Skocz do zawartości
Forum

Jak dbać o tłuste włosy


Gość Danuta718

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo osób ma problem z szybko przetłuszczającymi się włosami. Niestety ja również mam z tym problem :(. Do niedawna stosowałam tylko szampon i odżywkę do tłustych włosów, jednak coraz częściej słyszę że można stosować również maski czy olejki tylko trzeba odpowiednio dobrać. Stąd moje pytanie. Jakie maski czy olejki najlepiej stosować a przede wszystkim jak ich użyć odpowiednio. Maskę przed czy po myciu? Czy stosować wówczas i odżywkę? Kiedy olejek? Bo w necie jest pełno rad a akurat tego tematu jak na lekarstwo... W tej chwili stosuję serię z firmy Delia: Serum z olejkiem macadamia i maskę keratynową jednak nie jestem zadowolona z efektu. Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza

Wszystkie kosmetyki wymienione wyżej przy dłuższym stosowaniu dały rezultat :). Oprócz tego szampon i odżywka Fructis: włosy przetłuszczające się. Mi pomagają także innym również polecam.
Za podpowiedź oczywiście dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Dzięki za podpowiedzi ale w końcu, już jakiś czas temu, udało mi się je ujarzmić :). Wcześniej wychodziłam z przekonania że przy przetłuszczających się włosach nie stosuje się żadnych masek czy olejków ponieważ to jeszcze bardziej je obciąża. Nic bardziej mylnego. Włosy myję średnio co 3 dni i wówczas stosuję wszystkie wymienione przeze mnie preparaty a oprócz tego, na 3 dzień wspomniany już suchy szampon Batiste z dodatkiem lakieru. Niestety chyba muszę przestać go stosować ponieważ pojawił mi się łupież :(

Odnośnik do komentarza

Walka z przetłuszczającymi się włosami jest niezwykle trudna i czasochłonna. Pierwsze efekty widać dopiero po miesiącach. Jestem zdania by włosy myć tak często jak tego potrzebują. Oczywiście nie przesadzając i nie myjąc ich dwa razy dzienni. Ważne jest to czym je myjemy. To wcale nie prawda, że silne środki kosmetyczne sprawią się lepiej. Efektem będzie to, że skóra na silne środki zareaguje mocniejszym wydzielaniem sebum, a w ten sposób zatoczymy kółko z naszym problemem. Lepszym wyjściem jest wybór łagodnego szamponu z delikatnymi detergentami na przykład na bazie ziół. Maski lepiej nakładać przed myciem, gdyż suche włosy wchłoną jej więcej. Trzeba pamiętać by maski nakładać od linii uszu w dół.

Odnośnik do komentarza

Na przetłuszczające się włosy lepiej nie stosować żadnych masek, bo one zwykle zbyt obciążają włosy. Jak ja walczyłam z tym problemem to zaczęłam od spłukiwania szampony chłodną wodą żeby nie podrażniać skóry głowy. A potem musiałam znaleźć tenodpowiedni szampon, nie było to łatwe... Teraz używam szamponów Biovaxa do włosów przetłuszczających się i widzę poprawę. Pewnie w połąćzeniu z dobra dietą efekty byłyby lepsze, ale i tak nie muszę już myc włosów codziennie :)

Odnośnik do komentarza

Amylise
Na przetłuszczające się włosy lepiej nie stosować żadnych masek, bo one zwykle zbyt obciążają włosy. Jak ja walczyłam z tym problemem to zaczęłam od spłukiwania szampony chłodną wodą żeby nie podrażniać skóry głowy. A potem musiałam znaleźć tenodpowiedni szampon, nie było to łatwe... Teraz używam szamponów Biovaxa do włosów przetłuszczających się i widzę poprawę. Pewnie w połąćzeniu z dobra dietą efekty byłyby lepsze, ale i tak nie muszę już myc włosów codziennie :)

Rzeczywiście maski mogą obciążać tłuste włosy, ale na szczęście istnieją specjalne kosmetyki do pielęgnacji tego rodzaju włosów, które mają lekką formułę i tak nie działają. Dobrym przykładem są odżywki w spray'u.

Odnośnik do komentarza

Dodam również, że w przypadku włosów tłustych coraz częściej rekomenduje się stosowanie zabiegów, które na pierwszy rzut oka mogłyby się wydawać niewskazane, np. olejowanie włosów. Dlaczego? Aplikując na włosy tłusty preparat ograniczamy produkcję łoju skórnego, ponieważ do skóry dociera sygnał, że nie ma potrzeby produkowania jego większej ilości. Dlatego raz na jakiś czas warto zaaplikować na włosy coś tłustego ;), np. olejek

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

W tej chwili zrobiłam małą reorganizację :). Maskę nakładam przed myciem, włosy myję głównie u nasady, dwukrotnie. Obficie płuczę. Odżywka, płuczę. Dopiero jak włosy są na wpół suche nakładam olejek głównie na końcówki. Włosy myję co 3-4 dni za każdym razem postępując tak samo. Może nie ma piorunujących efektów ale widzę DUŻĄ przemianę. Polecam :).

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, to jest dość kontrowersyjny sposób, ale u zdaniem niektórych działa. Chodzi o odzwyczajanie włosów od mycia przez... niemycie. Skóra głowy sama się po pewnym czasie reguluje i wydziela mniej sebum. Niektóry laski z youtube twierdzą, że mogą w ten sposób nie myć głowy całymi miesiącami - tzn. używają samej wody, ale żadnych detergentów. Ja osobiście nie próbowałam takiej metody, więc ciężko mi to ocenić. Słyszałyście o czymś takim?

Odnośnik do komentarza

Lina27
Faktycznie mycie włosów rzadziej pomoże na przetłuszczające się włosy. Słyszałam, że suszenie chłodnym strumieniem powietrza też pomaga. Ja mam taką suszarkę z babyliss która suszy powietrzem o temp 70 stopni bo to podobno najlepsza temperatura do suszenia włosów.

Gorące powietrze prowadzi do uaktywnienia pracy gruczołów łojowych zlokalizowanych w okolicy skóry głowy. Tym samym włosy szybciej się przetłuszczają. To właśnie dlatego lepiej suszyć ja chłodniejszym strumieniem powietrza.

Odnośnik do komentarza

unknown-shadow
Domowe sposoby najlepsze, np. maseczka z drożdży przed myciem, polecam. :-)

Maseczka ta rzeczywiście bardzo korzystnie działa na włosy przetłuszczające się. Wystarczy rozgnieść drożdże i wymieszać je z ciepłym mlekiem tak, aby uzyskać konsystencję gęstej papki. Taką maseczkę nakładamy na skórę głowy na ok. 15-30 minut, a po upływie tego czasu spłukujemy włosy obficie wodą i myjemy szamponem.

Odnośnik do komentarza

Ja nie znalazłam jeszcze idealnej metody, poza myciem włosów po prostu ;) Myję i suszę codziennie rano, bez tego nie wyjdę z domu. Zimą co prawda miałam problem z suszeniem, bo stara suszarka nie dawała rady, a nie wyjdę z wilgotnymi włosami, bo od razu boli mnie głowa. Na szczęście na święta dostałam od meża nową suszarkę, mocniejszą, babyliss D414PE, ma bardzo silny strumień powietrza, więc suszy szybciej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...