Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leczona
W dniu 29.09.2018 o 10:32, Gość operowany napisał:

Lekarze zawsze odradzają zabieg ale skoro dieta i leki nie pomagają to na co czekać? Na raka przełyku?Prawidłowo przeprowadzony zabieg pomoże a jeżeli nawet w 100% nie znikną objawy to będą zminimalizowane do minimum.Na pewno po zabiegu jest lepsze życie bez porównania niż ciągle zgaga,cofanie ,bóle zamostkowe i masa innych problemów.A większość ludzi odstawia leki bo nie są już potrzebne.Ja mialem nissena około 5 lat temu i jestem zadowolony.Zgagi nie mam nie ulewa sie i leków nie biorę jem wszystko na co mam ochote a mialem przepuklinę i masę objawow

Witam moze Pan opisac jak wygladal zabieg i kto Pana operował??? proszę o odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dora

Czy ktoś wie gdzie można w Krakowie zrobić operację przepukliny przełyku? Jakie są skutki takiej operacji, męczę się już od kilku lat z dolegliwościami, jest coraz gorzej, byłam u trzech gastrologów, pierwszy wyleczył helikobacter ale nie stwierdził przepukliny tylko refluks (do tego zastosował mi taką dawkę leczenia przez kilka miesięcy nie mogłam dojść do siebie wykręcało mi całe wnętrzności, bolały mnie jelita, dostałam jakiś dziwnych dreszczy i gorączki), drugi również refluks, dopiero trzeci lekarz mi powiedział, że mam przepuklinę przełyku i był zdziwiony, że tamci wcześniej nie widzieli. Mam dużo dolegliwości, bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, zgaga, gazy, osłabienie, w nocy budzę się i często zmieniam pozycję z powodu bólu żołądka, drętwienie pomiędzy łopatkami, często boli mnie przełyk, czuję gulę w gardle, nie mogę jeść już coraz więcej rzeczy, nie piję alkoholu, nie mogę pić kawy, regularnie biegam. Te dolegliwości są coraz częściej. Mam 42 lata i dwójkę dzieci, martwię się jak tu dalej żyć, nie chcę skończyć z rakiem przełyku. Leki biorę ale mało to pomaga, wcześniej działały teraz już mniej. Czy ktoś z Państwa może cokolwiek podpowiedzieć lub miał podobne objawy? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, mój lekarz nie bardzo chce słuchać o operacji a ja nie wyobrażam sobie tak dłużej funkcjonować. Czy znowu zmieniać lekarza i starać się o operację? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Meg

Dora przerabiam to co ty. Już doszło do tego ze pakowali we mnie tyle leków ze dostałam ostrej reakcji alergicznej. Byłam o osteopaty 2 razy i

musze przyznać ze jest lepiej ( nie idealnie ). Leków z powodu alergii od tygodnia nie biorę. Idzie jakoś wytrzymać ale kurde ma być dobrze a nie jakoś. Gastroenterologów już 4 zmieniłam bo każdy tylko ipp by pompował tonami a prawda jest taka ze po ipp mijały tylko nudności a pojawiał się bol za mostkiem i bol żołądka. Idą święta a ja sobie nie wyobrażam siedzieć przy stole i patrzeć jak inni jedzą 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...