Skocz do zawartości
Forum

Czy operacje plastyczne są niebezpieczne dla zdrowia?


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

mam 3 pytania, nie wieim czy moge je zadac. prosze o odpowiedz na wszytskie jesli to mozliwe. 1.czy operaxcje plastyczne sa grozne? slyszalem ze sa dwa sposoby naciecie oraz stosowanie kremu np do korektu nosa. chodzi mi czy jest to bepzieczne i czy sa jakies powiklanai z tego oraz o usta czy po wypelnienbiu ust ma sie to samo czucie? 2. jka zyc zdrowo? tyle sie teraz dzieje, czy sa jakies rady jak uniknac tych chorób. 3. nie zmiescilo sie, dopisze w nasteopnym

Odnośnik do komentarza

Oczywiście e zawsze jest ryzyko- przecież to operacja. Czy to w operacjach ogólnych czy chirurgii plastycznej jest ono chyba takie samo. Ale nie ma się co martwić. Sama operowałam nos, wczęśniej moja chirurg - dr Dorota Żukowska z Dermed zrobiła wywiad- na co choruję, jakie przebyłam operacje itd, potem musiałam mieć zrobione wszystkie kompleksowe badania, szczepienie na żółtaczkę. Wiec idac pod skalpel jesteś przebadany. Lekarz rzetelnie informuje czy można czy nie .
Ale warto poszukać sprawdzonej kliniki, ja trafiłam w bardo dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Gość 11agnieszka

oczywiście, że są niebezpieczne dlatego dziwie się gwiazdą, szczególnie tym zagranicznym, że ciągle poddawane są operacją. Kilka lat temu było głośno o sprawie, że kobieta przyjechała do Polski zrobić operacje piersi i już się nie obudziła. Niestety jest to duża ingerencja w nasz organizm, sama narkoza jest wielkim obciążeniem. Polecam poczytać sobie taki artykuł myślę, że znajdziesz tam trochę informacji o operacjach plastycznych.
pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Każdy zabieg niesie ryzyko, ale wybierając dobrego specjalistę można zwiększyć szansę na sukces zabiegu. Ja miałem operowane uszy u dr Pabiańczyka i jestem bardzo zadowolony z efektów - żyje mi się lepiej i wyzbyłem się kompleksów. Czasami warto podjąć ryzyko

Odnośnik do komentarza

Operacje plastyczne nie są niebezpieczne o ile wybierzemy doświadczonego lekarza i zdecydujemy się np na dobre jakościowo implanty ( w przypadku powiększania biustu). Ja sama poddałam się takiemu zabiegowi 2 lata temu, wybrałam Mentory, dobrą klinikę i wszystko udało się na 100% :)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio też miałam podobny dylemat, gdyż musiałam zrobić coś z koszmarną blizną po wypadku. Zdecydowałam że zaryzykuję, a dr Boligłowa pięknie wykonał zabieg, który pomógł mi poczuć sięlepiej . Teraz po bliźnie na czole nie ma niemal śladu - przy lekkim makijażu jest niewidoczna i nie żałuję że zaryzykowałam. W końcu zdać się na specjalistę jest chyba najbezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Gość 15laseczka

operacje plastyczne jak i każde inne niosą za sobą ryzyko, jednak oddając się w dobre ręce, możemy zmniejszyć to niebezpieczeństwo. Niedawno robiłam operację nosa u dr Pabiańczyka i nie ukrywam, że byłam nią przerażona, ale po wszystkim okazało się że ne taki diabeł straszny...

Odnośnik do komentarza
Gość michaliński

siostra robiła sobie biust u dr Boligłowy i chociaż nie byłem przekonany, poparłem to jej marzenie, a obecnie wszystko minęło, efekty operacji są zadowalające i obyło się bez komplikacji - dobry lekarz i jakość materiałów medyczych procentuje

Odnośnik do komentarza
Gość Maksiliana

Szczerze to zawsze sie zapierałam ze nie dałabym sobie nic chirurgicznie polepszać.
No ale tylko tak mówiłam.
z miłą chęcia zlikwidowałabym sadło na brzuchu i rozstępy po ciąży, no i oczywiście cos z piersiami by sie przydało zrobić.
Nie w sensie powiększania bo z tym raczej nie ma problemu chodzi mi raczej o pozbycie sie zbędnej skóry zeby były one takie bardziej jędrne. Najchętniej wybralabym sie po prostu na plastykę brzucha https://www.raczkowska.pl/plastyka-brzucha/
No ale narazie nie stac mnie na taki luksus.
Chyba ze wygram w lotka

Odnośnik do komentarza

Myślę, że wszystko zależy od przypadku, lekarza wykonującego zabieg i wielu innych czynników. Ja korzystałam dwukrotnie z pomocy dr Dominika Boligłowy z Krakowa i jestem zachwycona. Czułam się pod jego opieką pewnie i bezpiecznie, a to dla mnie kluczowe. Efekty wyszły super i gdybym miała powtórzyć wszystko to zrobiłabym to.

Odnośnik do komentarza
Gość monikakaaaaa

Jak zabieg jest przeprowadzony przez doświadczoną osobę to ryzyko jest niewielkie. Ale oczywiście zawsze mogą wystąpić jakieś powikłania, trzeba się z tym liczyć. Ja jestem po lipolizie laserowej i bardzo się bałam, całe szczęście wszystko poszło gładko

Odnośnik do komentarza

Jest to zabieg, który polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej, cos takiego jak liposukcja, ale wykorzystuje się specjalny światłowód, który emituje światło lasera, w ten sposób tłuszcz się usuwany, jednocześnie działa na ujędrnienie skóry, co jest super. Ja przeszłam zabieg w elite w Warszawie, nie żałuję, bo efekty naprawdę są świetne.

Odnośnik do komentarza

O tym czy operacje plastyczne będą bezpieczne decyduje wiele czynników w tym lekarz. Ja zdałam się na dr Pabiańczyka, którego poleciło mi kilka osób i wszystko przebiegło pomyślnie. Na takich rzeczach nie należy oszczędzać, a dodatkowo szukać najlepszych ekspertów.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od lekarza. Jak wybierzesz dobrego specjalistę, który używa tylko dobrych, sprawdzonych materiałów to czemu miałaby być niebezpieczna? Ja robiłam operację na opadającą powiekę u dr Łątkowskiego, zadanie wykonał na tip-top. Mam teraz normalną powiekę, która nie włazi mi na oko, wszystko przeprowadzone w najlepszych warunkach, zagoiło się też bez problemu, więc lekarza polecam. Co do tego jak zdrowo żyć, to rozwiązać masz miliony :), ale podstawą jest zdrowa dieta i ruch, no i zdrowa psychika, czyli dużo pozytywnego myślenia.

Odnośnik do komentarza

Każda operacja to jednak zabieg dosyć poważny. Ja najbardziej bałam się znieczulenia ogólnego, ale przy korekcie nosa, u dr Knakiewicza z Knack Clinic we Wrocławiu, miałam znieczulenie miejscowe. Nie czułam bólu, wszystko poszło szybko i przyjemnie. Plus szybko doszłam do siebie. Efekt był dokładnie taki jak zakładany. Jeśli mogę coś doradzić, to wybierajcie po prostu świetnych specjalistów, ja swojego chirurga polecam serdecznie, bo jest bardzo kompetentny. 

Odnośnik do komentarza
Gość Q.charka

W jakimś stopniu każda operacja niesie ze sobą ryzyko… Ale jak się trafi do najlepszych specjalistów, to to ryzyko spada. Ja udałam się na zabieg (korekcja nosa) do Radzikowska Clinic, nie było żadnych powikłań, wszystko poszło zgodnie z planem.

Odnośnik do komentarza

Nie ma operacji bez ryzyka, dlatego najlepiej szukać lekarz który ma dobre opinie i nie oferuje podejrzanie niskich cen i usług, moja znajoma robiła biust u dr Boligłowy i pięknie jej to zrobił, więc są eksperci którym można zaufać

Odnośnik do komentarza

Absolutnie nie są! Ważne tylko, żeby wybrać dobrego chirurga plastycznego, takiego z doświadczeniem. Ja postawiłam na dr Annę Olender (Klinika w Żarkach Letnisko), u niej miałam operację krzywej przegrody nosowej. I jestem bardzo zadowolona. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...