Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Operowany

Artur podaj do siebie jakiś namiar na priv to ci odpowiem na kilka pytań jestem 5 lat po operacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysztof 49

Witam , Dzisiaj miałem gastroskopię i wyszła mi przepuklina rozworu przełykowego Operowany , miałbym kilka pytań czy byłaby możliwość kontaktu Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zygmunt 49

Moi drodzy,
męczę się z przełykiem od kilku lat.
Jestem po gastroskopiach i PH metri.
Mój gastrolog rozkłada ręce i twierdzi że nic więcej nie jest w stanie zrobić co mnie przeraża.
Leki nie pomagają, dieta też nie pomaga. Bardzo bardzo dokucza mi ciągłe odbijanie i coraz poważniej myślę o operacji.
Proszę wszystkich związanych z tym problemem o sugestie jak to jest w waszych przypadkach i czy warto się operować? czy po operacji poprawiło się? co ostatecznie było podstawą do decyzji takiej operacji?
Mój email ewazyg@interia.pl
Z góry dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam. Zygmunt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysztof 49

Operowany .Dziękuję że się odezwałeś przesyłam meila fkrzysztof12@tlen.pl Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ostra Przepuklina

Ja również podaję emaila bahaha6@wp.pl. Prosze o info ponieważ moje objawy są mocne. Rygorystyczna dieta i leki IPP utrzymują w miarę stan. ale najmniejsze odstępstwo od diety i od razu boli w klatce piesiowej i szyi oraz duszności. Lekarz kategorycznie odradza zabieg. Operowany proszę o inormacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Xxrafalxx

A miewacie dusznosciami przy waszej przepuklinie. Co pare minut trzeba brac glebokie wdechy, czasem nawet nie chce zaskoczyc. W sumie przepuklina jest jedyna choroba ktora to moze powodowac. Ale lekarze twierdza ze nie, ze jestem chory na glowe:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość operowany

Lekarze zawsze odradzają zabieg ale skoro dieta i leki nie pomagają to na co czekać? Na raka przełyku?Prawidłowo przeprowadzony zabieg pomoże a jeżeli nawet w 100% nie znikną objawy to będą zminimalizowane do minimum.Na pewno po zabiegu jest lepsze życie bez porównania niż ciągle zgaga,cofanie ,bóle zamostkowe i masa innych problemów.A większość ludzi odstawia leki bo nie są już potrzebne.Ja mialem nissena około 5 lat temu i jestem zadowolony.Zgagi nie mam nie ulewa sie i leków nie biorę jem wszystko na co mam ochote a mialem przepuklinę i masę objawow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysiekJa

mam 38 lat, problemy stosunkowo krótko i jak czytałem opinie to obecnie nie jest tak źle...główny problem to drapanie w gardle.
Biorę leki (gdy nie brałem zaczeło boleć gardło), zmieniłem gastrologa, nowy skrytykował dotychczasowe leczenie i dał inne, ale tez IPP... plus dwa inne. Jest natomiast przeciwnikiem operacji...a ja jeśli nie uda się tego opanować tak by uniknąć leków będę chciał jednak próbować czegoś co "wyleczy" a nie tylko "leczy", bo całe życie z IPP...i to średnio mi pomagającymi....nie...
Ktoś tu pisał o metodzie Linx i to wygląda ciekawie...szkoda, że nie ma w Polsce...(Europie?) ale może z czasem będzie stosowana, mogę chyba trochę poczekać...
metoda polega na założeniu magnetycznego pierścienia, pokrytego tytanem, który otwiera się pod wpływem mocniejszej siły (pokarm, wymioty), ale nie pod wpływem nacisku soków trawiennych. Co istotne metoda jest odwracalna - jak by można go zdjąć. Metoda jest nowa, w artykule z 2015 roku pisali, że 3% pacjentów decydowała się na zdjęcie bo nie byli zadowoleni z wyników.
Cena w USA to ok $5000, w sumie nie wygląda mi to tak tragicznie, w Polsce mógłbym dać 15 tysięcy PLN...jeśli będzie skuteczne.
W najnowszej wersji można robić rezonans mimo tego implantu (ale o mocy maksimum 1,5T, gdy trzeba zrobić mocniejszym zostaje...zabieg i zdjęcie tego implantu), nie pika się na bramach na lotniskach;) Nie jest wymagana hospitalizacja po zabiegu, 86% pacjentów może nie przyjmować leków. Podobno niektórzy "coś czują" po zabiegu ale przechodzi w kilka tygodni.
Są w Polsce chętni na to - może jak nas będzie więcej to któryś ośrodek łatwiej to wprowadzi? Alternatywą jest podróż za granicę..wykonalne, ale lepiej mieć w pobliżu lekarza który wie co to...jakby co.

a inne metody?
Gastroskopia czyli zwężenie żołądka poniżej przełyku?
Jeszcze jest metoda Stretta - podobno stosowana w Lublinie. Mało inwazyjna: ablacja prądem by zwiększyć "grubość" przełyku. Tez chyba można rozważać.
Ale tylko Linx jest odwracalny, bo ten implant można po prostu zdjąć...

Czy ktoś miał operacje inną metodą niż fundoplikacja?
W USA na forach marudzą, że im ubezpieczyciele nie chcą finansować tej metody Linx tylko cisną na standardową fundoplikację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysiekJa

jeszcze aktualizacja do powyższego:
Metoda Linx jest stosowana w Niemczech, Austrii.
to nawet bliżej...niestety nie znalazłem informacji o cenie...

jakby ktoś miał przełyk Barreta to wykonać można zabieg Halo który go eliminuje (podobno mogą być potrzebne trzy sesje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Operowany

Kolego te linxy,streets i inne wynalazki to szkoda czasu i pieniędzy.Jedyna skuteczna metoda to fundoplikacja nissena.Jeżeli zrobi Ci to ktoś poprawnie to zapomnisz o refluksie.Ja miałem toupeta ale luźny nissen jest lepszy.Dłużej zabezpiecza refluks.Ja lekkie objawy po toupecie 4lata już zaczynam mieć znowu,ale to jest nic przy tym co było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ostra Przepuklina

A czy ktoś próbował akupunktury albo ziółek? Szukam nadal mniej inwazyjnych metod pomimo, że mój stan cały czas pozostaje zły. jestem po kilku sesjach akupunktury i jest na tyle dobrze , że daję radę nie brać leków. Ale nadal mam bóle w klatce i trzymam dietę. Czy ktoś próbował takiej metody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Operowany, ja również podaję maila: nataliadk@op.pl, jak jeszcze tu zaglądasz, to napisz mi proszę, gdzie cię operowali, który lekarz, i kto cie skierował na zabieg i na podstawie tylko gastroskopii czy tez phmetrii? z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość fii

Witam wszystkich,
Od razu podaje również swojego maila, Operowany jeśli możesz odezwij się lub każdy inny kto chciałby się podzielić przydatnymi informacjami felicja.n95@wp.pl
Mam 23 lata i mniej więcej od 3 lat męczę się z przepukliną rozworu przełykowego. Jestem z podkarpacia, od samego początku wszyscy "lekarze" odradzali operację i pakowali we mnie tony tabletek. Po terapii antybiotykowej schudłam z 64 kg na (w najgorszym momencie) 49kg.. a różnicy w samopoczuciu nie było, a jedynie poczucie zmęczenia, wyczerpania, słabości. Były również próby leczeniem za pomocą medycyny tybetańskiej, dostałam jakieś ziołowe tabletki + melase do wypicia - pic na wodę, nie czułam żadnej różnicy. I tak po wizycie u 4 lekarzy trafiłam na dr. Dzielickiego, który bez zastanowienia oznajmił, że operujemy. O doktorze mogę powiedzieć, tyle że jest to człowiek z powołaniem i pasją. Operację mam zaplanowaną za 4 dni (18.12) w Czeladzi . Od razu pojawił się uśmiech na mojej twarzy, bo od początku choroby liczyłam na to, że ktoś podejmie się tej operacji. Nie oszukujmy się, ale tabletkami tego schorzenia nie wyleczymy, a ileż można tego w siebie pakować. Wydaje mi się, że każdy odradzający operację chirurg po prostu nie potrafi efektywnie wykonać tego zabiegu. Moje objawy to przede wszystkim kaszel, bóle w klatce piersiowej, nudności, kwaśne odbijanie itp., zdarzyło się, że z powodu duszności wylądowałam na pogotowiu. Wiadomo, że stres dodaje nam coś od siebie. Objawy są najbardziej dokuczliwe z rana, co często psuje szyki całego dnia. Nie miewam jedynie zgagi.
Trzymajcie kciuki, odezwę się po zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzien dobry jestem po operacji przepukliny przelyku chcialam się cos dowiedziec jak dlugo trawja dolegliwości bolowe po operacji jak to u was bylo ? kulis1971@gmail.com byla bym wdzieczna za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KrzysiekJa

Fajnie, że tu opisujecie.
Przydałaby się taka ogólnopolska baza z przebiegiem chorób u pacjentów i komentarzami samych pacjentów. Oczywiście anonimowo. Można by wyciągać statystyki etc.
Niestety to, że lekarze podają różne informacje na temat skuteczności procedur medycznych jest przerażające.
Mi gastrolog mówi, że po fundoplikacji tylko 20% pacjentów mówi, że zrobiłoby to jeszcze raz, z kolei chirurg u którego byłem (z innym problemem) zdecydowanie zaleca zabieg.

Przydałoby się więcej danych od pacjentów, którzy przeszli zabieg kilka lat temu. Na jak długo on pomaga? Bo jak tylko na dwa, trzy to przy moich niezbyt wielkich objawach (i oby tak zostało: pobolewanie gardła i okresowy posmak w ustach) nie wiem czy jest sens? Ale niektórzy piszą, że to pomaga na dłużej. Pewnie zależy jak u kogo. Niepokoi mnie też kwestia wymiotów.
Dlatego ten Links wydawała się ciekawym rozwiązaniem: bo twierdzą, że nie ma problemów z wymiotowaniem, a samo urzadzenie można zawsze zdemontować.
Liczę też, że pojawi się w przyszłości jakaś nowa metoda leczenia, może nawet farmakologiczna ale polegająca na poprawie pracy zwieracza przełyku...czytałem, że jego praca jest zależna od wielu czynników, praca nerwów, poziom różnych hormonów itd. Może medycyna wymyśli coś lepszego.....

Wybiorę się na konsultacje do prof. Dzielickiego.

Brakuje też możliwości ubezpieczenia się od niekorzystnych skutków procedur medycznych (innych niż zwyczajowo występujące) oraz ich nieskuteczności. Ubezpieczyciel najlepiej wyliczyłby ryzyko związane z daną procedurą;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będę miał chwilkę to napisze troszkę więcej refleksji odemnie. Pamiętam jak zakładałem ten temat A już minęło tyle czasu ... W ciągu kilku dni napisze obszerniejsza wiadomość co u mnie słychać po operacji itd. Pozdrawiam wszystkich , życzę Wesołych Świąt i jakbym nie napisał to Szczęśliwego Nowego Roku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chory89

Kamil !!!

Czy Ty wiesz że nie powinienes już grać w piłke ? Ani pracować fizycznie ani też ćwiczyć na siłowni ? To sie tyczy wszystkich, bez względu na to co mówi lekarz. Przecież po takim zabiegu nic tak naprawde nie jest zszyte\zrośnięte ze sobą (to ani troche nie przypomina operacji przepuklin brzusznych). W przypadku fundoplikacji wszystko jest ze sobą związane sznurkami (to nie są żadne szwy, tylko sznury które trzymają wszystko w ryzach). Podczas skakania\biegania wszystko sie dynda na lewo i prawo (rozczłapuje sie). Jeżeli ktoś ma przepukline rozworu przełykowego, to znaczy że jego przełyk odkleił sie od przepony i lata sobie w góre i w dół (typ - wślizgowa). Jeżeli zwieracz zostanie owinięty żołądkiem, a ty bedziesz dalej dźwigał\biegał, to wtedy wślizgnie się on spowrotem do góry, a fundoplikacja sie najprawdopodobniej odczepi (zepsuje) i refluks powróci. Swój limit napraw już wyczerpałeś.

Jeżeli ktoś w wynikach badań ma wskaźnik Demesteer do 50 pkt (nie więcej !) (wynik prawidłowy to poniżej 15), a ciśnienie podstawowe LES (zwieracza przełyku) nie jest niższe niż 12 mmHG, to wtedy można spróbować zrobić Endostim + Zabieg Stretta (oba zagranicą). TAK UWAŻAM !!! Te dwa zabiegi mogą powstrzymać refluks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość chory89

Czytałem o efektach Endostim, to po roku stosowania Endostim wskaźnik Demester spada z 50 do 30, natomiast po zabiegu Stretta Demester poprawia sie o jakieś 15 pkt. Czyli jak ktoś by sie poddał obu tym zabiegom (Endostim sie nosi), to łączny spadek Demester może wynieść nawet te 35 pkt, czyli jak ktoś ma 50 Demesteer to może mu spaść do górnej granicy normy czyli z 50 do 15. Podobnie jest z ciśnieniem (mmHG). Endostim po roku może poprawić o 3-4 mmHG, a Strett o jakies 2 mmHG, co w przypadku poddania sie obu zabiegom poprawi średnie ciśnienie LES o 5-6 mmHG. Refluks czuć już od 12 mmHG w dół, więc oba zabiegi poprawią ciśnienie do 17-18 mmHG (to już jest dolna granica normy). Oczywiście Nissen bedzie skuteczniejszy, tylko on sie może zsunąć na wskutek wślizgnięcia sie przełyku do góry, lub poluzować. Należy pamiętać że owijka z żołądka jest przyczepiona tylko na jednej małej niteczce do zwieracza przełyku (LES), ponieważ większa liczba szwów mogłaby uszkodzić nerw błędny na zwieraczu (gdzieś tam przechodzi). Jak ktoś bedzie dźwigał\szarpał\biegał to ten zwieracz przełyku owinięty żołądkiem przymocowany jedną nitką do tego żołądka, może po prostu sie oderwać (to chyba jest logiczne, prawda ?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...