Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PannaNerwica napisał:

Ten chirurg, który mi robił gastro niestety o niczym mi nie powiedział... wogóle był bardzo mało kontaktowy i raczej niemiły. Takie wrażenie odniosłam, bo odpowiadał tylko: "tak" lub "nie" i to wszystko. A jak go nie zapytałam o coś, to mi sam nie powiedział i nie wytłumaczył. Byłam taka zestresowana i miałam napad paniki podczas badania, że go nie zapytałam, co mam robić po badaniu, a on mnie nie poinstruował i później bardzo cierpiałam... 😞

Jak tylko korona puści, to zaraz wracam na psychoterapię, bo czuję, że jeszcze trochę i się rozpadnę psychicznie. A z tym refluksem przecież trzeba będzie już jakoś żyć do końca życia. 

To polecam tego u ktorego ja bylam w Klinice Krakowskiej . Jak cos to Ci dam namiary , lekarz przespokojny i sympatyczny , do tego pielegniarki tez fajne. A to wazne w takim badaniu bo jest ono mega stresujace  wiec  dobrze, zeby chociaz ekipa ktora je robi byla ok.

Wlasnie tez chyba bede musiala skorzystac z terapii. Jestem mega zdolowana ta sytuacja . Nie wiem tylko jakie moga byc terminy na terapie. Mozliwe ze bardzo dlugie 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia27
W dniu 25.06.2020 o 19:47, chory89 napisał:

ja miałem chyba raz ! coś tak wyczułem, ale w gastro było czysto

Ja mam nadżerke w żołądku wyniki z biobsji wyszły ok ale to było 2lata temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gość Sylwia27 napisał:

Ja mam nadżerke w żołądku wyniki z biobsji wyszły ok ale to było 2lata temu

Nadal masz ten klopot z przelykaniem? Czy moze cos Ci mija?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.06.2020 o 17:46, Johanka napisał:

To polecam tego u ktorego ja bylam w Klinice Krakowskiej . Jak cos to Ci dam namiary , lekarz przespokojny i sympatyczny , do tego pielegniarki tez fajne. A to wazne w takim badaniu bo jest ono mega stresujace  wiec  dobrze, zeby chociaz ekipa ktora je robi byla ok.

Wlasnie tez chyba bede musiala skorzystac z terapii. Jestem mega zdolowana ta sytuacja . Nie wiem tylko jakie moga byc terminy na terapie. Mozliwe ze bardzo dlugie 😕

Dzięki Johanko! Muszę się jeszcze zastanowić, bo chyba kolejne gastro zrobię sobie przez nos... Mam te ataki paniki i wtedy muszę mieć wolną gębę xd 

No na NFZ, to słyszałam, że może być i 7 miesięcy czekania na terapię... Dotychczas chodziłam prywatnie, ale chyba spróbuję się dostać w kolejkę na NFZ. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PannaNerwica Jesli lepiej zniesiesz gastro przez nos to nie ma sie co zastanawiac. Ja nigdy takiego nie mialam , nie wiem jakbym zareagowala 😄 Tez mozliwe ,ze na poczatku wpadlabym w panike  bo to nowosc a poza tym ostatnio mam mega duzo wkrętów i lęków.  Poki co sie ciesze ,ze  gastro za mna.

Zapisalam sie  do psychiatry zeby wziac skierowanie na terapie. Niestety bez skierowania sie nie da rady dostac  .

Edytowane przez Johanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

Jestem bardzo wdzięczny choremu. Piję od 3dni cole zero i żołądek przestał całkiem boleć ! Widocznie odźwiernik zaczął się domykac. 

Johanka dzwoniłem do Limanowej ale aparat RTG nadal w naprawie i nie wiedzą kiedy będzie sprawny 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Morth

Witam szukam jakiegoś dobrego,summiennego gastroenterologa w Warszawie poratujcie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Gość Marvel77 napisał:

Jestem bardzo wdzięczny choremu. Piję od 3dni cole zero i żołądek przestał całkiem boleć ! Widocznie odźwiernik zaczął się domykac. 

Johanka dzwoniłem do Limanowej ale aparat RTG nadal w naprawie i nie wiedzą kiedy będzie sprawny 😕

Czyli nie spiesza sie.

Co ta cola ma sprawiac a propos zoladka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Johanka napisał:

To chyba na zakwaszanie żołądka, gdzieś tak na 30 stronie tego wątku chory prowadził terapię Alicji odgazowaną colą zero. Tam masz opisane szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
15 godzin temu, Johanka napisał:

Czyli nie spiesza sie.

Cola ma bardzo niskie pH, a żeby zamknął się odźwiernik trzeba zakwaszac zoladek. Jadłem kapustę kiszoną, na chwilę pomogła ale za jakiś czas ból wracał, bo kapusta ma pH 4, natomiast cola 2.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krysia

Jeśli chodzi o gastrologow z Warszawy, to najlepszy moim zdaniem jest prof Reguła, a odwiedziłam ich wielu. Tylko uprzedzam, że na wizyte trzeba czekać nawet parę miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.06.2020 o 21:07, PannaNerwica napisał:

To chyba na zakwaszanie żołądka, gdzieś tak na 30 stronie tego wątku chory prowadził terapię Alicji odgazowaną colą zero. Tam masz opisane szczegóły.

Dziekuje , poczytalam  sobie wczoraj 🙂 Jak sie czujesz? Czy po Dexilancie masz tez suchosc w ustach?

W dniu 30.06.2020 o 10:06, Gość Marvel77 napisał:

Cola ma bardzo niskie pH, a żeby zamknął się odźwiernik trzeba zakwaszac zoladek. Jadłem kapustę kiszoną, na chwilę pomogła ale za jakiś czas ból wracał, bo kapusta ma pH 4, natomiast cola 2.5

Dobrze ,ze pomaga. Nawet nie wiedzialam, ze  cola ma takie wlasciwosci .

Powiem Wam ,ze strasznie siadlam psychicznie. Mialam wczoraj wizyte u psycho, dostalam skierowanie na terapie i teraz musze podzwonic gdzie sa jakies terminy w miare.

Mecze sie  coraz bardziej z tym jedzeniem. Caly dzien sie kreci w  okol tego  bo  nawet jak nie jem to juz sie denerwuje ,ze  bede musiala i jak to jedzenie wyglada. Zapychalo mnie wczoraj wszystko , nawet woda.

Nie chce mi sie z lozka wstawac i znow dnia zaczynac.

Znacie jakiegos dobrego gastro w Krakowie? Ja bylam u dwoch i obydwaj  malo zainteresowani pacjentem, byle  zapisac  tablety i zbyc.

Edytowane przez Johanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Johanka napisał:

Czy po Dexilancie masz tez suchosc w ustach?

Hej Johanko! Tak, mam cały czas sucho w ustach. Podejrzewam, że to refluks + nerwica. W sumie może być i od Dexilantu. Zanim padł mi żołądek i miałam 'tylko' nerwicę, to też często czułam taką suchość w buzi w stresujących sytuacjach, czyli dla mnie przez 80% dnia xd

Ale teraz to mam mega pustynię, popijam sobie co chwilę wodę bardzo małymi łyczkami, bo czuję jakbym wogóle nie miała śliny w ustach.

Psychicznie jestem wycieńczona, nie mogę się uporać z myślami, że to już tak będzie wyglądać moje życie. Gardło rano mam przepalone, tylko jak śpię na siedząco w fotelu, to nie mam porannej chrypy. Na mnie ta "wysoka poduszka", o której piszą wszyscy lekarze, wogóle nie działa - próbowałam już każdej półleżącej wysokości i dopiero w pozycji 90-100% siedzącej czuję ulgę z gardłem i krtanią. Minusem jest to, że po takiej nocy na siedząco strasznie boli mnie kark i mam migrenę. 

Nie chce mi sie z lozka wstawac i znow dnia zaczynac.

Też tak mam, wstaję ze dwie, trzy godziny zanim stanę na nogi... Siedzę w łóżku/fotelu i tylko patrzę bezmyślnie przez okno na dachy domów. 

Ośrodek zdrowia mi zamknęli (kwarantanna) i nie mam na razie jak się dostać do rodzinnego/psychiatry po prochy i skierowanie. 

Znacie jakiegos dobrego gastro w Krakowie? Ja bylam u dwoch i obydwaj  malo zainteresowani pacjentem, byle  zapisac  tablety i zbyc.

Ja znam mojego "Wujaszka" do którego chodzę, podobno bardzo dobry gastrolog. Mnie przepisuje prochy, ale gadał już ze mną o operacji i powiedział, że w moim przypadku to nie jest w tym momencie wskazane. Ale sam temat fundoplikacji jest mu znany i wygląda na kumatego gościa, dużo mi tłumaczy na wizycie i nie zlewa mnie. Gdybyś chciała Johanko, to mogę Ci przesłać na niego namiary. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, PannaNerwica napisał:

Hej Johanko! Tak, mam cały czas sucho w ustach. Podejrzewam, że to refluks + nerwica. W sumie może być i od Dexilantu. Zanim padł mi żołądek i miałam 'tylko' nerwicę, to też często czułam taką suchość w buzi w stresujących sytuacjach, czyli dla mnie przez 80% dnia xd

Ale teraz to mam mega pustynię, popijam sobie co chwilę wodę bardzo małymi łyczkami, bo czuję jakbym wogóle nie miała śliny w ustach.

Psychicznie jestem wycieńczona, nie mogę się uporać z myślami, że to już tak będzie wyglądać moje życie. Gardło rano mam przepalone, tylko jak śpię na siedząco w fotelu, to nie mam porannej chrypy. Na mnie ta "wysoka poduszka", o której piszą wszyscy lekarze, wogóle nie działa - próbowałam już każdej półleżącej wysokości i dopiero w pozycji 90-100% siedzącej czuję ulgę z gardłem i krtanią. Minusem jest to, że po takiej nocy na siedząco strasznie boli mnie kark i mam migrenę. 

Też tak mam, wstaję ze dwie, trzy godziny zanim stanę na nogi... Siedzę w łóżku/fotelu i tylko patrzę bezmyślnie przez okno na dachy domów. 

Ośrodek zdrowia mi zamknęli (kwarantanna) i nie mam na razie jak się dostać do rodzinnego/psychiatry po prochy i skierowanie. 

Ja znam mojego "Wujaszka" do którego chodzę, podobno bardzo dobry gastrolog. Mnie przepisuje prochy, ale gadał już ze mną o operacji i powiedział, że w moim przypadku to nie jest w tym momencie wskazane. Ale sam temat fundoplikacji jest mu znany i wygląda na kumatego gościa, dużo mi tłumaczy na wizycie i nie zlewa mnie. Gdybyś chciała Johanko, to mogę Ci przesłać na niego namiary. 

Bardzo bede wdzieczna  na namiar na tego lekarza do ktorego chodzisz. Bo ja juz nie wiem gdzie sie udac. Ogolna stwierdzila, ze to nie jest wielka przepuklina , ludzie z takimi zyja i biora leki i jest dobrze. No ale ja sie zle po Dexilancie czulam , dala ipp po ktorym  mi sie we lbie kreci. Wiec moze te leki nie sa dla mnie. I moze ja akurat ich brac nie moge.  Zawsze mialam klopot z lekarstwami bo mam jakas nadwrazliwosc i czesto  bardzo  zle sie po lekarstwach czuje. Biore tylko alugastrin i Iberogast.

Tez sobie nie wyobrazam  tego, zebym miala sie tak meczyc do konca zycia 😞 Bede miala depreche jak nic.

Mam ostatnio drapanie w gardle , rano i wieczorem i chyba to jest od refluksu. Tak mnie momentami pali. Czekam jeszcze na tego chirurga zeby dal skierowanie na manometrie czy  rtg z barytem. Wizyte mam w przyszlym tygodniu.

Edytowane przez Johanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marvel77 znalazlam jeszcze rtg z barytem w szpitalu Jana Pawla. ZA 105 zl , terminy z dnia na dzien tylko musisz miec skierowanie. N a NFZ tez robia ale skierowanie w tedy musisz miec od nich albo od przychodni ktore z nimi wspolpracuja. Ja pojde   ze skierowaniem  od chirurga. 

Edytowane przez Johanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Johanka napisał:

Bardzo bede wdzieczna  na namiar na tego lekarza do ktorego chodzisz. Bo ja juz nie wiem gdzie sie udac. Ogolna stwierdzila, ze to nie jest wielka przepuklina , ludzie z takimi zyja i biora leki i jest dobrze. No ale ja sie zle po Dexilancie czulam , dala ipp po ktorym  mi sie we lbie kreci. Wiec moze te leki nie sa dla mnie. I moze ja akurat ich brac nie moge.  Zawsze mialam klopot z lekarstwami bo mam jakas nadwrazliwosc i czesto  bardzo  zle sie po lekarstwach czuje. Biore tylko alugastrin i Iberogast.

Namiary na tego gastrologa są TUTAJ. Ja do niego chodzę prywatnie, ale przyjmuje też na NFZ w szpitalu Dietla (potrzebne jest skierowanie od ogólnego). Może Ci coś sensownego doradzi. 

Z rozmowy z nim wywnioskowałam, że im bardziej nieznośna ta przepuklina, tym bardziej opłaca się położyć pod nóż. A Tobie to strasznie utrudnia życie, więc pewnie nie będzie Cię za ostro odwodził od operacji. 

Godzinę temu, Johanka napisał:

Mam ostatnio drapanie w gardle , rano i wieczorem i chyba to jest od refluksu. Tak mnie momentami pali. 

To kolejny objaw refluksu i tej przepukliny... Ja też mam takie objawy, najsilniej rano, ale koło 19:00 też mi się tak dzieje. W przełyku nic nie czuję, ale gardło i krtań mnie bolą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
8 minut temu, Johanka napisał:

Marvel77 znalazlam jeszcze rtg z barytem w szpitalu Jana Pawla. ZA 105 zl , terminy z dnia na dzien tylko musisz miec skierowanie. N a NFZ tez robia ale skierowanie w tedy musisz miec od nich albo od przychodni ktore z nimi wspolpracuja. Ja pojde   ze skierowaniem  od chirurga. 

A dzwoniłaś tam już ? Bo mi się wydaje że dzwoniłem, ale albo nie robią jeszcze albo wgl, nie pamiętam, daj znać jak będziesz coś wiedziała ;) albo zadzwoń i daj mi jak najszybciej znać bo mi na tym zależy żeby jak najszybciej zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, PannaNerwica napisał:

Namiary na tego gastrologa są TUTAJ. Ja do niego chodzę prywatnie, ale przyjmuje też na NFZ w szpitalu Dietla (potrzebne jest skierowanie od ogólnego). Może Ci coś sensownego doradzi. 

Z rozmowy z nim wywnioskowałam, że im bardziej nieznośna ta przepuklina, tym bardziej opłaca się położyć pod nóż. A Tobie to strasznie utrudnia życie, więc pewnie nie będzie Cię za ostro odwodził od operacji. 

To kolejny objaw refluksu i tej przepukliny... Ja też mam takie objawy, najsilniej rano, ale koło 19:00 też mi się tak dzieje. W przełyku nic nie czuję, ale gardło i krtań mnie bolą. 

Super , bardzo Ci dziekuje ! Mam skierowanie na cito od ogolnej bo ja do tej pory tez bylam prywatnie ale niestety trafilam jak kula w plot. Tylko teraz gdzie ta operacje zrobic? Zeby ewentualnie mial kto poprawic pozniej. Sprobuje sie dostac na NFZ  bo szczerze juz nie mam za wiele kasy , zwlaszcza ze stracilam stala prace przez wirusa 🙁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Gość Marvel77 napisał:

A dzwoniłaś tam już ? Bo mi się wydaje że dzwoniłem, ale albo nie robią jeszcze albo wgl, nie pamiętam, daj znać jak będziesz coś wiedziała 😉 albo zadzwoń i daj mi jak najszybciej znać bo mi na tym zależy żeby jak najszybciej zrobić

Dzwonilam i jakbym miala skierowanie to moglabym juz jutro isc na badanie. Dam Ci numer  bezposredni. 126142306  to jest do lekarza z ktorym umawiasz sie juz bezposrednio na badanie. Napisz  na jaki termin udalo Ci sie dostac 🙂

Edytowane przez Johanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze sie martwie , ze operacja np niewiele pomoze i tak juz zostanie. Bede sie   zywila  chyba dojelitowo wtedy bo tradycyjnie sie nie  bedzie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Johanka napisał:

Tylko teraz gdzie ta operacje zrobic? Zeby ewentualnie mial kto poprawic pozniej.  

To może jak zdecydujesz się na wizytę u Wujaszka, to podpytaj go, czy poleca jakiegoś chirurga, co myśli o operacji u np. Dzielickiego. 

Wiesz, tak sobie latałam po profilach różnych doświadczonych chirurgów, którzy z powodzeniem operują prp i każdy jest stary XD Nie każdy ma wiek Dziadka, ale to nie są już młodzieniaszki.

Więc nie zamartwiaj się może poprawką, możliwe że ten zabieg starczy Ci na długo i nie będziesz musiała poprawiać w ciągu najbliższych 10 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, PannaNerwica napisał:

To może jak zdecydujesz się na wizytę u Wujaszka, to podpytaj go, czy poleca jakiegoś chirurga, co myśli o operacji u np. Dzielickiego. 

Wiesz, tak sobie latałam po profilach różnych doświadczonych chirurgów, którzy z powodzeniem operują prp i każdy jest stary XD Nie każdy ma wiek Dziadka, ale to nie są już młodzieniaszki.

Więc nie zamartwiaj się może poprawką, możliwe że ten zabieg starczy Ci na długo i nie będziesz musiała poprawiać w ciągu najbliższych 10 lat. 

A powiedz mi jeszcze czy on na nfz przyjmuje jako gastrolog czy tylko robi gastroskopie? Bo  w szpitalu Dietla  widze ze nie maja  poradni tylko sama gastro robia. Widze ,ze prywatnie przyjmuje w Klinice Krakowskiej - tam gdzie mialam gastro 🙂

No nie wiadomo do kogo isc  bo wszyscy wiekowi. 🤨

Edytowane przez Johanka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Johanka napisał:

A powiedz mi jeszcze czy on na nfz przyjmuje jako gastrolog czy tylko robi gastroskopie? Bo  w szpitalu Dietla  widze ze nie maja  poradni tylko sama gastro robia.

Kuzynka mi mówiła, że była u niego na NFZ i wydawało mi się że właśnie była na wizycie, a nie na gastro. I że to było na Dietla. 

4 minuty temu, Johanka napisał:

No nie wiadomo do kogo isc  bo wszyscy wiekowi. 

Myślę, że jak po operacji będziesz trzymać zdrową dietę - bez kebsów, cebuli, gazowanego i nie będziesz rzucać 100 kg sztangi to fundo będzie trzymać, no te 10 lat przynajmniej...

Ludzie, którym wróciło w dużej mierze, nie dbali o siebie po operacji/ulegli sugestiom Dziadka, że teraz można śmigać bez konsekwencji jak przed przepukliną i śmigali aż im się mankiet poluzował i wrócił refluks lub wróciła przepuklina + refluks. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, PannaNerwica napisał:

Kuzynka mi mówiła, że była u niego na NFZ i wydawało mi się że właśnie była na wizycie, a nie na gastro. I że to było na Dietla. 

Myślę, że jak po operacji będziesz trzymać zdrową dietę - bez kebsów, cebuli, gazowanego i nie będziesz rzucać 100 kg sztangi to fundo będzie trzymać, no te 10 lat przynajmniej...

Ludzie, którym wróciło w dużej mierze, nie dbali o siebie po operacji/ulegli sugestiom Dziadka, że teraz można śmigać bez konsekwencji jak przed przepukliną i śmigali aż im się mankiet poluzował i wrócił refluks lub wróciła przepuklina + refluks. 

Ze sportow to ja tylko z kijkami chodzilam - mam zjechany kregoslup i tylko taki rodzaj aktywnosci mam dozwolony. Jesc tez raczej jem zdrowow bo mam IO wiec  dieta jest. Tylko pytanie na ile dobrze mnie zoperują ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...