Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mustafa 84

Kolego chory czy ty zastanawiasz sie.co piszesz? Proszę Cię zlituj sie i daj sobie na luz z tym komentowaniem bo nikomu to nie jest przydatne.Sam trenuje ponad 5 lat po toupecie i żyje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drogi Mustafo po roku Toupeta puścił mi szew przez co miałem wpust niewydolny już na 1 spotkaniu przed operacją profesor Dzielicki powiedział mi że pierwsza operacja jest taka iż zostawia więcej miejsca między szwami aby właśnie w takiej sytuacji ,, docisnąć '' jakby puścilo i wpust był niewydolny robiąc właśnie Nissena. I wtedy na gastroskopii wyszło mi właśnie że mam niewydolny ten wpust przez co profesor kazał poczekać jeszcze ale znowu zaczęły się bóle w klatce piersiowej i trudności oddychaniem. I po chyba 2 miesiącach zrobił mi Nissena. Po którym znowu wszystko jest idealnie głównie chodziło mi o te trudności z oddychaniem, praca fizyczną bieganiem itd. Refluks mogłem wyleczyć octem jablkowym plus siemiem lnianym. Po pierwszej operacji jak poszedłem na gastroskopie miałem stan zapalny żołądka, Helicobacter jedynie co to tyle że fundoplikacja działała idealnie. Dostałem receptę na to warta około 300 zł controloc, dexilant, duomox itd. Od gastrologa. Ale profesor powiedział wprost że nie po to mnie operował abym pakowal w siebie leki ... wprowadziłem lekkostrawna dietę plus piłem szklanke siemienia lnianego dziennie. I po połowie roku bez brania żadnych tabletek na samej diecie plus pilem siemie lniane które naprawdę działa cuda cały żołądek wyleczylem z stanu zapalnego plus helicobacter wyleczylem brokułami plus kiszoną kapustą zakwaszajac żołądek. A co do Ciebie chory89 to nie wiem czy Ty w tym temacie jesteś tylko po to żeby robić sobie jaja czy piszesz na serio. Może najlepiej pójdę spytać czy dostanę rentę o niezdolność do pracy przez to że miałem operacje dzięki której powinienem pracować fizycznie? ... Reansumujac farmakologia nie zawsze nam da takie efekty jak zdrowie żywienie plus dieta :) Sam tego doświadczyłem i dzięki temu teraz znowu wrócę do swojej diety plus pracy fizycznej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mustafa 84

Kamil a odpowiedz jeszcze jak możesz,czy po tym nissenie możesz odbić powietrze po jedzeniu czy piciu? Np jak wypijesz piwo to bekniesz czy wzdęcia masz a bekać nie da się.Jak to było po toupecie a przed nissenem u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie miałem zgagi jakieś albo brak odbicia bekniecia. Ja po prostu miałem problemy z oddychaniem i ucisk w klatce piersiowej przez ta przepukline. Ale owszem bekam normalnie jak napije się gazowanego zarówno po toupecie tak było jak i teraz po Nissenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MarcnnM

Witam zastanawiam sie nad operacją przepukliny rozworu prywatnie w katowicach ma ktoś jakies informacje ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co się orientuję to prywatnie taka operacja nie jest tania ponieważ sam tak na początku szukałem. Ale na szczęście trafiłem na profesora Dzielickiego który według nie tylko mnie ale też wielu pewnie jest najlepszym chirurgiem jeżeli chodzi o taka operacje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MArcinnM

Wiem właśnie ze jest prywatna ale wykonują ją też dość dużo, a gdzie i kiedy byłeś operowany przez Dzielnickiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mustafa 84

Sczerze mówiąc to jak kogoś stać to lepiej poszukać za granicą dobrego chirurga i kliniki i tam zarobić zabieg.Tutaj wszyscy walą na oko albo się uda albo nie.Nie słyszałem,żeby któryś zakładał sondę i na podstawie tego robił mankiet.A na oko to albo za luźno bądź za ciasno. Za granicą za hajs wstawiaja siatkę w miejscu przepukliny,żeby nie było nawrotu.U nas nie ma takiej potrzeby a potem nawrót przepukliny.Ja odrazam wszystkich fachowców w Polsce chyba że ktoś nie ma wyjścia oraz pieniędzy na fundoplikacje za granicą to można próbować,ale śmieszą mnie opinię że ktoś jest najlepszy.Ja też miałem 5 lat temu u tego najlepszego i co i mam refluks znowu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MarcinnM

A z kad wiesz o tej sondzie i mankiecie byłeś w tych katowicach na konsultacji?
chyba od niedawna maja w ofercie operacje z użyciem siatki bo nie mieli tego w czesniej na stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z kad wiesz o tej sondzie i mankiecie byłeś w tych katowicach na konsultacji?
chyba od niedawna maja w ofercie operacje z użyciem siatki bo nie mieli tego w czesniej na stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem wyżej dlaczego profesor Dzielicki nie zakłada siatki. Powiedział że raz założył i musieli ciąć pacjenta w klatce piersiowej i wyciągać bo do czegoś się nie dostosował bodajże nie pamiętam dokładnie A nie chce kłamać bo to było 2 lata temu i od tamtego momentu tego nie robi ... Mustafo miałeś zwykłego Toupeta jak Ja ... Mi też szef poszedł i profesor mówił na początku że może być tak iż trzeba będzie założyć Nissena. Który jest bardziej trwalszy i bardziej zaciska w sensie zwęża przełyk aby nie cofal się pokarm i żeby dzięki temu nie mieć zgagi A przede wszystkim refluksu. Ale sam po sobie wiem że trzeba również te dietę trzymać może nie cały czas ale starać się A nie od razu olac Ja tak zrobiłem po toupecie... Alkohol , jadłem co chciałem i ... A potem już się ogarnąłem i jak widziałeś po mojej gastroskopii ostatniej wsysstko jest dobrze. Pisałem z ludźmi których profesor Dzielicki operował i nawet po 10 albo 15 latach to działa... Ale jak dbasz tak masz :) Mnie profesor operował w Blachowni pod Częstochową 2x.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mustafa 84

Kamil zgadzam się z Tobą w 100% sam olalem dietę,siłownia odżywki,czasem alkochol,ale co do tego z tą siatką to nie zgodzę się.Dlatego dzielicki miał problem z tą siatką bo wszysli jakiś badziew który nie chciał się ułożyć i dostosować.Znajomy miał robiona przepuklinie w Niemczech i wszyli mu siatką bo tam to standard,ale siatki są jakieś specjalne co dopasowuje sie sama do przełyku i jest elastyczna .Nie zmienia swojego kształtu tylko dopasowuje się a Polska jak zwykle w czarnej dupie.Dlatego mógł być kłopot u tego pacjenta dzielickiego i poprostu już nie wszywa.Ja nie znam osób które po toupecie sa 10-15 lat i nie mają refluksu.Jak możesz to napisz na maila cziko2013@o2.pl bo chetnie poznam i wymienię zdanie z taką osobą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi profesor mówił że rzekomo ta siatkę w swoim zakresie niby pacjent kupuje i ona wcale nie jest taka tania bo jest z jakiegoś tam tworzywa. Sam mu zaproponowałem aby mi ją założył ale odmówił tego. Napisze Ci na email mojego fejsa będzie wygodniej pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja spróbuje sie skontaktować z Dzielnickim a z tą siatka to nie wiem chyba może ma zbyt mało doświadczenia. Ja byłem na konsultacji w Katowicach z miesiąc temu to nie wspominał nic o siatce a teraz JEST na ich stronie opcją z siatka no ale chyba tutaj też się boje że nie maja doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie że chce, analizuje ibiore wszystkie opcje pieniedze sa duże ale jak mam sie pozbyć tego gów..na to wydam chodzby na 10 lat technika sie zmienia i za 10 lat wymysla co innego może dużo lepszego
do waszego lekarz bede dzwonił w poniedziałek i sie umówie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w zasadzie tu refluks u mnie nie jest az tak cieżki nie pali mnie czy coś, najgosze jest uczucie tego żołądka zaraz za mostkiem i problem oddychaniem a nawet nieraz z mowieniem mnie to dobija

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Ci tak sam chciałem prywatnie zrobić i mówiłem do nawet dla profesora Dzielickiego to szybko mi wytłumaczył dlaczego mam tego nie robić i to w bardzo prosty sposób :) Zależy też Ci oni Ci zrobią Toupeta czy od razu Nissena. Bo jak Ja bym wydał 10 tyś np na toupeta i on by mi się poluzowal tak jak to o u mnie było i wiedzialbym że trzeba znowu dać minimum 10 tyś aby zrobiono mi Nissena to bym się totalnie załamał... Nie mówię że Ci się od razu zepsuje czy coś ale ... A procesor Dzielicki uwierz że doświadczenie ma bo poczytaj sobie na jego temat trochę gdzie operował kiedy zaczął ile ma już za sobą zabiegów takich ... Nie wiem czy to on czasem w Polsce nie rozsławił tak naprawdę laparoskopii jeśli chodzi o przepukline rozworu przelykowego albo operacje antyrefluksowe. A to że nie chce zakładać tych siatek to może dlatego że wie jak nie działają i ile naprawdę dają A nie że nie ma doświadczenia. W dniu którym Ja byłem operowany poza mną te sama operacje miały 3 albo 4 osoby nie pamiętam dokładnie już. Także jakby zliczyć ile rocznie profesor robi takich zabiegów to już możesz sam pomyśleć jakie musi mieć doświadczenie poza tym złego słowa o nim nie słyszałem ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mustafa 84

Trzeba brać leki i trzymać dietę ile się da a dopiero operacja .Każda operacja to ostateczność.Nie słuchać żadnych profesorków bo chirurg zawsze będzie chciał kroić.Ja wiem że przepuklina to zmiana anatomiczna i lekami tego nie wyleczy,ale można to kontrolować i zwlekać jak najdłużej się da.Ja dałem się tak w chu.... zrobić i zgodziłem się na operacje Miało być naprawione już do końca życia,mogłem jeść co chcę i wrócić do ciężkich treningów na siłowni oraz pracy fizycznej.Usłyszałem,że nie ma przeciwwskazań i miesiąc po operacji stopniowo moge dźwigać.Tak robiłem aż po 4 latach wszystko wróciło a nawet gorzej niż przed,więc jaki sens jest rozbić te operacje skoro pacjent staje się inwalida? Dalej nie może dźwigać,jeść tego co chcę a 50% nadal musi przyjmować leki ipp.Więc pytam się jaki jest sens?Operacja nie jest na całe życie i każdemu wróci to tylko jednemu po roku,dwóch a innemu po 10,12 latach.Poczytajcie zagraniczne fora i tam kazdy po kilku latach ma znowu reoperacje bo jest nawrót.Ja gdybym był mądry 5 lat temu to nigdy bym nie dał się namówić na żadną operację bo w Polsce nie ma dobrych chirurgów od fundoplilacji bo każdy z tych co wymieniacie na bank poprawia po sobie bo ludziom to wraca.Moja rada taka,lepiej brać ipp i trzymać dietę a móc normalnie bekać i wymiotować jak być po tak poważnej operacji,której nie da się cofnąć i mieć po jakimś czasie nadal refluks i wrócić spowtotem do ipp i żyć z myślą że zrobiliście zabieg który miał być na całe życie a zwalił sie po roku czy dwóch latach.Na operację zawsze jest czas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kamil17/2 napisałeł do ciebie na priv
Mustafa 84 ale to co nie możesz tego poprawić? i to z siatka przecież to laparoskopowo ,to nie jest jakas tragedia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mustafa 84

A to ty myślisz że jak to laparoskopow to jest nic takiego? To jest bardzo poważna operacja a tym bardziej reoperacja.Słyszałeś o czymś takim jak uszkodzony nerw bledny? To poczytaj sobie co to jest uszkodzony nerw błędny.Reoperacje będę myślał zrobić jak już nie będę miał wyjścia a do tego czasu na lekach i dieta.Mam dopiero 35 lat i co tak co 5 lat reoperacja? Do 60 lat 6 reoperacji? Przecież pisałem że to nie jest zabieg do końca życia i prędzej czy później wróci każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...