Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość a...l

Lęk przed kolonoskopią

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a...l

Mam termin na kolonoskopię ,jestem w złym stanie psychicznym/zmarł mi mąż/czy mogłabym prosić o uśpienie mogę zapłacić.Bardzo się boję badania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mirabelo

W większości szpitalach czy przychodniach taka możliwość istnieje. Musisz zadzwonić i zapytać.
Rozumiem, że śmierć męża źle na Ciebie wpłynęła i rozumiem Twoją decyzje o uśpieniu w czasie badania, ale jesli mogę coś doradzić to proponowałabym bez narkozy. Badanie naprawdę nie jest bolesne (sama przez to przeszłam), poza tym w razie powikłań lepiej jeżeli pacjent jest świadomy. Najgorsze z tego wszystkiego jest przygotowanie, czyli leki przeczyszczające (w smaku okropne) i wieczór spędzony na tronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość po kolonoskopii

Miałem 2 tygodnie temu. Jeśli przygotowanie jest z Fortransem, to kup 3 butelki 1,5 litrowe wody mineralnej żywca cytrynowego, przygotuj 4 litrowe porcje po saszetce na litr, ale nie wszystkie naraz. Jedną pijesz, drugą przygotowujesz. Tą która czeka na wypicie trzymasz w zamrażarce. Po godzinie nadaje się do wypicia ale szybko, bo jak nabierze temperatury pokojowej, to jest ochydne, przy ostatnim łyku takiego ocieplonego miałem szczerą ochotę puścić pawia. Już w godzinę po pierwszej zaczynasz biegać do kibla, oczywiście od kiedy zaczynasz to brać, to już nic nie jesz aż do badania - o dziwo na tym czymś łatwo jest wytrzymać dobę bez jedzenia.

Samo badanie - nie ma reguły czy jest bolesne czy nie, to zależy od organizmu, przebytych operacji w jamie brzusznej itp. Ogólnie było znośne i miałem tylko 2 momenty kiedy solidnie zabolało podczas badania. Dla tych 2 momentów nie warto brać znieczulenia - które nie jest typową narkozą a analgosedacją, czyli środek przeciwbólowy + usypiacz.
Fajnie pooglądać swoje wnętrze na ekranie :-)

Najgorsze było po badaniu. Wiem co czują żaby dla zabawy nadmuchane słomką, komuś kto tak robi - fundowałbym codziennie kolonoskopię. Godzina takiego bólu brzucha że ledwo mogłem ustać a i pozycję na leżąco ciężko było znaleźć. Pomogła dopiero pozycja na klęczkach z tyłkiem wypiętym do góry, jakbym się prosił o więcej :-)

Ogólnie - stresa miałem, ale dało się przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...