Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marvel77
11 godzin temu, Gość Sylwia27 napisał:

Jak Twoje badanie? 

Wyszła mi niewielka przepuklina rozworu przełykowego, która łatwo reponuje się (wraca na swoje miejsce) w pozycji stojącej. Dlatego planuje udać się do osteopaty, a póki co ćwiczę oddychanie przeponowe. Minął już z tydzień od kąd zacząłem ćwiczenia, jednak mam pracę która polega na wożeniu ręcznym i fioliowaniu palet, dlatego na efekty będe musiał dłużej poczekać. Chciałbym znaleźć inną pracę ale obecnie nadal jest ciężko a musze za coś żyć. Wracając jednak do moich ćwiczeń, to początkowo nic nie działało i wątpiłem w to, jednak patrząc na komentarze pod filmem nt ćwiczeń który był tu kiedyś wysyłany wierzyłem nadal że to musi działać i dzisiaj jeśli czuje kwaśność w ustach to jedynie po nocy, uszy już mnie nie bolą, a przepuklina nie uciska aż tak za mostkiem. Będę ćwiczył cały czas byle tylko być zdrowym. Skoro przepuklina jest niewielka to znaczy że można to jeszcze odwrócić. Nawet głos mi się poprawił. Było tak że miałem chrypke i ledwo mówiłem, zdarzały się nawet bezgłosy a dzisiaj głos mam lekko zmieniony jedynie po nocy. Na bieżąco będe informował jak postępy. Mam nadzieje że się uda i więcej osób pójdzie tą drogą, bo operacja to nigdy nic pewnego, a po przecięciu nerwu błędnego może być jeszcze gorzej. Trzymajcie sie ! 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
14 godzin temu, Gość Ania napisał:

Podczas operacji przecina się nerw błędny?

Nie przecina się bo to byłaby tragedia. Jednak przez przypadek może dojść do czegoś takiego i można mieć konsekwencje takie że refluks i tak zostanie i problemy z połykaniem albo żółć będzie się wlewała do żołądka bo odźwiernik się nie będzie domykal i żołądek będzie ciągle bolal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pabło 1966

Czy jest tu ktoś z refluksem lpr ... ph metria impedancja pokazały refluks gazowy słabokwaśny .. czy ktoś operował taki refluks ??  Jesli tak to gdzie i z jakim skutkiem ...Proszę o pomoc ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Żeby zbadac jeszcze przepukline to myślę,  że jedynym badaniem poza gastroskopia jest rtg z kontrastem. Na razie natomiast powinieneś skupić się na hp i zapaleniu zoladka. Powinieneś szybko po leczeniu poczuć się lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość oli

@chory89

Jak tam wyniki twoich sierpniowych badań? Jest z czym iść do profesorka?

Ja się wybieram na ph-metrie we wrześniu, a zaraz potem na konsultacje. Po zabiegu zgaga i cofanie treści pokarmowej minęły. Niestety nasiliły się objawy krtaniowo-gardłowe, których wcześniej nie odczuwałem za bardzo (może dzięki lekom).  Obstawiam, że wyjdzie gazowy refluks o odczynie kwaśnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

Jak macie niewielka przepuklinę to idźcie do osteopaty, podobno u niektórych pomoglo-tak piszą ludzie na FB na takiej jednej grupie. Operacja to zawsze operacja, nie dość że objawy wracają po latach to jeszcze jest ryzyko powikłań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość osemawin
Dzień dobry, Dostałam wynik wycinków w gastroskopii. Czy powinnam sie martwić? Jak to sie leczy? Linia Z nieco nieregularna z pojedyncza drobna nadzerka. Przelyk: H. Rozpoznanie histopatologiczne: W wycinkach śluzówka typu żołądkowego z miernym ( ) naciskiem zapalnym. Nie znaleziono helicobacter pylori. W wyniku gastroskopii: obecne cechy niewielkiej przepukliny rozworu przełykowego przepony lub niewielkiej niedomogi wpustu. Przelyk bez zmian. Linia Z 38cm od siekaczy nieco nieregularna z pojedyczna drobna nadzerka( pobrano wycinki). Test urazowy ujemny. Żołądek bez zmian. Co mam robić? Tabletek ipp nie biorę bo nie mam objawow, lekarz powiedział, ze stosowanie ich na dłuższa metę jest szkodliwe. Czy to zapalenie tylko lekami sie leczy czy tez można wdrożyć leczenie operacyjne? 

Refluks sie pojawił ok.3 lat temu, zdiagnozowany został rok temu i brałam wtedy przez miesiac ipp, ale po odstawieniu dolegliwosci powrócily. 

Szczerze mówiąć boje sie powikłan w przyszlości a także nie chce być skazana na leki do końca zycia. Czy moj przypadek kwalifikuje sie do operacji? Czy dr Tarnowski w Warszawie wykonuje operacje metodoa laparoskopowa na NFZ? Czy lepiej prywatnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość osemawin
Rozpoznanie w gastroskopii: Nadzerkowe zapalenie przelyku st. A wg LA

Proszę o pomoc, nie wiem co mam z tym robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...