Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia27
Godzinę temu, Gość Marvel77 napisał:

Jestem po RTG z barytem. Przepuklina podobno nieduża, zaraz odbieram wynik. Pozostaje mi zatem ćwiczyć póki co, może jak nieduża to się cofnie jak u niektórych sportowców. Zapisze się do osteopaty może coś pomoze

Ile czekałeś na rtg? Czy byłeś na nfz czy prywatnie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
40 minut temu, Gość Sylwia27 napisał:

Ile czekałeś na rtg? Czy byłeś na nfz czy prywatnie? 

W piątek zadzwoniłem, dzisiaj już jestem po. Byłem prywatnie w szpitalu Jana Pawłą II w Krakowie. Cena 105 zł 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia27
Godzinę temu, Gość Marvel77 napisał:

W piątek zadzwoniłem, dzisiaj już jestem po. Byłem prywatnie w szpitalu Jana Pawłą II w Krakowie. Cena 105 zł 😉

Ooo to mało sama poszukam i wolę zapłacić niż czekać latami😜czy to zastąpi gastroskopię bo 2raz chyba nie przeżyje tego 🤐

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia27
W dniu 5.07.2020 o 15:14, PannaNerwica napisał:

Nerwica jest teraz taka powszechna, że ludziom się wszystko z nią kojarzy... Zwłaszcza kiedy objawy są mało typowe lub nakładają się na siebie. Ja wolałabym być "tylko" wariatem ale ze szczelnym żołądkiem XD

Od nerwicy mam wiecznie napięte i bolące mięśnie w całym ciele i tak mnie wysztywnia jak patyk, a po prochach miałam efekt mega czilautu. I teraz po tym odstawieniu prochów znowu mam taki "paraliż" + teraz doszły mi te jazdy z żołądkiem.

Zbadam się jeszcze raz, tak na zaś... Wolę prochy na głowę, po których czuję się w miarę "normalnie", niż IPP, po których w ciągu czterech godzin po posiłku nie jestem w stanie strawić 100 gram chudej ryby w wodzie, ehh.

Jak mam napad lękowy, to czuję, że od razu leci mi kwas na krtań i mam chrypę - może prochy na nerwicę pomogą mi ustabilizować te problemy z żołądkiem. 

Myślę, że w niektórych przypadkach takie połączone leczenie, o którym pisał Tarnowski, może być kluczem do lepszego samopoczucia (przynajmniej u mnie, tak myślę). 

Ja np. Ryby nie jem po niej miałam 2ataki i to takie miesięczne że podziękuję teraz.. A IPP coś tam daje i do tego leki na cofanie treści i szybsze opróżnienie żołądka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
2 godziny temu, Gość Sylwia27 napisał:

Ooo to mało sama poszukam i wolę zapłacić niż czekać latami😜czy to zastąpi gastroskopię bo 2raz chyba nie przeżyje tego 🤐

Jeśli chcesz wykryć samą przepukline to myśle że tak 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.07.2020 o 06:30, Gość Kamil27 napisał:

Cześć. Mówiłem, ze wrócę wiec jestem po operacji przepukliny, troche obolaly ale daje radę! Podobno wszystko dobrze poszło, pozdrawiam. 

Witam wszystkich.Kamil27 gdzie miałeś robiona operacje ja miałem mieć w Knurowie w maju ale mi termin przepadł z powodu pandemii pisałem do prof.ale cisza.Mam przepuklinę 4,5 cm. i nadżerki w przełyku.Nie wiem co robić na lekach w miarę funkcjonuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia27
20 godzin temu, Gość Marvel77 napisał:

Jeśli chcesz wykryć samą przepukline to myśle że tak 😉

Przepuklinę mam już wykryta duża tylko nie chce tej rury i szukam innych rozwiązań żeby sprawdzić czy jeszcze większą nie jest i czy coś dodatkowego nie doszło 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania

Hej wszystkim!

Jestem tu nowa , również mam przepuklinę i refluks. Ostatnio miałam konsultacje on-line z profesorem Dzielickim i mam pytanie czy orientuje się ktoś może po jakim czasie przysyła skierowanie do szpitala na maila?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gość Ania napisał:

Hej wszystkim!

Jestem tu nowa , również mam przepuklinę i refluks. Ostatnio miałam konsultacje on-line z profesorem Dzielickim i mam pytanie czy orientuje się ktoś może po jakim czasie przysyła skierowanie do szpitala na maila?

rozmawiamy z Dublinem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość oli
W dniu 14.07.2020 o 12:25, Gość Ania napisał:

Hej wszystkim!

Zależy jak się profesorowi o tym przypomni. Czasami kilka tygodni się czeka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam rzadko tu zaglądam ale moje dolegliwości z przepukliną znacznie się zmniejszyły do tego stopnia żę praktycznie jej nie odczuwam (odpukać niech tak zostanie)nie biorę żadnych już leków ani nie stosuje diety a było na tyle źle że nie mogłem doczekać się operacji którą około 1 miesiąca przed odwołałem...

oczewiście jak coś zjemm mega ciężkiego na chwile sie przypomni ale na chwilę

Życze wam żebyście dali sobie trochę czasu nie spinali się za bardzo obserwowali swój organizmy może jest coś co sprawia że poczujecie się lepiej ( ja mam takie sytuację ) a na operację  będzie jeszcze czas zwłaszcza jeśli jesteście młodymi ludźmi..

z ciekawości może i bym zrobił kontrolne gastroskopie ale mega nie lubie tego badania więc narazie olewam

zaglądnę za jakiś czas tu ponownie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

U mnie za to refluks się pogłębia. Jest na tyle źle, że zaczął parować mi do uszu i mam krótkie sekundowe bardzo mocne bóle w obu uszach, do tego gardło całe czerwone i momentami piecze. Stosuje ćwiczenia na tą przepukline z myślą że może to minie. Boje sie operacji szczególnie gdy myślę o tym że zmienia anatomię oraz że można przestać połykać. Dramat. Mógłbym mieć linxa z moją przepukliną ale po co, w Polsce jak zwykle ciemnogród...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
5 godzin temu, MarcinnM napisał:

witam rzadko tu zaglądam ale moje dolegliwości z przepukliną znacznie się zmniejszyły do tego stopnia żę praktycznie jej nie odczuwam (odpukać niech tak zostanie)nie biorę żadnych już leków ani nie stosuje diety a było na tyle źle że nie mogłem doczekać się operacji którą około 1 miesiąca przed odwołałem...

oczewiście jak coś zjemm mega ciężkiego na chwile sie przypomni ale na chwilę

Życze wam żebyście dali sobie trochę czasu nie spinali się za bardzo obserwowali swój organizmy może jest coś co sprawia że poczujecie się lepiej ( ja mam takie sytuację ) a na operację  będzie jeszcze czas zwłaszcza jeśli jesteście młodymi ludźmi..

z ciekawości może i bym zrobił kontrolne gastroskopie ale mega nie lubie tego badania więc narazie olewam

zaglądnę za jakiś czas tu ponownie 🙂

a jakie miałeś objawy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marvel77 mozesz mi napisac czy ten kontrast  podawany przy rtg jest bardzo papowaty? Mam to badanie  po weekendzie  😉 Z gory dzieki!

Edytowane przez Johanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia27
W dniu 16.07.2020 o 16:02, Johanka napisał:

Marvel77 mozesz mi napisac czy ten kontrast  podawany przy rtg jest bardzo papowaty? Mam to badanie  po weekendzie  😉 Z gory dzieki!

Tutaj bardziej chodzi o kontrast takie niedobre coś do zwykłej wody i pijesz chyba 1litr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Ja dostałam mały kubeczek a plyn miał konsystencję gęstego jogurtu. Smaku juz nie pamiętam,  poza tym,  że nie byl smaczny...na pewno dasz rade:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

Nie jest papowaty, powiedziałbym że jest lekko gęsty jak już. Dają kubeczek do wypicia. Najpierw każą wziąć do ust, później układają w tej pozycji tendelenburga, następnie gościu mówi kiedy połknąć. Później na stojąco trzeba wziąć drugi raz ten płyn i połknąć wtedy jak gość Ci powie. W smaku nie było takie źle wg mnie ale ciężko określić smak, trochę dla mnie jak kreda do tablicy to smakuje, takie wapnowate.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Gość Marvel77 napisał:

Nie jest papowaty, powiedziałbym że jest lekko gęsty jak już. Dają kubeczek do wypicia. Najpierw każą wziąć do ust, później układają w tej pozycji tendelenburga, następnie gościu mówi kiedy połknąć. Później na stojąco trzeba wziąć drugi raz ten płyn i połknąć wtedy jak gość Ci powie. W smaku nie było takie źle wg mnie ale ciężko określić smak, trochę dla mnie jak kreda do tablicy to smakuje, takie wapnowate.

14 godzin temu, Gość Krysia napisał:

Ja dostałam mały kubeczek a plyn miał konsystencję gęstego jogurtu. Smaku juz nie pamiętam,  poza tym,  że nie byl smaczny...na pewno dasz rade:)

Dziekuje Wam za odpowiedzi. Mam nadzieje ze  ta papa przejdzie przez moj przelyk  ( zwlaszcza ta pozycja lezaca mnie napawa watpliwoscia). Ja mam podejrzenie achalazji- jeden z lepszych gastrologow w Krakowie tak podejrzewa. 27 lipca ide na konsultacje do chirurga gastroenterologa i zobaczę co on na moje badania.

Marvel w Kraku ponoc dobrze operuje tez dr Richter.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
2 godziny temu, Johanka napisał:

Dziekuje Wam za odpowiedzi. Mam nadzieje ze  ta papa przejdzie przez moj przelyk  ( zwlaszcza ta pozycja lezaca mnie napawa watpliwoscia). Ja mam podejrzenie achalazji- jeden z lepszych gastrologow w Krakowie tak podejrzewa. 27 lipca ide na konsultacje do chirurga gastroenterologa i zobaczę co on na moje badania.

Marvel w Kraku ponoc dobrze operuje tez dr Richter.

Na jakiej podstawie masz podejrzenie achalazji ? Z tego co wiem na RTG to wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

A z operacji narazie rezygnuje, przepuklina wyszła nieduża a objawy mam dopiero od kad przestałem ćwiczyć na siłowni czyli nic złego od tego czasu nie mogło się stać. Będę codziennie ćwiczył na przeponę. To mięsień jak każdy inny czyli można go odpowiednio zbudować a jak słyszę na FB jakie ludzie mają powikłania po tym tzn czkawka, problemy z połykaniem, jeden gościu nie może spać w pozycji leżącej bo go przełyk boli i tylko na siedząco może, i to jeszcze osoby ze zgaga które mają większe szanse po operacji. Czekam na osteopaty do którego bd się rejestrował a do tego czasu ćwiczę sam w domu. Trzeba próbować, ćwiczenia tego typu pomogły wielu osobom a u niektórych sportowców przepuklina się cofnęła. Mam niewielka więc sądzę że jest to możliwe. Będę dawał zna jeśli bd efekty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Gość Marvel77 napisał:

Na jakiej podstawie masz podejrzenie achalazji ? Z tego co wiem na RTG to wychodzi

Po moich objawach ale poki co to podejrzenie. Mam z rtg wrocic  do lekarza i jeszcze mam konsultacje w SU u chirurga ktory operuje przepukliny.Zobacze co jeszcze za badania każą mi dorobić i jaka  diagnoza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Gość Marvel77 napisał:

A z operacji narazie rezygnuje, przepuklina wyszła nieduża a objawy mam dopiero od kad przestałem ćwiczyć na siłowni czyli nic złego od tego czasu nie mogło się stać. Będę codziennie ćwiczył na przeponę. To mięsień jak każdy inny czyli można go odpowiednio zbudować a jak słyszę na FB jakie ludzie mają powikłania po tym tzn czkawka, problemy z połykaniem, jeden gościu nie może spać w pozycji leżącej bo go przełyk boli i tylko na siedząco może, i to jeszcze osoby ze zgaga które mają większe szanse po operacji. Czekam na osteopaty do którego bd się rejestrował a do tego czasu ćwiczę sam w domu. Trzeba próbować, ćwiczenia tego typu pomogły wielu osobom a u niektórych sportowców przepuklina się cofnęła. Mam niewielka więc sądzę że jest to możliwe. Będę dawał zna jeśli bd efekty

Ja tez sie  do operacji nie palę. Zobaczę co powychodzi w reszcie badan. Mam nadzieję , że trafilam w końcu na dobrego gastro. Z chirurgiem chce tak czy siak skonsultowac skoro wizyta na nfz to nic nie tracę. Jestem ciekawa co powie.

Edytowane przez Johanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia27

Jak Twoje badanie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...