Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alicja 123

Juz jem popkorn i popijam cola .Ten dexilant lykalam w zimie moze styczen ale tydzien nie dalo rady wiecej gaviscon odstawie .Mam nadzieję ,ze troche mi przejdzie ,moja rodzinna dala mi na jezyk tantum verde pastylki ,dwie paczki zjadlam i nic nie pomoglo slyszalam jeszcze o balsamie szostakowskiego chyba dobrze zapamietalam ponoc leczy wszystko ale nie probowalam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To tantum verde pewnie troche pomoże (może za mało brałaś?), tylko to działa jak tabletki przeciwbólowe, trzeba wyeliminować przyczyne (czyli jelita i żołądek). To nieźle musisz mieć popalone gardło i język.

Jak żołądek i jelita bedą juz zdrowe, a problem bedzie występował nadal, to wtedy możesz sie zastanawiać nad operacją. Przy czym regeneracja żołądka i jelit może troche potrwać. Poprawe pewnie dopiero zaczniesz odczuwać za jakieś 2 tygodnie, a pełna regeneracja pewnie z 3 miesiące zajmie albo i dłużej. Nadkwasote można szybko zaleczyć, ale z niedokwasotą trwa to znacznie dłużej.

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dowiedz sie jak zrobić ocet jabłkowy (bo cenowo to chyba dość drogo - cola to taniocha). Jak cole bedziesz odstawiała to wtedy można dorzucić ten ocet jabłkowy (oprócz kiszonej). Z tego co mi sie kiedyś o uszy obiło to po jego przygotowaniu, sie go gdzieś odstawia do kąta na 2-4 tygodnie żeby "sfermentował". Więc żebyś już go miała gotowego jak bedzie potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alicja 123

Ocet mam zrobiony bo barszczyk na nim robie odezwę sie jutro jestem pelna obaw czy ja z tego kiedykolwiek wyjde to dlugo trwa, ale nie trace nadziei.Troche poczytalam na tym forum ta choroba to jakaś masakra .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alicja 123

O nie mam spania boli jak cholera gazy odchodzą gardlo mnie pali jeszcze w dodatku mam jakies dreszcze czy cos tak mnie stelepie, ciezko to opisac ,napewno nie jest mi zimno. Spanie podniosłam prawie siedze i boli niesamowicie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

Chory89 Ty miałeś Nissena tak ? I nie masz problemu z połykaniem stałych pokarmów ? Jeśli nie to po jakim czasie to minęło u Ciebie ? Bo tego sie najbardziej boje po operacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.05.2020 o 00:39, Gość Alicja 123 napisał:

O nie mam spania boli jak cholera gazy odchodzą gardlo mnie pali jeszcze w dodatku mam jakies dreszcze czy cos tak mnie stelepie, ciezko to opisac ,napewno nie jest mi zimno. Spanie podniosłam prawie siedze i boli niesamowicie .

czeba czekać na efekty

raportuj tutaj co sie dzieje, co boli, a co przestało

5 godzin temu, Gość Marvel77 napisał:

Chory89 Ty miałeś Nissena tak ? I nie masz problemu z połykaniem stałych pokarmów ? Jeśli nie to po jakim czasie to minęło u Ciebie ? Bo tego sie najbardziej boje po operacji

Ja Tupeta, na początku były problemy z przełykaniem (w sumie dość spore, stałem nad kiblem często po parenaście minut), trwały 2-3 miesiące, teraz są minimalne, czasem żarcie nie chce przejść, ale w niczym mi to nie przeszkadza. Nie ma żadnych papek, jem co chce, nawet nie gryze, łykam całość jak wąż swoje ofiary

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

I będziesz chciał zrobić nissena w związku z pozostaniem objawów ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Alicja 123

Tej nocy bylo lepiej nadal boli ale mnie troszke teraz czuje jakby kluske w gardle nigdy tak nie mialam dzis odstawi cole zaczne kapuste zoladek boli a jelita nie tylko mimo ze biore espumisan gazy sa dzisiaj byłam u osteopaty zaczynam ćwiczenia,przepony.Moze troche pomoga .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Gość Alicja 123 napisał:

Tej nocy bylo lepiej nadal boli ale mnie troszke teraz czuje jakby kluske w gardle nigdy tak nie mialam dzis odstawi cole zaczne kapuste zoladek boli a jelita nie tylko mimo ze biore espumisan gazy sa dzisiaj byłam u osteopaty zaczynam ćwiczenia,przepony.Moze troche pomoga .

dużo octu, dużo kiszonej, mało maślanki, mało owsianych i mało coli, nie odstawiałbym jej całkowice

kluche to ja też miałem

36 minut temu, Gość Marvel77 napisał:

I będziesz chciał zrobić nissena w związku z pozostaniem objawów ?

tak

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

Chory89 a rozumiem że wybierając pomiędzy toupetem a nissenem kierują się wielkością przepukliny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Gość Marvel77 napisał:

Chory89 a rozumiem że wybierając pomiędzy toupetem a nissenem kierują się wielkością przepukliny ?

żeby dostać Nissena musisz dostarczyć na to papiery (musisz udowodnić że jest tragicznie):

czyli:

1. duża przepuklina na zdjęciu (to może też sie liczy)
2. popalony przełyk w gastro
3. PH metria - wysoki Demester
4. manometria (musi wykazać że masz słabe ciśnienie dolnego zwieracza)
5. Inne kwity, np od laryngologa (spalone gardło) lub pulmonologa (popalone oskrzela i tchawica)

Ty nie dostaniesz Nissena, bo nie masz zgagi (demester bedzie prawidłowy), przełyk masz czysty (czyli kolejna rzecz) i o wpuście nic Ci nie napisano (czyli pewnie sie opina na endoskopie)

Bedzie Toupet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77

Chory89 ok, pewnie masz rację, zawsze to można poprawić, ja tylko nie rozumiem skoro to sie rozmankietowuje po czasie to czemu nie dadzą więcej tych szwów, wtedy na pewno tak łatwo by nie puściło i byłoby na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Gość Marvel77 napisał:

Chory89 ok, pewnie masz rację, zawsze to można poprawić, ja tylko nie rozumiem skoro to sie rozmankietowuje po czasie to czemu nie dadzą więcej tych szwów, wtedy na pewno tak łatwo by nie puściło i byłoby na dłużej.

Ja wg gastroskopii sprzed 2 miesięcy nie mam niby nawrotu przepukliny (wszystko jest pod przeponą choć w to nie wierze, bo czułem że sie cofnęło do góry), a skoro nie mam NIBY nawrotu to znaczy że przyczyną przepuszczania jest zapewne poluzowany mankiet. Jeszcze przed operacją (w 2018 roku) pisałem tu na forum że problemem są "nawalające mankiety" i że wole LINX, ale cóż, poszedł Toupet bo mi Dzielicki powiedział "ma pan wyraźną przepukline, wyraźną !" , a LINX niby do przepuklin max średnich (3 cm max). Jak wrzucisz zdjęcie to ci moge ocenic wielkosc twojej przepukliny.

Ten LINX by tu trzymał ten cały "ścisk", ale pewnie by nie utrzymał przepukliny na dole.

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
4 godziny temu, chory89 napisał:

Ja wg gastroskopii sprzed 2 miesięcy nie mam niby nawrotu przepukliny (wszystko jest pod przeponą choć w to nie wierze, bo czułem że sie cofnęło do góry), a skoro nie mam NIBY nawrotu to znaczy że przyczyną przepuszczania jest zapewne poluzowany mankiet. Jeszcze przed operacją (w 2018 roku) pisałem tu na forum że problemem są "nawalające mankiety" i że wole LINX, ale cóż, poszedł Toupet bo mi Dzielicki powiedział "ma pan wyraźną przepukline, wyraźną !" , a LINX niby do przepuklin max średnich (3 cm max). Jak wrzucisz zdjęcie to ci moge ocenic wielkosc twojej przepukliny.

Ten LINX by tu trzymał ten cały "ścisk", ale pewnie by nie utrzymał przepukliny na dole.

A Linxa nie można już później założyć na toupeta albo nissena ? I wgl jakby operacja zaszkodziła to do jakiego czasu można zdjąć toupeta albo nissena ? Bo na tym forum na fb jednym nissen takedown ludzie zdejmują niektórzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Gość Marvel77 napisał:

A Linxa nie można już później założyć na toupeta albo nissena ? I wgl jakby operacja zaszkodziła to do jakiego czasu można zdjąć toupeta albo nissena ? Bo na tym forum na fb jednym nissen takedown ludzie zdejmują niektórzy

nie można "nałożyć" :)

na temat "zdejmowania" nic mi nie wiadomo, raz gdzieś tam w necie na forum zagranicznym znalazłem info że ktoś to zdjął i założył linx, to było chyba tu:

https://connect.mayoclinic.org/discussion/reversal-of-a-fundoplication/?pg=4#chv4-comment-stream-header

^ użyj tłumacza google, pisała chyba jakaś "Carolyn" (tak se w zakładkach zapisałem) \\ nie wiem tylko na której stronie o tym jest (może na tej ?)

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak chcesz linxa i nie masz kasy, to załóż kilka kont na OLX, powystawiaj przedmioty których nie masz, pozgarniaj przelewy na konto bezdomnego (łaź z nim do bankomatu i wypłacaj), jak hajs uzbierasz (to kilka dni roboty) to jedziesz sie kroić. Jak cie jakimś cudem złapią (policja) to do więzienia nie pójdziesz (bo ratujesz swoje zdrowie), conajwyżej zawiasy, chyba że byłeś karany

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zresztą nie trzeba łazić z bezdomnym (bo swoją twarz przy bankomacie można obecnie zakryć pod pretekstem koronawirusa). On zakłada ci konto, daje karte kredytową do łapy, a ty mu wciskasz kit że co tydzień bedziesz mu za to przelewał 50 zł (zgodzi sie) bo powiesz że żona cie ściga za alimenty i nie możesz mieć własnego konta bo komornik ściąga twój hajs (powiesz że jesteś dziany), dajesz mu na początek 100 zł, a kolejnych pieniedzy nie ujrzy. 

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marvel77
5 godzin temu, chory89 napisał:

zresztą nie trzeba łazić z bezdomnym (bo swoją twarz przy bankomacie można obecnie zakryć pod pretekstem koronawirusa). On zakłada ci konto, daje karte kredytową do łapy, a ty mu wciskasz kit że co tydzień bedziesz mu za to przelewał 50 zł (zgodzi sie) bo powiesz że żona cie ściga za alimenty i nie możesz mieć własnego konta bo komornik ściąga twój hajs (powiesz że jesteś dziany), dajesz mu na początek 100 zł, a kolejnych pieniedzy nie ujrzy. 

Chory89 niezła historyjka, ale w takie rzeczy sie bawił nie będe 😄 mimo wszystko szkoda by mi było tych ludzi którzy dali hajs. Zresztą niewiadomo jaka jest ta przepuklina. Mimo że cały czas wykonuje te ćwiczenia to zacząłem czuć ją z powrotem i nawet jak próbuje dłońmi ją zdjąć w dół (tak widziałem na filmikach) to nic to nie daje a objawy w postaci chrypki i gardła z pęcherzykami utrzymują się. Na szczescie zniknęły duszności. U mnie tak już jest jak jedno znika to drugie sie pojawia i tak w kółko. Dałbym sie pokroić choćby teraz, aż strach myśleć ile bd czekał na operacje, pewnie pół roku skoro wcześniej jakieś 3 miesiące sie czekało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PannaNerwica
W dniu 19.05.2020 o 16:50, Gość Alicja 123 napisał:

Alicjo, mam podobny problem z gardłem. U mnie na poranione i piekące gardło przy refluksie sprawdza się Larimax T w sprayu. To mix różnych olejów roślinnych, mnie przyniósł dużą ulgę, stosuje go zwłaszcza na noc. Kup sobie ten Larimax T w aptece (poproś w sprayu) i psikaj sobie nim gardło kilka razy dziennie. Tylko rób to delikatnie - nie psikaj ostro na ścianę gardła, tylko np. na podniebienie i delikatnie przełknij olej, to rozprowadzi go po ścianie gardła. 

Najlepiej gdybyś mogła spróbować takiej metody: pij dużo wody mineralnej niegazowanej małymi łyczkami (to oczyszcza przełyk) przez cały dzień. Kiedy zapsikasz sobie gardło Larimaxem T, to przez 30 minut od zapsikania nic nie pij i nie jedz, to pozwoli ziołom działać na podrażnione gardło. Ta mieszanka przyspiesza regenerację błony śluzowej, poleciła mi ją jedna pani laryngolog. Do tego kup sobie witaminę A w tabletkach z olejem i bierz ją sobie np. na noc jak już psikniesz sobie gardło Larimaxem, to weź do buzi tabletkę z witaminą i ją rozgryź - witamina A przyspiesza regenerację uszkodzonych komórek i ułatwia leczenie poparzonych refluksem tkanek. Na początek możesz przez tydzień rozgryzać sobie dwie tabletki witaminy, to pozwoli Twojemu organizmowi nasycić się witaminą i zacząć się szybciej regenerować, a po tygodniu bierz już tylko jedną tabletkę i rozgryzaj. To bardzo ważne, bo nie wolno przedawkować witaminy A. I bierz tę witaminę (jeden tydzień po dwie, potem jedna tabletka) aż zużyjesz cały listek. Potem musisz mieć miesiąc przerwy (w tym czasie możesz brać witaminę D i rozgryzać 1 tabletkę wit. D dziennie, ma podobne działanie na organizm). 

Ja na poprawę po tym zestawie (Larimax T, Wit. A i D) czekałam tydzień, także bądź cierpliwa. Ale przyniosło mi to dużą ulgę i teraz czuję się dobrze chociaż przed przeleczeniem czułam jakby mi ktoś pociął gardło żyletką... I oczywiście cały czas stosuj lekkostrawną dietę żeby nie pogarszać refluksu. Ja jem np. dużo ryb (szprotki i tuńczyk w wodzie) i jajka, to mi pomaga. Dodatkowo ryby i jajka są źródłem witaminy B12, a ta witamina poprawia napięcie mięśni i jest pomocna przy problemach z niedomykającym się wpustem żołądka. 

Mam nadzieję, że poczujesz się po tym lepiej. Życzę Tobie i nam wszystkim zmagającym się z refluksem dużo zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonim

A wie ktoś jak jest szczelny wpust to zszywają samą przepone, żeby usunąć przepukline bez robienia nissena czy nie da rady ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Gość Anonim napisał:

A wie ktoś jak jest szczelny wpust to zszywają samą przepone, żeby usunąć przepukline bez robienia nissena czy nie da rady ?

ale samo zszycie nic nie da bo i tak wpadnie. Od "trzymania" na dole jest Toupet, od "zaciskania" Nissen.

Edytowane przez chory89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...