Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marvel77
10 godzin temu, Gość Krysia napisał:

Badania najlepiej zrobić we własnym zakresie przed operacja. A jeśli chodzi o przelyk, to najlepiej zabiegi podobno robi lekarz z Poznania nowatorska metoda. Szybciej wraca się do zdrowia i operacja jest wykonywana przez gardło,  wiec mniej inwazyjna. Wiem o tym, bo miałam podejrzenie achalazji, wiec tez szukałam dobrego specjalisty. 

Co to za nowatorska metoda ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Witwjcie! po 1 gastroskopi diagnoza była dwie nadzerki 5mm, po 5 miesiącach zrobiłem druga gastro bo ból nie przechodził i okazalo Się ze nadzerki zagojone ale nagle zrobiła się przepuklina rozworu przełykowego, miał ktoś podobna sytuacje? Dodam ze nie mam zgagi i innych objawów, mam tylko ból w gardle i nad mostkiem po zjedzeniu czegoś ciężkiego, słodkiego, tłustego lub alkoholu. Oczywiście przez cały okres miałem przepisywane ipp dexilant i prokit, lecz brałem może 2 tygodnie zamiast pół roku i jak sie okazało nadzerki i tak się zagoiły. Po drugiej gastro i wykryciu przepukliny oczywiście znowu prszepisal mi lekarz ipp prokit i coś na ochronę błony śluzowej, ale już nie wykupiłem nawet recepty. Lekarze twierdzą ze za dużo kwasu jest i dlatego boli a mi wie wydaje ze właśnie tego kwasu jest za mało, wiec nie ma sensu brać ipp. Dodam jeszcxe ze całe życie gram w piłkę, odżywiałem się w miarę dobrze, mało piłem a teraz schudłem 8kg i nie mogę zjeść głupiego batona, jakieś rady? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

POEM, zdaje się.  Doktor uczył się jej w Japonii i nawet wybierałam się na zabieg, lecz dowiódł mnie od niego, bo w koncu nie zdiagnozowal achalazji. Nazwisko mozna wygooglowac, ja już nie pamiętam,  bo to było ponad rok temu. Naprawdę polecam, robiłam rozeznanie parę tygodni i ta metoda wydała mi się najlepszą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

Chory89 odezwij się i daj znać co myślisz o tej metodzie co wstawiłem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.01.2021 o 18:50, Gość Marvel77 napisał:

Chory89 odezwij się i daj znać co myślisz o tej metodzie co wstawiłem 

1, Do Marvel: Na razie nic nie sądze :) bo nie czytałem. Napisz w skrócie na czym polega ta metoda.

Już ponad 2 lata mineły jak zacząłem robić wpisy w tym temacie.

2. Do tego nowego: (nie pamiętam jaki miał nick): Pisał że chce mi zdjęcia wrzucić (chyba miałem ocenić czy jest przepuklina). Czekam. Zobaczymy co tam widać.

3. Drugi nowy:  pisał o jelitach , jak zaleczyć. Nie wiemy co spowodowało że one szwankują (mało danych). Są przecież różne przyczyny nawalających jelit. Każdą zapewne leczy sie inaczej. Z tym że to nie ten temat (to o przepuklinie) :)

4. Tu jeszcze Jacek pisał wcześniej m.in o b12 i problemach neurologicznych związanych z jej niedoborem (ipp hamują w żołądku jej wchłanianie). Mi to dziadek kazał zbadać i miałem w normie (mimo ćpania IPP 2 x 40 mg dziennie !) , z tym że miałem w dolnych granicach. Także problemy neurologiczne są od wdychania kwasu, a nie od niedoboru b12 które miało być rzekomo zaniżone przez IPP. Z tym że to tylko chyba ja tak mam tutaj na tym forum (duszności od refluksu). Jacek pisał jeszcze ciekawe rzeczy, ale już nie pamiętam jakie.

5. Do Krysia: ja chyba zaczynam mieć podobne problemy co ty. Bo nie mam bakterii (niby), a żołądek jest niszczony. Musze sie zastanowić co z tym zrobić, bo dieta była i w sumie jest dalej, a jest coraz gorzej. Jest na tyle źle, że mi pierwszy raz pobierali jakieś wycinki na badania z przełyku i z żołądka (czy aby przypadkiem nie ma jakichś zmian - metaplazji czy innych dziwadeł). 

COŚ NIE CHCE MI SIE ROBIĆ TUTAJ WPISÓW. Zaczne sie udzielać jak wymyśle własną operacyjną metode leczenia, albo raczej kase na jej realizacje (i to nie jest żaden żart).

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
4 godziny temu, chory89 napisał:

1, Do Marvel: Na razie nic nie sądze 🙂 bo nie czytałem. Napisz w skrócie na czym polega ta metoda.

Już ponad 2 lata mineły jak zacząłem robić wpisy w tym temacie.

2. Do tego nowego: (nie pamiętam jaki miał nick): Pisał że chce mi zdjęcia wrzucić (chyba miałem ocenić czy jest przepuklina). Czekam. Zobaczymy co tam widać.

3. Drugi nowy:  pisał o jelitach , jak zaleczyć. Nie wiemy co spowodowało że one szwankują (mało danych). Są przecież różne przyczyny nawalających jelit. Każdą zapewne leczy sie inaczej. Z tym że to nie ten temat (to o przepuklinie) 🙂

4. Tu jeszcze Jacek pisał wcześniej m.in o b12 i problemach neurologicznych związanych z jej niedoborem (ipp hamują w żołądku jej wchłanianie). Mi to dziadek kazał zbadać i miałem w normie (mimo ćpania IPP 2 x 40 mg dziennie !) , z tym że miałem w dolnych granicach. Także problemy neurologiczne są od wdychania kwasu, a nie od niedoboru b12 które miało być rzekomo zaniżone przez IPP. Z tym że to tylko chyba ja tak mam tutaj na tym forum (duszności od refluksu). Jacek pisał jeszcze ciekawe rzeczy, ale już nie pamiętam jakie.

5. Do Krysia: ja chyba zaczynam mieć podobne problemy co ty. Bo nie mam bakterii (niby), a żołądek jest niszczony. Musze sie zastanowić co z tym zrobić, bo dieta była i w sumie jest dalej, a jest coraz gorzej. Jest na tyle źle, że mi pierwszy raz pobierali jakieś wycinki na badania z przełyku i z żołądka (czy aby przypadkiem nie ma jakichś zmian - metaplazji czy innych dziwadeł). 

COŚ NIE CHCE MI SIE ROBIĆ TUTAJ WPISÓW. Zaczne sie udzielać jak wymyśle własną operacyjną metode leczenia, albo raczej kase na jej realizacje (i to nie jest żaden żart).

Chory89 czekam i chciałbym żeby to było jak najszybciej. Mam nadzieję że metoda będzie skuteczna 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Witaj, Chory:) mam nadzieje, że jednak nie masz tego, co ja, bo takiego bólu najgorszemu wrogowi bym nie życzyła. Poza lekami robiłam kuracje siemieniem lnianym przez parę lat, sokiem z selera naciowego, sokiem z ziemniaka i jeżdżę do osteopaty, ale nic nie pomogło i nawet dziś poczulam takie uderzenia bólu w klatce piersiowej jakby ktoś nóż przekrecal,  a byłam 2 godziny po skromnym śniadaniu i na siedzaco:( oczywiście cały czas na ścisłej diecie. Jeśli coś wymyslisz,  Chory, ciekawego, daj znać, bo mnie już się skończyły pomysly i lekarzom również. Powodzenia i trzymaj sie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michal

Witajcie. Mam mała przepukline rozworu przełykowego, ale jedynym moim objawem jest ból gardła/przełyku. Tzn. Wiadomo jak przesadzę z niedozwolonym jedzeniem czy alkoholem to i przepuklina daje duży ból. Moje pytanie, cxy ktoś z was miał ból przełyku przy przepuklinie? Zastanawiam się czy ma sens pójście do laryngologa,  bo mój gastrolog mówi ze przełyk nie powinien mnie bolec od przepukliny. Miał ktoś podobny ból w przełyku? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Chory, podałbyś mi swojego emeila, podrslalbym ci zdj przepukliny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gość Karol napisał:

Chory, podałbyś mi swojego emeila, podrslalbym ci zdj przepukliny 

ja wlasnie na maila coś nie moge wejsc - strona sie nie wczytuje, bo mam jakiś error w komputerze (coś chyba musze zaaktualizować). Mogę tylko z telefonu, a na telefonie nie lubie klepać bo mam za duże palce i nie trafiam w litery (za wolno mi sie pisze). Tu wrzuć jak chcesz. Szukaj zdjęć z widocznym "czarnym kijem".

1 godzinę temu, Gość Michal napisał:

Witajcie. Mam mała przepukline rozworu przełykowego, ale jedynym moim objawem jest ból gardła/przełyku. Tzn. Wiadomo jak przesadzę z niedozwolonym jedzeniem czy alkoholem to i przepuklina daje duży ból. Moje pytanie, cxy ktoś z was miał ból przełyku przy przepuklinie? Zastanawiam się czy ma sens pójście do laryngologa,  bo mój gastrolog mówi ze przełyk nie powinien mnie bolec od przepukliny. Miał ktoś podobny ból w przełyku? Pozdro

Jeżeli chcesz iść na pogaduchy to nie ma sensu. Ale jeśli chcesz iść sie zoperować to wtedy można pójść. Laryngolog potwierdzi wtedy "LPR" i na podstawie tego być może zostaniesz zakwalifikowany na operacje (na pewno nie przez gastrologów). Musisz wybierać takich chirurgów którzy kroją każdego który sie zgłosi (wiadomo o kim mowa).  Jak w gastroskopii nie bedzie zapalenia przełyku to zostaniesz przez gastrologów wyśmiany. Wtedy robisz inne badania "potwierdzające" - manometria, phmetria  (tylko z impedancją), a RTG z barytem niepotrzebne bo przepuklina już stwierdzona na gastro.

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michal

Właśnie na gastroskopii stwierdził tylko przepukline i nic więcej, ale od jakiegoś czasu mam ból przełyku, może coś mi uszkodził przy gastroskopi, bo przełyk/gardło nie powinno bolec przy przepuklinie, mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Chory, wrzucam fotki z przepukliny, dodam ze od tygodnia wznowilem treningi w pilke nozna i za kazdym razem musialem skonczyc szybciej poniewaz bolal mnie brzuch, mialem rozwolnienie i nie moglem dalej biegac :/. Jak mozesz podaj mi jakies namiary do siebie, facebook moze?

https://files.fm/u/2j63wed3u#/view/436a8pt7u

https://files.fm/u/pku5g6wqt#/view/jwr7wzv8d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Dodaje jeszcze jedno zdj, chyba lepsza jakość.

https://files.fm/u/qmcpg8feh#/view/qmsc3nxyf

Dodam jeszcze wynik badania histopatologicznego :

Fragmenty sluzówki przełyku - pod nabłonkiem płaskim wielowarstwowym cechy przewlekłego, średnio nasilonego nieaktywnego, plazmacytarno-limfocytowego zapalenia. Odsetek eozynofili nie jest znaczaco podwyzszony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gość Karol napisał:

Chory, wrzucam fotki z przepukliny, dodam ze od tygodnia wznowilem treningi w pilke nozna i za kazdym razem musialem skonczyc szybciej poniewaz bolal mnie brzuch, mialem rozwolnienie i nie moglem dalej biegac :/. Jak mozesz podaj mi jakies namiary do siebie, facebook moze?

https://files.fm/u/2j63wed3u#/view/436a8pt7u

https://files.fm/u/pku5g6wqt#/view/jwr7wzv8d

Przepuklina wyraźna, na zdjęciu 5 widać, jakieś 3,5 cm ? Czyli powiedzmy "duża". Ja nie prowadze "już" facebooka. Mam tylko konto swojego biznesu na fb, ale do niego mają też dostęp inne osoby (bedą podglądać), więc nie podam :)

1. Czyli problem w czym jest ? (oprócz przepukliny) kulejące jelita i zgaga ? (bo przełyk pocharatany).
2. Co z żołądkiem ? Jaki opis ? co napisano ? 

3. Dlaczego nawalają jelita ? było IPP (prazole) bez diety ?
4. jak doszło do przepukliny ? dźwigałeś coś ? miałeś nieleczone wzdęcia żołądka od miesięcy ?
5. Dlaczego zacząłeś brać Ipp ? (przyczyna - co bolało ? żołądek czy przełyk) - z tym że nie wiem czy brałeś (strzelam)
6. Pylori było kiedyś ? \ jest. 
7. Czy jak jelita nie były chore to przełyk bolał ? problemy z jelitami zwiększyły Ci refluks ? (zgage, ból przełyku).
8. Co z trawieniem ? Żarcie zalega w żołądku ? (nie myl z jelitami), czy raczej normalnie ? (żołądek po lewej pod żebrami, troche przy środku
brzucha).
9. Problemy z przełykaniem były ?

To chyba jest podobny problem co u "Alicji" (tak sie chyba nazywała), tu na forum było o tym z pół roku temu.

Te swoje problemy z układem pokarmowym możesz w sumie opisać tu od początku do końca. Co było najpierw (interesują mnie daty). Opisy wszystkich badań, brane leki, co najpierw, co potem, bo nie wiemy dlaczego masz zniszczone jelita, z tym że ja typuje że to od IPP bo brałeś je na przepukline bo przełyk piekł. 

Zalecz najpierw jelita (miesiąc obserwacji).  Wtedy sie zobaczy co z przełykiem. Jak dalej bedzie taki jak teraz to wrócisz do IPP (pod warunkiem że już podreperujesz jelita). Jeżeli IPP nie pomogą to operacja (Toupet).

Jelita naprawisz odstawiając IPP. Efekty bedą sie pojawiać po 2 tyg (ZACZNĄ !!! - czyli nie że koniec). Z tym że ty nie wspomniałeś nic o IPP. Ja po prostu zgaduje.

PAMIĘTAJ TEŻ ŻE JA NIE BEDE TU PISAŁ ZA DUŻO :) bo mi sie na razie nie chce :).

Marvel i Krysia znają temat na pamięć. Chcę aby to oni zostali twoimi lekarzami (namaszczam ich).

2 godziny temu, Gość Michal napisał:

Właśnie na gastroskopii stwierdził tylko przepukline i nic więcej, ale od jakiegoś czasu mam ból przełyku, może coś mi uszkodził przy gastroskopi, bo przełyk/gardło nie powinno bolec przy przepuklinie, mam racje?

Przełyk i gardło bolą przy przepuklinie :) Ja mimo operacji mam nieżyt gardła cały czas od ponad roku. Jeżeli mówisz, że lekarz nie stwierdził "nic więcej". To znaczy że żołądek masz zdrowy.

Brałeś wogole to IPP ? Jeżeli tak to może masz teraz za mało kwasu i jest niedokwasota ? (przedobrzyłeś w drugą strone). Zalej sie colą ZERO (2 dni pij 2 litry dziennie - teraz chyba promocja w biedronce), i kapuste kiszoną (pół kilo 2,50 w bidronce).

Jeżeli nie brałeś IPP w ostatnim czasie (lub wogole) , to nie stosuj tego co wyżej napisałem, tylko zwrót na odwrót, czyli łykaj IPP, w dawkach 2 x 40 przez tydzień i pacz co sie dzieje z gardłem i przełykiem.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Jutro opisze ci dokładniej wszystko, ale tak w skrócie to z 2 lata temu miałem Ok. 2tyg zgagę, dzień po dniu w pracy, zazwyczaj po zupie bardzo przyprawionej które dawali na obiad i umowilem Się do gastroenterologa i przepisał mi ipp, brałem z miesiąc może, w między czasie raz było lepiej raz gorzej, męczyłem się z rok,  w sumie było lepiej niż teraz mimo ze nie miałem jakieś specjalnej diety ale tez nie jadłem syfu bo dietę mam zawsze w miarę Ok. Później zrobiłem gastroskopie( czerwiec) bo ból był dalej i okazały się nadzerki, znówu przepisał mi ipp, brałem 2 tyg i odstawiłem całkiem bO złe się czułem.  W tym czasie pracowałem fizycznie na magazynie, dużo dzwigalem, schylalem się i brałem nlpz ponieważ pracowalem w chłodni i ciagle chorowałem. Nie wiedząc co robić dslej dostałem od koleżanki numer do ziololekarki, przepisała mi enzymy które biorę do dziś (około roku), jak to ona mówi ze te enzymy maja mi zakwasić żołądek żeby bulo dużo kwasu i wtedy zwieracz się Brdzie zamykał i będzie wszystko Ok. Po pół roku (koniec grudnia) bramka enzymów i odstawienia ipp zrobiłem drugie gastro i wyszło ze nadzerki zagojone ale jest przepuklina, tak wiec lekarz mi dslej ipp przepisał ale nawet ich już nie wykupiłem i dslej się leczę enzymami, ponieważ Ziololekarka mówi ze przepukline ma 90 procent ludzi i nie wie nawet o tym, ze trzeba dobrze zakwaszac naturalnie i będzie dobrze. No i nie powiem jest dużo lepiej, meczu mnie trochę w nadbrzuszu i w przełyku jak zjem coś „normalnego” . Tez nie chvialbym całe życie jeść wszystkiego mega lekkiego. Ogólnie gram w piłkę nożna, dietę zawsze miałem dobra, alkoholu mało, czekoladę odrzuciłem całkiem i smażone a kawy nie pilem Nigdy jakoś dużo. Chciałbym się calkiem wyleczyć i zjeść czzsem coś na co mam naprawdę ochotę a nie mogę. A nie wiem Czy jest sens robienia zabiegu. Może mam zapalenie zoladka i te objawy ból w przeyluku i nadbrzuszu doskwierają po jedzeniu? A przepuklina nie boli, zgagi nie mam od ponad roku, ani innych objawów. 

a co Do twoich pytań to trawienie jest okey, helicobaktera nie miałem i nie mam, jelita Mam zdrowe bo robiłem kalprotektyne, badania z Krwi zajebiste a przełyk i nadbrzusze( chociaż trochę mniej) doskwiera mi od 2 miesięcy mocniej niż wcześniej. Nie wiem co robić czy ipp brać chociaż ziololekarka mówi ze to zło i niszczy organizm, czy zrobić zabieg czy może czekać na cud aż będzie tak jak dawniej. Jak to widzisz jako „fachowiec” w tej dziedzinie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Gość Karol napisał:

Jutro opisze ci dokładniej wszystko, ale tak w skrócie to z 2 lata temu miałem Ok. 2tyg zgagę, dzień po dniu w pracy, zazwyczaj po zupie bardzo przyprawionej które dawali na obiad i umowilem Się do gastroenterologa i przepisał mi ipp, brałem z miesiąc może, w między czasie raz było lepiej raz gorzej, męczyłem się z rok,  w sumie było lepiej niż teraz mimo ze nie miałem jakieś specjalnej diety ale tez nie jadłem syfu bo dietę mam zawsze w miarę Ok. Później zrobiłem gastroskopie( czerwiec) bo ból był dalej i okazały się nadzerki, znówu przepisał mi ipp, brałem 2 tyg i odstawiłem całkiem bO złe się czułem.  W tym czasie pracowałem fizycznie na magazynie, dużo dzwigalem, schylalem się i brałem nlpz ponieważ pracowalem w chłodni i ciagle chorowałem. Nie wiedząc co robić dslej dostałem od koleżanki numer do ziololekarki, przepisała mi enzymy które biorę do dziś (około roku), jak to ona mówi ze te enzymy maja mi zakwasić żołądek żeby bulo dużo kwasu i wtedy zwieracz się Brdzie zamykał i będzie wszystko Ok. Po pół roku (koniec grudnia) bramka enzymów i odstawienia ipp zrobiłem drugie gastro i wyszło ze nadzerki zagojone ale jest przepuklina, tak wiec lekarz mi dslej ipp przepisał ale nawet ich już nie wykupiłem i dslej się leczę enzymami, ponieważ Ziololekarka mówi ze przepukline ma 90 procent ludzi i nie wie nawet o tym, ze trzeba dobrze zakwaszac naturalnie i będzie dobrze. No i nie powiem jest dużo lepiej, meczu mnie trochę w nadbrzuszu i w przełyku jak zjem coś „normalnego” . Tez nie chvialbym całe życie jeść wszystkiego mega lekkiego. Ogólnie gram w piłkę nożna, dietę zawsze miałem dobra, alkoholu mało, czekoladę odrzuciłem całkiem i smażone a kawy nie pilem Nigdy jakoś dużo. Chciałbym się calkiem wyleczyć i zjeść czzsem coś na co mam naprawdę ochotę a nie mogę. A nie wiem Czy jest sens robienia zabiegu. Może mam zapalenie zoladka i te objawy ból w przeyluku i nadbrzuszu doskwierają po jedzeniu? A przepuklina nie boli, zgagi nie mam od ponad roku, ani innych objawów. 

a co Do twoich pytań to trawienie jest okey, helicobaktera nie miałem i nie mam, jelita Mam zdrowe bo robiłem kalprotektyne, badania z Krwi zajebiste a przełyk i nadbrzusze( chociaż trochę mniej) doskwiera mi od 2 miesięcy mocniej niż wcześniej. Nie wiem co robić czy ipp brać chociaż ziololekarka mówi ze to zło i niszczy organizm, czy zrobić zabieg czy może czekać na cud aż będzie tak jak dawniej. Jak to widzisz jako „fachowiec” w tej dziedzinie 🙂 

Czyli wychodzi że sraka raczej nie jest od ipp bo brałeś je dawno temu. Czyli jelita raczej niczego nie wypychają do góry (o powietrzu w brzuchu nic nie wspomniałeś). Czyli sraka podczas gry w piłke raczej nie mają nic wspólnego z przepukliną, czyli tu operacja nie pomoże zaleczyć sraki (a to temat o przepuklinie). Być może masz uszkodzoną śluzówke żołądka. Te leki NLPZ ją niszczą. Brałeś je. Nie dałeś sie żołądkowi zregenerować i zacząłeś go dokwaszać (niszczyć, bo był uszkodzony tymi lekami NLPZ). Nie za szybko ? Trzeba było pocisnąć IPP, naprawić żołądek i dopiero później po naprawie zacząć go dokwaszać ?, choć dla mnie to leczenie ziołami to jakaś bójda :) 

Gastroskopia z grudnia ? (ale tego co był teraz ? czy zeszły ?) Co było tam o żołądku ? Jest zapalenie ? bo mówisz coś że ból nadbrzusza ? Musisz umieć rozrożnić ból żołądka od bólu wrzynającego sie żołądka w rozwór przełykowy (bo ja nie wiem gdzie to boli). Co jest o wpuście ? Opina endoskop ? Nie opina szczelnie ? Wycinki pobrane tylko z przełyku ? Co sie dzieje jak wypijesz cole ? kapuste kiszoną 2 dni, jest lepiej ? Dla mnie leczenie jakimiś ziołami to jakiś wał. Przy coli (lub occie jabłkowym) i kiszonej jednoczenie efekt sprawdzający jest od razu.

Test z sodą niewiarygodny bo masz przepukline, a o wpuście nic nie napisałeś, bo jeżeli wpust to "flak" , to taki test czy sie ma nadkwasote lub niedokwasote może być sfałszowany. Przesadne próby dokwaszania żołądka bedą powodowały zapalenie przełyku (bo masz przepukline) i żadne bajki o silnych zwieraczach od dokwasza tu nie pomogą (bo jest przepuklina - i tak sie bedzie wylewało). A jak ktoś bedzie "super dokwaszony" to bedzie miał jeszcze więcej tego kwasu w przełyku (czyli bedą nadżerki).

Odbijanie jest ?

Moim zdaniem operacja tak czy inaczej :] Miałeś nadżerki. Dziadek w filmie mówił że nadżerki to bezwzględne wskazanie do operacji. Ty chyba masz tam jakieś nieprawidłowości, coś jest pogojone, ale ślady zostały w przełyku (może kiedyś rak bedzie :).

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Tutaj masz opis gastroskopi jednej i drugiej.

https://files.fm/u/y2mar4fxq#/view/m8updp7n5

https://files.fm/u/kfdgzbshr#/view/hxsfm6eyj

Coli nie piłem wiec nie wiem, ogolnie staram sie gazowanego nie pic, pije tylko wode ewentalnie jakies kompoty. Odbijanie mam, ale nie zawsze i nie jakies mocne, zalezy. Ale jakos bardzo mi nie przeszkadzaja wiec mozna powiedziec ze sa rzadko i sa slabe. A leczenie tymi enzymami, wydaje mi sie ze duzo pomoglo bo w przeciagu roku jest duzo lepiej, na swieta bylo tak dobrze ze popilem, tak samo na sylwestra i nic mi nie bylo, nawet w sumie lepiej sie czulem po piciu ( w sensie pare nastepnych dni). ale w polowie stycznia wypadly urodziny kuzyna i w sumie przesadzilem mega z alkholem i do dzisiaj odczuwam tego skutki  (bol w nadbrzuszu taki 5/10 i w gardle 7/10 ).  Akurat tak wyszlo ze w przeciagu miesiaca były 3 weekendy pite, gdzie zazwyczaj pije raz na miesiac-dwa-trzy. No ale najbardziej mnie martwi, ze przy aktywnosci fizycznej tj, graniu w pilke bolal mnie strasznie brzuch ( dol brzucha, jelita) tak jakby przeszlo wszystko z zaladka na dol? Dziwne bo jeszcze listopad grudzien gralem normalnie i bylo wszystko ok.  Troche mnie wystraszyles z tym rakiem, dlaczego tak uwazasz?  Ogolnie duzo zastanawialem sie nad operacja, ale chyba jestem za młody (25 lat) i troche boje sie ze za pare lat znowu bedzie to samo albo gorzej. Oprocz przekuliny w sumie nic mi wiecej lekarz nie powiedzial, czy jest jakies zapalenie czy cos,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

A jeszcze jedno, to ze nie mam zgagi nudnosci i innych objawow zwiazanych z przepuklina, to znaczy ze jest troche lepiej? Ze ten kwas nie cofa sie? Czy to nie ma znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Gość Karol napisał:

A jeszcze jedno, to ze nie mam zgagi nudnosci i innych objawow zwiazanych z przepuklina, to znaczy ze jest troche lepiej? Ze ten kwas nie cofa sie? Czy to nie ma znaczenia?

Pisałeś że nie masz problemów z trawieniem, czyli moim zdaniem nie masz niedokwasoty. Ilość kwasu jest prawidłowa. IPP brałeś dawno temu, produkcja kwasu do tego czasu już dawno sie powinna rozruszać sama. Żołądek zdrowy.

WCIĄŻ NIE WIEMY CZY MASZ ZA DUŻO CZY ZA MAŁO KWASU !!! Nie można sie leczyć zgadując. Musisz to ustalić.

Pół roku temu Marvel to uzyskał momentalną poprawe po coli i mi dziękował na forum (mimo że zapewne nawet jej nie odgazował). NIE MA NICZEGO INNEGO CO MA NIŻSZE PH NIŻ COLA. Gardło miał popalone. Z tym że on miał niedokwasote, a ja strzelam że ty jej nie masz, ale jeżeli masz, to poprawe poczujesz.

COLA ZERO|light !!!  \\ ŻADNEGO CUKRU

Musisz wlewać w siebie przez 3 dni kwaśne (ocet jabłkowy który smakuje prawie jak sok jabłkowy lub odgazowaną cole - coś o maksymalnie niskim PH, niskie PH zakwasza żołądek, wysokie odkwasza) i słone (kiszona) i powiedzieć czy przełyk mniej boli i gardło też. Jeżeli bedzie bez zmian to nie miałeś niedokwasoty. Jeżeli poczujesz niewielką poprawe 20-30% to znaczy że kwasu jest za mało i można wtedy uznać że jesteś niedokwaszony, ale na cuda nie ma co liczyć bo masz przepukline. Jeżeli bedzie zerowa poprawa lub pogorszenie (większy ból) to znaczy że albo ilość kwasu jest za duża, albo prawidłowa z tym że boli bo masz przepukline i zmniejszenie kwasu zapewne i tak nic nie da i spowoduje niedokwasote i zrobi sie błędne koło, bo przy niedokwasocie też wszystko zaczyna wylatywać do góry.

DOKWASZANIE PRZED WSZYSTKIM KWAŚNYM I SŁONYM i GORZKIM, zioła to jakiś wał.

Ja też wogole nie mam zgagi, a zapalenie przełyku jest non stop. 

Ten przełyk za 3 lata do kontroli (żeby rak sie nie zrobił).

Wylecz jelita po to żeby mieć pewność że refluks nie jest przez nie.

Moim zdaniem operacja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Ale ja zakwaszam żołądek enzymami, wiec pici coli nie wiem czy mi pomoże, teraz na tydzień dwa odstawiam je i zobacze czy różnica będzie, jelita mam zdrowe bo robiłem kalprotektyne i miałem bardzo dobry wynik. Może za jakis cxAs ta colę spróbuje, ale to pic ta colę 3 dni w jakich ilościach? Ogólnie był taki moment po świętach jak popiłem i pojadłem ze na drugi dzień miałem zgagę po każdym beknięciu, ale to tylko jeden dzień po piciu, wtedy nic mnie nie bolało ttlko miałem zgagę jeden dzień właśnie, a na drugi dzień już zero zgagi ale znowu te bóle. ( piłem wiskhy z sokiem jabłkowym lub cola zera i jadłem tylko gotowane jedzenie) , tak wiec ciekawa sytuacja, może alkohol wpłynął na większa ilość kwasu i była zgaga, ale dziwne ze bóle wtedy zniknęły, co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Gość Karol napisał:

Ale ja zakwaszam żołądek enzymami, wiec pici coli nie wiem czy mi pomoże, teraz na tydzień dwa odstawiam je i zobacze czy różnica będzie, jelita mam zdrowe bo robiłem kalprotektyne i miałem bardzo dobry wynik. Może za jakis cxAs ta colę spróbuje, ale to pic ta colę 3 dni w jakich ilościach? Ogólnie był taki moment po świętach jak popiłem i pojadłem ze na drugi dzień miałem zgagę po każdym beknięciu, ale to tylko jeden dzień po piciu, wtedy nic mnie nie bolało ttlko miałem zgagę jeden dzień właśnie, a na drugi dzień już zero zgagi ale znowu te bóle. ( piłem wiskhy z sokiem jabłkowym lub cola zera i jadłem tylko gotowane jedzenie) , tak wiec ciekawa sytuacja, może alkohol wpłynął na większa ilość kwasu i była zgaga, ale dziwne ze bóle wtedy zniknęły, co o tym myślisz?

Flaszke dziennie 1,5 l - 2 l , i kiszoną. Z tym że to ma gaz, trzeba sie go pozbyć. Ocet byłby lepszy (droższy, ale można samemu zrobić wtedy taniocha, z tym że to sie czeka z 2 tyg ?, to sie jakoś robiło że jabłka sie wrzuca do jakiegoś wiadra i zostawia - nie pamietam), jak masz dostęp na już to ocet chlej do każdego posiłku 1\4 szklanki razem z żarciem (śmiało bo masz zdrowy żołądek), pomiędzy posiłkami też ze dwa łyki. Jak ci to zaszkodzi (zwiększy objawy) to znaczy że nie masz niedokwasoty, tylko ilość kwasu trzeba raczej zmniejszyć. Wtedy wracasz do IPP, walisz dawke uderzeniową przez 3 dni 2 x 40 mg esomeprazolu (np emanere), potem z 5 dni 2 x 20 mg, i potem już do końca 20 mg dziennie, najlepiej jakiegoś słabego prazolu (nie esomeprazolu bo najmocniejszy) tylko np pantoprazol (to słabe, np nolpaza) 20 mg non stop już cały czas. Po dłuższym braniu (np 2-3 miesiące) dochodzi ponownie do niedokwasoty (wiem to po sobie). Można wtedy czasem brać a czasem nie. Trzeba schodzic stopniowo, bo jak nagle odstawisz po długim ćpaniu tego to bedizesz produkował jeszcze więcej kwasu niz przed braniem.

I potem po 3 miesiącach spokoju być może znowu błędne koło i bedzie trzeba oceniać czy kwasu za mało czy za dużo.

Ale u ciebie moim zdaniem operacja, bo taka zabawa jak powyżej to nie do wytrzymania. Ale na razie próbuj, daj sobie z 4-5 miesięcy.

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Wiesz co, ogólnie boje się brać ipp bo długo dokwaszalem sobie żołądek tymi enzymami a ipp znowu zabierze mi kwas i będzie ból. A co do zabiegu, to myślisz ze po takim zabiegu będzie lepiej? Będę mógł dslej grać w piłkę nożna? Czy to już gwóźdź so trumny i emerytura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, Gość Karol napisał:

Wiesz co, ogólnie boje się brać ipp bo długo dokwaszalem sobie żołądek tymi enzymami a ipp znowu zabierze mi kwas i będzie ból. A co do zabiegu, to myślisz ze po takim zabiegu będzie lepiej? Będę mógł dslej grać w piłkę nożna? Czy to już gwóźdź so trumny i emerytura

na razie nie wiemy czy wogole bedzie to IPP potrzebne, zobaczymy jak bedzie po coli\occie i kiszonej

Zresztą zamiast IPP możesz po każdym posiłku brać tzw "leki zobojętniające" (np Maloox w płynie (15 zł?) - bo tańszy niż w tabletkach mg do miligrama, miętowy ja to brałem) , ich efekt jest krótkotrwały (3 h) a jak ipp zatrzyma produkcje kwasu, to niekiedy trzeba czekać wiele dni żeby wszystko na fulla ruszyło. W przypadku tych zobojętniających tak nie jest, bo to tylko zobojętnia, a nie zmniejsza produkowanej ilości. Czyli nic nie bedzie sie musiało "wznawiać". Po prostu odstawiasz Maaloxa i masz tyle kwasu ile miałeś kilka godzin wczesniej. Zresztą soda oczyszczona zadziała podobnie jak malox - zobojętniająco, wiem bo brałem (opakowanie w biedronce 99 gr - śmiech na sali). Mała płaska łyżka sody do letniej wody (pół szklanki) i jak boli gardło (ew przełyk) to spróbój to wypić i pacz co sie dzieje (to też może dać ci odpowiedź czy kwasu za dużo czy za mało). Z tym że to 5 dni z 5 razy dziennie i potem przerwa musi być (bo niby podrażnia żołądek jak sie wali non stop). Jak wypijesz sode przed posiłkiem to bedzie słabe trawienie. 

dziadek na filmie który linkowałem z 3 miechy temu mówił o sodzie że zobojętnia kwas

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karol

Będę próbował, narazie odstawię enzymy bo może już za mocno dokwaszony ten żołądek tak jak mówisz, później będę kombinował dalej. A słuchaj a ewentualny zabieg, jak myślisz, po takim zabiegu wrócę do sprawności i uprawiania sportu? 2-3x w tygodniu trening plus weekend mecz, nie chcialbyM Z tego zrezygnować, po takim zabiegu pewnie trzeba już całe życie trzymać dietę, pic alkohol rzadko itd tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...