Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Kamil17/2

Przepuklina rozworu przełykowego czy ktoś miał operację

Rekomendowane odpowiedzi

Anula 0987 i to na podstawie tych badań prof. skierował Cię na operację czy po wizycie musiałaś wykonać jakieś dodatkowe badania? Bo jak na razie mam tylko wynik z ostatniej gastroskopii, którą miałam ok. rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Waldemar 63

Refluksowa. Nie wszystkie gastroskopie są nagrywane na płytkę. Musisz się spytać czy to robią. To kosztuje ekstra 10 zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chory89

Mam tylko nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że nie każdy ma takie dolegliwości jak ty i adekwatnie do swojego stanu będziesz oceniał zabieg. Od Cb i to co napiszesz zależy zdrowie wielu ludzi, bo na pewno będziesz tutaj opisywał kroczek po kroczku jak się czujesz i jak ty to widzisz. Masz nie tylko swoje zdrowie w rękach, ale tak jakby innych również.

Życzę Ci wszystkiego najlepszego po operacji i powrotu do normalnego funkcjonowania, trzymam kciuki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w skrócie:

- 5,5 dnia po operacji
- Toupet
- 100 letni Dzielicki
- duszności zniknęły po zabiegu, ulewania też, odbijania też, pieczenie w klacie też

ten dobry stan utrzymywał sie przez 2 dni (czułem sie całkowice wyleczony !), później miałem silne ataki czkawki po żarciu (ich siła 3 razy mocniejsza niż u zdrowej osoby) które coś mi uszkodziły (zszytą przepone lub mankiet), z każdym epizodem było gorzej. Problem chyba powrócił (choć i tak jest lepiej niż przed). Obecnie czkawka prawie ustała więc już mi raczej nic nie uszkodzi. Gdyby nie ten epizod byłbym zdrowy. Na razie potrzebuje troche czasu na ogarnięcie tego co sie stało. Wg ulotki Dzielickiego czkawka jest efektem szycia na przeponie (miała minąć po zabiegu i prawie mineła, tylko co z tego skoro zdąrzyła mi coś rozjebać ?). Jeżeli przepona jest cała (oby) a mankiet sie poluzował to bede musiał go docisnąć (Nissen ?) tak jak Kamil założyciel tematu. Póki co nie wiem co sie stało. Jestem bez leków. Podczas ataku czkawki miałem silne odruchy wymiotne, chciałem sobie żygnąć jednak podczas tej chęci zaświtało mi w głowie że jeden z użytkowników tego tematu (bodajże z pierwszej lub drugiej strony - może Garex ? - nie chce mi sie wertować) napisał że miał jelitówke po której rzygał i zniszczył mankiet, więc walczyłem z tym i ostatecznie nie żygnołem (gdyby nie ten wpis to bym żygnął i sie nie hamował).

Wydaje sie że Ja, Anula i inni mamy problem (i to spory), który musimy jakoś tutaj rozwiązać. Za tydzień zrobie dłuższy wpis, choćby na temat eksperymentu który robiłem swego czasu (polegał na zatkaniu przewodu pokarmowego rurką którą wepchałem przez nos, rurka sięgała do 5 cm nad zwieraczem dolnym, górny zwieracz był na niej całkowicie opięty - szczelny). Ze względu na kiepski stan psychiczny napisałem 1\10 tego co chciałem i na razie nie odpisałem w sumie nikomu, ale chętnie poczytam wpisy, bo do tego tematu zaglądam jakieś 3 razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ogólnie mimo wypadku z czkawką jest troche lepiej. Należy też podkreślić że jestem bez leków. Na lekach pewnie sie poprawi (ale nic na razie nie łykam). Stan przed operacją był agonalnym (bliski samobójstwa - duszność). Na razie chce odpocząć, obserować się i dopiero potem sie wypowiadać. Na pytania Anuli, Spaślaka, Refluxowej i Kobietyumęczonej (o ile śledzą temat) odpowiem za jakiś czas bo tam w punktach coś było ale nie odpisałem.

Później napisze też dlaczego Dzielicki i dlaczego nie wybrałem LINXA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chory89 mi bóle żołądka minęły. Zostały tylko te świsty na oskrzelach i uciski na klatkę piersiową. Ale moja alergolog kazała mi zrobić badania na chlamydie i mycoplasme. Chlamydie przechorowalam według wysokiego igg. Ale za to mam mycoplasme - dodatnie igm. No i prawdopodobnie ta bakteria daje mi takie dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem czkawke po wybudzeniu się przez 3h bez przerwy też mnie rwało ciągneło itd pamiętam jak lekarz mi plastry ścigał z miejsc szycia to tak szybko je zrywał że byłem pewien iż coś mi się zerwał puscilo itd. Tak więc rozumiem Cię że już sobie sam wmawiasz że coś się stało bo miałem tak samo. Jak narazie musisz odczekac na spokojnie. Ja zaś miałem bóle w klatce piersiowej niedawno po wysiłku mialem robione rtg z kontrastem klatki piersiowej i oskrzela płuca aorta wzysstko czyste i dobre pod względem Pulmonolog nie ma do czego się przyczepić ale zaś wyszła mi jakąś skolioza lewego srodpiersia co ma coś też wspólnego z kręgosłupem przez co te bóle mogą być głównie po wysiłku od tego. Muszę się udać do ortopedy na konsultacje dopóki jest to wczesne stadium. Też byłem nie danwo u Dzielickiego na kontroli z tym bólem właśnie to zalecił mi zdobienie rtg przełyku z kontrastem z tym że u mnie lekarze rodzinni w mieście nie chcą mi nawet wypisać na to skierowania a w okolicy 50 km odemnie nikt tego badania nawet nie robi... Ale czytałem na internecie to przez tą skolioze mam te bóle bo w spoczynku jest spokój na szczescie bo gastoskopia wyszła mi dobrze. Powiem Ci ze lepiej iść do 100 letniego Dzielickiego niż do lekarza który wykonal może w życiu 50 do 100 takich operacji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcinn84

Kolego chory pisałeś o wymiotach.Garex wymiotował bo dostał jelitówki.Miałem z nim kontak na maila ale nic nie zepsuł.Wszystko ma ok do dzisiaj. Jakiś czas temu do niego pisałem.Jemu robił Tarnowski z Warszawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcinn84

Kamil mi też robił Dzielicki pod koniec 2013 roku Toupeta.On był swojego czasu najlepszy w Polsce i wydaje mi się że raczej jak miał bym iść na poprawkę to tylko do niego.Ale jest jedno wielkie zapytanie.Jak on teraz to robi.Czy skuteczność jest nadal taka sama jak kiedyś? Wszyscy piszą o tym jego wieku i jeżeli jest to prawda że ma już swoje lata to nie stety ale wzrok,ręce ,koordynacja ruchowa na pewno nie jest ta sama co miał 50,60 lat więc wydaje mi się że nie ma co pisać o jego wieku i straszyć ludzi bo po takich opiniach nie jedna osoba co potrzebuje pomocy za wacha się czy iść do niego czy szukać młodszego i wtedy robi się kłopot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chory89

Później napisze też dlaczego Dzielicki i dlaczego nie wybrałem LINXA.

Przy tym jak się chłopie się męczysz i to tyle czasu(czytam wszystko od początku i chyba znalazłem cie na inny forum, kiedyś), to był jedyny wybór... dużo zdrowia ci życzę i mam nadzieje ze dolegliwość w dużym stopniu ustąpią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kobietaumeczona

Cześć, chory89! Miło mi, że o mnie pamietasz:) Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia! Odpoczywaj, ile się da, a potem napisz coś o zabiegu u Dzielickiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość LM_92

Witam wszystkich,
Z góry przepraszam, że post ten będzie długi, ale chce w nim zawrzeć wszystkie informacje i przemyślenia, które mogą być istotne. Mam stwierdzoną przepuklinę rozworu przełykowego i rozważam fundoplikację. Zastanawiam się nad wyborem chirurga oraz metody operacyjnej (chociaż tutaj decyduje lekarz). Kandydatury, które rozważam to prof. Dzielicki i prof. Tarnowski.
Jeżeli chodzi o prof. Dzielickiego to plusem jest to, że można znaleźć dużo opinii i informacji o nim i o efektach wykonywalnych przez niego operacji w internecie, a także jego ogromne doświadczenie zawodowe. Minusem jest niestety wiek (mam na myśli kwestie ewentualnej reoperacji).
Opinii o prof. Tarnowskim jest zdecydowanie mniej, ale jeśli już są to zdecydowanie pozytywne. Dodatkowym plusem dla mnie jest też to, że konsultacje i operacja w Warszawie bardziej odpowiadają mi lokalizacyjnie (choć to oczywiście kwestia mniej ważna niż skuteczność operacji). Swoją drogą mała ilość komentarzy w internecie jest zaskakująca biorąc pod uwagę to co prof. Tarnowski pisze w swoim artykule: ,, W latach 1996-2008 w Klinice Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego wykonaliśmy 720 laparoskopowych operacji antyrefluksowych. W większości przypadków choroby refluksowej przełyku stwierdzaliśmy dodatkowo przepuklinę rozworu przełykowego przepony – 89%. W odległej obserwacji stwierdziliśmy nawrót dolegliwości typowych dla choroby refluksowej przełyku u ok. 10% chorych, z czego 6 osób było ponownie operowanych. We wszystkich przypadkach nawrót dolegliwości związany był z nawrotem przepukliny rozworu przełykowego przepony.”
Przepuklinę stwierdzono podczas gastroskopii (wykonywana trzykrotnie w latach: 2014, 2015 i 2019). Od 5 lat stosuję leki IPP i chce się ich w końcu pozbyć. Objawy jakie mam: refluks, ulewanie, zgagi, pieczenie w okolicach mostka, codzienne poranne silne mdłości (bez wymiotów, ale uczucie jest okropne w szczególności, że trzeba jakoś funkcjonować i iść do pracy), bóle w okolicach przepony (oczywiście im bardziej odbiegam od diety lekkostrawnej tym bardziej boli, nie wspominając już o piciu alkoholu). Przestałem się przez to ruszać, chciałbym móc chodzić na siłownie, odżywiać się tak jak ja chce a nie tak jak nakazuje restrykcyjna dieta i zacząć po prostu żyć normalnie i nie stresować się, że znowu jest mi rano niedobrze i boli mnie strasznie żołądek, a muszę przedstawić ważny raport w pracy.
W związku z tym mam kilka próśb i pytań:
1. Czy miał ktoś operację u prof. Tarnowskiego lub ma namiary na osobę, która miała? Może istnieją jakieś tematy na forach, grupy na fb do których nie udało mi się dotrzeć? Bardzo zależy mi na opiniach osób, które miały operację u tego chirurga.
2. Która z metod fundoplikacji jest teoretycznie skuteczniejsza? Jakie ją zalety i wady jednej i drugiej? Czy któraś metoda umożliwia większą ilość reoperacji w przypadku powrotu przepukliny?
3. Co w przypadku, gdy ilość możliwych reoperacji się skończy? Czy kończy to możliwości normalnego funkcjonowania?
4. Jak długo trwa rekonwalescencja?
5. Czy po powrocie do w moim mniemaniu normalnego życia po operacji (mam na myśli możliwość spożywania nie tylko gotowanych potraw; możliwość spożycia alkoholu na imprezie okolicznościowej typu wesele, urodziny, święta; treningi na siłowni z obciążeniami plus minus 70 kg na klatkę piersiową) istnieje duże ryzyko powrotu przepukliny?
6. Czy wykonywał ktoś z Was badania ph-metrii i manometrii przełyku? Opis badań brzmi bardzo podobnie do gastroskopii. Bardzo mnie to niepokoi, ponieważ jedyna gastroskopia jaką jest w stanie znieść mój przełyk to ta w znieczuleniu ogólnym. Czy jest to badanie tak samo nieprzyjemne jak gastroskopia czy w porównaniu do gastroskopii zdecydowanie do przeżycia? Wiem, że to dziwne ale sam fakt badań ,,na żywca” stresuje mnie bardziej niż operacja.
7. Czy po operacji można wymiotować? Spotkałem się na forum z zaskakującą opinią, że nie, ale były też opinie, że tak.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcinn84

LM 92.Co do siłowni to sprawa indywidualna.Musisz sam wsłuchać się w swój organizm.Delikatny trening na pewno krzywdy nie wyrządzi.Ja trenuje normalnie jak przed operacją.Ciężar max plus suplementy i dużo jedzenia.Na szczęście nic poważnego się ze mną nie dzieje.Miałem Toupeta ale nissen jest bardziej skuteczny i mocniejszy.Jak bardziej Ci pasuje i masz bliżej do Warszawy to śmiało jedź do prof Tarnowskiego.Bardzo dobry chirurg.Sam znam ze 2 osoby co im robił zabieg i bardzo zadowoleni są.Kiedyś z 10 lat temu o nim czytałem na forum to ludzie chwalili jego fundo .Skuteczne i ma duże doświadczenie.Myślę że nie ma różnicy kogo wybierzesz czy prof Dzielicki bądź Tarnowski.prof Tarnowski dużo młodszy jest na pewno jeśli to Ci pomoże w wybraniu chirurga.Myślę że doświadczenie mają na tym samym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość LM_92

~Marcinn84,
Dziekuję za opowiedź. A czy wiesz może jak dawno osoby, które znasz miały wykonywane operacje i czy nadal wszystko ok? Pytam ponieważ po lekturze forum najbardziej obawiam się sytuacji, że operacje trzeba będzie przeprowadzić ponownie i kiedyś ten limit się skończy. Wiem, że może trochę panikuje i wybiegam daleko w przyszłość, ale decyzja o operacji jest decyzją trudną i chciałbym ją podjąć mając jak najwięcej informacji. Swoją drogą wg. artykułu profesor Tarnowski wykonuje te operacje od 1996 roku. Od pierwszych operacji mineły już 24 lata. Ciekawe czy po takim czasie efekty nadal są zadowalające.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje lub jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Spaślak

Ja mam ten sam problem. Nie wierzę, że w Polsce Ci ktokolwiek zrobi coś dobrze, nawet ci, których tu polecają. Zrobią tak, że zoperują ci to, ale kiedyś pewnie palcem źle ruszysz to wszystko powróci do poprzedniego stanu. Jesteśmy 200 lat za murzynami w tym pieprzonym kraju i taka jest przykra prawda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chcialem zglosic ze mam nawrot przepukliny. W zwiazku z tym ze mam tez od tygodnia awarie dysku twardego nie dam rady odpisywac, teraz klepie na teleefonie. Problwm jest duzy bo przez to nie moge pracowac, zarabiac pieniedzy. Mialem na kompie przygotowane wypracowanie w ktorym chcialem odpisac wszystkim, nie wkleilem go bo chcialem jeszcze odpisac temu nowemu. W kazdym razie dusznosci byly od refluksu bo mialem tydzien spokoju. Ciekawi mnie co u Anuli, bo ja obstawiam ze to nie chlamydia tylko LPR dusi. Mnie czeka reoperacja. Mialem na dysku multum notatek i linkow odnosnie tej choroby... Teraz k.rwa nie mam nic :\

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...