adama mnie napierdala, nie ogarniam tego. Byłem i laryngologa i z gardłem wszystko Ok, wiec to możliwe żeby przełyk bolał od przepukliny? Nie chce mi się wierzyć.. za miesiąc dwa idę do gastro i zapisuje się na pH metrie( tak mi polecał mój gastrolog, jesli przełyk nie przestanie bolec), co myślisz o tym wszystkim chory?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.03.2021 o 17:26, Gość SGGość napisał:

Witam

Kilka dni temu przeszedłem zabieg laparoskopowy na refluks. Dzis mija tydzień od zabiegu i ciągła dieta płynna ...

Szczerze mówiąc nie ma żadnej poprawy .... Czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie tego zabiegu ... Czy poprawa była od razy czy trzeba czekać ? A może też nie ma poprawy tak jak u mnie ?

Proszę o informację

Jak byłem na gastroskopii, to koleś robiący gastroskopie mi powiedział: "właśnie przed panem była kobieta - ta co wyszła, której spartaczyli zabieg", bo koleś dostrzegł to u niej na gastroskopii.

Może koślawo owinięte ? i dlatego brak poprawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Gość Karol napisał:

A macie może tak ze jak boli was żołądek od przepukliny to macie duszności? Czadem zauważyłem ze mam problem wziąć taki pełny oddech i co chwile biorę takie małe wdechy bo czuje jakby tlenu brakowało, No i ogólnie żołądek niby nie daje mocnych sygnałów ale dalej ten przełyk pod jabłkiem Adama mnie napierdala, nie ogarniam tego. Byłem i laryngologa i z gardłem wszystko Ok, wiec to możliwe żeby przełyk bolał od przepukliny? Nie chce mi się wierzyć.. za miesiąc dwa idę do gastro i zapisuje się na pH metrie( tak mi polecał mój gastrolog, jesli przełyk nie przestanie bolec), co myślisz o tym wszystkim chory?

ja myśle że operacja :)

duszności, niemożność nabrania powietrza, numery z przełykiem, to wszystko od tego.

Ale jak nie ma żadnego zapalenia przełyku to bym nie operował. Trzeba odróżnić np pieczenie (to od zapalenia) od np kłucia (to nie jest od zapalenia). Jak nie ma zapalenia (np jakaś zgaga) to nie bedzie raka :) i nie ma sie czego bać :)

te kłujące bóle nie zabiją :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Co słychać,  Chory? Przetestowales jakieś nowe metody na poprawę zdrowia? Ja już wzięłam 1 dawkę szczepionki, po drugiej zrobię gastroskopie i inne badania. Olejek cbd tez kiedyś brałam,  ale nie zauważyłam żadnego skutku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Domino85

Chory89 pisałeś wcześniej że po zdjęciach z gastroskopii jesteś w stanie ocenić czy jest przepuklina i jak duża. Rzucisz okiem na moje zdjęcia? Wiem że przepuklinę mam ale jak jest duża nie wiem bo w opisie nic o wielkości nie piszę.spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.03.2021 o 11:56, Gość Krysia napisał:

Co słychać,  Chory? Przetestowales jakieś nowe metody na poprawę zdrowia? Ja już wzięłam 1 dawkę szczepionki, po drugiej zrobię gastroskopie i inne badania. Olejek cbd tez kiedyś brałam,  ale nie zauważyłam żadnego skutku. 

Nic nie robię, olałem wszystko, odstawiłem wszystkie leki, jest 20% lepiej ale nie tak od razu, dopiero po 6 tyg od startu poprawa. Leci kiszona, czasem cola - ale to dla koniecznosci i mało, a nie że mam słabą wole,  czasem jabłka jem bo to w sumie podobne jak ocet jabłkowy - smakowo i zobaczymy co dalej. O Candidach co Marvel pisał nic na razie nie czytałem, mam zbyt małe objawy jak na tę chorobe (bo mi sie poprawiło o te 20%) i nie chce mi sie latać na badania, ale mam to w głowie, jak coś to sie bede badał. Za 2-3 tyg podjem IPP , zobacze co sie stanie, jak bez zmian to nie bede łykał.

Ja na szczepionke za młody :) (tacy na końcu) pewnie w wakacje poleci strzał, żadnego maila mi nie przyslali.

W dniu 26.03.2021 o 19:50, Gość Domino85 napisał:

Chory89 pisałeś wcześniej że po zdjęciach z gastroskopii jesteś w stanie ocenić czy jest przepuklina i jak duża. Rzucisz okiem na moje zdjęcia? Wiem że przepuklinę mam ale jak jest duża nie wiem bo w opisie nic o wielkości nie piszę.spacer.png

środkowe zdjęcie, obok czarnego kija dziura z lewej, szerokość ze dwa i pół czarnego kija :)  . Wielkość jakieś 3,5 cm, czyli już przekracza wartość "średniej przepukliny" , czyli LINX odpada (do 3 cm) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Witam. Od tygodnie zacząłem brać ipp 20mg, 2-3 dni pierwsze czułem się lepiej, w sumie teraz może tez mniej boli mnie przełyk ale zauważyłem ze od 2 dni mam duszności, ciężko mi nabrać powietrze, a prędzej bardzo rzadko tak miałem, wiesz chory może dlaczego tak jest? nie wiem teraz czy brać dslej cxy odstawić, chciałem pobrać z miesiąc -dwa i zobaczyć czy jakis efekt będzie ( tak mi mówił gastroenterolog, zebym brał 2-3 miesiące ipp i jak ipp nie pomoże to przechodximy Dalej do pH materii, żeby wykluczyć wszystko po kolei), meczy mnie to już, gdyby zabieg dawał 100 procent pewności ze będzie lepiej to już bym się nie zastanawiał a tak człowiek boi się zaryzykować ze będzie jeszcze gorzej..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
W dniu 27.03.2021 o 21:06, chory89 napisał:

Nic nie robię, olałem wszystko, odstawiłem wszystkie leki, jest 20% lepiej ale nie tak od razu, dopiero po 6 tyg od startu poprawa. Leci kiszona, czasem cola - ale to dla koniecznosci i mało, a nie że mam słabą wole,  czasem jabłka jem bo to w sumie podobne jak ocet jabłkowy - smakowo i zobaczymy co dalej. O Candidach co Marvel pisał nic na razie nie czytałem, mam zbyt małe objawy jak na tę chorobe (bo mi sie poprawiło o te 20%) i nie chce mi sie latać na badania, ale mam to w głowie, jak coś to sie bede badał. Za 2-3 tyg podjem IPP , zobacze co sie stanie, jak bez zmian to nie bede łykał.

Ja na szczepionke za młody 🙂 (tacy na końcu) pewnie w wakacje poleci strzał, żadnego maila mi nie przyslali.

środkowe zdjęcie, obok czarnego kija dziura z lewej, szerokość ze dwa i pół czarnego kija :)  . Wielkość jakieś 3,5 cm, czyli już przekracza wartość "średniej przepukliny" , czyli LINX odpada (do 3 cm) 🙂

Chory89 linx nie odpada. Po prostu do 2-3 cm go zakładają bez zszywania przepony a jak jest więcej to zszywają co pisze nawet na głównej stronie linxa, to samo piszą ludzie na zagranicznej grupie na FB 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Nie boicie się robić zabiegu? Ja się cały czas zastanawiam i zbieram Kasę na ewentualny prywatny zabieg.. dzisiaj trochę na podworku ponosiłem gruzu i już przełyk napierdziela, co za dziadostwo.. ktoś robił na dniach zabieg i może opisać to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 28.03.2021 o 14:10, Gość Karol napisał:

ciężko mi nabrać powietrze, a prędzej bardzo rzadko tak miałem, wiesz chory może dlaczego tak jest? 

kiedyś sie w to wgłębiałem bo też mnie to ciekawiło i szukałem info na temat tego zjawiska i chyba znalazłem, ale nie do końca zrozumiałem (albo po prostu nie chciało mi sie tego analizować), ale mówiąc krótko: wpust siedzący w przeponie (przepuklina) mechanicznie upośledza działanie przepony (mięsień), ale nie wytłumacze jak do tego dochodzi, bo nie wiem do końca. Wiem tylko że podczas wdechu i wydechu przepona lata w góre i w dół i jeszcze coś tam robi, ale nie pamiętam co i jak w przeponie siedzi to gówno, to jest coś niehalo.

W przyszłości sie doedukuje to napisze :)

15 godzin temu, Gość Marvel77 napisał:

Chory89 linx nie odpada. Po prostu do 2-3 cm go zakładają bez zszywania przepony a jak jest więcej to zszywają co pisze nawet na głównej stronie linxa, to samo piszą ludzie na zagranicznej grupie na FB 😉

pewnie masz racje :)

8 godzin temu, Gość Karol napisał:

Nie boicie się robić zabiegu?

bojom sie

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Słuchaj Chory jesscxe jedno pytanie mam, od jakoś roku boli mnie żołądek pierw nadzerki później przepuklina (na 2 gastro) ciagle bolał mnie w tym samym miejscu żołądek, pod klatka. Były mdłości czasem zgaga i ból tego zoladka. A od jakis 2-3 miesięcy żołądek odpuścił a boli przełyk, jak to mozliwe Ze nagle żołądek przestał bolec a boli przełyk?czy to możliwe ze np. Wylecxylem refluks ale przepuklina dslej daje objawy? Bo teraz mdloscI nie mam ani zgagi. Chodzbtm nie wiem co zjadł to żołądek nie boli, tylko boli przełyk . potrafi ktoś to logiczne wytłumaczyć dlaczego tak jest? Dodam ze w między czasie brałem może na początku ipp z miesiąc, później cały rok zakwaszalem żołądek enzymami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Gość Karol napisał:

A od jakis 2-3 miesięcy żołądek odpuścił a boli przełyk, jak to mozliwe Ze nagle żołądek przestał bolec a boli przełyk?czy to możliwe ze np. Wylecxylem refluks ale przepuklina dslej daje objawy? Bo teraz mdloscI nie mam ani zgagi. Chodzbtm nie wiem co zjadł to żołądek nie boli, tylko boli przełyk .

ale kiedy boli ? jak jesz np cebule i ci ona podrażnia ? masz zapalenie przełyku ? to są skurcze przełyku ? kłucia ? pieczenie\szczypanie ?

może to oskrzela i tchawica jak u mnie ? (bo masz duszności). Ja miałem płuca popalone mimo że przełyk był czysty (i tak było zawsze)

Jeżeli ten ból to pieczenie\szczypanie, a w gastroskopii nic nie ma (bez zapalenia) to celuj w układ oddechowy (tam kamerą właź). Jeżeli piecze i szczypie to znaczy że jest rana i trzeba ustalić gdzie. Z kolei jeżeli to jest kłucie\skurcze to to oskrzela raczej nie są.

Pamiętaj, że jak bedzie cie piekło i bedziesz to olewał to może dojść np do zwężeń oskrzeli bo ciągle bedą robić sie rany i gojąca sie skóra w oskrzelach bedzie coraz grubsza (bedzie coraz ciaśniej) i bedą potem problemy z oddychaniem (kalectwo). Niektórzy od nadżerek przełyku mają poszerzany przełyk balonem.

Ale ty pewnie masz jakieś kłucia\skurcze w przeponie od wrzynającej sie przepukliny i mówisz że to przełyk.

OPERACJA !!!!!!!!!!!! :)

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://portal.abczdrowie.pl/czy-gorace-napoje-moga-spowodowac-raka-krtani-who-i-iarc-potwierdzaja

^ a tu info dla Marvela (dziś na Wirtualnej Polsce)

skoro gorące napoje powodują raka krtani, to co dopiero refluks który ją demoluje :) A Marvel chyba ciągle ma pocharatane wszystko co nad przełykiem ?

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Cześć Chory! Ciesze się,  że Tobie lepiej:) kiedyś pisałam,  że organizm potrzebuje czasu po operacji, żeby się zregenerować i tak pewnie jest u Ciebie.  Ja w nocy, 6 godzin po kolacji, próbowałam pościelic łóżko i poczułam tak silny ból w dołku,  jakby mnie kon kopnął i nie mogłam oddychać. Rozmasowalam i jakoś przeszło ale pol nocy nie spałam ze strachu. Chyba dołoze ipp, ale już tak biorę 60 mg na dobe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...