Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Chory89 - ja nie mam chlamydi, tylko mycoplasme. W czwartek idę na tomografię komputerową, i zobaczymy. A pisałeś do dzielickiego może? Że możesz mieć nawrót? A może trzeba jeszcze czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gadalem z dzielickim w czwartek, mam zrobic rtg zoladka i przelyku z kpntrastem i zadzwonic i powiedziec co tam napisali. Rozmowy z nim do miesiaca po operacji sa za free. To badanie ciezko znalezc. L. Rodzinny dal mi skierowanie do poradni. Znowu czekanie... I dopiero wtedy cos sie ruszy. W czw zadzwonie do dzielixkiego zeby mi termin zaklepal z wyprzedzeniem. Do szalu i rozpaczy doprowadza mnie utrata danych z komputera to kilkaset giga z okresu 13 lat. Jestem tym na rowni podlamany co ta przepuklina. Jak wyleczysz ta mycoplasme a dusznosci dalej beda to chyba bedziesz sie musiala zastanowic nad reoperacja. Zalinkowalbym teraz (ale nie mam skad) strone na ktorej bylo info ze 45% osob chorujacych na wloknienie pluc mialo refluks wg statystyk. Co ciekawe ta operacja ,,znacznie wydluzala im zycie". Chcialem to omowic (zreszta nie tylko to). Mialem tez przygotoowane ciekawe informacje o refluksach proksymalnych\i dystalnych, o tym dlaczego w badaniach gazpmetrii nie wychodzi ze sie dusimy, czyli ze mamy prawidlowy poziom tlenu we krwi mimo ze tak ciezko sie nam wszystkim oddycha. Spaslak zrob gastroskopie i wrzuc tu zdjecia, powiem ci cY masz prEpukline. Np ten koles z filmu co zalinkowalem nie mial przepukliby, ale mial niewydolny wpust, lezal w prawidlowym miejscu czyli pod przepona. W ph metrii nie mial refluksu tak jakk my. Jak ktos jest w takiej sytuacji to ma lepiej bo takiemu nic sie nie wsunie do gory i tym samym fundoplikacja nie bedzie uderzala ciagle o przepone (nie rozsypie sie). U osob bez przepukliny nawala zazwyczaj wpust ktory jest luzny lub skrocony (ponizej 2,7cm) od ciaglych wzdec i uciskow. Wzdecia potrafia go trwale rozciagnac/uszkodzic od dolu. Im dana osoba wiecej ma wzdec i problemow z zoladkiem ktorych nie jest w stanie doleczyc tym bardziej sie ten wpust skraca od rozciagania cisnieniem. W tym przygotowanym tekscie na komputerze mialem chociazby omowienie wszystkich "dupereli" z ph metrii i manometrii, bo jak lazilem do gastrologow i prosilem o wytlumaczenie "co to za cyferki?" to zaden nic nie potrafil omowic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcinn84

Chory na jakiej podstawie twierdzisz że masz nawrót przepukliny?Jak się nie mylę to jestes ze 3 tygodnie max po operacji .Miałeś gastroskopie?Czy po prostu sam sobie stawiasz diagnozę że masz znowu przepukline?Jeżeli faktycznie wyjdzie z badań to dlaczego tak szybko wróciła?Może profesor już nie ma takiej wprawy jak miał kiedyś.Pisz na bieżąco co u Ciebie bo dziwna sytuacja wystąpiła u Ciebie.Ja dzień po operacji wstałem z łóżka i od tej narkozy takie miałem mdłości i wymioty że zastrzyki nasenne dostałem żeby nie rozerwać tego od wymiotów Po 3 miesiącach miałem gastroskopie i na szczęście nic złego te wymioty nie wyrządziły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po operacji najlepiej sie czulem wtedy gdy nie bylem w stanie odbic powietrza. Jak tylko zaczalem "móc" to dusznosci zaczely wracac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcinn84

Ja ponad 4 lata beknąć nie mogłem.Teraz bekam normalnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcinn84

W sumie te operacje to też dziadostwo.Uszczelniasz przełyk żeby się nie cofało Bekać nie możesz więc jak jesz szybko czy wypijesz coś gazowanego albo piwko to nie ma jak odbić i robią się wzdęcia.Czujesz ciągle nacisk na przepone i ucisk w mostku bo nie idzie beknąć za cholerę i tylko kwestia kiedy od tych wzdęć i gazów w żołądku znowu wróci przepuklina.Ja bardzo często miałem te uczucie jak żołądek znowu pcha się i ucisk w mostku.Nerwowy jestem,jem szybko.W pracy to wiadomo jakie jedzenie i polykam często dużo powietrza.Jedni nie mają wyjścia bo kiepski stan to robią tą operacje ale dla ludzi co dają sobie radę z tym,panują nad dietą i objawami,nie mają powikłań to nie polecam tej operacji choć by nie wiem co.Zwlekać ile się da jak najdłużej.To nie jest do końca życia i każdemu to wróci.To tylko kwestia czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.01.2020 o 19:46, chory89 napisał:

Ja chcialem zglosic ze mam nawrot przepukliny. W zwiazku z tym ze mam tez od tygodnia awarie dysku twardego nie dam rady odpisywac, teraz klepie na teleefonie. Problwm jest duzy bo przez to nie moge pracowac, zarabiac pieniedzy. Mialem na kompie przygotowane wypracowanie w ktorym chcialem odpisac wszystkim, nie wkleilem go bo chcialem jeszcze odpisac temu nowemu. W kazdym razie dusznosci byly od refluksu bo mialem tydzien spokoju. Ciekawi mnie co u Anuli, bo ja obstawiam ze to nie chlamydia tylko LPR dusi. Mnie czeka reoperacja. Mialem na dysku multum notatek i linkow odnosnie tej choroby... Teraz k.rwa nie mam nic 😕

Nie rozumiem jak mogłeś sobie sam postawić diagnozę o tym że masz nawrót skoro nie zrobiłeś nawet gastroskopii kontrolnej. Ja też się dziwnie czułem przez długi czas i wmawiałem sobie nawrót aż pierwsza gastroskopia rozwiała moje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość

Dobrze to Kamil skomentował.Gość twierdzi że ma nawrót przepukliny po 3 tygodniach bez żadnych badań.Żaden gastrolog tak nie potrafi diagnozy postawić.Lepszy od Kaszpirowskiego hehe.Potem tacy fachowcy doradzają tu innym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Milena

Współczuję wszystkim problemów z przepukliną. Sama na to cierpię, ale udało mi się złagodzić objawy na tyle, że funkcjonuję dzisiaj normalnie. Proszę spróbować 2-rzeczy- zamiany zwykłej kawy na kawę łagodną dla żołądka (Astra) oraz diety z bardzo znaczną redukcją węglowodanów, najlepiej ketogenicznej lub takiej poniżej 50 g/dobę, za to dużo tłuszczu. Obie metody stosowane jednocześnie, przez około miesiąc- to nic nie kosztuje, a może nie trzeba będzie się operować. W tym czasie (dieta) nie należało by brać IPP, aby mieć czym trawić mięso i warzywa. Można zobojetniać treść żołądka przy silnych dolegliwościach np. wodą Zuber lub Henryk lub Gavisconem w płynie. Dieta powoduje, że gazy powstające z rozkładu węgli nie wypychają treści żołądka do przełyku. Powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Milena

Dodam jeszcze, że to działa oczywiście tylko wtedy, kiedy się to stosuje. Jak zaczynam jeść więcej węgli lub wypije okazjonalnie kawę u koleżanki, dolegliwości wracają. Ale dieta niskowęglowodanowa nie jest trudna do utrzymania. Uważam, że dieta tzw. żołądkowa robi więcej szkody niż pożytku, gdyż powoduje powstawanie gazów i zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej skutkiem czego pokarm pojawia się w przełyku. Nie należy też jeść dużych porcji, bardzo dokładnie gryźć, nie leżeć, nie schylać się, nie wykonywać wysiłku fizycznego po posiłku, nie pić w trakcie ani niedługo po jedzeniu. Unikać rzeczy kwaśnych-cytrusów, ogórków kiszonych, dobrze gryźć lub mielić orzechy i pestki. Takie postępowanie pomogło mi i wielu moim pacjentom. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KobietaUmeczona

Chory 89, jesli mogę sie wtrącić,  w niewielu ośrodkach robia rtg z kontrastem. I raczej tylko w szpitalach. Ja musiałam prosić o skierowanie wlasnie do szpitala i dopiero tam miałam wykonane badanie. Wiem, że rtg z kontrastem jest na pewno w Warszawie i we Wrocławiu. Trzymaj się i nie art na zapas, na pewno nie bedzie potrzebna reoperacja. Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
W dniu 10.01.2020 o 16:12, Gość KobietaUmeczona napisał:

Chory 89, jesli mogę sie wtrącić,  w niewielu ośrodkach robia rtg z kontrastem. I raczej tylko w szpitalach. Ja musiałam prosić o skierowanie wlasnie do szpitala i dopiero tam miałam wykonane badanie. Wiem, że rtg z kontrastem jest na pewno w Warszawie i we Wrocławiu. Trzymaj się i nie art na zapas, na pewno nie bedzie potrzebna reoperacja. Pozdrowienia!

A czy na wyniku rtg z kontrastem coś Ci wyszło? Jak wygląda opis takiego badania czy to jest po prostu same zdjęcie i opisuje już to chirurg który będzie operował? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KobietaUmeczona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KobietaUmeczona

Przed badaniem należy być na czczo, a na miejscu trzeba wypić taka papkę z barytem- izotopem. Zdjęć jest wiele i w kilku pozycjach ciala, także na lezaco, z opuszczona głową. W trakcie jest przerwa, podczas której należy kilka minut spacerować i kolejne fotki. Ponieważ są topless, można się poczuć,  jak na sesji zdjeciowej;)wyniki interpretuje lekarz radiolog. Mnie wyszły cechy niewielkiej przepukliny rozworu przelykowego i musze powiedzieć,  że jest to bardzo dokładne badanie, choć lekarze uważają je za przeżytek,  bo w innych badaniach- manometria,  gastroskopia, nie stwierdzono przepukliny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wojciech
1 godzinę temu, Gość KobietaUmeczona napisał:

Przed badaniem należy być na czczo, a na miejscu trzeba wypić taka papkę z barytem- izotopem. Zdjęć jest wiele i w kilku pozycjach ciala, także na lezaco, z opuszczona głową. W trakcie jest przerwa, podczas której należy kilka minut spacerować i kolejne fotki. Ponieważ są topless, można się poczuć,  jak na sesji zdjeciowej;)wyniki interpretuje lekarz radiolog. Mnie wyszły cechy niewielkiej przepukliny rozworu przelykowego i musze powiedzieć,  że jest to bardzo dokładne badanie, choć lekarze uważają je za przeżytek,  bo w innych badaniach- manometria,  gastroskopia, nie stwierdzono przepukliny.

A co dokładnie miałaś napisane na skierowaniu na badanie? Rtg żoladka z kontrastem tylko? Chodzi mi o dokładny tytuł skierowania bo to istotne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KobietaUmeczona

Obawiam się,  że możesz mieć problem ze skierowaniem:( dzwoniłam po całej Polsce i wszędzie mówiono mi, że takie badanie wykonuje się tylko w placowkach szpitalnych pacjentom. Wiec moja droga do badania nie była latwa- najpierw przychodnia i wyproszenie skierowania do szpitala na oddział gastrologii, potem wyjazd na drugi koniec kraju do szpitala, w  którym robia to rtg ,  pobyt w szpitalu i znów sugerowanie lekarzowi prowadzącemu,  żeby dał zlecenie na to badanie:( a lekarze nie są chętni słuchać pacjenta...Mam nadzieje, ze Tobie lepiej się powiedzie:) Sugeruje wizytę u lekarza, który jest zatrudniony w szpitalu, gdzie jest mozliwosc wykonania takiego badania. Może wtedy uda Ci się zrobić to badanie bez hospitalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wojciech
47 minut temu, Gość KobietaUmeczona napisał:

Obawiam się,  że możesz mieć problem ze skierowaniem:( dzwoniłam po całej Polsce i wszędzie mówiono mi, że takie badanie wykonuje się tylko w placowkach szpitalnych pacjentom. Wiec moja droga do badania nie była latwa- najpierw przychodnia i wyproszenie skierowania do szpitala na oddział gastrologii, potem wyjazd na drugi koniec kraju do szpitala, w  którym robia to rtg ,  pobyt w szpitalu i znów sugerowanie lekarzowi prowadzącemu,  żeby dał zlecenie na to badanie:( a lekarze nie są chętni słuchać pacjenta...Mam nadzieje, ze Tobie lepiej się powiedzie:) Sugeruje wizytę u lekarza, który jest zatrudniony w szpitalu, gdzie jest mozliwosc wykonania takiego badania. Może wtedy uda Ci się zrobić to badanie bez hospitalizacji.

Ale Ja wiem gdzie mogę zrobić te badanie problem tylko w tym co mam doklandie mieć napisane na skierowaniu. Czy wystarczy mieć rtg zoladka z oceną przełyku? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KobietaUmeczona

Ja mialam na wypisie rtg zoladka i przelyku z barytem. Ale skierowania jako takiego nie miałam,  bo badanie miałam wykonane podczas pobytu w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga

Witam,.

Czy ktoś miał operacje u prof. Dzielicki ego na refluks żoladkowo przełykowy ?

Jak czuję się człowiek po, o co chodzi z tymi problemamu z połykaniem i jak długo to trwa? Czy jest ktoś kto jest już parę lat po operacji z dobrym skutkiem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.01.2020 o 21:45, Gość Aga napisał:

Witam,.

Czy ktoś miał operacje u prof. Dzielicki ego na refluks żoladkowo przełykowy ?

Jak czuję się człowiek po, o co chodzi z tymi problemamu z połykaniem i jak długo to trwa? Czy jest ktoś kto jest już parę lat po operacji z dobrym skutkiem? 

myślę że najlepiej przeczytać cały temat 😛 jest pełno wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość michalbb

Chciałbym przedstawić Tobie nowy biznes – możliwości zarobkowe są w zasadzie nieograniczone, im więcej zainwestujesz, tym więcej zarobisz - LexaTrade, jest to innowacyjna platforma wykorzystująca zaawansowaną technologię Deep Learning oraz algorytmy AI. Na naszej platformie możemy inwestować na rynku forex, akcji najpopularniejszych spółek z całego świata, surowce, indeksy giełdowe oraz ETF’y.
W branży jestem ponad 10 lat, od kilku miesięcy pokazuję m.in. na różnych forach internetowych związanych z zarabianiem, jak zarabiać prawdziwe pieniądze przy użyciu tejże platformy.
LexaTrade to nowość na polskim rynku.
Platforma LexaTrade dopiero raczkuje, wchodząc na polski rynek, co moim zdaniem jest fenomenem, to jest ten moment, w którym powinniśmy się zainteresować tym tematem na poważnie.
Jeżeli właśnie teraz czytasz ten wpis, jest to odpowiedni moment na inwestycję, minimalny depozyt to 250$. Wszystkie prognozy mówią za siebie. Bitcoin w 2020 roku, będzie warty ponad 20.000$, co w przeliczeniu na złotówki daje nam plus minus 80 tysięcy złotych.
Osoby, które inwestują (z dnia na dzień coraz więcej, głównie z Polski), po prostu robią swoje i nie krytykują ponieważ nie mają takich powodów. Zarabianie w LexaTrade jest bardzo proste.
Wystarczy wejść na stronę
http://bit.do/LexaTrade wypełnić szybki formularz kontaktowy oraz wpłacić minimalny depozyt ($250).
Po chwili skontaktuje się z Tobą konsultant, który wprowadzi Cię krok po kroku, oraz na start dostaniesz opiekuna który będzie Ci pomagać m.in. w Twoich decyzyjnych inwestycjach.

UWAGA!

Specjalnie dla nowych klientów z Polski firma LexaTrade prowadzi promocję w postaci bonusu 30% od pierwszej wpłaty. Ponadto wszelkie stratne pozycje zawarte w pierwszych dwóch tygodniach zostają pokryte na koszt firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Władzia

Witam wszystkich cierpiących.  Co do użytkownika "Spaślak" To nie mogę się zgodzić. Nasi lekarze naprawdę nie są najgorsi. Nie wiem jak niemieccy ale w Szwecji naprawdę można wyjechać po operacji nogami do przodu. A nawet nie po operacji tylko zwykłej konsultacji i zażyciu przepisanych leków. Sam jestem teraz między młotem a kowadłem. Dzięki przepuklinie właściwie każdy sport nasila mi objawy. Oprócz tego, że sport bardzo lubię i dzięki niemu jestem szczęśliwy, to względne wysportowanie, jest niezbędne w mojej pracy. Brak aktywności fizycznej pomijając obniżenie nastroju w moim przypadku będzie po prostu nieprofesjonalne i niebezpieczne :D. Na diecie dla przepuklinowców czuję się fatalnie. Dla mnie to za mało kcal i substancji odżywczych, mam wrażenie, że polprazol odbiera mi siły witalne. Chciałbym podziękować za wasze wpisy na tej grupie, s przeczytałem całe 18 stron a zacząłem wczoraj przed snem, posty osób które ciągle ćwiczą dają nadzieje.  Człowiek jest naprawdę bardzo skołowany, dlatego trzeba się wymieniać informacjami. Wiecie mi gastrolog zalecił, zmianę pracy, sportu, trybu życia a na pytanie o to czy może coś z tym lepiej zrobić, odpowiedział tego się nie operuje. :) Mam jeszcze takie pytanie, jak wygląda sprawa z bliznami po laparoskopii? Bo raczej będę zmierzał w kierunku nie chwalenia się tym całym zamieszaniem przed obecnym pracodawcą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna

Witam. Co myślicie o operacji w Lublinie, mnie dzisiaj po gastroskopii lekarz mówił żeby tam się udać, najpierw kazał iść do rodzinnego żeby dał skierowanie do poradni endoskopii właśnie w Lublinie albo w Krakowie. Nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...